Špunti na vodě

(festivalový název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Velmi milé překvapení. Šel jsem na tento film s dcerou s tím, že to snad nebude moc blbý (i když tam hraje Liška) a odcházel s pocitem, že jsme se oba moc dobře bavili. A v docela plném sále jsme rozhodně nebyli sami. Námětem tento film trošku připomene komedii století S tebou mě baví svět. Rozdíl je hlavně v tom, že tentokrát tatínkové vyrazí se svými dětmi (a bez svých žen) nikoli na hory ale na vodu. I když těch rozdílů je více. Přeci jen je trošku jiná doba. Dnešní generace Y už ke svým rodičům tolik nevzhlíží a jsou někdy přitom i dost drzé. Jedním z témat, které tak tento film rozvíjí je hledání cesty tatínků ke svým ratolestem. Samozřejmě jde o komedii, tak nečekejte žádné velké umění. Čeho se ale dočkat můžete je spousta vtipných hlášek (např. "Do žen a do melounu nevidíš") a humorných situací, které přitom překvapivě nejsou trapné nebo ubohé. Celkově moc příjemná rodinná komedie. Zvláště když člověka čeká o letošních prázdninách taky dovolená na vodě...(29.4.2017)

• KraLuban

Neskutečná ubohost a důkaz, že ani super herci (Polívková, Čermák, Vilhelmová) nesvedou nic, když prostě není co hrát. A to tady není. Nesnažím se soudit, chtěl jsem se fakt jen pobavit a těšil jsem se na oddychovku, ale oproti tomuhle veledílu jsou třeba Rafťáci, nebo Jak se krotí krokodýli (jinak velmi průměrné filmy) vrcholem intelektuální zábavy a vzorem vymazlených scénářů....1* za asi dvě pousmání. To fakt už neumíme udělat dobrý český film?(22.8.2017)

Ako celok ničím výnimočný, no príjemný film. "Špunti Na Vodě" má veľmi klasický koncept a vieme kopec vecí, ktoré sa stanú odhadnúť, no musím sa priznať, že som sa pri sledovaní úprimne zabavil. Postavy sú sympatické a možno ich je tam trošku moc a človek sa nepotrebuje sústrediť na všetky, tak si myslím, že dokážu film celkom dobre posúvať. Pozerá sa na to dobre, atmosféra je fajn a dokonca je fajn aj vidieť ako sa naše tri holky strieskajú pod obraz Boží. Podľa mňa to fungje. Najviac za to môžu postavy. Príbeh je trošku klišé, no pozerá sa na to dobre a človek sa aj zabaví. Ak máte radi ľahké komédie, tak si podľa mňa film užijte. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B(1.9.2017)

Špunti na vodě, aneb poprvé po mnoha letech opět v kině na českém filmu. A světe, div se, já jsem se i bavil. Některé vtipy a gagy vypointované, ale i zahrané. Což je práce nejenom zúčastněných herců, ale především scénáristy, což jsem se dozvěděl až z titulků, že jím je můj favorizovaný Marcel Bystroň. Příjemná oddechovka pro celou rodinu, i když dospělý ocení víc vtipů. Akorát občasné nelogické chování postav....třeba když jim uplavou lodě. "Párkrát" už jsem na vodě byl a zůstat někde v lese místo toho, aby pátrali po lodích, které zřejmě budou někde po proudu uvízlý u břehu, na mělčině, nebo zachráněny dalšími vodáky...nu nevím. Ale stejně jsem zase dostal chuť jet na vodu.(28.4.2017)

• hony23

Takovouhle scénáristickou bezradnost už jsem dlouho neviděl! Že to byla vykrádačka S TEBOU MĚ BAVÍ SVĚT, to by mi vadilo nejmíň. Daleko horší bylo, že tvůrci vůbec nevyužili komediálního potenciálu takových es, jako jsou Liška, Polívková nebo Čermák. Dialogy byly upachtěné, humor prvoplánový a bez nápadu.(18.9.2017)

• - V čase nakrúcania bol na rieke Sázava nedostatok vody, a tak museli „suplovať kaskadéri" v neoprénoch. Tí pod hladinou celé hodiny privádzali do pohybu loďku či už ťahaním, alebo len na vlastných chrbtoch. (classic)

• - Natáčelo se v Českém Šternberku, Kácově, Soběšíně, Vlašimi a Praze. Natáčení trvalo celkem 33 dní. První klapka padla 15. června 2016 a poslední 13. srpna 2016. (M.B)