Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Celkom dobrá a pohodová romantická komédia, kde malé deti spôsobia, že sa dvaja dospelí zoznámia a zaľúbia sa do seba...:o)(24.11.2008)

Novinář Jack Taylor musí několik dní hlídat dceru, protože její matka odjíždí na svatební cestu s novým manželem. Jenže Jack dceru nejenže nedovede k exmanželčině přítelkyni Melanii, ale ani ji včas nedopraví do školy. Tím pádem překazí školní výlet své dceři i Melaniinu synovi. Tak začíná kolotoč, v němž se točí pološílení zaměstnaní rodiče, jejich děti i láska. Příjemný snímek, který se ať se snaží jak se snaží, nedokáže vymanit z osidel průměrnosti. A to si Michelle Pfeifferová a George Clooney počínají více než zdatně. 60%(16.2.2009)

Typická nenáročná oddychovka.(11.2.2006)

Pohodová komedie... Clooney je naprosto neuvěřitelnej. Ten člověk má ohromný charizma a já ho mám rád!(13.6.2002)

Krásný pár, leč v pozadí průměrný film.(17.10.2009)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)