Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Invaze mimozemských vetřelců, kteří z lidí dělají poslušné loutky a chtějí ovládnout svět. Zabránit jim v tom může pouze armáda. Remake filmu z roku 1953. (Chupacabre)

Recenze (38)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zase jsem si doplnil jednu starou vzpomínku. Víc jak dvacet let jsem měl v hlavě scény z filmu, kde jsou podivné chodící mimozemské obludy s velkým okem od přítele lejzra, hlavní klučina je pronásledovaný svými rodiči a ředitelkou školy a pak přistane mimozemské střevo na bazuce. A dneska už vím, že je to tenhle film a kus jsem si z něj i přehrál na youtube. Je to hrozně srandovní a co se týče triků, "hereckých" výkonů, akčních a jakože napínavých scén, že to opravdu vypadá skoro jako z padesátých let. Trochu to připomíná trpaslický "Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů", ale jako dítě jsem to asi bral vážně. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Po dvou letech jsem si zopakoval sci-fi látku, kterou jsem viděl v původním filmu z roku 1953, a musím říct, že mnoho opodstatnění pro vznik této předělávky jsem nenašel. Tobe Hooper věrně kopíruje dějovou premisu originálu a to s velkým vizuálním půvabem, ale kromě četných odkazů na původní film nepřidává do příběhu vůbec nic nového, naopak věrně zachovává i tu jeho nejméně kvalitní část (tedy zakončení). Snad jen vzhled Marťanů je trochu jinde, přesto podobně nechtěně vtipný jako v originále. Hooperova zřejmě srdcová záležitost v době vzniku způsobila nemalý bolehlav producentskému duu Golan/Globus, které si po zhlédnutí tohoto filmu a taky Hooperova Texaského masakru motorovou pilou 2 ze stejného roku začalo trhat vlasy, do jakých šílených projektů to vlastně vložilo své finanční prostředky. Ty se jim samozřejmě ani v nejmenším nevrátily. Tobe Hooper vskutku studiu Cannon mnoho financí nepřinesl, ale dal vzniknout aspoň třem poměrně zajímavým a bizarním megalomanským projektům, z nichž minimálně jeden je v mých očích kvalitní. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Trocha mi to pripomenulo legendárny novozélandský seriál Pod horou, ale inak bieda. Dôkaz toho, že ak sa v živote na niečo pridlho tešíme, tiež to nie je dobre. Na tento film som sa tešil minimálne celé jedno desaťročie, ale nejak som ho nebol nikde schopný dostať k takej kvalite, akú som vyžadoval. No a keď som to napokon konečne po rokoch predsa len dokázal.... čakalo ma sklamanie. Neviem prečo, ale čakal som drsný votrelecký horor. Zjavne šlo o nedorozumenie kolosálnych rozmerov, pretože toto je taký to spielbergovské dobrodružstvo ladené spravidla buď do sci-fi, alebo fantasy, akých sa v 80. a čiastočne v 90. rokoch urodili tony. Z najslávnejších spomeniem Goonies, Záhrobné komando alebo E.T. - Mimozemšťan. Hlavnými hrdinami sú deti, prípadne puberťáci. Dospelí majú minimálny priestor. Naopak, obrovským disponujú príšery mimozemšťania, tajuplné tvory. Problém Votrelcov z Marsu je v tom, že sa nemôže pochváliť skupinou rôznorodých priateľov, ktorí by sa navzájom dopĺňali, ale iba malým Hunterom Carsonon (ktorý je fajn) a následne je zvláštne, ale celkom funkčne, spárovaný so školskou doktorkou v podaní sympaťáčky Karen Black. Stupídna zápletka je typické sci-fi o mimozemských dvojníkoch resp. ukradnutých dušiach resp. klonoch á la Invázia lupičov tiel, Vládcovia bábok, prípadne Vec (samozrejme bez gore). Do toho sa dočkáme, hmmm, chodiacich umelohmotných gúľ, ku ktorým by som dodal azda len toľko, že aj géniovia á la Stan Winston raz za čas majú slabú chvíľu. Nechýbajú dobrí vojaci, čo je prekvapivé, keďže v podobne ladených tituloch svojho času spravidla armáda predstavovala zlo. Natočil to masakrátor Tobe Hooper, pretože koho iného poveriť réžiou mládežníckeho sci-fi (a zároveň remaku čierno-bieleho sci-fi z 50. rokov), ak nie režiséra Panoptika a Texaského masakru motorovou pílou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Hooper natočil teda vážne poctivý remake. Príliš priestoru na niečo vlastné si nenecháva, ale to nemusí byť nutne chyba, ak máte originál radi. Film sa síce tvári smrteľne vážne, ale niekde hlbšie v sebe má aj iróniu. Napríklad, že Louise Fletcher si tu zopakovala svoju najslávnejšiu úlohu. Inak čistá esencia osemdesiatok, len látka a jej spracovanie nie sú dostatočne silné na to, aby sa z filmu stal svojho času výraznejší kult. Implicitné významy sú niekde inde, ako v roku 1953, ale žeby ste snáď museli nad filmom nejako zvlášť premýšľať, to zase nie. I keď možno Hooperovi fakt o nič nešlo. Užite si radšej tú nostalgiu. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Don't worry, son! We marines have no qualms about killing Martians! Tenhle film jsem viděl už kdysi jako děcko v noci na německé televizi a od té doby mě pronásleduje. A opravdu, je to remake neskutečně divný. Jako by si tvůrci neuvědomili zastaralost originálu, a tak updatují maximálně triky - a sorry, chodící zubatá brambora (to je ten optimističtější pohled na to, jak Marťani vypadají) není zrovna něco, čeho byste se měli bát. I když občas někoho sežerou či anihilují paprskem. Jenže je tu spousta věcí, u kterých se bavit prostě musíte - třeba Velká sestra v roli Marťany ovládané učitelky, požírající žábu, neskutečně přehrávající generál, naprosto dementní vědec, komunikující s emzáky a srandovní výkony vůbec, zejména v okamžiku, kdy se mají herci pustit do nějaké akce. Nevím jak kdo, ale já se na Invaders za nějakých deset let určitě zase rád podívám. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Skuteční mariňaci ze čtvrté záložní jednotky FAAD se sídlem v Pasadeně v Kalifornii si zahráli ve scéně, kde vojáci obsazují základní školu. (HellFire)
  • K ovládání Marťanů bylo potřeba dvou lidí a zvláštní pozice. Jeden člověk ovládal nohy a dlouhé ruce. V loutce byl otočen obličejem dozadu, takže musel chodit pozpátku. Druhý, menší člověk byl umístěn na jeho zádech a měl za úkol ovládat malinké ruce na bocích a ústa. (HellFire)

Reklama

Reklama