Špunti na vodě

(neoficiální název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Není to to úplně špatné. Rozhodně to není tak trapné, jako třeba Teorie tygra. Jen je to plné klišé soudobé české mainstreamové filmové produkce (všechny manželky jsou stíhačky a krávy, všichni otcové jsou nezodpovědní a neschopní postarat se o děti...). Feeling je taky takovej furt stejnej. Ale v rámci české produkce je to ještě na té lepší straně.(8.5.2017)

• andydufrsn

Naprosto zbytečnej film těžící ze slavného S Tebou mě baví svět, tedy ze scénáře pánské jízdy, ne zcela dobrovolně, okořeněné jejich dětmi. Vtipná místa jsou spíše pokusem o grotesku bez nějakého propojení s dějem. Snad jen herectví mého oblíbence Hnyka Čermáka a emeritního idiota :-) Pavla Lišky v tom filmu za něco stojí.(19.4.2017)

Čekala jsem to horší (podle recenzí). Ale je to slušnej film, zasloužený tři hvězdy. Nenáročná letní pohoda, sem tam jsem se i zasmála (byť jinde než zbytek kina). Chlapi hrají výborně, vlastně ten film hodně táhnou, všichni tři jsou perfektní castingová volba. Skvělá je i Polívková. V první polovině filmu mě dost iritovalo přehrávání, zejména až nenormálně hysterických holek a holčiček (hlavně mi neseděla představitelka Elišky, která vypadá minimálně na pětadvacet, pročež nepříliš uvěřitelně hraje čtrnáctiletou holku - která v první půlce filmu s až patologickou agresivitou vyjíždí po svém fotříkovi, kterého strašlivě nenávidí, ale s nímž přesto bůhvíproč vyrazila na vodu), ale pak se to nějak uklidnilo nebo jsem si zvykla... (Po celou dobu mě ale nepřestal tlouct do očí dementní product placement. Ten zatím nějak neumíme, když už to teda bez něj nejde.) Občas je to trochu křeč, šroubovačka, ale celkově to fakt není blbý film, dostala jsem u toho chuť jet na vodu. Určitě to bude fajn podívaná i za rok. Nebo za třicet let. (Na filmu jsme byli s devítiletou dcerou a její osmiletou kamarádkou, obě se dobře bavily, ale pokud vaše dítě v tomhle věku ještě neví, co znamená slovo sex, pokud žije v iluzi, že maminky se nikdy neopijou, nebo pokud nechcete, aby slyšelo slovo prdel, tak je do kina neberte.)(9.5.2017)

• kocik1

Bezzubá a nevtipná tragédie, tolik se snažící býti komedií. Jasně, dá se na to dívat, pokud tedy člověk spolkne závěrečný pokus o holywood nebo třeba to, že holky si zapomněly dát na kolo brašny a světla si připínají ve dne, aby jim je před večerem mohl někdo ukrást. Taťkové také pobavili, když s promáchanýma děckama seděli v lese a čekali, až je někdo zachrání. Ty vogo, to bylo jak někde v kanadských lesích, nikde ani živáčka, natožpak nějaká obec...Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že jo a žili šťastně až do smrti.(4.5.2017)

Film mě teda vůbec nelákal, ale s radostí ve stylu "To je dost, táto, žes nás taky jednou vyvez!" a aktuálním programem kin, který pro mě nic atraktivnějšího nenabízel, se šlo. No a tady je hned pozitivum #1 - příjemné překvapení. Osvědčený námět rodinné komedie, kdy otrávené maminky svěří ratolesti tatínkům, kteří už se o dobrodružství a zábavu postarat umí, se tentokrát opravdu vyplatil. Perfektní výběr dětských herců. Ženská trojka byla také fantastická. No a pánové - pro Hynka Čermáka mám slabost, ještě mě nezklamal a umí fakt široké spektrum charakterů a vždycky mu to věřím,.. Pavel Liška taky parádička, doteď jsen nechápala, co na něm ženské vidí...no, už vím, zraje jako víno. Nakonec Jiří Langmajer, díkybohu, že ho filmaři necpali do role vyžilého seladona jako obvykle, tahle postava trošku připitomělého avšak roztomilého tatínka mu nesmírně sedla a po sakra dlouhé době mi ve filmu nevadil. Podtrženo sečteno u mě velmi dobrý.(17.4.2017)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)