Špunti na vodě

• Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)
Trailer 2

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

Trailer 2

Isherwood

Překvapení z dimenze, kde český film není esencí upachtěné trapnosti a tvůrčího diletantství, ale naopak žánrové trefy. Ta (ne)chtěná předzvěst letního klonu „české komedie století“ ale paradoxně funguje ve všech myslitelných polohách. Od přesného dětské castingu, který jede pohodu, tak i dospělého, který ten prvoplánový manželský humor trefuje se samozřejmostí běžného života. Jasně, má to občas tendence sklouzávat k prvoplánovitosti a třeba linie s namachrovanými vodáky by ještě potřebovala vyztužit, ale pořád je to v kategorii rodinného filmu o hlavu výš, než běžná produkce. Možná proto, že díkybohu nemá nic dalšího za lubem. ()

Matty

Snesitelné hlavně díky stopáži. Postavy se chovají zvláštně (údiv mužů tím, že si manželky chtějí užít dámskou jízdu; dělání naschválů teenagerům, kteří se provinili jen tím, že dělali návrhy své vrstevnici), některé vtipy nejsou pořádně vytěženy („boyfriend“ trička), důvody pro ospravedlnění jednání jsou občas poněkud pochybné (když je někdo oběť nebo se octnul v nebezpečné situaci, nevadí, že se dosud choval jako kokot) a konec je moc hrr. Vykreslení ženských postav jako sobeckých, nepříjemných, útočných a nekompetentních bytostí, po kterých se ani vlastním dětem nestýská (zato po křečkovi ano) a s nimiž trávíme čas jen proto, abychom se mohli smát tomu, jak opilé padají na kolech do rybníka, nikoliv proto, abychom je lépe poznali a pochopili (na rozdíl od mužů), není sice v českých komediích žádnou novinkou, ale to neznamená, že by to s každým dalším podobným filmem bolelo míň. 40% ()

Tosim

Přiznejme si to na rovinu, to, co na filmu hlavně oceňujeme, je, že Marcel Bystroň dvacet let od TV Bomba stvořil něco, co má hlavu a patu, i když je to, jak poznali i ostatní, ehm, ehm, plagiát. Pan scénárista se dal poslední dobou na zakázky pro jiné režiséry, třeba je to cesta k tomu, že bude dělat klasické, občas vtipné, občas stereotypní filmy se současnými populárními herci. Ti se vyblbnou, diváci to ocení tím, že napíšou, že už viděli mnohem horší věci a everybody happy. 50%. ()

Radyo

Za mě teda zklamání. Pokud to měla být jakási novější varianta S tebou mě baví svět, tak bohužel selhala na mnoha frontách, počínaje nedotaženým scénářem a konče hereckým obsazením (jakkoliv bylo hvězdné). Zasmál jsem se asi 3x a to si ani nejsem jist, zda to bylo na těch správných místech, kde to tvůrci zamýšleli. Dvě * jsou strop. ()

Fr

„O NAŠÍ VÝPRAVĚ NIKDY NIKOMU NEŘEKNEME! TAK PŘÍSAHÁME!“ /// Chlapi se chovaj jako chlapi (z toho mám radost) a ženský jako ženský - takže útočí na naší důstojnost (z toho… vlastně proč né?). Pánská jízda s děckama a dámská jízda s kolama (jako že šlapou). Chlápci vyhlásej válku dvěma kokůtkům a ženský se fajnově střískaj. Prostě život. A vobčas fór. Jen ti parchanti se chovaj jako parchanti… A to je tak jediný, co tady zvedá náladu. Jinak je to prázdná nádoba, naplněná plytkostí. „POJĎTE VŠICHNI, UDĚLÁME SI SPOLEČNOU RODINNOU FOTOGRAFII!“ … jen běžte, aspoň budete mít nějakou vzpomínku. A ne jako diváci, kteří za 5 minut nebudou vědět, co se tady dělo (a zbytek dne budou hořekovat, nad projebanou hodinou dvacet!). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím si, že jen moje stará má debilní nápady. 2.) Myslím si, že můj chlap se nechová jako chlap. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

• Největším oříškem pro filmaře bylo schovat pod kostým neopreny. Během natáčení byla totiž celkem zima. (SONY_)
  • Titulní píseň „Sázava“ složil Michal Hrůza. Song vyšel též na Hrůzově albu Sám se sebou (2017). (Yardak)

Související novinky

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první…