Báječný den

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

• metal.storm

Deti, bez ktorých by tento príbeh teoreticky neexistoval, boli tie najotravnejšie a najprovokatívnejšie postavy v celom filme. Mala som pocit že pani/slečna Melánia Parker sa snažila hrať sa na tvrdú feministku a Jack Taylor tiež nebol sám sebou. Film nemal príjemný romantický nádych, nemal ani nádych komédie a ani rodinný. Bol na prd, z celým svojim príbehom, hereckými výkonmi, hudbou a nepáčil sa mi ani scenár, popravde.(31.12.2014)

Příjemná, pohodová a vtipná romatická komedie o dvou rodičích, jejich neposedných dětech a náhodách. Obsazení George a Michelle je boží, jejich špičkování a chemie je nádherná, moc jim to spolu (a v případě neskutečně charizmatického George a sexy Michelle i zvlášť) velmi sluší, jsou příjemní a sympatičtí. A dětské výkony jsou také báječné. No a scénář dialogů je perfektní a to celé z Báječného dne dělá báječný film.(12.8.2017)

Dva nadmíru zaměstnaní rodičové se musejí jen jeden den podělit o péči o své potomky, přestože se ještě před hodinou neznali. Seznamují se více, než je jim to zprvu milé, ale jak se den chýlí ke konci, zjišťují, že na tom druhém přeci jen něco je. Michelle Pfeifer je půvabná a Gorge Clooney šarmantní, přesto tomu cosi chybí a neurčitý konec ještě zhoršuje výsledný pocit z filmu.(23.12.2010)

Tuhle romantickou komedii mám hodně rád. On potká ji, ona potká jeho, oba jsou rozdílní a oba se víc a víc chtějí - klasika ;) Žádná převeliká švanda to není, spíše příjemná a úsměvná romance se skvělou ústřední dvojicí. Ať už je to Michelle Pfeiffer nebo George Clooney - mezi oběma to jiskří a spolu jim to ohromně sluší (hlavně Clooney rozhazuje sex-appeal na všechny strany). Ty děcka tam jsou dost otravné a občas je to dost přehnané, ale dá se na to v klidu dívat. Síce je od začátku zřejmé, kam to směřuje, ale i přesto je to v klidu koukatelné, udrží si to divákovu pozornost a je to fakt hezké.... ;)(26.1.2008)

Občas se mi zdá, že si tu někteří neuvědomují, co hodnotí... Tenhle film má být oddechovou romantickou komedií a v rámci tohoto žánru je poměrně povedený. Nebudu po jeho shlédnutí půl hodiny sedět s otevřenou pusou, ale pobaví, navodí příjemnou náladu. Ta naivní romantika lehce chytne za srdce (uznávám, jsem trochu sentimentální člověk :-)). 70% by si zasloužil, takže dávám **** na truc těm, kteří dali pouhé dvě :-)(26.11.2011)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)