Špunti na vodě

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

• WinnJets

Tak tohle má k legendárním komediím Marie Poledňákové opravdu hodně daleko. Absolutně tomu chybí taková ta přirozenost, uvěřitelnost a určitá logika chování postav. Naopak to vyniká stupidními, neoriginálními a doslova za vlasy přitaženými zápletkami, jen aby se tam alespoň něco dělo. Bohužel je to celé takové nějaké umělé, strojené a těžkopádné, že se až člověk diví, kdo se pod tohle podepsal.(1.9.2017)

Od začátku jsem se strachoval, když se v titulcích objevil Marcel Bystroň. Zbytečně, tentokrát se (poprvé) povedlo. A ten kdo psal dialogy, zaslouží metál, Špunti jsou totiž hodně dobře napsaná komedie s rozhovory lehkými jak život v létě. Je to sice ten typ humoru, kdy si vtip jde hodně daleko naproti, ale není to trapné, fekální, prostě se vymyká tuzemskému průměru současnosti. Hodně si to do pointy nabíhá, ale je jí dosaženo velmi efektivně. A nepamatuju si, kdy jsem se takhle hodně u filmu zasmál. Letní kino v papírnách Velké Losiny.(13.8.2017)

Letní rodinná komedie. Potěší stopáží a hereckými výkony dospěláků. Režisérské vedení dětských herců, nebo jejich talent jsou (pod)průměrné. Nabízí se srovnání s expedicí Apalucha. Tatínkové a děti versus maminky. Proti přirozenému vtipu stojí ovšem opakované používání vulgarit. Zkuste spočítat, kolikrát se ve filmu vyskytnou slova jako vůl, debil, kretén, idiot...(21.8.2017)

• kaylin

Myslel jsem si, že by tohle mohl být zábavný český film, taková ta komedie, která sice není nic světového, ale dovede vás místy rozesmát. Jenže tohle se nestalo. Spousta zajímavých herců, z kterých se nepodařilo dostat v podstatě skoro nic. Tohle je skoro trestuhodné plýtvání lidským potenciálem. A vlastně i lidským časem.(30.10.2017)

• bourec

Trochu jsem v koutku duše doufal,že to bude podobně zábavný jako Snowboarďáci,ale to sem šlápnul dost vedle.Ty dospělý role jsou hodně průměrný,ale ty dětský,to je hrůza..Pištící děti,minimum humoru,nováckej look, a protože je to(naštěstí)krátký,tal ani nevěříte těm parchantům tu přeměnu ve vztahu k tatíkům.Slabota.20%.(21.10.2017)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)

• - Natáčelo se v Českém Šternberku, Kácově, Soběšíně, Vlašimi a Praze. Natáčení trvalo celkem 33 dní. První klapka padla 15. června 2016 a poslední 13. srpna 2016. (M.B)