Carrie (TV film)

Carrie

Carrie

Drama / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2002, 127 min

Ne zcela plně chápu zdejší, skoro až podprůměrné hodnocení. Nemá smysl, tuto "moderní" verzi srovnávat s originálem. Je fakt, že často se od srovnávání nedá upustit, zvláště v případě oblíbených filmových zážitků, čímž pro mě původní Carrie rozhodně je. Mě se však tato předělaná verze velmi líbí. Na kameře jdou sice znát typické "televizní" nedostatky, ale ty mě vůbec neiritovaly. Celý děj a především závěr, je mnohem více věrnější Kingově předloze. Také se zde Carrie více "rozjede" a projevy i dopad jejích schopností nabývají mnohem větších rozměrů. Angela Bettis je, coby tyranizovaná outsiderka, disponující nezvladatelnou silou, excelentní. Tato herečka má zkrátka obličej na ztvárnění nevyrovnaných, odstrčených či jakkoli trpících dívek. Vrcholem snímku je pro mě onen slavný maturitní ples a vše, co přijde po něm.(30.4.2011)

• InJo

Zajímavě nepovedený film (rozhodně však žádná nuda!). Záživný a potenciálně silný příběh (sakra, už musím konečně omrknout kultovní De Palmovu verzi!) je totiž naneštěstí nevyhnutelně posílán do pekel ukázkově strašným televizním zpracováním (kamera a střih jsou nepřehlédnutelně neprofesionální a prostě… špatné). Ovšem výkon hlavní hrdinky nad očekávání dobrý (uvěřitelný). 40 - 50 %(11.10.2009)

• cariada

Televizní Carrie nedopadla špatně, představitelka je poměrně pohledná, jen na můj vkus je to stále stejné, tudíž každý ví co bude následovat, to jest tělocvična a oheň, Proto to zaujme jen ty co jinou verzi neznají, Sice tady to má trochu jiný konec a taky je to točené stylem vyslýchání. Na můj vkus to chtělo o 30 minut zkrátit, pak by to bylo lepší. Ta její máma byla na zabití.(4.2.2014)

Původní verzi jsem neviděla, ale v téhle jsem poznávala knižní předlohu, kterou jsem četla. Film se jí držel velmi, velmi dobře. Hlavní představitelka zahrála Carrie přímo skvěle. Jen ta její matka... Ta nehrála vůbec přesvědčivě a působila jako milá maminka, což to zkazilo. Náboženství v takovéhle míře může být nebezpečné - to je pravda.(11.5.2008)

Od filmu z televizní produkce se nedá zase tak moc čekat. Já moc nečekal a nebyl jsem ničím překvapen...Tedy až na pěknou sbírku krásných holek. Tento fakt tak získává pro snímek jistotu tří hvězd. Na úrovni byla také úroveň efektů. Jen kamera by zasloužila jemnější přístup, trochu jsem měl tendence sebou cukat...A ne vzrušením... 51%(11.10.2009)

• - Meghan Black (Norma) nosí při scéně na maturitním večírku podobné šaty, které měla Julia Roberts při přebírání Oscara za svou roli ve filmu Erin Brockovich. (Halloween9)

• - Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)