Špunti na vodě

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

• korbitch22

Pavel Liška hraje dvacet let stejného idiota, s naprosto stejným výrazem, mluvou i chováním napříč desítkami rolí a divákům to furt stačí, aby tuhle zrůdnou debilitu vytlačili na neskutečných 62%. Ze začátku to nevypadalo tak zle, Nováckej look už tak nějak k těmhle filmům patří a první Liškova hláška ve vlaku byla fajn, jakmile ale skupinka fotříků vyrazí s ratolestmi na vodu jde všechno úplně do prdele. Všichni dětští herci jsou naprosto příšerný, scénář nenabízí vůbec žádné dobrodružství, ale jen slet scén, ve kterých vystupují příšerně nesympatické postavy, které na sebe neustále jen křičí. Liškova dcera je naprosto na přesdržku a jednou mi říct kreténe, tak jí přetáhnu pádlem po tlamě a utopím jí. Vrchol hnusu dokonají Langmajerovi dcery, tohle předvést dítě u doktora, vezmu tu injekci a píchnu jí jim do oka. Dlouho a podotýkám fakt hodně dlouho jsem neviděl tak ubohý film, plný příšerných dialogů, nesympatických postav a naprosto bez děje. Moje žena miluje České filmy a když tenhle brak skončil, mlčky sem se podíval jejím směrem a ona jen znechuceně a docela nahlas pronesla ''co to bylo kurva za sračku?'' a to má dámy a pánové opravdu nízký metr jakým hodnotí České filmy. Bylo mi z toho doslova zle. Tenhle film nemá žádný význam ani smysl a když si pomyslím, jak ho ten náš ubohej národ vidláků vynáší a vynášel do nebes, je mi zle ještě víc. Nejhorší film v dějinách české kinematografie, ano, i na takových hovnech jako jsou Babovřesky nebo Kanárská spojka, či dalších výjmečnostech jako Eliška má ráda divočinu, nebo Ještě větší blbec, než jsme doufali se dá najít smítko něčeho, co se v hlubině odpadu bude vznášet jako kus tvrdýho hovna uprostřed toxických sraček. Tenhle film je pouze toxická sračka. Než hrát v tomhle, raději bych jezdil s hovnocucem. Neksutečný, ubohý, odporný, příšerný....žumpa.(18.11.2017)

Hodlala jsem malou neteřinku vyvést poprvé v jejím životě do kina - a vylučovací metodou padl los právě na tento snímek. Malá se smála, vypadalo to, že občas i něco chápe, takže dobrý. Jo a mně se to celkem taky líbilo, bylo to milé a ani to naštěstí nebylo úplně stupidní (čehož jsem se obávala od chvíle, kdy jsem zjistila, že za scénářem stojí neblaze proslulý Marcel Bystroň). 3 a půl hvězdy.(19.8.2017)

Za mne určitě ano...jenom úvodem moje zkušenost byla u nás na vsi v letním kině a jako takové si vzhledem k okolnostem troufám tvrdit ideální záležitost. Nenásilné, pro celou rodinu, kvalitně obsazené, nějaký ten humor taky nechybí....jak říkám, uprostřed srpna do letního kyna, značka Ideál. Je jasné, že když se ponoříme hlouběji do Sázavy, tak samozřejmě dojdeme k závěru, že voda je kapánek klaná. Trochu vykrádačka (ale buďme dnes originální) , trochu prvoplánovost, trochu toho a trochu tamtoho a nakonec dojdeme k závěru, že když už si nejdeme pro cenu filmových kritiků, tak se klidně můžeme ještě víc utrhnout z řetězu. Ale znovu opakuji, chcete li svou vesničku střediskovou pobavit pohyblivými obrázky a uspokojit jak Jardu co právě slezl z kombajnu, tak zapšklou knihovnici a jejich dvacetšest koček, roztáhněte na místním fotbalovém hřišti plátno a na něm ať se prohání Špunti na vodě.(21.8.2017)

Marcel Bystroň se jednoho dne probudil, lehce oprášil starou dobrou klasiku od Marie Poledňákové, okořenil to pubertálním nádechem Sowboarďáků/Rafťáků, ostatní autoři vybrakovali obsazení Slámovi a vznikl z toho relativně (překvapivě) koukatelný rodinný film.. Asi z něj nebude klasika na Vánoce ani na Silvestra, ale rozhodně jsem byla schopná ho bez velkého přemáhání dokoukat..(2.11.2017)

Tak jsme poprvé vyrazili do vesnického kina v Domoušicích, za vstupné 60 Kč! Sál sice nebyl moc útulný, v první řadě jsem měl zvrácený krk, ale film jsme si užili. Protože jsme šli s dětmi, mohu mluvit i za ně, neboť jsme se bavili jak my dospělí, tak právě špunti. Myslím, že tvůrcům filmu se podařilo skloubit moderní humor a vtip pro více generací. Je pravda, že situace byly povědomé každému, kdo sleduje film, ale zábava se zde odehrává v rovině konverzační. Obsazení bylo výborné, od známých zavedených herců po děti a mládež. Škoda jen, že autoři neprojevili více invence právě na vodě a přes krátkou stopáž byl děj natahovaný několika zbytečnostmi, ale délka filmu byla vlastně i pro děti ideální. Navíc i naivně okatý product placement s dějem naštěstí ubýval. Pro mě milé překvapení a prima zábava.(29.7.2017)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)

• - Natáčelo se v Českém Šternberku, Kácově, Soběšíně, Vlašimi, Praze a v obci Šlakhamry. Natáčení trvalo celkem 33 dní. První klapka padla 15. června 2016 a poslední 13. srpna 2016. (M.B)

• - Titulní píseň „Sázava“ složil Michal Hrůza. Song vyšel též na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (Yardak)