Reklama

Reklama

Špunti na vodě

  • Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (362)

zette 

všechny recenze uživatele

Solidne obsazeny film, kdy herci bohuzel nemaji moc co hrat. Dialogy postradaji jakykoliv humor, scenar je pitomy a detske role jsou spatne zahrane. Na jedno podivani se to da vydrzet, ale myslim si, ze divak za par dni zapomene, ze nejake Spunty kdy videl. Zbytecny film, i kdyz se najdou jeste horsi... ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Letní rodinná komedie. Potěší stopáží a hereckými výkony dospěláků. Režisérské vedení dětských herců, nebo jejich talent jsou (pod)průměrné. Nabízí se srovnání s expedicí Apalucha. Tatínkové a děti versus maminky. Proti přirozenému vtipu stojí ovšem opakované používání vulgarit. Zkuste spočítat, kolikrát se ve filmu vyskytnou slova jako vůl, debil, kretén, idiot... ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nenáročná pohoda. 1) Troufnout si na remake komedie století vyžaduje odvahu a sníženou soudnost. Dílo 59letého Jiřího Chlumského (režie) ani 49letého Marcela Bystroně (scénář) není zrovna přehledem kvality či úspěchů. Ale musím připustit, že snímek je lepší, než jsem čekal. 2) 45letý Pavel Liška (bratranec Ondra z Kanady) je v civilní roli příjemný a zřejmě na sobě zapracoval i pokud jde o tělesnou schránku. 3) U hlášky Zopakuj, co jsem řekla! jsme se doma hluboce zasmáli. 4) Dnešní filmové titulky obsahují vskutku všechny myslitelné služby. Zaznamenal jsem zde nejenom catering, ale i WC servis. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Myslel jsem si, že by tohle mohl být zábavný český film, taková ta komedie, která sice není nic světového, ale dovede vás místy rozesmát. Jenže tohle se nestalo. Spousta zajímavých herců, z kterých se nepodařilo dostat v podstatě skoro nic. Tohle je skoro trestuhodné plýtvání lidským potenciálem. A vlastně i lidským časem. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Překvapení z dimenze, kde český film není esencí upachtěné trapnosti a tvůrčího diletantství, ale naopak žánrové trefy. Ta (ne)chtěná předzvěst letního klonu „české komedie století“ ale paradoxně funguje ve všech myslitelných polohách. Od přesného dětské castingu, který jede pohodu, tak i dospělého, který ten prvoplánový manželský humor trefuje se samozřejmostí běžného života. Jasně, má to občas tendence sklouzávat k prvoplánovitosti a třeba linie s namachrovanými vodáky by ještě potřebovala vyztužit, ale pořád je to v kategorii rodinného filmu o hlavu výš, než běžná produkce. Možná proto, že díkybohu nemá nic dalšího za lubem. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (10)

  • Místo, kde bydlí Václav (Arnošt Goldflam) a Lada (Dana Syslová), je Brdíčkův mlýn a nachází se ve Šlakhamrech. Bufet, kam jde Eliška (Kateřina Coufalová) koupit dršťkovou polévku, se nachází v tábořišti Mexicana a je v Budčicích. Holky na kole se ubytují v Masarykově táboře YMCA ve Soběšíně. Pouť se nachází v Sudějově. Závěrečná svatba proběhla v kostele sv. Anny v Sudějově, ale ve venkovním záběru předtím vidíme kostel sv. Havla v Podvecích. Jinak dalšími zajímavými místy mohou být Trpišovice, Votice, přírodní rezervace Stvořidla, Křešice, lom Štětkovice v Bořená Hora a Podolí, kde byla farma Laca Matuščáka. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)
  • „S panem režisérem Jiřím Chlumským se mi pracovalo skvěle. Vždy věděl, co chtěl a šetřil naším i jeho časem. Doufám, že jemu se se mnou také natáčení líbilo. Špunti na vodě bylo moje první natáčení s panem režisérem a doufám, že ne poslední. Pan režisér měl kolem sebe skvělý tým lidí. Všichni mě moc bavili,“ řekl Filip Antonio. (SONY_)

Související novinky

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama