Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Když se tehdy před lety sešli tvůrci (včetně režiséra Michaela Hoffmana) chystaného filmu "Báječný den", asi neměli v úmyslu z něj dělat něco jiného než jen odpočinkovou a příjemnou komedii s úsměvnými a milými scénkami. Mám hlavně na mysli ty záběry, v nichž pobíhají a štěbetají obě malé děti, Maggie Taylor (Mae Whitman) a Sammy Parker (Alex D. Linz). Táta Maggie, Jack Taylor (George Clooney) je předním novinářem New York Daily News, a máma Sammyho, Melanie Parker (Michelle Pfeiffer) je architektkou v jedné prestižní firmě. Oba dva i se svými dětmi se jednoho rána potkají v newyorských ulicích a to ještě netuší, jak hektický den je čeká. Jak to asi dopadne, je zřejmé, přesto se divák může nechat unášet tímto nenáročným příběhem a příjemně u toho relaxovat. Odpočívání začíná již během úvodních titulků, kdy se éterem rozlévá líná melodie "One Fine Day", hit newyorské skupiny Chiffons z léta 1963, a přehoupne se do písně závěrečných titulků "For The First Time", kterou roce 1996 natočil známý americký zpěvák Kenny Loggins...(14.10.2009)

Takovej milej,pohodovej,zkrátka fajn film.Možná trošku zbytečně natahovaný,tak čtvrthodinka zbytečné vaty by se dala v pohodě vystřihnout a ty děti jsou na zabití,ale když vás tím vším provázejí Michelle Pfeiffer a George Clooney,což je vážně nádherný pár,tak překousnete rádi klišé i další nedostatky.A závěr měl do klasické hollywoodské romantiky daleko.Pro mě zkrátka takový One Fine Evening. 65 %(3.10.2010)

Romantika... Náhoda svede dohromady dva krásné inteligentní lidi, ti zdárně vyřeší všechny své problémy a happy end je tu...Nebýt dobře zahraných hlavních rolí, balancoval by film už těsně za hranicí kýče... takhle je to z mého pohledu prima film na nedělní odpoledne strávené v obýváku vedle milované osoby.(7.7.2009)

Občas se mi zdá, že si tu někteří neuvědomují, co hodnotí... Tenhle film má být oddechovou romantickou komedií a v rámci tohoto žánru je poměrně povedený. Nebudu po jeho shlédnutí půl hodiny sedět s otevřenou pusou, ale pobaví, navodí příjemnou náladu. Ta naivní romantika lehce chytne za srdce (uznávám, jsem trochu sentimentální člověk :-)). 70% by si zasloužil, takže dávám **** na truc těm, kteří dali pouhé dvě :-)(26.11.2011)

• Gemini

Veskrze průměrná dojemno-dramatická "romantika" cílená na nenáročné publikum. Naprosto rutinní práce, kdy režisér vrší za sebe prvoplánově slzopudné záběry postrádající smysl, přičemž vše vrcholí "úžasnou" převlékací montáží Michelle Pfeiffer před koupelnovým zrcadlem (což je už opravdu moc okaté předělávání diváka na vola)... Film sice končí o pár minut později, ale jde naprosto do ztracena. To sice může evokovat dojem toho, že to skutečně byl jen další den z mnoha, po kterém bude následovat ještě mnoho dnů dalších, ale jelikož si snímek není schopen pozornost normálního diváka udržet během jakékoliv předchozí části, může se vám lehce stát, že konec prostě prošvihnete (testováno na lidech:)). 50%, přičemž jistý kredit tomuto a podobným dílům lze přiznat jen při vzpomínce na obdobnou produkci německé nebo italské televize, se kterou se můžete rovněž potkat v první polovině víkendového odpoledne.(2.10.2010)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)