Špunti na vodě

• Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

hujerita

Prekvapivo som sa zabavil, zasmial a v celku to bol veľmi milý a príjemný film. Potešil ma Liška a dokonca aj langmajer bol v pohodičke. Deti boli také aké sú aj naozaj a svoje si odohrali úplne fajn. Milé prekvapenie pre mńa ()

Bohemica

Rodinný odpočinkový film, na léto ideální. Já se tedy docela bavila. Děti byly nadšené. Nikdo přeci neočekává od takového filmu nějaké velké umění. Vynikající obsazení, vtipné repliky, letní atmosféra...co víc chtít ? ()

JS11

Klasická rodinná komedie. Tato ani nenadchne, ale ani nezklame. Prostě jedna z variací na klasiku "S tebou mě baví svět". Dnes asi nejvíce obsazovaný Hynek Čermák spolu s Jiřím Langmajerem a Pavlem Liškou na výrazně profesionálnějším levelu než jejich ženské protějšky /Polívková, Vilhelmová a Kvantíková/, bohužel tvůrci pravděpodobně podcenili výběr pro dětské role. A poznámečka nakonec - kdyby na mě dcera ve 14 řvala, že jsem kretén, tak by chytla facana, sociálka nesociálka. ()

Bobby_Fisch

Ale jo. Chvílemi amatéřina, ale chvilky zábavy nakonec přebily všechny nedostatky. Nutno doplnit, že se o zábavu postaraly hlavně děcka ()

Vaso

Tak trochu mi to připomínalo pokus o návrat ke S tebou mě baví svět kombinovaný s Jak se krotí krokodýli. Podle obsazení to mělo celkem potenciál, ale škoda, že ve chvíli, kdy děj sliboval pořádný rozjezd, se to zlomilo ke konci. ()

pupidup

Tak do poloviny jsem myslela, že vidím konečně pěknou rodinnou komedii... a za mě.. pokazil to ten přeslazený a všemi herci bez výjimky přehrávaný konec (korunu tomu nasadila Vilhelmová s Liškou (byt je mám jinak oba ráda), to si říkám, zlatá Poledňáková... ani nevím, jestli to bylo díky křečovitým výkonům herců nebo naprosto stupidně napsanému scénáři v druhé polovině filmu, kdy se to nějak přesunulo k velice slabé a groteskní Rosamunde Pilcher...a herci, i kdyby chtěli, s tím asi nemohli nic dělat.. i když.. :o). Škoda, že ten konec tak zpachtili, protože jsem se fakt v první půli dost bavila, hlavně dobrými hláškami ("Máte něco k jídlu? Parky. A něco bez masa? Párky!" :o) )....jo, abych nezapomněla, velmi si cením spíš výkonů dětí! Super! ()

JerryPilsen

Paráda,konečně normální česká komedie.K dokonalosti chybělo jen mít lepší příběh a pointu.Ale aspoň nám to nesklouzávalo k trapnosti a i dialogy zůstávaly v podstatě přirozené. ()

Flashback odpad!

Další loupež za bílého dne, kdy netalentovaní čeští filmaři utrácejí prachy z fondu kinematografie (tedy z kapes nás všech) a pak za to chtějí ještě (znovu) peníze v kinech. Příšerně napsané, režírovaní a zahrané. NE, ani Čermák, nebo Liška to nezachraňují, jeto klasický tupý východoevropský brak. ()

JanMarek

No to byla příšerná ukázka toho, jak čeští filmaři dělají humor. Takhle vtipkovat, za to bych se styděl i ve školce. Že tady bude něco hodně špatně, jsem zavětřil už na začátku, když jedno z dětí položilo velkou knihu na nějaký koláč nebo co to bylo - což filmaři doprovodili žertovnou hudbou, z čehož jsem vydedukoval, že to jako měl být fór. Víte co - haha - ono to dítě jako prostě - haha - dalo velkou knížku na -haha - na buchty!!! Takže jako - haha - ty buchty se pomačkaly že joooo - hahahaha!!! No prostě fór století. Tragédie pokračovala dalšími skvělými fóry. Jindy třeba tvůrci vymysleli, že v jednom místě přes řeku bude spadlá kláda a že jedna z postav se nestihne té kládě vyhnout, takže spadne do vody, což zaručeně vyvolá salvy smíchu. Pád do vody je jistota. Jenže co se v hlavách profíků zrodilo jako skvělý nápad, se záhy ukázalo neřešitelné z praktického hlediska. Přece takový pád do vody, to musí být strašně těžké nafilmovat. Takže to vyřešili tím, že daná scéna vypadá asi takto: Kláda je v takové výšce od vody, že Liškovi by prostě stačilo trošku sklonit hlavu. Člun se však k nebezpečnému místu blíží smrtonosnou rychlostí čtyř kilometrů v hodině, což postava vyhodnotí jako akutní nebezpečí, které je potřeba vyřešit odhozením pádla a převrácením se záda do vody. A takhle to jde celý zbytek filmu, je to fakt hrůza, nejvíc směšné je na tom to, jak trapný dokáže někdo být. ()

Jiskra

Od filmu jsem neměla velká očekávání, ale po dlouhé době příjemná komedie kdy pánové nejsou vysloveně neschopní, spíše jen svérázní a matky mají objektivní důvod je dát na pospas svým dětem. Rozhodně doporučuji jako lehkou zábavu na večer. ()

Mikkys

Na ceske pomery povedena komedie. Nic prevratneho, ale bavilo me to, coz se neda rici o vsech ceskych pocinech. Urcite to pobavi i ostatni. ()

SNCIS

"Hele holky, podívejte se na řeku! Nějaký de*il tam vysí na větvy." Česká milá komedie o dovolené na vodě. Herečkám to sluší, ať už jsou na kolech či na koních. Herci jsou celkově sympaťáci. "Co máte k jídlu?" - "Párky." - "Aha... A máte něco bez masa?" - "Jo! Párky." Působí to jako příběh ze života a navíc to má dobré dialogy. "Mami, když se s tátou rozvedeš, tak si tě můžu vzít za ženu já." - "Matěji! Ty jsi fakt de*il." - "Nejsem!" - "Seš!" - "Tak jsem, alspoň jsem po tátovi." Na české poměry to špatné není, ale podruhé si to určitě nepustím. Song u závěrečných titulků je hrozný, ale zpívá Hrůza, není se čemu divit. - 50%. ()

aftershave

V titulcích mělo být v úvodu poznamenáno, že film je určen především pro dobrovolné dárce mozků. Ostatní skupiny musí trpět. Ale i tvůrci a herci musí z něčeho žít. Jen doufám, že na tohle náš stát z mých daní nepřispívá. ()

biochem

Balancoval jsem dokonce na hraně čtyř hvězdiček, protože tohle je po dlouhé době česká letní, rodinná komedie, kde se nemusejí řešit nějaká sociálně-rodinná témata a traumata, ale hlavním cílem je pouze pobavit diváka. A to zafungovalo! Žádná velká očekávání, ale skvělé obsazení a opravdu bezva fórky, které mě upřímně pobavily! ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST