Špunti na vodě

(neoficiální název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Špunti na vodě, aneb poprvé po mnoha letech opět v kině na českém filmu. A světe, div se, já jsem se i bavil. Některé vtipy a gagy vypointované, ale i zahrané. Což je práce nejenom zúčastněných herců, ale především scénáristy, což jsem se dozvěděl až z titulků, že jím je můj favorizovaný Marcel Bystroň. Příjemná oddechovka pro celou rodinu, i když dospělý ocení víc vtipů. Akorát občasné nelogické chování postav....třeba když jim uplavou lodě. "Párkrát" už jsem na vodě byl a zůstat někde v lese místo toho, aby pátrali po lodích, které zřejmě budou někde po proudu uvízlý u břehu, na mělčině, nebo zachráněny dalšími vodáky...nu nevím. Ale stejně jsem zase dostal chuť jet na vodu.(28.4.2017)

• Jiriczzcek

Film měl potenciál být Bobulemi pro vodáctví, ale šance promarněna. Film není špatný, to určitě ne, ale nic nového nepřináší a těch pár vtípků nevyváží celkovou nudu. 2*(24.4.2017)

• filmsim

Průměrná komedie, kterou vyzdvihuje otcovské trio Liška, Langmajer, Čermák a líbivá atmosféra Sázavy. Pro vodáky povinnost, pro zbytek jen místy vtipná výplň na deštivý večer. 5/10 Více v mé recenzi.(27.4.2017)

Zase jedno z příjemných překvapení české kinematografie. Vtip, hlášky a veselý příběh. Příjemná rodinná podívaná skýtající spoustu bezprostředních situací na velkém plátně byla skvělým zpestřením dne a nelituji podpoření českého filmu. Bavila jsem se od začátku do konce.(18.4.2017)

Taková oddychovka, která občas vykouzlí úsměv a místy obrátí oči v sloup. Nejpozitivnějším dojem zůstává výběr herců ústředních partnerských trojic, kteří v rámci scénáře odvádějí maximum co šlo, neboť zde není opravdu co hrát. Dětští hrdinové už tolik nechytnout, až na nejroztomilejší zrzavou holčičku, kterou jsem kdy viděl. Zápletka je opravdu triviální slepenec scének, které i díky rodinnému humoru fungují. V momentech, kdy se režie snaží o napínavou akci jako jízdu v peřejích v hloubce půl metru, pádů na stojaté vodě, tak to celé působí tragicky, až trapně. Když si tyto momenty člověk odmyslí, dostane průměrnou komedii. Rozhodně se nekoná další S tebou mě baví svět nebo rodinný film s Tomášem Holým.......5/10(21.4.2017)