House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• jojinecko

Čo môže byť debilnejšie ako pozerať film Uwa Bolla, síce v pôvodnom znení s titulkami,ale všetko to je ešte "okorenené" polským dabingom ktorý je monotóne nahovorený jedným chlapom???:) Úžasný zážitok to bol, to je fakt:) Film sám o sebe nepotrebuje komentár, skrátka ďalšia megastupidná "bollovina"...(20.6.2006)

• Jordan

hehehe, pozeral som to s dvomi kamarátmi, s ktorými sme sa veľmi dobre bavili - najlepšia scéna je, keď na záver vybuchne ten barák a v spomalenom zábere tej kočke skáču jej krásne kozy - púšťali sme si ten záber spomalene zas a znova. Každopádne je to des - treba priznať, že tá scéna, keď sa prebíjajú k domu, aj keď jej chýba akákoľvek logika a zmysel, je hyper akčná a teda riadny nárez, ale čo už, keď vcelku s debilným herectvom, strašným scenárom (aj film bez deja niekedy dokáže byť dobrý, v tomto prípade bol však viac než hrozný), stupídnymi dialógmi a prestrihmi na divne vyzerajúcu počítačovú hru - no dámy a páni, to snáď nie!!! Počas filmu som veľmi nadšene sledoval dejovú líniu - mladí majú párty - z nejasných príčin na nejakom divnom ostrove, kde straší a kde sa všetci, aj s pitivom, miliónom svetiel a techniky (kde nabrali elektriku) doplavili na lodi. ďalší kamoši prišli za nimi na lodi s kapitánom kirkom (asi najvačším akčným hrdinom po terminátorovi), ktorý uteká pred svojou láskou, ktorá sa snaží odhaliť jeho pašerácku úchylku (ktorá im nakoniec zachráni životy). Prídu na ostrov, lenže všetci sú preč. Chcú ich nájsť, tak sa ich vyberú hľadať, lenže zrazu ich prepadnú zombie, strašne rýchle, ktoré perfektne behajú, skáču a plávu. Partia nadržaných puberťákov sa mení pod vedením policajtky a kapitána kirka na komando vycvičené na zabíjanie zombií . . predtým však pár z nich zombie zabijú, oni utekajú divne osvetleným lesom, najprv bez bateriek, potom zrazu majú baterky, potom uteká akýsi chlapík sám s ruksakom, baterkou a pištoľou, potom však baterku odhodí, potom odhodí aj pištoľ, potom ho zabijú, no s jeho ruksakom už uteká policajtka, potom sa dobíjajú do domu, pričom 90% zombií o nich nejavú záujem, potom sa do domu dostanú, a akonáhle sa tam dostanú, záujem zombií opadne úplne a v mladých ľuďoch sa prebudia pudy a začnú sa bozkávať (priamo nad mrtvou policajtkou s odtrhnutými nohami) a tak to ide ďalej až do príšerného záveru.(21.7.2005)

• SeBig

No to byla zase blbost. Aspon ty masky stáli za to, když už příběh, herecký výkony a scénář stáli za hovno.(13.10.2016)

Po premene vyplašených párty detí na čečenské komado a následnej rubačke som na 100% presvedčený, že Max Payna mal točiť Uwe. Guilty 50%(7.3.2009)

Film tak špatný až je dobrý. Směs úmyslné i bezděčné komiky oplývající tak blbými dialogy, že nemohly být myšleny vážně a postavami, které si svou abnormální pitomostí musejí získat divákův zájem (když už ne přímo sympatie). Některé hlášky i gagy se docela povedly (občas dokonce snad i zásluhou tvůrců) a mě nezbývá než dodat, že u tohoto Bollova snímku jsem se docela dobře (i když hlavně škodolibě) bavil - víc než třeba u daleko lépe obsazeného, ale se vším všudy také typicky bollovského "Sám v temnotě".(17.10.2009)

• - Salish, meno postavy hranej Clintom Howardom, je taktiež názov indiánskeho kmeňa z oblasti pacifického severozápadu USA. (beso74)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 3. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Rybár s hákom, ktorý sa objavil na začiatku filmu, je odkaz na film Viem, čo ste robili minulé leto (1997). (matt6)