poster

Báječný den

 • USA

  One Fine Day

 • Slovensko

  Báječný deň

 • Velká Británie

  One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

 • Snooper
  ****

  Děcka nejsou legrace a v rámci tohoto dílka to platí dvojnásobně. Samozřejmě, že ve filmu v rámci scénáře být musela, ale proč jsou proboha podána takovou formou, která ruší velice příjemnou filmovou linku jejich rodičů. Problémové situace se daly navodit jistě lepším způsobem, než hodit všechno na dva špunty, kteří se v mých očích v průběhu filmu měnili na ufňukané spratky. Pokud je pošlu tam, kam slunce nesvítí, zbývá mi velmi povedená romantická záležitost.(27.11.2009)

 • charmin
  ****

  Tak takto si predstavujem romanticky film :)Neviem, mozno to bolo charisatickymi hercami alebo ktovie cim, ale ja som si tak uzivala tento film, a to som ho videla uz zoparkrat. Obycajna zapletka, obycajny backround, vsetko je v podstate obycajne, az na fakt, ze na mna zaposobil tenot film NEobycajne :)(29.7.2008)

 • Anderton
  ***

  Tvorcovia si myslia, že keď sa to bude odohrávať vo fotogenickom New Yorku, dajú tam dve krásne hviezdy, tak že to pôjde samo a nemusí sa vlastne ani nič napísať. Obaja sa zaľúbia v priebehu jedného dňa, dokonca tak, že im ani neprekáža si pribrať ďalšie dieťa do potenciálnej rodiny. No a za ten deň sa tam udeje toľko, že ľudia s nudným kľudným životom môžu mať nakoniec depky z toho, aký by ho mohli mať, aj keď ide o únikový film a efekt by mal byť opačný. Ale inak pohodička....(31.5.2012)

 • sud
  ****

  Může se za označením americká romantická komedie skrývat něco příjemného, nebo snad dokonce velmi příjemného a nadprůměrného? Ano, tady je důkaz. Když je tam krásnej chlap a krásná ženská, kteří navíc mají charisma a jsou skvělí herci a scénárista nedal mozku dovolenou, jde to bez problémů. P.S.: Nejlepší sledovat ve dvou. 70%.(11.2.2006)

 • ivishka
  ***

  Pokud vám u filmu stačí vypnout mozek a sledovat co dělají postavy, tak se do tohoto snímku šupem vrhněte. Je totiž naprosto jasné, jaký konec následuje. Oba okouzlující herci George Clooney a Michelle Pfeiffer špatní nebyli, ale příběh byl dost předvídatelný. Stará dobrá romantika, která dýchá z každé scény ovšem zanechala mé oči naprosto prosté slz(jak tomu dnes u romantických filmů plných karamelu není). Dobrá jednorázová oddychovka.(5.7.2013)

 • - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

 • - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

 • - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace