Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení. Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že jediní dva lidé, kteří jí věří, jsou astronaut Brian Harper (Patrick Wilson) a konspirační teoretik K.C. Houseman (John Bradley). (Bioscop)

luciekout

Tohle rve oči i uši každému, kdo ví jen minimum o astronomii. Kladné hodnocení za technické provedení, jinak obsahem je to totální odpad a výplach mozku. ()

papuchalk

Já jsem z toho byl nadšen. Náramně mi to zpříjemnilo jeden dlouhý let. Zaprvé od Emmericha asi tak od roku 1997 už očekávám jen naprosté slátaniny, které se navíc tváří naprosto vážně, takže očekávání bylo na bodě mrazu a podívat jsem se na to chtěl spíš ze škodolibosti. Zadruhé mě Emmerich dostal tím, že co jsem čekal až nakonci filmu, tedy padající měsíc, to se začne dít už v úvodu filmu, a vzhledem k tomu, že si náboje vystřílel hned nazačátku, musel pak příjít s něčím dalším. A co přišlo násladně, bylo daleko bombastičtější než jsem kdy vůbec čekal. Zároveň mě překvapilo, jak dokonale si ze sebe dokázal udělat legraci, a to díky té postavě celoživotního losera. Takový nadšený blbeček, který nakonec dosáhne celosvětového uznání, navíc mi připadá, že Emmerich tu postavu psal podle sebe, jelikož působí jako Emmerichovo alter-ego, něco jako Mayuv OldShatterhand :D. To byl tak výborně napsaný pseudo hrdina, jakého jsem dlouho neviděl. Jasně, je to furt ptákovina na entou, nic realistickýho proboha nečekejte, ale připadá mi, že se konečně strefil do té správné roviny, jakou se mají podobné ptákoviny točit. Asi něco jako se Bayovi konečně podařilo natočit výborné transformery.. nuž Pobavilo mě to a docela hodně. Dám určitě další shlédnutí. Zlepšil si u mě reputaci Emmerich jeden, asi po pěti odpadových filmech :D ()

spoock

Je to strasne debilni, triky jsou hnusne a strasne jde z toho citit studio. Celkove to na me pusobi jako variace na Den nezavislosti, ale z Wishe. ()

prochy95

Myslím, že u tohoto filmu je třeba si předem říci, co od něj člověk čeká. Pokud někdo čeká smysluplné dialogy a vývoj postav, tak bude zklamaný. Příběh i provedení postav nejsou nijak uspokojivé, respektive je tam za mě až takové zbytečné vztahové drama, kdo má koho rád a kdo koho ne. Já jsem si naštěstí film pustil s tím, že od něj čekám jedinou věc a to jsou dobré katastrofické scény, u čehož jsem byl opravdu nadšen. Dokonce se nejednalo jen o dle mého názoru skvěle natočené scény destrukce, ale byl jsem uchvácen i scénami z vesmíru a scénami mimozemské technologie. Někdo může namítnout, že občas byly tyto scény přitažené za vlasy, což je určitě pravda, ale to mi vůbec nekazilo ten vizuální dojem. Nakonec bych určitě vyzvedl hlavní sci-fi zápletku. Nechci tady spoilovat lidem, co film ještě neviděli, takže jen napíšu, že konečné vysvětlení původu Měsíce (a dalšího) bylo opravdu poutavé a zajímavé. Jestli bude další díl, který bude tuto myšlenku a zápletku dále rozvíjet, rozhodně se zlobit nebudu. ()

Sebule

Je to blbé, ale opravdu zábavné. Hlavní trojka mě bavila a člověk jim fandí, lidi okolo vás vůbec nezajímají. Vizuálně občas hodně atraktivní, když člověk u toho vypne, tak se bude prostě bavit. Žádný zázrak, ale že by to byla nějaká sračka taky ne. Hodnocení: 5,5/10 ()

Agraynel

Nooo jakože začnu plusama: Vesmír, Halle Berry, John Bradley Patrick Wilson a to je z plusů všechno, pokud nebudu počítat i fakt, že tenhle film už v životě znova neuvidim. Jinak je to celý "wtf". Magořina, ve který absolutně nic nedává smysl což s každou další minutou jen víc nabírá na absurdnosti. Radši doporučim filmy typu Ad Astra, 2012, Marťana, Don´t look up nebo Gravitaci, ale tohle? Uff. V tomhle filmu není umělá jen inteligence, ale i většina emocí herců. Že celá ta slátanina okolo přírodních katastrof a nárazu měsíce do země ještě nakonec skončí dobře, protože týpek věří svojí ex a neodpálí atomovku doslova za 5 dvanáct je už jen takovej úsměvnej hřebíček. Fakt prosím, hear me out, dont watch this and go to another sci-fi, uděláte líp. ()

Little

Bordel nejen digitální, ale i režisérský. Roland Emmerich je asi zralý na důchod. I teď, 14 dnů po projekci, mi je tak líto herců jako Patrick Wilson a Halle Barry, jak trapné dialogy vedli. To bolí, hodně bolí. Vidím to na jasnou Zlatou malinu. ()

Hopeman

Co to tady melete zas za srandy....je to scifi ..... JE!........a bavilo Vás to dvě hoďky? ....ano nebo ne? jasně dokkkonalý to nebylo , ale co už .... šlo o zábavu! za mě 65%., ()

Jemes

po delší době za mě zase jeden z těch lepších počinů od Rolanda Emmericha, kdy zápletka nebyla zas tak poutavá a bez těch srdce drásajících scén bych se také obešel, ale s tím ostatním jsem byl spokojený a dávalo to i smysl, což se u dost takových to filmů nedá říct. Lidi od toho zbytečně až moc očekávají a pak jsou zklamaní ;) ()

Emperor1

Je to blbý jak necky, ale celkem dobře se na to kouká, navíc musím ocenit, že patetické projevy a zmínky o přátelské Číně nepřesáhly únosnou míru. ()

Heywood

Bylo by asi zajímavé počítat kolik filmů Emmerich vykradl. Gravitaci, Misi na Mars, Abbysys, a další a další.. Skoro trapné. také je tu lehce kraden Stanislav Lem a jeho Nepřemožitelný, to jako kniha. Odkaz na knihu ve filmu není..Pak tu máme logiku stvoření A.C.Clarka a jeho VESMÍRNÉ Oddysey, Skynetu, Ellysia a Nový Terminiáor byl tu. Nakonec obrněné hvězdy cosi jako Hvězda smrti z War Stars jsou to pravé ořechové...a šup a je tu genová tvorba viz Prometheus. A to už se to nedalo ani vydýchat. Hvězda za technické provedení . 20% a tuhle zlodějnu jinak už nepochválím. ()

Kushina

Za mě to nemělo chybu. Naprostý sci-fi, předpoklady, teorie multivesmíru, ale kurva dávalo to sakra smysl. A to že katastrofální filmy z vesmíru fakt nemusím, ale tohle mě bavilo. Přirovnal bych to k Interstellarovi, sice ne tak propracovaný, ale pořád to mělo hodně společného. 80% ()

BlackAdder87

Tenhle film má logiky a reálnosti asi tolik jako stařičký Zemanův film Na kometě, ale musím trochu zahanbeně přiznat, že jsem se u toho fakt bavil. ()

ProsteDub

Emmerich začíná po vzoru Ridleyho Scotta kapánek senilnět. Už by se na to měl vyprdnout. Demolování Země po tisící první bez jakéhokoliv smyslu a logiky. Jedna hvězda za audiovizuál. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (více)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc