Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiální text distributora)

HoneyBunny

Začátek je fajn a člověk si skoro pomyslí, že tvůrcům se podařilo dostat do filmu podobně věrnou kingovskou atmosféru jako v Bouři století. Bohužel s narůstající stopáží film upadá a ten konec - to je kudla do zad nebohému Stephenovi K. A ještě si rýpnu - Carrie v původní knize je mnohem komplikovanější osobnost než ta plachá, matkou ponižovaná filmová chudinka. Originální Carrie je napůl vyšinutá skoropsychopatka s uhry na zádech, mastnými vlasy a trapným oblečením. A ne holka, co když si dá rtěnku a hodí na sebe hezký šaty, tak je to najednou královna plesu. ()

viperblade

Tenhle laciný remake na mě působí, jako by někdo chtěl ukázat "tak takhle ne, soudruzi". Téměř vše je špatně. Atmosféra nulová, efekty na ho… nic (když točíte TV film, tak tam prosím vás nedělejte efekty typu padající meteority a podobně, díky, nebude to alespoň vypadat tak lacině) příběh pojatý úplně jinak (zatímco v originálu to byly dívky, které vše zosnovaly, tady si můžete všimnout, že v pozadí toho všeho jsou jejich kluci…) a ten stupidní styl rádoby detektivního vyprávění (který rušil, pokaždé když film začal být alespoň trochu zajímavý, střih a jsme zpátky u detektiva). Jediné, co se mi zde líbilo, byly herečky - Emilie De Ravin byla skvělá mrška a ústřední postavy (i když se genialitě dua Spacek + Laurie ani nepřibližuje) ušlo. Zbytek jen zahodit, zapomenout a nejlépe pohřbít do země. 20 %. ()

MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena Kinga. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. Videl som jeho tri filmové adaptácie. Najlepšiu natočil v roku 1976 režisér Brian De Palma. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Dal som mu päť hviezdičiek. Videl som aj verziu z roku 2013, kde bola do úlohy Carrie obsadená Chloe Grace Maretz. Tá to vôbec nezvládla a film som ocenil iba jednou hviezdou. Dnes som si pozrel "Carrie" z roku 2002. Na to, že sa jedná o televízny film je to celkom dobre spracované. Škoda, že to dojebali tým príšerne idiotským koncom. ** ()

kleopatra

U této předělávky jsem nemusela dlouze pátrat v paměti, bylo to tu cobydup - King, Sissy Špačková, Brian de Palma a "jejich" nezapomenutelná Carrie. Přestože ani před ní nemlátím hlavou o zem v kleče, lituju ty, kteří to dělají - až tohle uvidí. Angela Bettis v roli ponižované plaché laně sice vynikající, bohužel teenagerská atmoška, jalový scénář a přiopilá kamera v přesile. ()

Aluska88

Ne zcela plně chápu zdejší, skoro až podprůměrné hodnocení. Nemá smysl, tuto "moderní" verzi srovnávat s originálem. Je fakt, že často se od srovnávání nedá upustit, zvláště v případě oblíbených filmových zážitků, čímž pro mě původní Carrie rozhodně je. Mě se však tato předělaná verze velmi líbí. Na kameře jdou sice znát typické "televizní" nedostatky, ale ty mě vůbec neiritovaly. Celý děj a především závěr, je mnohem více věrnější Kingově předloze. Také se zde Carrie více "rozjede" a projevy i dopad jejích schopností nabývají mnohem větších rozměrů. Angela Bettis je, coby tyranizovaná outsiderka, disponující nezvladatelnou silou, excelentní. Tato herečka má zkrátka obličej na ztvárnění nevyrovnaných, odstrčených či jakkoli trpících dívek. Vrcholem snímku je pro mě onen slavný maturitní ples a vše, co přijde po něm. ()

• Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)