Vetřelci z Marsu (neoficiální název)

• Austrálie

• Kanada

Sci-Fi / Horor

USA, 1986, 100 min

• Dan9K

Mně to teda přišlo skrz na skrz stejné jako originál. Pár rozdílů: Je to méně tajemné a hrůzostrašné. Stará verze byla taková beznadějnější. V téhle verzi se zase člověk tolik nenervuje (David narozdíl od staré verze záhy nalezne řadu spojenců, kteří mu snadněji věří) a je to zábavnější a akčnější. Jinak však celkem zbytečné, jako většina remaků.(6.2.2015)

• flanker.27

Zase jsem si doplnil jednu starou vzpomínku. Víc jak dvacet let jsem měl v hlavě scény z filmu, kde jsou podivné chodící mimozemské obludy s velkým okem od přítele lejzra, hlavní klučina je pronásledovaný svými rodiči a ředitelkou školy a pak přistane mimozemské střevo na bazuce. A dneska už vím, že je to tenhle film a kus jsem si z něj i přehrál na youtube. Je to hrozně srandovní a co se týče triků, "hereckých" výkonů, akčních a jakože napínavých scén, že to opravdu vypadá skoro jako z padesátých let. Trochu to připomíná trpaslický "Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů", ale jako dítě jsem to asi bral vážně.(25.4.2015)

Překvapivě vynikající 80.ková oldschoolová záležitost, kterou jsem v dobách VHS, kdy REDAK ještě sral do nočníku, jaksi ,inul a opolnněl ... :-)) O to větší to byla zábava dnes (nioliv představa fetky ReDAKA), ale toho filmu samotýho...), kdy se film rychle rozjel a táhl napětí a všelijaký hnuy a příšeráky až doknce. Uznávám, že je to vykrádačka několika-verzního dílka "Uchvatitelé těl", ale nevadí. Tohle je spíš takové "barevnější, veselejší", ale stejně znepokojivé .... Moc dobrej flick a furt mi vrtá hlavou, jak jsem ho mohl v mladýc 80.kách (kdyREDAK ještě harašil fotrovi v koulích a mamině v rakovinou postiženým vaječníku - proto se dal na rozdíl ode mě na nekvalitní fet - toluen a piko) ... opomoneout!! Opomenout jsem chtěl napsat, protože ten film je fakt cool a vřele doporučuju. A kdo dá míň jak 3***, okamžitě ke zdi a kulku do týla nebo na gilotinu, to už podle výběru ... :-D(29.4.2015)

Nějak nevím co si o tomhle myslet, ale vezmu to ve zkratce. Film je špatnej po efekty, po masky, přes herce. Herci se vůbec nepředvedli a to co se občas dělo byla šílenost, a ani oblíbenec James Karen byl nic extra. Příběh je slabej ale to mi nevadilo, navíc snad kromě zápletky neměl s originálem nic extra společnýho. Mě by zajímalo co vedlo Hoopera natočit tohle, však měl navíc a proč do toho nutil ten strašnej humor. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Ale aspon ten průměr.(26.5.2012)

Druhý Hooperův projekt v rámci jeho smlouvy na tři filmy s Cannon Films je, podobně jako jeho předchozí "Lifeforce", fanboyovský počin, kterým si režisér splnil sen natočit kopii svého oblíbeného filmu z dětství s užitím moderních triků. Bohužel ale kromě efektů nepřináší jeho přepracování padesátkového sci-fi "Invaders from Mars" nic nového. Co do vyprávění doslovná kopie zachovává nejen paranoidní premisu, ale i naivitu a nedomyšlenost svého předobrazu. Přitom nápaditým uchopením a přepracováním mohl vzniknout skvělý příspěvek k dobovému trendu dětských filmů vycházejících z hororu a sci-fi. Tímto směrem ale Hooperovy ambice nesahaly, což stvrzuje i angažování zcela necharismatického a herecky marného představitele do hlavní role (není žádné překvapení, že jeho kariéra neměla pokračování). Hooperovi po vzoru padesátkových brakovek nezáleželo na tom, kdo hrdinu ztvární, protože o něj ani o žádné motivy spojené s dětstvím zde vůbec nejde. Hlavní hrdina je jen loutkou v rukou ideologicky podbarveného scénáře, který ale v osmdesátých letech působí už nemístně. Hooperovi "Invaders from Mars" jsou pak stejně jako jeho další projekty pro Cannon Films fascinující jako zcela bezprecedentní i neopakované úkazy v hollywoodské kinematografii, kdy talentovaný filmař dostane k dispozici štědré produkční zázemí, aby si udělal radost projekty, které vůbec neberou v potaz jakékoli trendy či komerční kalkulace.(11.10.2015)

• - Skuteční mariňaci ze čtvrté záložní jednotky FAAD se sídlem v Pasadeně v Kalifornii si zahráli ve scéně, kde vojáci obsazují základní školu. (HellFire)

• - Pro záběr z blízka ve scéně, kdy Marťan sežere paní McKeltchovou (Louise Fletcher), byla zkonstruována pouze hlava Marťana, aby měla volnější pohyb. Krknutí bylo docíleno hasícím přístrojem. (HellFire)

• - K ovládání Marťanů bylo potřeba dvou lidí a zvláštní pozice. Jeden člověk ovládal nohy a dlouhé ruce. V loutce byl otočen obličejem dozadu, takže musel chodit pozpátku. Druhý, menší člověk byl umístěn na jeho zádech a měl za úkol ovládat malinké ruce na bocích a ústa. (HellFire)