Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

bararich8

Hodně výživná záležitost, která je skvěle zpracována. Ač by to mohlo dost těžké a pochmurné drama, Sam Rockwell to svou zajímavou a vyvíjející se rolí pěkně vyvažuje. Zpracování je špička a herecky jakbysmet. Plus si k zajímavému příběhu přidejte obstojný závěr a svižné tempo, kdy nejste zdržováni kdovíjak zdlouhavým úvodem. Na tyhle kousky je radost se dívat, 5* ()

Jajar

Mix divadelní tragédie a komedie ve filmovém drama o zničené matce, které neznámý útočník zavraždil dceru, a šéfovi místního policejního oddělení, který dostal rakovinu a zbývá mu pár měsíců života. Martin McDonagh ve Třech billboardech potvrzuje, proč má pověst jednoho z nejznámějších světových dramatiků. Snímek stojí a padá na mnoha dějových zvratech a překvapeních, čímž stále udržuje pozornost diváka. Na můj vkus je ale té antické hry a scénáristických zásahů až moc. Příběh se přitom řítí do ztracena, chybí propracovanější pointa, na důležité postavy se zapomíná. Bohužel musím jít proti proudu - tři hvězdy pro tři billboardy. ()

Stíba

Je to vlastně docela komorní a na svoje téma dost neinvazivní film, který ve vás bude postupně dozrávat a získávat na ocenění. Silné postavy se svými příběhy a jejich vzájemné propletení je to na čem je tenhle film pevně postavený a k dramatičnosti zápletky nepotřebuje ani nic moc navíc. ()

Biopler

Namosúrená Mildred v podaní McDormand drží snímku pokope, lebo sa vytŕča v každej druhej scéne a vždy si ju kradne pre seba. Je to hlavne kvôli jej hereckému umeniu, monterkovému úboru a kvôli tomu, že jej postava nikdy nevydiera diváka, je vždy autentická. Je to i vďaka preexponovaným dialógom, pri ktorých si myslím, že sú ozaj over a že v rodinách poznačených rozvodom si členovia medzi sebou neservírujú až takú spŕšku vulgárnosti, preklínania a pod. Mňa to hodne rušilo, hlavne v skvelej prvej polovici stopáže keď je na scéne aj miestny šéf polície v podaní ostrieľaného Harrelsona. Medzi týmito postavami vzniká silné puto, zároveň sa rešpektujú aj keď sú navzájom naštvaní z okolností, do ktorých sa dostali. Skvelá Molotov koktejl scéna v dvoch tretinách filmu, kedy sa rejža pochlapil a zažongloval s filmovými prostriedkami, aby upriamil našu pozornosť na charakterový obrat Dixona, ktorý je tak pohlúžený do listu, že nevníma okolie, a taktiež na omyl Mildred, ktorá z neho musí vytriezvieť večerou s trpaslíkom. Táto úchvatná strihová skladba ma ako fajnšmekra pohladila na duši. Film je parádny ako priam až kuriózne spája osudy postáv, či už to je Mildred a Willoughbyho počas policajného výsluchu zakončeného vypľutím krvi do tváre, taktiež stretnutím zaobväzovaného Dixona a Welbyho v nemocnici kedy mu asi päťkrát hovorí "sorry". Keď sa vrátim späť do príbehu, predsa len charakterová premena rasistického policajta, ktorý žije v mama hoteli, je nedôveryhodná, pre potreby filmu ani nie úplne nevyhnutná. Zároveň však Dixon v podaní Sama Rockwella predstavuje postavu, ktorá budí v divákovi aj súcit, aj odpor. A spolu s rasizmom klasicky upozorňuje na "american problem", vďaka ktorému snímka v pohode prehovára k masám. V poslednej tretine to ide scenáristicky z kopca, ale výborní herci ma presvedčili, že film má vybočovať z priemeru. ()

billinus

Ne, není to realistické drama, ale pořádně ostrá černá komedie. Komedie o absurdnosti lidského života a zejména chování v mezních situacích. A jen tak mimochodem je to výborně napsané, zahrané a natočené. Bravo! ()

mvukotic

Tri billboardy sú presne tým filmom, kde by stačilo naozaj málo a mohlo to dopadnúť katastrofálne. Prvé dve tretiny neviete, či to tvorcovia myslia vážne alebo si z vás robia srandu ale nie takým odľahčeným spôsobom, ako to vedia napríklad Coenovci. Skrátka striedajú seriózne a dramatické polohy svojich postavičiek s ich vlastnými karikatúrami a celý čas si hovoríte, že toto nemôže fungovať, no záverečná peripetia presviedča o opaku. Žánrové zaradenie krimi/dráma/komédia sedí dokonale pretože sa perfektne zabavíte, dojmete a celé to šliape aj ako taká obskúrna vidlácka kriminálka. ()

einar

Už sa mi dlho nestalo, aby som si hovoril nech to ešte neskončí. Radosť pozerať takéto filmy v dobre predigitalizovaného bordelu. Prvým plusom je to, že trailer a popis filmu len jemne načrtnú čo sa stane a to aj pre menší plot twist, ktorý sa udeje približne v 1/4 deja. Postavy občas konajú vyhrotene to ich ale posúva vpred, sympatie k nim sa menia, nikto nieje vyslovene zlý, alebo dobrý. Čierny humor funguje na výbornú rovnako ako herci aj scenár. Dúfam, že Sam Rockwell dostane Oscara. ()

0L0V0

Vskutku úžasná komedia, krimi, dráma. Scenáristicky vynikajúce. Som nečakal, že sa fakt budu stále baviť o tých billbordoch, ale stále to má čo ponúknuť. Páči sa mi ako režisér tu pracuje s dialógmi a pointami. 85% ()

Franc1s

Jakmile jsem viděl trailer, říkal jsem si: "Konečně"! Jelikož režisér před tím natočil bláznovinu 7 psychopatů a ještě před tím jeden z mých oblíbených filmů V Bruggách. Od začátku, pěkně černý humor, hlášky co nevymyslíš, ale i emoce, smutek a vztek. Originální příběh se skvěle zahranými postavami šerif policie(W.Harrelson), ochlasta (S.Rockwell) a tomu všemu vládne matka-sničímsenepářu (F.McDormand). Výborný soundtrack, památné scény, bohužel pro mě nic moc finále, chápu je tam ta hloubka, ale život je svině a vy si nevybíráte co přijde, stejně jako v tomto filmu.. Kdo viděl něco z předešlých filmů, necht se do toho pustí, ten zbytek by to měl aspon zkusit. Když už to vyhrálo ty 4 Zlaté Glóby. 8/10 ()

Demonic189

Ach jaj. Dokašľat tak skvele rozpracovaný príbeh sa len tak nevidí. V poslednej tretine totiž nastáva totálny kolaps a ja ani len netuším, čí mal v tej chvíli scenárista vypité. Sled udalostí zo záveru totiž postrádajú väčší zmysel a záver je tak trochu o ničom. Obrovská škoda, keďže herecké výkony, atmosféra, hlášky a dialógy su jednoducho TOP. Slabé 4*... ()

pulDag

Černá komedie, která vás nechá celou stopáž na pochybách, jestli se máte víc smát nebo v duši brečet. Pomyslný vrchol absurdity McDonaghovi tvorby je opět o chlup výš. ()

Sweat55

Tři billboardy kousek za Ebbingem je film, který má skvěle napsané postavy. Takhle originální a zajímavou práci se scénářem jsem ve filmu neviděl už pěkně dlouhou dobu. Když se do toho přihodí parádní herecké výkony (Woody Harrelson je fakt frajer), hlavně v podání Sama Rockwella nebo hlavní "hrdinky" Frances McDormand, ambice na zlatou sošku jsou opravdu na místě. Sice třeba já jsem měl problém s délkou filmu, některé scény byly opravdu utahané a struktura taky úplně nesedla, ale toho Oscara filmu přeji. Za herecké výkony klidně všechny kategorie. ()

Gienah

Hoci som hodnotila film 5*, nehorim nadockavostou zhliadnut ho nespocetnekrat. Avsak ked som zvazila, ze si neviem predstavit, co by sa muselo zmenit/zlepsit v pripade, ze by som ho hodnotila iba 4*, nebolo dalej nad cim rozmyslat. Boli sceny, kde som zabudala dychat. PS: A ten zaver! ()

bearmeedek

Dlouho jsem takový film neviděl. Zafunguje zde snad všechno: scénář, postavy, hudba a atmosféra amerického venkova. I když děj je jednoduchý, na nic se tu nemůžete spolehnout. Běžný film mívá jeden, dva zvraty a většinou na konci. Tady je to průběžně v celém filmu a nikdy nevíte, co bude v příští minutě za „překvapení“. Tvrdé výrazy ( pánská i dámská přirození, šlapky jinak, nasměrování do řitního otvoru) jsou součástí běžné mluvy a ani náš pan prezident by jich během dvou hodin nestihnul tolik vyslovit. Zde to dramatu dodává chvilkový ráz černé komedie. Jednou z nezapomenutelných chvilek je, jak se Mildred dovedla několika málo větami vypořádat s církví, coby gangem se spoustou kluboven, a jaká je tedy zodpovědnost každého člena gangu za hříchy ostatních členů. Dále bych neodsuzoval, jestli podle někoho v poslední třetině zvolní tempo filmu. Život také není film a má různá tempa. A tenhle film mě prostě dostal celý. ()

RajAthen

Tento film vlastně nemá téma, a přece jej zatraceně dobře definované má. Protnutí zcela obyčejných lidských osudů a způsoby, jak lidé pracují s tragédiemi, které se jim v životě staly, spolehlivě udrží pozornost po celou dobu trvání. Nelze vlastně říci o moc více, jen doporučení se ve správné náladě na film podívat. ()

nathaniel 29

Tak dobre som sa už dlho nepobavil. Vtip za vtipom a pritom je to drsná dráma. Hlavné trio hercov zapadlo perfektne, jeden väčší týpek jak druhý. ()

Fido

Nebyl to špatný film, ani herci. Natočené dobře, hudba dokonce velmi dobrá. Ale od poloviny narůstala jakási pachuť na jazyku a neztratila se ani na konci. Pokud bychom všichni takhle řešili své problémy, tak jsme v pekle, i když se na sebe budeme usmívat. Film na jedno shlédnutí, škoda. Tudíž 3* a přitom ta třetí patří Carteru Burwellovi. ()

nwx

..nechapu..detektivka bez konce? Jako asi umelecke dilo pro "intelektualy", mozna, ale jinak nevim. Moment kdy si v baru sednou zady k sobe byvaly polda a lotr, ktery jen tak mimochodem zacne povidat o tom jak si "uzil", tak to je tedy uz "uvaleneee". Byvaly polda ktery cely film jedna jakoby byl mdleho rozumu se pak z minuty naminutu stane cestnym inteligentnim slusnakem??? A proc vsem az tak vadily ty tri billboardy, hlavne policajtum? V podstate jim nijak neublizovaly. A co postava cerneho detektiva? Veril jsem ze ten neco dosetri, ale nic. Cele to bylo divne. Slabe. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST