poster

Polina

 • Francie

  Polina, danser sa vie

 • Slovensko

  Polina

 • Austrálie

  Polina

 • Nový Zéland

  Polina

Drama

Francie, 2016, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • Drozdo57
  ***

  Herečka sa mi páčila vzhľadom a čo som rozumel, tak je to pôvodom naozaj profesionálna baletka z divadla v St. Peterburugu. Preto ten herecký výkon asi nebol zrovna oskarový. Na druhú stranu, pre postavu Poliny sa skvele hodila, pretože Polina bola človek, čo emócie veľmi neprejavoval. Jej tanec ma ale zasa tak veľmi neoslovil. Normálny balet je síce nuda, ale aspoň to človek musí vedieť a je jasné, kedy to človek robí dobre a robí zle. Potom, čo sa Polina vydá do Francúzska a Belgicka robiť tieto lesbické pseudotance sa len chytám za hlavu a divím sa, čo také talentované dievča ťahá medzi týchto ľudí, čo náhodné pohyby vydávajú za niečo fantastické, pretože vraj "emócie". Keď niekto stúpi do hovna, tiež to v ňom vyvolá emócie. Celkovo mi to prišlo priemerné a preto aj to hodnotenie.(2.3.2018)

 • emma53
  ****

  "Jsem otrokem rytmu. Musím udělat to, co v určitém okamžiku cítím. Nemůže to být jinak, protože jakmile se začne při tanci myslet, není to správné - tanec je pak mrtvý. Protože není o myšlení, je o citu!" Michael Jackson(26.2.2018)

 • misterz
  ***

  Musím uznať, na tie umelecké scény s tancom sa veľmi dobre pozeralo. A to pritom nie som žiaden nadšenec do baletu. Aj to civilné poňatie príbehu malo niečo do seba. Príbeh samotný ma však ktovieako nenadchol. Sem-tam nejaká lepšia scéna preložená nezáživnou vatou. A záver rovnako nebol podľa môjho gusta - rýchle uzavretie, bez nejakej myšlienky alebo odkazu. O tom, že ma to nechalo chladným ani nehovorím. Lepší priemer. 65/100(30.5.2018)

 • eLeR
  ****

  Vždy ma fascinovali filmy z prostredia baletu. Klasického, či moderného. Tá drina, kázeň, upäté baletky v upnutých trikotoch a prísni baletní majstri v čiernych rolákoch. Príbeh tu síce nehrá hlavnú rolu, ale nie je vôbec nudný. Pocitovo a hudobne skoro dokonalé. 4,5*(25.2.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Krásné, umělecké, procítěné, dravé. Nicméně Anastasia má občas výraz na pěst.(25.2.2018)

 • sidonka
  **

  Polina je taneční (až polodokumentární formou dělaný) film. Nejprve je téměř výhradně o klasickém, později pak pouze o moderním výrazovém tanci. Z rodinného života a osobních vztahů se moc nedozvíme, jsou zde jen načrtnuté. Vzhledem k tomu, že děj a příběh zde není stěžejní, osobně bych film neřadila do dramatického žánru. Pokud se o balet či výraz.tanec hlouběji nezajímáte, je dost možné, že kolem Vás ladné pohyby proplují bez emočního doteku. Nebo se s moderním tancem naopak rádi seznámíte? Film nese poselství, že dril se vyplácí a každá osoba, ať umělec nebo obyčejný člověk, si musí najít vlastní cestu, chodit po světě s otevřenýma očima k inspirujícím vjemům a využít příležitostí, které se jeho naturelu nabízí.(16.6.2017)

 • Lukrecie
  *****

  Kdo hledá, najde (sebe).(4.7.2017)

 • kaylin
  ***

  Dobrý film o tancování, který by vás především měl přimět k tomu, abyste si uvědomili, že je strašně špatně, když se má umění svazovat konvencemi a pravidly. Je potřeba do toho dát duši a pak je možné, aby skutečně vzniklo něco velkého, nového, krásného. Film takový vyloženě není, ale poselství má dobré.(16.3.2018)

 • ibeh
  *****

  Film pro milovníky klasického i modernějšího pojetí baletu. Je pravda, že hlavní představitelka i děj nejsou nijak moc originální a natočeno je to spíše jako hraný dokument. Osud Poliny se podobá mnoha mladým lidem utíkajícím z Východu za svým tvůrčím snem. Ovšem i ve vysněném prostředí může být vše jinak. Hvězdu navíc jsem dala za taneční scény, zajímavou dynamickou hudbu a pěkné ztvárnění hledání sama sebe a svého talentu. Některé scény mi připomněly vynikající dokumenty Tanečník a Pina.(8.8.2017)

 • Gore
  ***

  Začátek filmu v ruském prostředí a dřina při klasickém baletu, byla až fascinující, ale po přesunu Poliny na evropský kontinent, jako by film ztratil duši a nabízí samé klišé.(31.3.2018)

 • DonBraso
  ***

  Sice nejsem zrovna Vlasta Harapes,protančil jsem se až do samotného konce.Možná by se dalo přesněji nazvat,docupital.Na drama je to sakra slabý.Příběh jako takový by nebyl určitě špatný,protože z baletních kreacích v Moskvě to má určitý potenciál a hlavní herečce pomalu není co vytknout,ale jakmile příběh začne trhat papír,tak se rozloží do poloh,který nemají potenciál na dokonalý film.Je sice pěkné,že holka hledá sebe samu,ale co je to platný,když jednou je ve Francii a pak z čista jasna v Belgii.Už člověk nepochopí co tam vůbec dělá Juliette Binoche v tomhle filmu.Jasně víme,je tam jen na okrasu.Zamilovaná story je hrůza,kerá má jen potenciál hlavní představitelku táhnout z místa na místa.O jejich rodičích víte slušný prdlajs,jenom to,že táta je asi pěknej gauner a pro svojí dcerušku chce jen to nejlepší.Je to vcelku kýčovitý jak hnědýma spodkama vepředu,ale budiž.Opět příběh,který od půlky byl jasně limitován,že nějak skončí.Malinká naděje byly scény z baru,kdy trochu dostalo ego mantinel,aby se vzápětí roztrhal v poslední scéně.Film vyšuměl parádně a přitom měl nakročeno na pořádnou story.(4.3.2018)

 • realista
  ***

  Polina je čistě taneční film, avšak styl Let´s dance nehledejte. Je tedy blbost, pokud vám balet a jméno Angelin Preljocaj nic neříkají, na film chodit. Mě před zhlédnutím to nic neřeklo a vlastně i během sledování filmu mě to nechávalo chladným. Přesto mě to bavilo, ocenil jsem složité choreografie, tvrdou práci za vzniknutím filmu a celkem i zajímavý příběh.(26.5.2017)

 • blondboss
  ***

  Umelecky premakané, scenáristicky funkčne zvládnuté a civilne vyobrazené dielo, ktoré môže ašpirovať ako artový počin roka. Každopádne ale mne tam chýbalo trošku viac emócií a väčší "ťah na bránku", akosi som sa miestami nudil a tie baletné pózy na mňa vo všeobecnosti až tak nezabrali, čo bude asi tým, že balet veľmi nemusím. Avšak pre milovníkov artu a baletu je toto vyslovená povinnosť. 65 %(31.12.2018)

 • tomkat
  ****

  Pokud neprožíváte balet a moderní tanec, uberte si *. Citlivý a vnímavý, civilně a trochu syrově pojatý film (mimo jiné i) o tom, že najít svou cestu životem nemusí sice být vždy snadné, ale i pokud není, má rozhodně cenu se o to pokusit - a uspět. Bonus - Tommy Lee Jones má východoevropského dvojníka!(14.1.2018)

 • Maximilianus
  ****

  Film prekvapil v tom, z akého prostredia pochádza hlavná predstaviteľka. Je to rebelka, ktorá sa neuspokojí so všednosťou a priemerom, s nalinkovanými pohybmi a očakávaniami verejnosti. Búri sa a hľadá. Hľadá svoju cestu, ktorú nakoniec nachádza a víťazí. V tanci je sila a ona je tanečníčka. 7/10.(1.3.2018)

 • padina
  **

  Asi jsem měla přehnaná očekávání. Těšila jsem se na film o baletu a jeho různých výrazových polohách, o hledání vlastního stylu. Dostala jsem splácaný útržkovitý příběh s tančícími hlavami, od ramen dolů mimo záběr. Občas se mihne ruka nebo noha, nicméně ztvárnění baletu je chudičké. Namísto hledání svého osobitého projevu to spíš vyznívá tak, že hrdinka prostě není dobrá tanečnice a skončila by přinejlepším někde ve sboru (byť třeba Bolšího teatra), a ve výrazovém tanci ani tam ne. Zběsilý střih mě štval ještě mnohem víc než při šermovačkách nebo kung-fu. Abych byla spravedlivá, tak dvě zdařilé baletní sekvence se vyskytly, ale přišlo mi to málo. Za každou z nich jedna hvězda, jinak nezajímavé.(12.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace