Nikdys nebyl

• Velká Británie You Were Never Really Here (více)

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a ze své kariéry agenta jednotky FBI pro boj s prostitucí. Svůj bezvýchodný život tráví mezi domem, kde žije jeho podivínská matka, a nebezpečnými misemi, na nichž zachraňuje ženy, které se staly oběťmi obchodu s bílým masem. Významný senátor si ho najme, aby přivedl zpět jeho nezletilou dceru, která skončila v jednom z anonymních domů, v nichž kvete dětská prostituce. Joe bere své osvědčené kladivo a vydává se na další výpravu za spravedlností. Tentokrát však nezůstane jen u záchrany bezbranné ženy. Joe mimoděk zasáhne do pedofilní sítě, jejíž vlákna vedou vysoko... Od té chvíle se jeho existence dostává do krvavé spirály, jejíž násilnost překonává i předchozí traumatické zážitky. (Film Europe)

pan_ponozka

Tvarim se zasmusile. Koukam do zdi a tvatim se zasmusile. Mlatim nekoho kladivem a tvarim se zasmusile. Nekdo mi vrazdi rodinu, vzpominam si na to a tvarim se zasmusile. Beru prachy od prodavace ve vecerce, co ma kontakty na typka v kanclu a ten zase na senatora a tvarim se zasmusile. Smrt senatora sleduju zasmusile a stejne zasmusily jsem, kdyz zemre guverner, co je tak trochu pedofil. I on byl trochu zasmusily. Nakonec ale ukapne slza a odchazim do zasmusileho dne s divkou, ktera se taky tak trochu tvari, no rekl bych, zasmusile. ()

brasek

Prvých dvadsať minút absolútne plytkých, o ničom... nedozvedel som sa nič o pointe príbehu. Neskôr sú niektoré veci už ujasnené, ale stále to nemá tempo a ani atmosféru. Nudná a depresívne zlá záležitosť, filmári mali urobiť akčný snímok alebo psychologickú drámu o ľudskej duši, pokus o vzájomnú interakciu je viac ako iba zlý. ()

hony23

Postava samorosta s kladivem, který osvobozuje unesené dívky, slibovala zajímavou podívanou. Bohužel polovinu stopáže sledujeme duševní trosku, který vzpomíná na svá traumata a má všelijaké vidiny, no a když konečně dojde na nějakou akci, tak ta se stane mimo záběr kamery, aby se nám citlivým divákům neudělalo z kapky krve nevolno. ()

Kushina

Nájemný zabiják, či-li únosce/pomocník. Nevím jak to nazvat. Ne, že by byl špatný námět, ale ty kurevsky dlouhé, tahavé a zpomalené scény mě doháněly k šílenství a holý fakt, že se snažily jen nabrat čas ve filmu mě totálně nasraly. 40% ()

panki9922

Phoenix aj bez slov výborný. Jeden z tých filmov, kde nedostanete na všetky otázky odpoveď (na tie zásadné samozrejme áno), môžte len hádať. O to ale neide, ide o celkové pôsobenie snímku na diváka. Po pol hodine som si už pripadal pocitovo nebezpečne blízko Phoenixovi a to sa podarí málo ktorému snímku. Zaujímavý počin, ktorý zámerne neukazuje násilie a zámerne necháva na divákovi, aby si príbeh doplnil. Menej, je niekedy viac a v You were never really here to platí dvojnásobne. 8/10 ()

TesterX odpad!

Tahle sra*ka si zasluhuje poslat přímo do odpadu. Adept na Taken, kdyby to ovšem nenatočila vyjebaná retardovaná mrdohlavka, co z hnusného tematu vyprodukuje ještě odpornější zpracování. Devadesátiminutová vyjebávka s divákem, který dostane změť nicneřikájících dlooooouuuhých záběrů o ho*ně s naprosto příšerným bolehlavickým vrzáním a když už se popotěší na katarzi v podobě rozšlehání hlav zmr*ům, co si nic jiného nezaslouží, tak se tato potenciálně akční vložka jednoduše vystřihne..! Nekecám! Artová zvratka, co nestojí ani za kus hov*na za nehtem. ()

Capri2016

Tento film bol veľmi brutálny. Bol brutálny násilím spravodlivej odplaty čističa Joe-a, ktorý pomáhal rodičom dostať naspäť zneužívané dievčatá. Ale zároveň bol film brutálny správaním zločincov v oblekoch, ktorí zvyčajne ujdú spravodlivosti. Musím povedať, že násilie vo filmoch nemám rada, ale tu pri odplate podľa Joe-a som sa občas usmievala, aj keď si myslím, že "normálny" postup spravodlivosti za prítomnosti polície a justície je lepší. Verím na karmu a tento film ukazuje, že karma môže mať mnohé podoby, aj takéto ponuré, brutálne a pritom účinné. Zasa to bol jeden zo super výkonov môjho obľúbeného herca Joaquina Phoenixa. V tomto filme bolo jeho hranie minimalistické s minimom textu, ale o to viac bolo výrazné a účinné. Toto nie je film pre každého, hlavne nie pre citlivé žalúdky. Ale je to film pre každého kto verí na spravodlivosť aj keď môže mať tvár tvrdej odplaty. Revenge! ()

Pavelkedar odpad!

Ani kvůli Phoenixovi 1* , kterého mám rád a že je to skvělý herec! Takovej utahanej, rozvleklej a NUDNEJ vopruz jsem snad ještě nikdy neviděl. Nejsem sice šovinsta, ale kromě Kathryn Bigelow baby režírovat asi neuměj. A nechápu to hodnocení filmu na ČSFD. Naprostá ztráta času! ()

Kamil111

JP zraje jako Grand Cru z Pomerolu, tedy zatím ještě hrubší, ale on se obrousí, a od Gladiátora urazil cestu jako z jiné galaxie. Film chce být art, a přes nemálo nedostatků bych ho klasifikoval jako čitelný a nepříliš náročný art. Pokud to srovnám hned s prvním komentářem, Pomo je vedle jak ta jedle. ()

BruceTichac

Na film jsem se těšil, protože mám Joaquina Phoenixe rád a hodnocení filmu nasvědčovalo, že to bude dobrý film. Nebyl. Tento počin byl velkým zklamáním. První polovina filmu nudná a zmatená Stále jsem čekal, kdy se konečně začne něco dít. V druhé polovině filmu začalo, ale nebylo to dobré. Akční scény byly natočeny zmatečně a nebyly v podstatě ani vidět. Pro mě bohužel ztráta času. ()

Jurcekk

Tak neviem. Našinec chvíľkami nevie na čo sa to pozerā a potom je tam to dievçatko so zakrvavenymi rukami a britvou... Ale inak celkom fajn... ()

skrob

Předně srovnání Nikdys nebyl s Taken je asi tak trefné jako srovnávat prvního Vetřelce s Hvězdnou pěchotou. Nikdys nebyl je částečně art, částečně psycho revenge film, ale není a ani nechtěl být jednoduchá akční jízda kde hlavní hrdina super-zabiják kosí řady grázlů po tuctech. Spíš je to o atmosféře, která se podobá spíš Drive a která mi osobně sedla. ()

Jarda68

Bizarní snímek,který se snaží být novodobým Taxikářem,ale postrádá jeho údernost. Pomalé tempo,podivné,nevysvětlující flashbacky a nezobrazovaná akce snižují film na průměrnou úroveň,kerou nezachrání ani Joaquin Phoenix...60% ()

luco323

Už dlho som nepozeral film po ktorom som musel hodnú chvíľu rozmýšlať čo som práve kurva videl. Film vykresľuje utrpenie, bolesť a z toho plynúce mentálne problémy až do takej miery že pri pozeraní budeš trpieť tiež. Nieje to nič príjemné na pozeranie , ale zrejme to ani nikdy tak myslené nebolo. A to je v súčastnosti rarita. ()

Yamatosan

Umělecký? Ano, ale naštěstí ne takový, co tím umí sám sebe zabít - tento je skvělý! Akční? Ano i ne. Ne. Ne prvoplánově, leč v náznacích, z kterých mrazí o to více. A především - neskutečný Joaquin Phoenix! ()

Britské nezávislé filmové ceny ovládla Favoritka

Britské nezávislé filmové ceny ovládla Favoritka

03.12.2018

Černohumorné kostýmní drama Favoritka od režiséra Yorgose Lanthimose (Humr, Zabití posvátného jelena) ovládlo letošní ročník Britských nezávislých filmových cen. Snímek zvítězil v rekordním počtu… (více)

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

Filmový festival Be2Can bude velká nádhera

02.10.2017

70. ročník MFF Cannes

70. ročník MFF Cannes

28.05.2017

Jubilejní 70. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes byl završen vyhlášením nositelů prestižních ocenění v neděli 28.5. Na festivalovém plakátu je letos vyobrazena herečka Claudia… (více)