Životní síla

Síla života

Lifeforce

Space Vampires

Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 1985, 116 min (Director's cut: 112 min)

U tohohle bckoviho (nepochybne s ackovim rozpoctem) mixu upirskeho horroru, vetrelecke SF a zombikarny sem se celkem slusne bavil. Hvezda navic za Mathildu, kupodivu ne jen za to ze se svlikla, ale i za to, ze si pri tom dochazala zachovat charisma (ne v sexualnim slova smyslu). Mimochodem na tu dobu docela dobry CGI.(23.1.2008)

Najväčšie pozitívum vidím v slušnej atmosfére a v celkovej ponurosti, ktorú tento snímok dokázal vyvolať. Masky tiež neboli najhoršie. Po obsahovej stránke je to síce slabšie, ale dokáže udržať pozornosť. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že ak by tento inak skvelý námet vysávania ľudskej energie mimozemskou entitou zobral do svojich rúk Cronenberg, všetko by dopadlo inak a film by mal väčší úspech. To je parketa presne pre neho. Chýba tu práve to, čo vo svojich filmoch ponúka plnými hrsťami. Čistý priemer. 60/100(5.1.2015)

Úvod ve vesmíru je skvělý, s výbornou temnou atmosférou. I útěk mimozemšťana a začátek pátrání jsou zajímavé, pak se však snímek přelomí do upírské/zombie apokalyptické akce, která i nadále nepostrádá určitou zábavnost, ale jenom proto, jak velká blbost se z ní postupně stává. Triky, výprava a hudba ale velmi slušné.(4.5.2012)

Docela zajímavý nápad. Ten vesmírnej koráb byl "cool". Film nenudil a hlavní upírka vypadala tak, že bych se od ní nechal vysát do poslední kapky. Jen ten konec mi přišel dost utlej, mohl být víc jednoznačnej. Vše dohromady mi dává dobrý průměr, ale vim i o lepších kouscích na podobné téma. (např. černočerná tma).(24.10.2010)

Musím říci, že jsem spokojenější než kdysi. Příjemná vizuální stránka, mimozemská loď dá vzpomenout trochu na první StarTrek film, ale více na Vetřelce, upíři a zdařilé speciální efekty. V závěru poněkud výbušnější a hořlavější příběh se překlopí do zombie apokalypsy. Již první vysávací scéna je působivá, daleko nejlepší je ale ta na pitevním sále. Mathilda May má řádné zbrojní pasy, a protože se po většinu filmu pohybuje nahá, je stále na co koukat. Paprsky, blesky a vůbec optické efekty byly v 80.letech v módě, a tak jich hojně využil i T.Hooper. Jen krve si moc divák neužije, byť Patrick Stewart ztratí v jisté chvíli téměř všechnu...(23.2.2017)

• - Mathilda May byla do role Space Girl vybrána z asi 1000 možných hereček. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Colina Wilsona „The space Vampires". (Hans.)

• - Natáčelo se v Anglii v lokalitách Londýn, Elstree, Bushey, Hendon a v zábavním parku Tucktonia. (Terva)