Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Novinář Jack Taylor musí několik dní hlídat dceru, protože její matka odjíždí na svatební cestu s novým manželem. Jenže Jack dceru nejenže nedovede k exmanželčině přítelkyni Melanii, ale ani ji včas nedopraví do školy. Tím pádem překazí školní výlet své dceři i Melaniinu synovi. Tak začíná kolotoč, v němž se točí pološílení zaměstnaní rodiče, jejich děti i láska. Příjemný snímek, který se ať se snaží jak se snaží, nedokáže vymanit z osidel průměrnosti. A to si Michelle Pfeifferová a George Clooney počínají více než zdatně. 60%(16.2.2009)

Skvělá komedie u které člověk nemusí ani trochu přemýšlet, přesně ví od začátku jak to dopadne a při tom mu to vůbec nevadí. Velice příjemně na mě působí zdejší atmosféra i obě hlavní postavy. Jedno vím ale jistě. Kdybych zažil jen jeden takový hektický den, potřeboval bych minimálně týden dovolené!(24.1.2017)

Báječný den je prostě báječný. Ta pohoda z tohohle filmu k vám přifičí až domu. Nevěřila bych, že Michelle Pfeiffer zahraje tak sympatickou lehce potrhlou ženskou a dohromady s Clooneym jim to parádně ladí. Prostě klasický film na neděli nebo jako doplňková léčba při nemoci. A se dvěma kouzelnýma dětma navrch, baví mě, když se děti baví z dospělých.(26.11.2011)

• Fanucci

Myslím si, že ty dvě ratolesti měli působit roztomile a jejich soužití se zodpovědnými, ale pracovně vytíženými rodiči mělo zajišťovat vtipné a dojemné situace. Nic z toho se tvůrcům nepodařilo. Místo toho, aby Báječný den působil romanticky, vtipně a já nevím jak ještě, působil MIMOŘÁDNĚ trapně až stupidně. Jedna hvězdička je tak akorát...(17.6.2005)

Děcka nejsou legrace a v rámci tohoto dílka to platí dvojnásobně. Samozřejmě, že ve filmu v rámci scénáře být musela, ale proč jsou proboha podána takovou formou, která ruší velice příjemnou filmovou linku jejich rodičů. Problémové situace se daly navodit jistě lepším způsobem, než hodit všechno na dva špunty, kteří se v mých očích v průběhu filmu měnili na ufňukané spratky. Pokud je pošlu tam, kam slunce nesvítí, zbývá mi velmi povedená romantická záležitost.(27.11.2009)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)