Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Nemůžu si pomoci, ale je to má nejoblíbenější romantická celovečerní komedie. Působí to jako lehký vánek, který vás pohladí a zanechá ve vás dobrý pocit, než zas odejde. Kráska Pfeiffer a sympaťák Clooney, vtipné dialogy, nesnášenlivost, ale nakonec přece jen láska jako trám. Pokud je potřeba romantiky tak tohle je ideální, když se chcete i trošku zasmát :-)(28.8.2008)

• Piggsy

Režisér tohodle filmu je pěkný sráč. Myslí si, že když natočí komedii se slavnými herci, tak se z toho všichni poserem smíchy. Já jsem se ale nezasmál ani jednou. Děj je jeden velký kýč a nemůže ničím překvapit. Je totiž tvořen scénami, které už jsem viděl ve sto jiných filmech. Ani dobrý herecký výkon George Clooneyho nic nezmění na tom, že to celé stojí za hovno. Ale co, proč já se s tím tady vlastně otravuju? Odpad a hotovo!(12.8.2006)

Jediné co mi na tomto filmu vadilo byl dabing, nebo jestli to bylo tak i v originále? , ale, jak Melanie, tak Jack huhňali anebo mluvili do hudby. Což je podle mého názoru dost na závadu (nejde-li o film z tančírny), protože jim prostě nerozumím. Hluchnu ? Michelle Pfeiffer je kouzelná jako "splašená matka", jak já říkám ...(8.4.2011)

• Fanucci

Myslím si, že ty dvě ratolesti měli působit roztomile a jejich soužití se zodpovědnými, ale pracovně vytíženými rodiči mělo zajišťovat vtipné a dojemné situace. Nic z toho se tvůrcům nepodařilo. Místo toho, aby Báječný den působil romanticky, vtipně a já nevím jak ještě, působil MIMOŘÁDNĚ trapně až stupidně. Jedna hvězdička je tak akorát...(17.6.2005)

Příjemná, pohodová a vtipná romatická komedie o dvou rodičích, jejich neposedných dětech a náhodách. Obsazení George a Michelle je boží, jejich špičkování a chemie je nádherná, moc jim to spolu (a v případě neskutečně charizmatického George a sexy Michelle i zvlášť) velmi sluší, jsou příjemní a sympatičtí. A dětské výkony jsou také báječné. No a scénář dialogů je perfektní a to celé z Báječného dne dělá báječný film.(12.8.2017)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)