• Německo

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• Lima

Zábavné guilty-pleasure, které mi vyjma úvodní nudné dvacetiminutovce nasadilo na tváři pobavený úsměv, jenž mi vydržel až do závěrečných titulků. Přepokladem užít si něco takového je nesrovnávat s žánrově podobnými snímky, neanalyzovat každý dějový lapsus (je jich tam požehnaně), nepohoršovat se nad nadužíváním bullet time efektů a mizernými herci, naopak se bavit nad zhovadilostí celého projektu. Filmařsky je to samozřejmě někde u dna, ale má to slušný spád a tu jednu hvědičku si to zaslouží. Určitě jsem se po většinu času nenudil.(25.1.2006)

Majster filmového trashu to opäť raz roztočil. Nespočetné množstvo zombiekov trhaných na kusy všemožnými spôsobmi by mal patriť do "zlatého" zombiekovského fondu. Avšak v konečnom dôsledku to bol mierne nudný film, kde ma našťastie z nudy vytrhli iba neuveriteľne zábavné akčné scény alebo maximálne nezmyselné dialógy. Akože keď sa parta rozhodla ísť do domu a prestrielať si cestu, tak to musíte všetci uznať, že to bol adrenalín. A úplne čo by som odtiaľ škrtol a som rád, že v neskorších filmoch to Uwe nepoužíval, sú rýchle prestrihy do hry, ktoré úplne nabúravali "celistvosť" príbehu.(13.12.2009)

• eraserhead666

Bruno Mattei zemřel, zbyl nám Uwe Boll, o němž novinář Roger Moore řekl: "Kdo je Uwe Boll a proč nenávidí diváky? Německý specialista, jednoosobový blitzkrieg kýče, nejhorší filmař dnešních dnů". Mé první setkání s tímto německým umělcem a hned takové zklamání. Zklamání z toho, že díky jeho aureole filmového packala jsem čekal něco mnohem horšího. A ono ne, ona to je docela pěkná prdel bez hlavy a paty, ale určitě ne nejhorší film, co jsem viděl a Boll určitě není nejhorší režisér. Bavily mě popkulturní odkazy, hlavně kolem postavy Jurgena Prochnowa (těsně před tímto jsem si pouště sedmou část Star Treku, v níž Kapitán Kirk zemře) - Prochnow fakt potěší. Jsem rád, že jsem to viděl, ve slabé chvilce si to snad i někdy pustím znovu, ale každopádně, rád se podívám i na jiné Bollovy filmy. 1,5*(3.7.2011)

• Jenda

Originální scény ze hry asi mají být lákadlo, když o tom distributor píše. Právě ty jsou vedle dřeváckých hereckých výtvorů, dementních dialogů, a ostatních nesmyslností, to nejhorší. Jediné filmové umění jsou digitální triky okopčené z Matrixu. Jako plus vidím jen jména některých postav (možná že nejsou cílená) - kapitán Kirk, Casper a McGyver. Celkově je to další shit z Bollovi produkce.:-( Jestli takhle podělá Boodrayne, tak ho dojedu osobně pohřbít.(3.10.2005)

• lopata555

Preboha ! Na čo som sa to ja zase len dal, tento film som si vlastne zapal len kvôli herečke Erice Durance a jej zvodným krivkám, to že ako bonus tu budú krivky aj Sonya Salomaa som nečakal, vlastne tú herečku ani nepoznám, ale berem to ako malý bonbónik a zvyšok filmu je otras ... úplne by stačilo ak by obe slečny pobehovali na hore bez ako začal začiatok filmu a pozabíjali tam pár Zombie ,.. možno by to bolo aspoň na jednu hviezdu ... možno(20.4.2014)

• - Film sa odohráva pred udalosťami z prvej videohry "House of the Dead". (matt6)

• - Vo filme sa vyskytuje 5 rôznych druhov zombíkov. Nemŕtvi členovia posádky San Christobal, ďalší zombíci starí niekoľko storočí, ľudia zabití pred 40 rokmi, pred niekoľkými rokmi a nakoniec tí, čo sa nemŕtvymi stali pred menej ako 12 hodinami. (beso74)

• - Prvé ohlasy na film boli tak katastrofálne, že dánske kiná ho odmietli zakúpiť. (beso74)