• Německo

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• LordSnape

Tenhle film buďto totálně odsoudíte nebo ho budete milovat! Jistě, jedná se o totální zhovadilost ala Uwe Boll, ale pár dobrých scén by se tu našlo: "To všechno jste vymyslel abyste získal nesmrtelnost. Proč?" "Abych žil věčně!" Nebo mě třeba rozesmál kapitánův pomocník se slušivou žlutou pláštěnkou nebo prostřihy přímo ze hry...(20.6.2007)

• Asia_Power

Jak to napsat neboli vyjádřit slušně. Už vím. BĚŽTE VŠICHNI S TOU NENÁVISTÍ K BOLLOVI DO PYČE !! Sesílám na vás na všechny (krom Tebe Lopatičko) mocnou kletbu za to, že tomuto tvůrci bezdůvodně ubližujete. Do týdne šlápnete na lego ! Tak a máte to, dobře Vám tak. Možná to není sqost a chvílema jsem se chytala za hlavu, co se to tam děje, ale je to taky docela krvavá bezduchá zábava pro retardovaný elementály jako jsem třeba já a proto mám nutkavou potřebu tento film hájit. Dokonce tak akutně, že mu hodím dvě pecky místo plánovaný jedný. To čumíte co, došly argumenty? Jinak prosím všechny co čtou tento komentář ať navštíví profil uživatele lopata555 . Ptáte se proč? To neprozradím je to děsně tajný tajemství.(13.7.2017)

• SOLOM.

Uwe Boll se už za ta léta stal opravdovou „legendou“ mezi režiséry (bohužel ne však v dobrém slova smyslu) a především noční můrou po pařmeny her. Já jsem od něj viděl už dost filmů (většinou však jiného nežli hororového žánru – z něho jen Seed a Alone in the Dark), takže jsem se snažil jeho ostatním „hororovým předělávkám PC her“ vyhýbat co to jen šlo. I já jej kdysi označoval za největšího tragéda, ale jak se má sbírka hororů rozrůstala a já narážel na další a další režiséry (jak dobré, tak i ještě větší kokoty), musím se mu omluvit a jsem rád, že jsem tu petici na netu, co kdysi kolovala, aby už netočil filmy, nepodepsal. Pokud si totiž na jeho styl zvyknete a začnete srovnávat kupříkladu s těmi „patlaly“ od Asylum či Nu Image uznáte, že on přece jenom trošku talentu skutečně pobral. House of the Dead (hru) jsem nikdy nehrál, každopádně film jako celek za moc nestojí, ale zas na druhou stranu se u něj skutečně místy alespoň trošku pobavíte. Nebudu se tu bavit o obnažených holkách (to je k vidění už skoro všude), ale to propojení céčkových efektů, Matrixu, stupidních hlášek a hlavně hodně slušného hudebního doprovodu místy skutečně navodilo celkem příjemnou podívanou. Ano uznávám, že to žádná bomba není, ale já u toho neusínal, zasmál jsem se a s přivřením oka mi tu ani ty „rádoby“ zombie (co dělají salta, jsou ultra rychlé, používají zbraně, plivají kyselinu, atd…) moc nevadily. Bohužel je tu však taky kvantum tvůrčích chyb, které nelze přehlédnout, i proto tomu prostě nemůžu dát ani průměrné hodnocení.(19.5.2014)

• eraserhead666

Bruno Mattei zemřel, zbyl nám Uwe Boll, o němž novinář Roger Moore řekl: "Kdo je Uwe Boll a proč nenávidí diváky? Německý specialista, jednoosobový blitzkrieg kýče, nejhorší filmař dnešních dnů". Mé první setkání s tímto německým umělcem a hned takové zklamání. Zklamání z toho, že díky jeho aureole filmového packala jsem čekal něco mnohem horšího. A ono ne, ona to je docela pěkná prdel bez hlavy a paty, ale určitě ne nejhorší film, co jsem viděl a Boll určitě není nejhorší režisér. Bavily mě popkulturní odkazy, hlavně kolem postavy Jurgena Prochnowa (těsně před tímto jsem si pouště sedmou část Star Treku, v níž Kapitán Kirk zemře) - Prochnow fakt potěší. Jsem rád, že jsem to viděl, ve slabé chvilce si to snad i někdy pustím znovu, ale každopádně, rád se podívám i na jiné Bollovy filmy. 1,5*(3.7.2011)

• darkrobyk

Tak tomu říkám nelidský nářez! Hodnocení na ČSFD mě neodradilo, nic jsem nečekal, a tudíž jsem ani nic nedostal. Tak těžce amatérský příběh bych opravdu neočekával, přeci jen, od U.Bolla jsem viděl pár kousků i slušnějších ( třeba Ve jménu krále). Smutně člověk vzpomene na perly od Fulciho či Romera, kdy s jistě menším rozpočtem vznikly zajímavé snímky. Souboj zombie a žraloka v Fulciho Zombie 2 je nezapomenutelnou scénou, naproti tomu Dům mrtvých se skládá ze samých scén snadno zapomenutelných. Nevím, zda je stupidní jen dabing, ale skvosty typu: ,, Svíce hoří!" ( a hlavní postavy se rozběhnou k zapáleným pochodním) nutí ke smíchu. Vrcholem pak je sklouzávající kryt na kameře, takže se v řadě záběrů vytvoří v horní části do očí bijící chlupatý černý obdélník. Hvězdu za masky a triky, které se mi vesměs líbily v soubojích, pokud jsem však přehlížel přivázané ruce za zády, aby mohly být odsekávány končetiny umělé. Zlatý starý Hammer...(22.11.2011)

• - Prvé ohlasy na film boli tak katastrofálne, že dánske kiná ho odmietli zakúpiť. (beso74)

• - Vo filme sa nachádza 32 záberov z pôvodnej videohry. (matt6)

• - Salish, meno postavy hranej Clintom Howardom, je taktiež názov indiánskeho kmeňa z oblasti pacifického severozápadu USA. (beso74)