House of the Dead

• Německo House of the Dead (více)
Trailer

Skupina teeanagerů je přivedena kapitánem Kirkem (Jürgen Prochnow) na opuštěný ostrov. Zde se má konat velká party. Bohužel zde čekají pouze hladové zombie. Naštěstí se ukáže, že kapitán Kirk je blázen do zbraní a ani druhá strana tak nebude zcela bezbranná. Boj proti nemrtvým může začít... Filmová verze oblíbené videohry s originálními scénami ze hry. (Pohrobek)

Trailer

Marigold odpad!

Při závěrečném "Bože, ta láska je kurva!" jsem nikoli poprvé propadl bezmeznému veselí. Tohle se totiž Uwemu povedlo. Z každého záběru je patrné ono woodovské "toho si nikdo nevšimne, lidi nekoukají na filmy kvůli detailům" i ten bezmezný zápal pro to, že dělám něco nového, neviděného. A skutečně. Tohle tu ještě k vidění nebylo. Zmršené stop timey, bullet timey a kdo ví ještě jaké timey, pekelně dementní scénář, neskutečně vybředlé prostřihy do počítačové hry. Kdyby mi někdo řekl, že se dá natočit film dementnější než střílečkový automat za pětku, asi bych nevěřil, ale Boll to dokázal. Dokázal by to i se zacloněnou kamerou, což je snad jediná věc, která mi ve filmu chybí. Ten kryt níže, Uwe, je toho moc vidět. Střih – geniální, klipové zkratky – esence prázdna, hudba – neskonale dobře padnoucí. Jediné, co mi kazí dojem, je kapitán Kirk z U-96. Jürgene, Jürgene, tys měl na dně Gibraltarského průplavu zůstat. Prostě Uwe Boll dokázal na plátno přenést to nejdebilnější, co nabízí počítačové hry, obvykle se válející v koších s cedulí výprodej. Láska je prostě kurva, marná sláva. A nesmrtelnost chtějí lidé proto, aby žili věčně. Svět je krásné místo. ()

SaNcHeZ_cz

Nejradši bych tomu dal odpad! a šel pryč, nicméně musím se přiznat k tomu, že jsem viděl daleko stupidnější věci (především páně Bolla samotného), že tohle jednoduše není ta největší sračka. Samozřejmě je to tupé, naivní, neoriginální, do značné míry amatérské (v tom ji ale překonává ještě více druhý díl) a úsměvné. Ale pořád to není na jasný odpad a některé scény jsou jednoduše nezapomenutelné. Tedy za jedna. ()

t_gon

Dnes mám „Uweho chvilku“, takže začnu zkráceně od začátku. HotD je můj první „video kontakt“ s Bollovým fušováním do filmařiny, na který jsme narazil pomocí trailerů na DVD. A oproti mnoha zdejším uživatelům jsem se relativně i pobavil. Každý kdo tak nějak sleduje film, jež je založen čistě na video hře a věrně kopíruje její koncept a ke všemu se s Bollovým filmem nikdy před tím nesetkal (podobný názor jako Hitman_47) dělá možná předčasně brutální závěry nebo jen ze „setrvačnosti“ k Uweho pozdější tvorbě solí odpad za odpadem! Možná chyba, možná ne, ale pro mě jednoznačně „nejlepší“ Uweho film a snad jediný koukatelný!!! Slušné tempo, brutálně drsný soundtrack, který drží akční gore masakry vcelku pokupě, první hrátky a experimenty s kamerou a pěkné, leč neohrabané obsazení mě nutí vysolit 2 hvězdy. Což je pro Uweho až nad hlavu… ()

MM_Ramone odpad!

Nemca, ktorý sa volá Uwe Boll som si zaškatuľkoval ako jedného z najhorších režisérov, ktorých poznám. Totálny babrák bez štipky talentu. Absolútny diletant. Nehorázny úbožiak. Doposiaľ som videl šesť jeho snímkov a všetko to boli neznesiteľné filmové braky. Mojim prvým kontaktom s jeho tvorbou bol titul "Dom mŕtvych" (House od the Dead), ktorý natočil v roku 2003. Bolo to tak primitívne, že som na to čumel s otvorenou hubou a nechápal ako môže niekto vyprodukovať tak príšerný odpad! ()

Jenda odpad!

Originální scény ze hry asi mají být lákadlo, když o tom distributor píše. Právě ty jsou vedle dřeváckých hereckých výtvorů, dementních dialogů, a ostatních nesmyslností, to nejhorší. Jediné filmové umění jsou digitální triky okopčené z Matrixu. Jako plus vidím jen jména některých postav (možná že nejsou cílená) - kapitán Kirk, Casper a McGyver. Celkově je to další shit z Bollovi produkce.:-( Jestli takhle podělá Boodrayne, tak ho dojedu osobně pohřbít. ()

• Salish, meno postavy hranej Clintom Howardom, je taktiež názov indiánskeho kmeňa z oblasti pacifického severozápadu USA. (beso74)
  • Vo filme sa vyskytuje 5 rôznych druhov zombíkov. Nemŕtvi členovia posádky San Christobal, ďalší zombíci starí niekoľko storočí, ľudia zabití pred 40 rokmi, pred niekoľkými rokmi a nakoniec tí, čo sa nemŕtvymi stali pred menej ako 12 hodinami. (beso74)
  • Nad tanečním pódiem na rave party je transparent s nápisem SEGA, což je vydavatelství hry House of the Dead. (Lorge)

Související novinky

Další evoluce HALO?

Další evoluce HALO?

12.06.2005

Vy všichni kdo jste trávili dlouhé hodiny palbou do odporných emzáků ve famózní pařbičce od Microsoftu, máte nový smysl života! A sice držení palců, nebo radši pěstí, aby vaše milované HALO: COMBAT… (více)