Carrie (TV film)

Carrie

Carrie

Drama / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2002, 127 min

Ne zcela plně chápu zdejší, skoro až podprůměrné hodnocení. Nemá smysl, tuto "moderní" verzi srovnávat s originálem. Je fakt, že často se od srovnávání nedá upustit, zvláště v případě oblíbených filmových zážitků, čímž pro mě původní Carrie rozhodně je. Mě se však tato předělaná verze velmi líbí. Na kameře jdou sice znát typické "televizní" nedostatky, ale ty mě vůbec neiritovaly. Celý děj a především závěr, je mnohem více věrnější Kingově předloze. Také se zde Carrie více "rozjede" a projevy i dopad jejích schopností nabývají mnohem větších rozměrů. Angela Bettis je, coby tyranizovaná outsiderka, disponující nezvladatelnou silou, excelentní. Tato herečka má zkrátka obličej na ztvárnění nevyrovnaných, odstrčených či jakkoli trpících dívek. Vrcholem snímku je pro mě onen slavný maturitní ples a vše, co přijde po něm.(30.4.2011)

Oceňujem na tomto spracovaní práve to, že sa nedrží otrocky predlohy, ale pritom sa ďaleko viac venuje psychológií postáv a detailom, ktoré robia z kingovskej látky taký unikát. To mu umožňuje práve dĺžka televíznej verzie a nepríliš vysoký rozpočet, vďaka ktorým je tu viac toho, čo mám na príbehoch kráľa hororu naozaj rád a paradoxne lacnejší look a práca s ním vytvára omnoho depresívnejšie, psychedelickejšie a chvíľami až bláznivé vyznenie, pričom ale záverečná deštrukcia je parádne kolosálna Vyšetrovanie nevadí, pretože sa akosi predpokladá, že s pointou príbehu je každý oboznámený a plusom je aj prirodzenosť charakterov študentov vyjadrená hlavne ich jazykom. Pravda, niektoré zmeny nie sú až tak úžasné, dokonca pôsobia až scestne (otázka "happyendu"), ale s celkom v podstate veľká spokojnosť.(6.2.2015)

Tak jsem omylem zhlédl zhlédl tento remake namísto filmu z r. 1976. Celé je to okatě televizní a laciné - a to mluvím jak o efektech, tak kameře, střihu, či některých hereckých výkonech. Celá řada postav je neuvěřitelně otravná. Přesto mě ale film dokázal zabavit. Jedním dechem ale dodávám, že tomu vděčí především poutavé předloze, hlavní představitelce a několika málo povedeným, správně znepokojivým momentům. Ve výsledku velmi slabé 3* (4,5/10)(19.8.2015)

• Pítrs85

Tak přesně takhle to vypadat... nemělo. I když uznávám, že můj komentář a moje hodnocení není úplně objektivní, páč po hříšných polštářcích jsem tak trochu přestal vnímat... Jedna hvězda za, na televizní film, docela povedené efekty a za sympatickou Emilii de Ravin (která tu však paradoxně měla být tou největší mrchou). Samotná Carrie v podobě Angely Bettis jen o malinko lepší než letošní Carrie (Chloe Moretz), což ale taky není žádná extra vizitka. No a za ten přepsaný konec by hněv Carrie měli pocítit všichni ti, co ho mají na svědomí. Takže moje rada na závěr a k nezaplacení- když už slečnu Whiteovou, tak jedině tu z roku 1976.(4.11.2013)

• MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena Kinga. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. Videl som jeho tri filmové adaptácie. Najlepšiu natočil v roku 1976 režisér Brian De Palma. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Dal som mu päť hviezdičiek. Videl som aj verziu z roku 2013, kde bola do úlohy Carrie obsadená Chloe Grace Maretz. Tá to vôbec nezvládla a film som ocenil iba jednou hviezdou. Dnes som si pozrel "Carrie" z roku 2002. Na to, že sa jedná o televízny film je to celkom dobre spracované. Škoda, že to dojebali tým príšerne idiotským koncom. **(3.6.2016)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)

• - Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)

• - Meghan Black (Norma) nosí při scéně na maturitním večírku podobné šaty, které měla Julia Roberts při přebírání Oscara za svou roli ve filmu Erin Brockovich. (Halloween9)