Carrie (TV film)

Carrie

Carrie

Drama / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2002, 127 min

Díky novému remaku Carrie (2013) jsem se dostal k tomuhle staršímu TV remaku Carrie (2002), mně dosud neznámému. A jsem nadšený. Nebýt té televizní formy (kamery) a dost hrozné hudby v závěrečné části filmu, pálím bezostyšně a bez váhání všemi pěti. Výborně propracovaný scénář - například ty polodokumentární časové prostřihy do výslechové místnosti jsou podle mne skvělý nápad, nepůsobily na mě vůbec rušivě (protože jsem samozřejmě znal původní Carrie) a naopak jsem si díky nim děj ještě lépe vychutnal. Také jsem byl rád za důkladnější (podrobnější) zpracování některých klíčových scén. A moc se mi líbil originální konec filmu (nechci ale příliš spoilerovat, takže ho nechám bez poznámek). Dalším velkým plusem po výborném scénáři byli výborní herci (tedy především herečky). Carrie č.2 (Angela Bettis) je typově naprosto dokonalá, snad to nebude svatokrádež nebo rouhání, když řeknu, že "je ještě lepší než Sissy Spacek". Její matka (Patricia Clarkson) je též celkem věrohodná, ale umím si její představitelku představit i v naprosto opačné roli, třeba jako nymfomaniakální poživačnou fůrii se sklony k netradičním formám sexu. Zajímavá žena. Dále mi pak byla hodně sympatická Rena Sofer jako Miss Desjardin (a byl jsem mile překvapený, že na rozdíl od své předchůdkyně i následovnice přežila). Zelenooká mulatka Kandyse McCure je také hodně zajímavá a líbila se mi už v Battlestar Galactica. No a hlavní dva hošani (Gentleman a Grázl) byli také dobří, i když Gentlemanovi bych tipoval tak třicet. Ale to je fuk. Je to každopádně nadprůměrně skvělý film a nechápu zdejší nízké hodnocení. Silné čtyři.(10.12.2013)

Ano film má hodně mínusů, ať je to příšerný střih, nepřizpůsobivá televizní kamera, či zbytečná délka. Angela se mi tu líbila, Carrie zvládla dokonale, jediné co bych jí vytkla bylo to, že na to roli byla už stará, já jsem jí vzhledově určitě 17 neuvěřila. Ale mělo to své plusy. Víc se to drželo knižní předlohy(Carrie si utíka vložkou rtěnku, zníčení celého města) tedy až na samotný závěr. Seriál o Carrie by mě opravdu zajímal, škoda, že nevznikl. Scénář ovšem není zas tak originalní, pasáže z knihy samozřejmě nevyčítám, ale moudra z jiných filmu, to mě trochu zasáhlo. Ale film jako takový se mi líbil.(9.11.2015)

Bohužel jsem neviděl původní verzi, tak nemohu srovnávat, ale tenhle film mě dostal na kolena-opravdu. Nevěděl jsem co čekat a představitelka Carrie to zahrála opravdu výborně. Hlavně její sokyně Emilie de Ravin se mě líbila, takhle chladnou a bezcitnou jsem ji zatím v žádném filmu neviděl a myslím že jí to padlo na tělo. Samotný závěr byl hodně zajímavej a přeju si hlavně jedno, aby proboha nebylo další pokračování, které by to celé mohlo pokazit. 80% ***Tak jsem si doplnil filmové vzdělání o původní verzi (1.10.2012)***(11.5.2008)

Ne zcela plně chápu zdejší, skoro až podprůměrné hodnocení. Nemá smysl, tuto "moderní" verzi srovnávat s originálem. Je fakt, že často se od srovnávání nedá upustit, zvláště v případě oblíbených filmových zážitků, čímž pro mě původní Carrie rozhodně je. Mě se však tato předělaná verze velmi líbí. Na kameře jdou sice znát typické "televizní" nedostatky, ale ty mě vůbec neiritovaly. Celý děj a především závěr, je mnohem více věrnější Kingově předloze. Také se zde Carrie více "rozjede" a projevy i dopad jejích schopností nabývají mnohem větších rozměrů. Angela Bettis je, coby tyranizovaná outsiderka, disponující nezvladatelnou silou, excelentní. Tato herečka má zkrátka obličej na ztvárnění nevyrovnaných, odstrčených či jakkoli trpících dívek. Vrcholem snímku je pro mě onen slavný maturitní ples a vše, co přijde po něm.(30.4.2011)

Knihu jsem četla, Kinga mam moc ráda. Proto nedá se říct, že jedná o klasický horor, kde krev stříka od začátku až dokonce... To ne. Hruza je narustající a jedná se o psychologickou analyzu jednotlivych postav... Hruza se stupnuje... a pak krev tece v proudech... rikam tomu inteligentni horor.. Kamera se mi obcas nelibila,ale jinak dej byl pro me tak strhujici, ze nemuzu hodnotit jinak :-)(11.5.2008)

• - Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga. (Terva)

• - Meghan Black (Norma) nosí při scéně na maturitním večírku podobné šaty, které měla Julia Roberts při přebírání Oscara za svou roli ve filmu Erin Brockovich. (Halloween9)