Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dobře situovaná mnichovská rodina nabídne přístřeší uprchlíkovi. Diallo z Nigérie si mezi členy rodiny brzy najde přátele. Ti však kvůli němu musí čelit rasismu, byrokracii a podezření z terorismu. Čerstvá důchodkyně Angelika se po návštěvě uprchlického domova rozhodne „adoptovat" žadatele o azyl Dialla, k velké nevůli svého skeptického manžela Richarda. Příchod mladého Nigerijce Dialla, který se krátce nato nastěhuje do domu Hartmannových, s sebou přinese řadu turbulencí a nedorozumění. Tyto události nejen zkomplikují životy Angeličiných a Richardových dospělých dětí Philipa s Sophie, ale také ohrozí jejich manželství i Diallovy šance na integraci. Navzdory nastalému chaosu ovšem převládá naděje, že v rodině znovu zavládne stabilita, důvěra a mír – stejně jako ve zbytku Německa. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (40)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Příjemná pohodová německá komedie s aktuálním tématem uprchlíků,kde potěší ve vedlejší roli Elyas M´Barek z Fakjů Pane Učiteli, Humorem mě to sice až tak nezasáhlo, spíše jsem se pousmíval než umíral smíchy. ale film si drží velmi příjemné tempo, hrají zde sympatické postavy jejichž osud Vás zajímá, místy se filmu daří diváka i dojmout a řeší se zde tradiční rodinné trable, které snad nikdy neomrzí. Fajn zábava pro celou rodinu. 75% ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Nvm čo bolo skor, či francúzska verzia či toto. Obe sú však podobné. Na jednej strane chcú ukázať, ako je tá krajina fajn a ako im zbierač bavlny v dome nevadí, na strane druhej im to dáva okolie vyžrať. A nedostaneme sa ani do roviny realu a ani do roviny uletej komédie. Politicky korektné a názorovo sterilné. Tak či ona, Nemecko je v píči. 1 z 5 ()

Reklama

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Vím, že v Německu tanhle film bodoval s návštěvností, ale takhle prvoplánovej film jsem snad ještě neviděl. Místama jsem si připadal jak žáček co potřebuje Simon Verhoevena aby mu ukázal jak jsme plný předsudků. Komedie na téma uprchlíci vs místní budu od příště výhradně hledat ve Francii a pokud si budu chtít doplnit pohled na postavení migrantů ve společnosti hrábnu po jednom z mnoha dokumentů, který se válej všude po netu. Takhle nasranej jsem už dlouho nebyl. Jde mně o to, že extremně nesouhlasím s podobným tvůrčím přístupem vůči divákům. Poukazovat na předsudky, tím že mám předsudky ke svým divákům a ještě jim to protlačit v obalu "komedie/vztahy" to je na mnohonásobný odpad. ()

Una111 odpad!

všechny recenze uživatele

Jediným cílem tohoto filmu nejspíš bylo zpracovat diváka - pokud možno zábavnou (spíš "zábavnou") formou a přesvědčit ho, že zrůdná vítačská politika Angely Merkelové je správná, neřkuli nutná. Neslibovala jsem si od filmu příliš mnoho zábavy, protože mi německý humor nesedí, ale tohle bylo moc! Jedním slovem: UBOHÉ!!! Upozorňuji na výstižný komentář Enšpíglův. ()

curil 

všechny recenze uživatele

Německá komedie natočená na základě   aktuální imigrantské problematiky a soužití   jedné německé rodiny z horních deseti tisíc.   Nudící se panička ve vleku své bláznivé   kamarádky Heike se rozhodne poskytnou ubytování   jednomu uprchlíkovi. Tvrdohlavá babička si své   prosadí i přes nesouhlas svého manžela   Richarda a syna Philipa. Následuje řada   nedorozumění, hádek v rodině, údajně   humorných situací, při kterých jsem se   nebavil. Nesedl mi námět ani styl německých   televizních filmů. Senta Berger v hlavní roli   to nezachránila a nejlepší byl Heiner   Lauterbach jako její domýšlivý manžel dr.   Hartmann. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (5)

  • Film byl dotován z FilmFersenFonds Bayern, a to 900 000 euro. (asdfasdf)
  • Oficiální soundtrack k filmu vznikl 4. listopadu 2016 v Label 2 Lane Records. Album má asi 50 minut a obsahuje 16 písní. (asdfasdf)
  • Ve filmu zazní také písnička „Chöre“ od Marka Fostera, u níž je oficiální klip doplněný scénami z tohoto filmu. (asdfasdf)

Reklama

Reklama