poster

Báječný den

 • USA

  One Fine Day

 • Slovensko

  Báječný deň

 • Velká Británie

  One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

 • kingik
  ***

  Novinář Jack Taylor musí několik dní hlídat dceru, protože její matka odjíždí na svatební cestu s novým manželem. Jenže Jack dceru nejenže nedovede k exmanželčině přítelkyni Melanii, ale ani ji včas nedopraví do školy. Tím pádem překazí školní výlet své dceři i Melaniinu synovi. Tak začíná kolotoč, v němž se točí pološílení zaměstnaní rodiče, jejich děti i láska. Příjemný snímek, který se ať se snaží jak se snaží, nedokáže vymanit z osidel průměrnosti. A to si Michelle Pfeifferová a George Clooney počínají více než zdatně. 60%(16.2.2009)

 • Barak
  ****

  Tuhle romantickou komedii mám hodně rád. On potká ji, ona potká jeho, oba jsou rozdílní a oba se víc a víc chtějí - klasika ;) Žádná převeliká švanda to není, spíše příjemná a úsměvná romance se skvělou ústřední dvojicí. Ať už je to Michelle Pfeiffer nebo George Clooney - mezi oběma to jiskří a spolu jim to ohromně sluší (hlavně Clooney rozhazuje sex-appeal na všechny strany). Ty děcka tam jsou dost otravné a občas je to dost přehnané, ale dá se na to v klidu dívat. Síce je od začátku zřejmé, kam to směřuje, ale i přesto je to v klidu koukatelné, udrží si to divákovu pozornost a je to fakt hezké.... ;)(26.1.2008)

 • Jarosh66
  *****

  Nemůžu si pomoci, ale je to má nejoblíbenější romantická celovečerní komedie. Působí to jako lehký vánek, který vás pohladí a zanechá ve vás dobrý pocit, než zas odejde. Kráska Pfeiffer a sympaťák Clooney, vtipné dialogy, nesnášenlivost, ale nakonec přece jen láska jako trám. Pokud je potřeba romantiky tak tohle je ideální, když se chcete i trošku zasmát :-)(28.8.2008)

 • hekla
  ****

  Příjemná, pohodová a vtipná romatická komedie o dvou rodičích, jejich neposedných dětech a náhodách. Obsazení George a Michelle je boží, jejich špičkování a chemie je nádherná, moc jim to spolu (a v případě neskutečně charizmatického George a sexy Michelle i zvlášť) velmi sluší, jsou příjemní a sympatičtí. A dětské výkony jsou také báječné. No a scénář dialogů je perfektní a to celé z Báječného dne dělá báječný film.(12.8.2017)

 • nash.
  ****

  I po letech stále příjemná, svižná a zábavná romantika, která do poslední minuty neztrácí na romantickou komedii nečekaně "akční" tempo a ještě potěší závěrem, který se obešel bez tradičního polibku. A všechno spolehlivě jistí obsazení hlavních rolí. Clooney je sympaťák a neskutečný pohodář, ale Michelle, ta je nejen krásná, ale navíc jako nervní protivná Melanie herecky mnohem výraznější. A jistří to mezi nimi dokonale.(4.4.2012)

 • - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

 • - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

 • - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace