Špunti na vodě

(festivalový název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Taková oddychovka, která občas vykouzlí úsměv a místy obrátí oči v sloup. Nejpozitivnějším dojem zůstává výběr herců ústředních partnerských trojic, kteří v rámci scénáře odvádějí maximum co šlo, neboť zde není opravdu co hrát. Dětští hrdinové už tolik nechytnout, až na nejroztomilejší zrzavou holčičku, kterou jsem kdy viděl. Zápletka je opravdu triviální slepenec scének, které i díky rodinnému humoru fungují. V momentech, kdy se režie snaží o napínavou akci jako jízdu v peřejích v hloubce půl metru, pádů na stojaté vodě, tak to celé působí tragicky, až trapně. Když si tyto momenty člověk odmyslí, dostane průměrnou komedii. Rozhodně se nekoná další S tebou mě baví svět nebo rodinný film s Tomášem Holým.......5/10(21.4.2017)

• iamek

Myslel jsem, že dno product placementu předvedlo Dědictví 2, ale Špunti na vodě to dno zase posunuli trošku níže. Film je nevtipný, nechtěně trapný, chemie postav nefunguje, dětské postavy jsou nesnesitelné. Liška a Langmajer zase hrajou stejný typ postav jako po celou jejich kariéru, a hlavně v případě Lišky je to škoda, protože narozdíl od Langmajera herecký talent má. Pokud máte rádi předchozi tvorbu Chlumského, tak budete spokojeni.(24.4.2017)

• fila_B

Bohužel, příběh se až moc podobá scénáři S tebou mě baví svět. S tím problém asi nemám, ale očekávám, že když se někdo do něčeho takového pustí a s celkem dobrými herci tak se bude snažit dojít dál, překonat vzor. A to tedy v tomto případě ani náhodou. Trapné vtipy vytažení z Kameňáku, herci mi občas přijdou bezradní, jako by nebylo jasné co maj hrát. Pro mě je to velké zklamání, protože potenciál tu je.(16.4.2017)

Viděno na letňáku, kde byla Burešova fronta snad na sto metrů. Ale aspoň jsem v ní slyšel brutální fór :D Jinak je to celkem v pohodě. Musíte u toho vypnout bednu a sledovat to. Vilhelmová už začíná být v roli matky pomalu protivná, ale překvapivě příjemná Andula Polívková to naopak zachraňuje, nadějný slovenský hercký talent ze Žiliny moc nenadchl a měl jsem z ní pocit, že je tam akorát do počtu. No a v jedné z hlavních rolí je product placement, kde v některých scénách je tak zřejmý, až to působí vysloveně trapně. Popravdě jsem čekal víc reklam na agrofert, už vidím tu scénu, jak v lánech řepky je rozdělaný táborák, kde se pečou nešpekáčky z kosteleckých uzenin, zapíjí se mlékem OLMA a je tam dlouhý záběr na loďky s jasným logem gumárny a na závěr tam mohl být ještě závěr, jak tatínek leje do nového kodiaqa adblue. Hnus velebosti.Za to vám strhnu hvězdu a basta.(29.7.2017)

Když se takovýhle film stane na poslední chvíli vaší nepozorností o programu kina náhražkou za velmi dlouho očekávanou The Zookeeper's wife, je jasné, že spokojenost nebude na nejvyšším místě. Velmi krátkou stopáž, kterou ale v mnoha momentech oceňujete, zachraňují výkony pánů herců Čermáka a Lišky. Často se bohužel nevyhnutelně objevují dialogy, z nichž se vám bude ještě dlouho točit hlava kolem. Ale přece jenom "do ženský a do melounu nevidíš" :)(13.4.2017)

• - Natáčelo se v Českém Šternberku, Kácově, Soběšíně, Vlašimi a Praze. Natáčení trvalo celkem 33 dní. První klapka padla 15. června 2016 a poslední 13. srpna 2016. (M.B)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)