poster

Jak Honza ke štěstí přišel (TV film)

 • Německo

  Hans im Glück

 • Slovensko

  Rozprávky bratov Grimmovcov: Šťastný Janko

Pohádka / Rodinný

Německo, 2015, 59 min

 • tyna97
  **

  Popis úžasný (neznám), zpracování docela zajímavé, ale vlastně stejné, jako asi všechny novodobé německé pohádky(21.3.2020)

 • Necrotongue
  odpad!

  Tak tohle byl hrozný zážitek.Pohádka o chytrém pomocníkovi obchodníka s kořením,který se vydá na cestu domů,sotva vyrazí,začne zřejmě trpět demencí,protože se neustále zubí jako Bohumil Sobotka a následně se z něj stane hipík,který vidí životní štěstí a svobodu v tom,že se zbaví majetku.Příběh byl příšerně otravný a jeho sledování mi působilo téměř fyzickou bolest a ten úžasný závěr bez pointy...(1.1.2017)

 • Ephemeris
  ***

  Mravoučná a antimaterialistická rozprávka par excellence! Šťastný Janko je skutočný zen-buddhista a drží sa Buddhovej pravdy o tom, že šťastný človek je ten, ktorému nič nechýba! A tak vymení zlato za koňa, koňa za kravu, kravu za prasiatko, prasiatko za hus... až sa konečne dopracuje k úplnej nule! Všetkých tých, čo tu držkujú ohľadom motívu a nelogickosti konania, pozdravujú bratia Jacob a Wilhelm Grimmovci!(26.12.2017)

 • Olík
  ***

  Svatý Helmute, štípni mne! Viděl jsem gut? Deutschland poudačka a já se po jejím zhlédnutí v noci nebudil ze spaní? A pak že to nejde, kluci německý. Skoro bych se nebál říct, že si tenhle Honza do uzlíčku přibalil i nějaké poznatky od nás. Ne, nebudu Vám tady tvrdit, že jde o laskavou a hravou pohádku, na jaké jsme zvyklí z našich luhů a hájů. Každopádně na tu hrůzu, kterou jsou dederóni schopni svým potomkům (asi za trest) natočit, šlo o téměř o pohlazení……no to, už trochu přeháním :D(8.1.2019)

 • kocik1
  *

  A pak se jeden diví, že se z některých žen postupem času staly zlatokopky. Já mít takového Hanse v okoí, pořídím si taky motyku. Mít ho ale doma, tak ho tou motykou nejspíš fláknu....(5.2.2017)