Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

Mrkvič

Možná na mé hodnocení bude mít velký vliv fakt, že jsem si dlouho žádný film nepustil, ale Tři billboardy mi i přes to přijdou jako absolutní pecka. Jako první musím vychválit nečekaně - český dabing. Nejvíce mě pobavil a nadchl v podání postavy maminky šíleného policajta. Herecky je to koncert. Koncert se koná i po hudební stránce a i když si hudbu divák hodně uvědomuje, neruší ho od toho, co má právě sledovat. Co ale bylo na filmu nejlepší, A CO BYCH NERAD PROZRAZOVAL NĚKOMU, KDO FILM JEŠTĚ NEVIDĚL, je humor. Po čtvrt hodině jsme si říkal, co sakra film může ještě nabídnout. A ony se začaly objevovat fórky slovní, situační nebo mimické od oscary ohodnocených herců. Tak tragikomický film jsem dlouho neviděl a dlouho ne zpoza Atlantiku. ()

plechulka

Při prvním shlédnutí jsem to měla jako s filmem "V Bruggách" - netušené zákruty děje mne naprosto pohltily. Teprve podruhé jsem měla čas si všimnout různých podrobností, z kterých bych chtěla vypíchnout zvláště to, jak Woody Harrelson hezky stárne... ()

Sfinkter

Psychologické drama o ztrátě s prvky krimi a thrilleru, jemuž dominuje výkon Frances - její nekompromisní jednání po ztrátě dcery je okouzlující. ()

Helmutek

Tři billboardy na mě fungovaly nejlíp jako sled různejch skečů - se skvělejma replikama a skvělejma dílčíma pointama (zubařova vrtačka, doprdeleposlání kněze, wtf srnka, ale i mrazivá scéna poslední hádky matky s dcerou nebo "setkání" poldy Rockwella a správce billboardů v nemocnici). Smysl filmu jako celku ale už tolik nevidim - totiž právě to něco, co by všechny ty scénky a skeče spojovalo dohromady se svym vlastnim sdělením a se svou vlastní výpovědní hodnotou - možná až na příběh tmelící postavu Harrelsona, jehož důvěra a láska k lidem kolem sebe mění i ty nejpokřivenější charakterový odpady (Rockwella). Takhle napoprvé to na mě působilo tak, že režisér i herci se museli u natáčení nepochybně obrovsky bavit - ale že o moc víc než ta situační zábava jednotlivejch scén (byť skvěle napsaná, skvěle natočená a skvěle zahraná) v tom neni, což je pro mě potvrzený i tim nepřesvědčivě otevřenym koncem. Za mě mezi 3 a 4* a zatím zůstávám níž, protože k dalšímu zhlídnutí mě vlastně vůbec nic netáhne. ()

Pavlínka9

Viděla jsem to ještě před Glóby a to z důvodu, že Frances mám moc ráda - je prostě skvělá a tak úžasně tvárná a přizpůsobivá a přitom pohodová. Ten film má skvělou výpravu a až absurdní chvilky, kdy jsem se dvakrát tak neskutečně udivila, že jsem myslela, že to nemůže být pravda. Kdo mě hodně překvapil byl Harrelson, který prostě postupně cca posledních 15let zraje a je to stále čímdáltím lepší. Téma filmu - úžasné - kór když je tam vidět i ta situace, která tomu všemu předcházela - nedokážu si představit, jak mohla pak ta matka a syn s tím žít - když u toho posledního rozhovoru s dcerou byli...Vážně ne. Ten film je skvělý, je velkolepý, ale zároveň tak snadný a jednoduchý - a právě za to si zaslouží ta ocenění :) Jsem moc ráda, že Frances získala Zlatý Glóbus - právem :) ()

terunka003

Dramatické, sarkastické, sprosté, drsné, maloměstské, životní, osudové, rodinné, zábavné. Silný film o maloměstě a jeho obyvatelích, zejména o policistech a jedné ženě. Film má temnou zápletku v podobně nevyřešené vraždy jedné mladé holky. Do toho rodinné drama s násilnickým bývalým manželem, parta šílených policistů, vyřešení rakoviny, a vzetí spravedlnosti do svých rukou. Dialogy jsou vtipné, stejně jako humorné okamžiky ve vážné situaci. Jsem ráda, že je McDonagh zpět v parádní formě. Frances je skvělá, Sam ještě lepší, radost se na ně dívat. Jsem spokojená. ..konečně dobrý plnohodnotný film.. ()

bobby_jean

Občas vo vás film zanechá isté emócie. V prípade bilboardov ich bol hotový pretlak a po viacnásobnom zhliadnutí nemožem konštatovať iné, ako to, že precítená réžia, FANTASTICKÝ výkon Frances a Sama ( a kým stihol, tak aj Woodyho), autentická kamera a scenár, ktorý sa s vami "trochu" hrá, nemohli zanechať iný, ako 5hviezdový dojem. Nebudem prehánať keď poviem, že ma to dostalo, ako už dávno nič a reálne hrozí, že poputuje do top 10. Atmosféra, aká sa len tak nevidí. Zajtra očakávam minimálne 5 oscarových nominácii (uvidíme, koľké trafím). Odporúčam všetkým bez rozdielu. ()

venison

Za mě nejlepší McDonaghův film, to teda jo.. Tahle přitažená černá komedie "Tři billboardy kousek za Ebbingem" mě v atmosféře Kina Světozor totálně odzbrojila.. Už dlouho se mi v kině nestalo, že bych se takhle nahlas a od srdce zasmála.. Příběh je spíš vedlejší.. Mohlo by tam jít o cokoliv.. Celé to stojí a leží na vynikajícím zpracování hlavních postav.. Jejich charaktery jsou tak WTF, že si je i přes jejich nesnesitelnost hned oblíbíte.. Jazyk mají ostrý jako břitva, pro sprostá slovíčka nejdou daleko, velmi se nesnáší a rádi si to dávají najevo.. Rasistické, sexistické a homofóbní gagy tu jsou snad v každé scéně.. Jak se popere parta primitivních chlapů se silnou a ostrou ženskou, která se rozhodne, že jim nic nedá zadarmo? Vynikající obsazení, z trojky Frances McDormand, Woody Harrelson a Sam Rockwell jsem byla u vytržení.. Totální zábava úplně nejvíc! Ráda si pustím znovu.. Není totiž nad to pobavit se nad mizerným neštěstím někoho jiného.. ()

elanius

(14/2018) / Trošku schématické keďže sa Martin McDonagh nacháza niekde medzi filmom a divadlom, ale s obrovskou dávkou úprimnej, originálnej filmárčiny. V podstate najľudskejší film minulého roka. A keďže aj casting dopadol tak ako dopadol máme tu žhavého favorita aj na zbieranie filmových cien. A ja im to tento rok prajem najviac zo všetkých nominácií. (9/10) ()

noriaki

Těžko zařaditelný film tančící mezi třemi žánry. Chvílemi mi připomínal western, chvílemi thriller. A většinu času působil jako černohumorná absurdní komedie. Příběh je poplatný všem třem škatulkám a nejvíce té poslední. O logiku a realističnost zase tolik nejde. Charaktery postav jsou ovšem par excellence. Nejsou ani zdaleka černobílé a snad všichni alespoň na pár scén přešli hranici mezi padouchem a hrdinou. Kupodivu oba protagonisté strávili drtivou většinu na opačné straně, než jsem podle anotace předpokládal. Pokud bych našel nějaké chyby, tak ve scénáři. Nesedlo mi jisté divadelní ladění snímku, nechápal jsem benevolenci policie a jsem přesvědčený, že poslední třetina mohla být ještě lepší. Zbytek je dokonalý. Speciálně soundtrack a scéna ze stáje, pro mě nepřiznaný vrcholu snímku. Top 10 za rok 2017. ()

progression

Výborné i když dost drsné krimidrama z malého amerického maloměsta. Geniální scénář, nezapomenutelné hlavní postavy, které prochází vývojem, výborně zvolená hudba (i když zrovna "Chiquitita" mi tam až tolik nepasovala). Skvělá Frances McDormand v "boji za spravedlnost", žena poznamenaná tragédií bez úsměvu (za celou dobu dva "záblesky" úsměvu), vynikající role pro Woody Harrelsona a Sam Rockwell jako "drsný maminčin exot". Strhující příběh s dost "drsným slovníkem" i vyhrocenými scénami, které ale působivost (i absurditu) snímku jen ještě více zvyšují. Určitě už bylo o tomto filmu všechno napsáno a nemá cenu popisovat vyřčené, ale v průběhu sledování mne "oslovila" zvláštní asociace. Vybavil se mi film "Gran Torino", geniální film, ale "dost odlišný". Ale když jsem o tom později přemýšlel, těch styčných bodů jsem nacházel více a více. "Drsný" hrdina bez úsměvu poznamenaný životem, "slepá/nečinná spravedlnost", polepšený hříšník, spousta "hajzlíků a křiváků", vzetí "spravedlnosti" do vlastních rukou, opět "motiv rakoviny" - jen mi tady "scházela" postava toho sympatického mladého faráře, i když ...? ()

geklon

Roztomilá pohádka, plná postaviček a point, tak jak je McDouna umí nejlíp. Všichni hercí za Oscara. Muzika, jen dokresluje to namalované napětí a celá báchorkovitost a vykonstruobvanost jen dokreslují fakt, jak moc má rád rejža štastné konce. ()

Bobik9

Paráda. Nečekal jsem, že to opravdu je tak dobré, jak se všude píše. Ale bylo to velice dobré. Dokonce jsem uvažoval o 5*. Frances McDormand je hnusná, drsná, ostrá. Ideální do role, ale těžko jí fandit. Kdo ovšem toho Oscara dostat musel je Sam Rockwell! Ten předvedl životní výkon, kterým mě naprosto odboural. Příjemné je i obsazení menších rolí Woodym H., Peterem D. a nebo třeba Abbie C. V tomhle to bylo výborné. Příběh je také vlastně relativně originální a zábavný. ()

Eleanor05

Poctivé drama, kde hrají všichni až do poslední role výborně, v čele s Frances McDormandovou, která má (podle mého názoru) už Oscara prakticky v kapse. Dobře napsaný scénář, často sice až příliš vulgární, ale chápu, že vzhledem k prostředí je takové vyjadřování věrohodné. Nic víc jsem na tom ale nenašla. Není to strhující, srdcervoucí, v druhé polovině je to místy už dost pomalé a ani mě neláká se na to v dohledné době podívat znovu. Je to dobrý film, který stojí na kvalitních hereckých výkonech. Na víc, než na 3* ale pro mě nemá. ()

Honzua

Nejupřímnější, nejlidštější a nejdospělejší McDonagh a jak říká Matty: a to mám V Bruggách opravdu rád. Na tohle nemá ani oblíbenec Sheridan a ve vztahu k současné americké společnosti dokonce vymluvnější než poslední Tarantino či Coeni. Není sice dokonalý, má to své mouchy především v přílišné divadelnosti a myslím, že by šlo McDonagha úspěšně osočit i s přílišné chtěnosti, ale to všechno vynahrazuje nakonec ryzími emocemi a skutečností, že je tenhle film hlavně o naději s postavami, které jsou nesmírně problematické. ()

Maik22

Tento příběh mě naprosto unesl. Nenápadný snímek s nudnými, drsnými, silnými, krásnými, vtipnými, akčními, smutnými, vyváženýmí scénami. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST