Príbeh celoživotného priateľstva troch mužov - jeden z nich učí v seminári a stane sa kardinálom, druhý je exkomunikovaný a ten tretí, Angelo Giuseppe Roncalli,  vstúpi do dejín ako Ján XXIII., pre svoju dobrotivosť zvaný aj láskavý pápež. Vo filme talianskeho režiséra Rickyho Tognazziho ho stvárnil Bob Hoskins, autorom hudby je Ennio Morricone. (STV)

brumbrum

Pekne! A ku komentaru nizsie: vobec nie je jedno, "komu a v co clovek veri, a ci vobec" :-)! Verit v Boha a Bohu, ktory nas stvoril, je zaklad a podstata ostatnych dobier a pravd. Naopak to totiz nefunguje, ze niekto smeruje k absolutnej pravde a chce byt absolutne dobry, a popritom v "daco veri". 5* v pohode. Zial som videl len zostrihanu verziu; ak by mal dakto komplet, dajte vediet, dikes! ()

Diamant

Dojímavé priblíženie života svätého pápeža Jána XXIII. s vydareným slovenským dabingom (105 minútová verzia). ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: od 12 rokov. ()

misterz

Priemerne natočený životopisný film o človeku, ktorý je príkladom, že niekedy aj napriek očakávaniam, je možné dosiahnuť veľmi veľa. Bol zvolený len ako z núdze cnosť, pretože bol starý a očakávala sa jeho rýchla smrť a on aj napriek tomu všetkým vytrel kocúra, bez intríg, len svojim rozumom a dobrotou. To všetko za doprovodu nádhernej hudby. Škoda, že si režisér nedal viac práce, snímku chýbal väčší dramatický náboj, ocenil by som aj lepšiu výpravu. 65/100 ()

Aky

Je vcelku jedno, čemu člověk věří a jestli vůbec. Objeví-li se dobrý člověk v pravou chvíli na správném místě, může to znamenat strašně moc. ()

derryl

Krásně lidský film o pokorném člověku, který vždy myslel na druhé a měl pro každého vlídné slovo, byl dobrý papež a pro tento svět vykonal velmi mnoho. ()