Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

mrclTV

Je celkom jasné, že so zvolenou tematikou pred pár rokmi na Oscaroch zabodoval, ale mne sa film veľmi nepáčil, hlavne jeho prehnaná polopatickosť a priamočiarosť (asi aby ho pochopil aj priemerný americký divák?). Neivem, či používam úplne správne slová, ťažko sa mi vyjadruje čo presne sa mi nepáčilo, ale prišlo mi to celé až smiešne nalinajkované podľa vopred nastavených šablón. Celkové poňatie inak zaujímavej zápletky, bolo podané v mojich očiach zle. ()

Tominni

Výborný film, kde sledujeme vzdorovitou Frances McDormand, jak prostě nedá policii pokoj kvůli neobjasněném případu její dcery. Oproti tomu neméně dobrý vzteklý Sam Rockwell a s nadhledem pracující Woody Harrelson. Malé městečko, jeden případ, několik postav a velký film. Dlouho jsem zvažoval nejvyšší hodnocení, ale s ohledem na konec, který mi tak úplně nesednul, to tak není, ale budu jen rád, pokud McDonagh to frekvenci filmů trochu navýší. Stálo by to za to. ()

nula87

Po nějaké době zase film, který mě totálně dostal. Dokonalý téměř ve všech svých složkách, s mnoha překvapujícími (ale oprávněnými) zvraty, s dokonale vypointovanými scénami. A herecký koncert pro Frances - naprosto skvělé. 95% ()

kubas369

9/10. Dlouho byly Bruggy, to nejlepší co McDonagh zatím stvořil. Jenže při třetí projekci billboardů jsem si uvědomil, že to mu už tak není, díky hereckému koncertu McDormand a Sama Rockwella. Kvůli takovým to filmům jsem cinemamagor. ()

DonBraso

Doopravdy zajímavý náměť o třech billboardech ve filmu,který protkne životem tří postav.Samozřejmě hlavní devízou jsou herci a Frances McDormand si nejspíš pro oscara dojde,ale kdo mě nejvíc překvapil a vlastně hrál snad úplně nejlíp byl Sam Rockwell,který tu měl doopravdy svůj part snů.Film ztrácí možná malinko k závěru,ale i to vyváží měrou vrchovatou vše okolo a tím hlavním je humor.Směs humoru ve vážných situacích miluju a zde si doopravdy divák přijde na své.Doopravdy netradiční zapojení kriminální zápletky se skvělým scénářem,který drží postavy,který z fleku poznáte během pár minut,tomu se říká filmařina. ()

Kamy

V Bruggách bol a stále je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a Tri billboardy kúsok za Ebbingom sa môžu sa kľudne postaviť vedľa neho. V celom filme nie je jediný herec ktorému by som niečo vytkol, a predovšetkým Frances McDormand a Sam Rockwell si to v ňom neskutočne dávajú. Film sa zaoberá ťažkými témami a občas je skoro až depresívny, ale zároveň som sa na ňom opakovane zasmial tak, že to museli počuť aj susedia. Martin McDonagh je neskutočný borec a ukazuje, že scenáristicky patrí k špičke. Je len prvý týždeň roka, ale budem veľmi prekvapený, ak Tri billbordy nebudem mať na konci roku v top desiatke. ()

Jadro

Matka dcére: "už nikdy sa v tomto dome nespomenie slovo kunda, inak letíš von", syn: "nevedel som, že sa obe sťahujete preč". 85% ()

Matamoroz

Právě dokoukáno. Chce se mi říct Tarantino light? V podstatě to vůbec ,,light,, nebylo, ale přes značnou drsnost mi k pocitu dokonalosti chyběla jedniná scéna, která by mě přibila k podlaze. Taková se přes spoustu náznaků a nespornou syrovost, ve filmu neobjevila. Každopádně 80 plus. ()

MichaelKey

Na tento film jsem šel jenom s tím, že vyhrál zlatý glóbus. Neviděl jsem trailer, ani si pořádně nepřečetl popisek. Nevěřil jsem, že se budu u toho tak bavit. Ale ten film je úžasnej. Po celou dobu to má spád, ani chviličku se nenudíte. Postavy se vyvíjejí a i když vám na začátku může přijít, že je ta postava úžasná, na konci ji můžete nenávidět. Napětí cítíte v každém záběru. Čekáte, co se stane v příští vteřině, či v příští minutě a často to ani nedokážete odhadnout. A brutální je to taky dost. Ten glóbus to má zaslouženě. ()

Bilky

Čosi medzi Coenom a Tarantinom, medzi cool drámou a hot gangsterkou, medzi majstrovským dielom a lepším nadštandardom, medzi vymedzeným dielom a žánrovou zmeskou, medzi rejžovým 1.filmom "V Bruggach" a jeho 2.filmom "7 psychopatov". Som z neho úplne medzi a to ma dosť štve! Po návšteve kina niečo medzi 70-80% ale viac budem vedieť, keď si ho pozriem druhýkrát. Niekde na pomedzí sa hádam konečne vymedzím ;) ()

karpacz21

Do kina na film takovéhoto typu chodím málokdy, ale jeho na první pohled zajímavý příběh a herecké obsazení mě tam dostalo. Film vás velmi rychle uvede do děje a po celou dobu vás z něj již nepustí. Po chvíli jsem pochopil, že na film je potřeba se dívat zvláštní optikou, s určitým nadhledem. Ne snad z nějakého negativního důvodu, ale hlavně kvůli způsobu jakým je děj podán, jaké jsou hlavní postavy a také kvůli tomu, že jsme na jižanském vidlákově, jehož způsoby jsou specifické. Už ze začátku je jasné, že sprše hanlivých výrazů se nevyhneme. Jsou však použity tak trošku citlivě na místech kde se to hodí, tudíž to snad vadí jen málokomu. Ve filmu se také skvěle pracuje s momentem překvapení. Výčet překvapivých momentů je opravdu široký, navíc všechny opravdu fungují, neboť ve většině momentech jsem spozoroval překvapivý výraz i u mých sousedů. Zdálo by se, že kvalita je zaručena hereckým obsazením, ale skvěle propracované postavy s pohnutými osudy jsou opravdu skvěle vymyšlené a fungují spolu víc než dobře. Když k tomu připočteme, že tu máme skvělé herecké trio, tak nám z toho vychází naprosto dokonale vybroušený diamant. Woody Harrelson válí v roli, která mu sedí. Jen škoda, že má málo prostoru. Nicméně ve svých scénách předvádí svou třídu. Frances McDorman svou obtížnou roli zvládá s bravurou a naprostou přirozeností až tak, že jí věřím úplně všechno. A nakonec Sam Rockwell. Jestli jsem měl tohoto herce strašně moc rád ještě před tímto filmem, tak nyní ho naprosto miluji. Takového skvělého slizkého policistu může tak skvěle zahrát jen on. Troufám si tvrdit, že je to jeho nejlepší role a také to, že ke zlatému glóbu přidá i Oscara. Film je prostě celkově skvěle zvládnutý. Po hudební stránce, naprosto skvěle zvolené songy, až na to co poslouchá strážník Dixon ( ale k jeho postavě se to hodí ). Výborný konec, který by v mnohých filmech naštval v tomto však naopak potěší. Režijně naprosto bezchybný snímek. Po konci člověk dlouho přemýšlí nad různými otázkami, které je potřeba si občas položit a je víc než dobře, že takovéto filmy nám je připomenou. Musím říct, že se jedná o jeden z největších zážitků, které mám z kina.... Možná ho řadím do první trojky.... No prostě masterpiece, který v mém žebříčku šplhá k nejvyšším příčkám. ()

wanry02

Musím přiznat že mě film zprvu nezaujal a dostal jsem se k němu až po vyhlášení oscarových nominací kdy ukořistil hned sedm nominací. První polovina filmu byla pozvolná, ale rozhodně zafungovala tím že mě plně vtáhla do děje, který se zhruba v polovině filmu rozjel a udržel si stejnou látku až do konce. Kromě skvěle napsaného scénáře se určitě nejen mě ale většině fanoušků, nejvíce zalíbili herecké výkony, které vážně nemají chybu. Jak Frances McDormand, tak Woddy Harrelson předvedli skvělý výkon a byly nominováni na cenu akademie. Co se mi však nejvíce zalíbilo byl přímo neskutečný výkon Sama Rockwella, který už předvedl jaký je skvělý herec už v Zelené Míli a teď mi to jen potvrdil a já mu budu na předávání Oscarů držet palce. 90% ()

Maxa123

Inu, přišel jsem, viděl jsem byl jsem ohromen. Nebudu tady jako všichni ostatní opakovat propracovanost filmu a herecké výkony, které byly obdivuhodné. Raději bych se filmu věnoval z trochu jiného pohledu. Začal bych dobou, film se odehrává v polovině 90. let na jihu USA. A celá atmosféra filmu tomu skvěle odpovídá. Je zde výborně znázorněna mentalita amerického jihu, časté výjevy rasismu, který se postupem času vytrácí, ale stále ho někteří jedinci ovlivnění svými rodiči propagují. Velmi mě také zaujala scéna s farářem u hlavní hrdinky doma, přirovnání k gangu mi přišlo velmi zajímavé a opět znázorňuje náladu městečka. V neposlední řadě také ale myšlenka, že v každém člověku tkví kousek dobra a i když to s ním vypadá beznadějně, tak stačí jediný impuls a vše se změní. A poslední poznámka, realitu zde skvěle vykresluje ta bezmoc všech policistů a lidí, kteří mají zájem na vyřešení tohoto případu, snaží se, ale stejně je jejich snaha marná. Tento film je prostě po všech stránkách na velmi vysoké úrovni a zaslouženě má hodně nominací na Oscary. 95% ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST