Dobrý papež (TV film)

• Itálie

Il papa buono

Ján XXIII. - Láskavý pápež

Životopisný / Drama / Rodinný

Itálie, 2003, 180 min (SE: 103 min)

Je vcelku jedno, čemu člověk věří a jestli vůbec. Objeví-li se dobrý člověk v pravou chvíli na správném místě, může to znamenat strašně moc.(27.4.2014)

Priemerne natočený životopisný film o človeku, ktorý je príkladom, že niekedy aj napriek očakávaniam, je možné dosiahnuť veľmi veľa. Bol zvolený len ako z núdze cnosť, pretože bol starý a očakávala sa jeho rýchla smrť a on aj napriek tomu všetkým vytrel kocúra, bez intríg, len svojim rozumom a dobrotou. To všetko za doprovodu nádhernej hudby. Škoda, že si režisér nedal viac práce, snímku chýbal väčší dramatický náboj, ocenil by som aj lepšiu výpravu. 65/100(22.7.2014)

Krásně lidský film o pokorném člověku, který vždy myslel na druhé a měl pro každého vlídné slovo, byl dobrý papež a pro tento svět vykonal velmi mnoho.(13.1.2014)

Pekne! A ku komentaru nizsie: vobec nie je jedno, "komu a v co clovek veri, a ci vobec" :-)! Verit v Boha a Bohu, ktory nas stvoril, je zaklad a podstata ostatnych dobier a pravd. Naopak to totiz nefunguje, ze niekto smeruje k absolutnej pravde a chce byt absolutne dobry, a popritom v "daco veri". 5* v pohode. Zial som videl len zostrihanu verziu; ak by mal dakto komplet, dajte vediet, dikes!(25.10.2016)

Dojímavé priblíženie života svätého pápeža Jána XXIII. s vydareným slovenským dabingom (105 minútová verzia). ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: od 12 rokov.(25.9.2016)