Špunti na vodě

(neoficiální název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Když se takovýhle film stane na poslední chvíli vaší nepozorností o programu kina náhražkou za velmi dlouho očekávanou The Zookeeper's wife, je jasné, že spokojenost nebude na nejvyšším místě. Velmi krátkou stopáž, kterou ale v mnoha momentech oceňujete, zachraňují výkony pánů herců Čermáka a Lišky. Často se bohužel nevyhnutelně objevují dialogy, z nichž se vám bude ještě dlouho točit hlava kolem. Ale přece jenom "do ženský a do melounu nevidíš" :)(13.4.2017)

• andydufrsn

Naprosto zbytečnej film těžící ze slavného S Tebou mě baví svět, tedy ze scénáře pánské jízdy, ne zcela dobrovolně, okořeněné jejich dětmi. Vtipná místa jsou spíše pokusem o grotesku bez nějakého propojení s dějem. Snad jen herectví mého oblíbence Hnyka Čermáka a emeritního idiota :-) Pavla Lišky v tom filmu za něco stojí.(19.4.2017)

Paradoxně snesitelné, a nejen to, i v mnohých chvílích zábavné, ale nemůžu si pomoci bylo to jako, když se potkají Rafťáci a často zmiňované S tebou mě baví svět, přičemž Kotek s Mádlem tu mají své ''klony'' a trojice hlavních představitelů s dětmi vyrážejí tajně na říční výpravu, kdežto jejich manželky vyráží na kola u stejné řeky. Každý zmíněný film tu má svůj odkaz a byly evidentní výraznou inspirací. Scénář, jak už to někdy u rodinných filmů bývá, používá kličky, které postrádají logiku, ale především tento snímek stojí na hereckých výkonech, vítězem je Čermák, za ním sympaticky podaný diplomatický a pravdomluvný právník Langmajer, i dětských, neboť se tady hlavně Poledňákovsky nepiští či neječí a režisér děti ukočíroval slušně a vtipných gazích a dialozích, což se docela daří, byť to není bez ztráty kytičky (třeba ''Máte něco k jídlu?'' - ''Párky.'' - ''A něco bez masa?'' - ''Párky..''). Tradiční vkládání sponzorů, kteří jsou téměř všichni v obraze během prvních 20 minut, už není nic výjímečného. Scénárista Marcel Bystroň, jehož filmografie není rozhodně žádný Louvre, se poprvé představuje solidním a nedebilním filmem a přináší zkousnutelnou rodinovku. 50%(18.4.2017)

Jak by asi tenhle filmový příběh na vodě dopadl, kdyby ho do rukou vzala třeba taková Marie Poledňáková. To mě napadlo hned při úvodních scénách. Ovšem, pak se vkradla další myšlenka, že by se jistě našel nějaký nenechavec, který by národu sdělil, že paní Poledňáková vykradla samu sebe. Přestože se Špunti drží osvědčené klasiky a nepřináší nic nového a převratného, tak jsem byla spokojená. Voda je výborné spestření a může přinést plno dobrodružství. Herecké obsazení bylo povedené. Viděno v kině na Andělu. Žrouty popcornu a načos střílet hned před sálem.(10.5.2017)

Čekala jsem to horší (podle recenzí). Ale je to slušnej film, zasloužený tři hvězdy. Nenáročná letní pohoda, sem tam jsem se i zasmála (byť jinde než zbytek kina). Chlapi hrají výborně, vlastně ten film hodně táhnou, všichni tři jsou perfektní castingová volba. Skvělá je i Polívková. V první polovině filmu mě dost iritovalo přehrávání, zejména až nenormálně hysterických holek a holčiček (hlavně mi neseděla představitelka Elišky, která vypadá minimálně na pětadvacet, pročež nepříliš uvěřitelně hraje čtrnáctiletou holku - která v první půlce filmu s až patologickou agresivitou vyjíždí po svém fotříkovi, kterého strašlivě nenávidí, ale s nímž přesto bůhvíproč vyrazila na vodu), ale pak se to nějak uklidnilo nebo jsem si zvykla... (Po celou dobu mě ale nepřestal tlouct do očí dementní product placement. Ten zatím nějak neumíme, když už to teda bez něj nejde.) Občas je to trochu křeč, šroubovačka, ale celkově to fakt není blbý film, dostala jsem u toho chuť jet na vodu. Určitě to bude fajn podívaná i za rok. Nebo za třicet let. (Na filmu jsme byli s devítiletou dcerou a její osmiletou kamarádkou, obě se dobře bavily, ale pokud vaše dítě v tomhle věku ještě neví, co znamená slovo sex, pokud žije v iluzi, že maminky se nikdy neopijou, nebo pokud nechcete, aby slyšelo slovo prdel, tak je do kina neberte.)(9.5.2017)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)