Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

Drozdo57

Najlepšia Coenovka za posledných 10 rokov, ktorá ani nie je od Coenov. Film, ktorý zanecháva hlboký dojem vo všetkých divákoch. Čo nehodnotím iba podľa seba a priateľky ale aj podľa tvárí ľudí v kine po skončení premietania. Žiadna postava nie je čiernobiela, nič nie je čiernobiele. Celé je to také krásne komplikované a komplexné, že sa nedá súdiť. Všetky motívy sú jasné. Je to poriadne zamotané a ľudia tam majú pekne dosrané životy, presne ako v skutočnosti. Nepamätám si, kedy ma niečo takto naozaj rozplakalo. Tlieskam a ďakujem, že v dnešnej dobe niekto dokáže natočiť takýto skvelý film a premietnúť ho v bežnom kine. ()

JamesVsalix

Neuvěřitelná pecka. Tento film se vyloupl úplně odnikud a v momentu, kdy začal sbírat zlaté glóby a nominace na zlatého plešouna, jsem si řekl, že to musím vidět. Nový počin Martina McDonagah divákovi servíruje pořádnou dávku emocí, proloženou vypointovaným černým humorem, který si nebere servítky. Dokonale napsaný scénář dává prostor postavám, jejich emocím a vývoji, a hercům dává možnost předvést to nejlepší, co v sobě mají. Francis McDormand je v roli zoufalé matky, která se neortodoxní metodou snaží dokopat místní benga k nalezení vraha její mrtvé dcery, naprosto dokonalá. Stejně tak Woody Harrelson jako šéf policie a Sam Rockwell coby nevyrovnaný agresivní "strážce zákona" se ve svých rolích našli. Snímek je horkým aspirantem na nejlepší film roku a určitě se z něj stane kultovka. Neskutečný příběh o síle tří billboardů, tří dopisů na rozloučenou měnící osud tří lidí je povinností pro každého milovníka filmu. ()

x_ander

Výživné drama, které je především luxusně napsané. Film dokáže v průběhu celé stopáže šokovat a s nečekaným, nechci říct přímo zvratem, ale minimálně zásadním vývojem některé z postav přijde ve chvíli, kdy to divák nejméně čeká. A ústřední trio Frances McDormand, Sam Rockwell a Woody Harrelson hraje jako o život - nominace jednoznačně zasloužené a pro Rockwella bych prosil sošku. ()

Aywes

Pokud potřebujete reference, tak se mrkněte do záložky ocenění. Hotovo? Tak teď si udělejte laskavost a na ten film mrkněte. ()

Eywa11

Neviem či som to s tým hodnotením neprehnala, ale po dlhej dobe konečne film, ktorý ma upútal! Po tom aké sračky sú poslednú dobu v kinách, som veľmi pozitívne prekvapená! ()

baclajean

Už po prvej hodine som vedel, že to bude 5/5. Perfektné repliky, pútavý dej napriek tomu, že nejde o zrovna dynamický film. Toto by rozhodne o necelý mesiac malo dostať sošku minimálne za scenár. To celé umocnené dokonalým výberom hercov a skvelou kamerou. A hlavne, celá snímka neskutočne graduje a graduje až po samotný záver. ()

Plaque

Film, ktorému úplne jednoznačne vládne týchto zopár vecí: 1. scenár - vybrúsený do tých najmenších detailov a dokonca ani slovo fuck v ňom nie je samoúčelné. Miestami mi to príde ako tarantinovská záležitosť, keď sa postavy stretnú, aby rozprávali o podstate A a pritom väčšinu času venujú banalite B. 2. Hlavná hrdinka Frances alebo skôr Franco? Jej maskulínne materstvo a každá jedna grimasa, sú absolútne dokonalé. 3. Vedľajšie postavy - Áno všetka česť voči Woodymu a Samovi, veď aj akadémia ich uznáva, ale mám na mysli všetkých, ktorí sa tam mihli. Tirion, Željko, zubár či majiteľ billboardov hrali svoje úlohy s takou bravúrnosťou, až som mal pocit, že každý z nich vyrastal v podobnom vidlákove. 4. celkové spracovanie - réžia, kamera, hudba, jednoducho všetko toto pracovalo ako jeden stroj a Ebbing so svojimi obyvateľmi vďaka tomu pripomína ktorúkoľvek väčšiu ves či menšie mesto, v hociktorom kúte sveta. Áno, miestami som sa pristihol, že situáciu alebo postavu komentujem slovami: "To je ako u nás..." ()

IZFNP

Extrémne kvalitná dráma, ktorá stojí na výbornom scenári a hereckých výkonoch. Film, ktorý hovorí tak málo, a pritom tak veľa, a ktorý napriek pomalému tempu na sekundu nenudí. Vzbudzuje emócie absolútne presne - bolesť, strach, zúfalstvo, odhodlanie -, ale pri tom nevtieravo. Divák nemôže inak, ako nechať sa unášať tým zvláštným tempom, tým zvláštnym miestom, tou zvláštnou atmosférou. A napriek tomu, že postavy nedosiahnu zadosťučinenia ani katarzie, dôjde u nich k určitému zmiereniu, ktoré je v kontexte filmu extrémne dôležité. McDormand, Rockwell a Harrelson tu podávajú tak presvedčivé výkony, že celý film je vďaka nim nesmierne úderný, ale taktiež predchnutý realitou. Pre mňa jedno z prekvapení roku a film, ktorý si rada kedykoľvek pozriem znovu, dokonca si myslím, že Three Billboards má nakročené k tomu rokmi získať kultovný status. ()

jfaba

Tak mě to tedy ftipné vůbec, ale vůbec nepřipadalo! Do půlky, jak píše Cervenak, to bylo skvělé... Potom už to bylo horší a konec byl nejhorší. A to mám otevřené konce RÁD. Polepšení blbého poldy, nevím jak se jmenoval, bylo ubohé a hloupé, jako celá mluva v celém filmu. Pokud se tak mluví v rodinách v usa (možná se tak mluví i v našich rodinách), tak děkuji za to, že žiju zde. A to nejsem žádný cimprlich. Ano vím, chyba je ve mě, protože jsem nepochopil hloubku celé tragédie a její řešení někde v prdeli, v Missouri, kde vládnou debilní policajti debilním lidem. Ale bylo to skoro dobré, dokoukal jsem to. Skvělá Frances McD., skvělý Woody H. i Peter D. Za to jim dám tři ***. Ale zdá se mi o čertech... Toť vše. P.S.: Já říct tátovi nebo mámě doma vole (nebo nějaké jiné slovo z filmu), tak proletím oknem jako ten blbec s bilboardama. ()

NeMiQ

veľmi zaujímavý a špecifický žáner. V niektorých situáciách sa postavy správali až príliš uletene vzhľadom na okolnosti, ale poväčšinu času bola táto krimi dráma dobre okorenená špeciálnym typom humoru. Zaujímavé postavy, príjemná kamera a celkovo dobre zasadený dej do malého južanského mestečka kdesi v prdeli, kde sa každý s každým pozná. ()

matolos1

Skvelá životná dráma, podobná Wind Riveru. Lenže na rozdiel od neho nevie plne využiť svoju látku a silnejšie zatlačiť na divákové emócie. Mám pocit, ako keby všetky udalosti druhej polovice boli už iba takým doznievaním, pôsobiacim nekonfliktným a nezápasiacim dojmom ( aj keď nám hlavná postava stále naznačovala, že čo všetko ešte predvedie). Zostáva aspoň z toho skvelá zmes dialógov, vyvŕtaného nechtu a skvelých hereckých výkonov. Lenže v nomináciách sú podľa mňa omnoho väčší konkurenti. ()

Vasyl

Slabší 4, ale přece jenom jsem očekával víc. Skoro jsem šel i do kina. Teď už nelituju že jsem to neudělal. Dost dobrej, ale pořád jenom agresivní vidláckej malofilm. + jsem čekal, že se vyšetřování někam pohne. Ale prt. Nejen že nepohne, ono ani žádný nezačne. Opravdu je to film o třech billboardech a reakcích lidí, kterých se to týká. Navíc Abbie začíná vypadat jak maloměšťácká mamina a to není dobré. ()

psychohippo

Takový jakoby malý a levný film... ...a přitom je to démant! Obsazení a výkon herců skvělý. Režie pokorná a při tom surově emocionální. Prostě démant! ()

harycek

Velmi silný snímek!!Nyní po udílení Oskarů mohu říci , že oba herci Frances Mcdormand a Sam Rockwell si je plně zasloužili!!! ()

Blazis34

Zajímavé drama v kterém se vlastně nic moc nevyřeší. Tvůrci si vůbec nebrali servítky a vše zinscenovali velice reálně až mrazivě. Frances McDormand zahrála těžkou roli skvěle. V podstatě se usmála až v poslední scéně, takže to muselo být psychicky náročné. Chválím i kulisy a kameru. Celkově mi scházela ještě větší akce a hlavně rozuzlení. Jinak drama na velice vysoké úrovni - 80%. ()

MP17

McDonagh na to jde tak nějak po "tarantinovsku" - na scénář se prakticky vykašle, snaží se zaujmout zbytečnou vulgaritou, násilím a rádoby cool postavami. To u mě nefunguje. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST