• Německo

• Kanada

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

Jak je vidět většina to má za odpad. Což je spíš známka toho že jste se snažili v tom hledat náký umění. Je to béčko ,ale pohodový na nic si nehraje jen předělalo hru do filmu. Vše je okořeno humorem ,tak že z toho vznikla zombi komedie ,u které se budete bud bavit a nebo hledat co je špatně. Skupina pubertáků jede na ostrov na mejdan jenže na mejdanu nikdo není jen pár zbylých jedinců a horda zombí. Je tu velice pěkně znázorněné jak to vypadá ve hře a jak v reálu ve filmu.(30.10.2007)

• monolog

Ano, tohle je kravina. Herci špatní, příběh nulový, akce v celku slušně krvavá, kecy ubohý, prostřihy na hru trapný, ale stejně jsem čekal dle ohlasů horší počin... Ohledně nekonečných zásobníků... Střílel jsem z pistole, která pojme i 19 nábojů+1 v komoře. Nedivil bych se, kdyby existovaly i větší zásobníky. Každopádně pár kritik mám. Za prvé, když poprvé střílí policajtka, nemá v pistoli zásobník. Dále, z Desert Eaglu se bojově střílet nedá, a jednoruč případně ze dvou Desertů už tuplem ne. Ta pistole má takovej zpětnej ráz, že by vás to odneslo. Taky jsou do ní největší náboje (maximálně 10) na světě (jeden .50 AE stojí pajcku). Taky jsem tam myslím zahlídl revolver Smith&Wesson model 500. To je zase největší revolver na světě. A má ještě větší ráz (a vlastní náboje .500 S&W Magnum), prakticky po jedné ráně necítíte ruku, protože to všechno vezme rám a vaše rameno... V celkovým hledisku, je tam spousta chyb. Zapomenutej mikrofon, nějakej bordel nad kamerou, stín atp. Dívat se na to dá, a je to i zábavné, ale spíš jen tím, že to rychle odsejpá ke konci. Oproti například Uweho Far Cry, Postal, Ve jménu krále je tohle opravdu amatérská blbost, ale když člověk vezme, že se tu jedná o adaptaci bezduché střílečky... Líp to asi dopadnout nemohlo. - Já jsem zrůda, patřím do cirkusu! - Takhle nemluv. Mně dneska náhodou připadáš velmi statečný... // Je to konec, a nebo začátek?(16.6.2010)

• Mahalik

"Potřebuju čůrat! - Tak si dojdi. - Jasně, ale já strašně potřebuju čůrat!..." Uwe se zase předved, ovšem tentokrát je to trapas na celé čáře. Už od začátku jsem věděl, že to bude špatný.. Scéna na lodi je vyloženě pitomá (poblitý svetřík a následné řečičky o krucifixu a Gandalfovi, jsou vyloženě mimo hyperprostor) a aby divák byl ještě více vyveden ze soustavy, přimotá se do děje neznámý "vládce moří" ve žlutém hacafraku a vysokýma holinama, aby dokázal, že se herec může ztrapnit v rekordně krátkém čase. Ovšem nejvíc perlí ta černoška ("Nechoď tam! Copak jsi nikdy neviděla Scooby-Doo??"). A je to vlastně jediná postava, které jsem nepřál smrt. Nakonec i ona odešla, ovšem asi nejtrapnějším způsobem (mechoví mužíci sucks!). Scénáristický talent Uweho Bolla byl vždycky v záporných hodnotách, ale když dojde na vyprávění o historii ostrova a o tom, jak nějaký dement (navíc vypadá jako Marlon Brando, což je plus) uškrtí vojáčka řemenem, nestačíte se divit, protože váš mozek už od samého sabotování přestává fungovat. Uwe ale neztrapnil svůj rodokmen jen tím scénářem, on ani při natáčení soubojů nepobral vkusu.. Prolínání se hry se skutečností je snad vrchol jeho inteligentního myšlení a bullet-time už je zase jiná kapitola. House of the Dead je možná sranda, jenže Uwe to myslel smrtelně vážně! Pochybuju, že doufal v to, že si budeme vyměňovat pleny od samého smíchu. Tohle není béčko. Boll zavedl novou abecedu určující kvalitní filmy. Tohle je "bollševismus". 1% a to jsem ještě milý.....(2.1.2009)

Klasická céčková perla. Po mizerné první polovině se rozpoutá úchylně pitomoučká akční smršť samoúčelného bullet timu, technických a skriptových chyb a dialogů typu: "VY JSTE OŽIVIL TY MRTVÉ, ABY JSTE ZÍSKAL NESMRTELNOST... PROČ?" "ABYCH ŽIL VĚČNĚ." Pominu-li dechberoucí desetiminutový masakr před chajdou, dostala mě hlavně scéna, ve které hlavní hrdina musí přihlížet, jak jeho přítelkyni rozsápou zombies, kamera najede na detail jeho tváře, hrdina zavře zdrceně oko a hlavou mu proletí asi minutu dlouhý zběsilý videoklip z předcházející bitky se zombiemi, prolínačka na to jak otevře oko a kamera s krytem zasahujícím shora do záběru od něj odjíždí... A jak vypadá ve filmu podle počítačové hry smrt postavy? Kamera ji zpomaleně v podhledu obletí, načež následuje rudá zatmívačka... Tohle se zkrátka musí vidět. Bože, ta láska je kurva. Ať žije Uwe Boll!!!(5.8.2005)

• okkac

Odpad! Ale takový nádherný odpad. Odpad daný téměř s radostí, protože je to tak špatné, že je to nakonec dobře zábavné. Debilní postavy, jejich dialogy a chování, ujetá zápletka a snaha být co nejvíc cool sekáním jednoho bullet-timu vedle druhého, prostě rozesmějí. A ten útok na dům přes hromadu nemrtvých má něco do sebe.(17.6.2010)

• - Nad tanečním pódiem na rave party je transparent s nápisem SEGA, což je vydavatelství hry House of the Dead. (Lorge)

• - Snímek se umístil na 35. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 141. (Zdroj: ČSFD.cz)