Reklama

Reklama

VOD (1)

Některé dny jsou důležitější než jiné... Stává se, že některý den vydá za mnoho jiných. Dnes musí Henry Hackett (Michael Keaton), redaktor newyorského bulvárního plátku, učinit několik zcela zásadních rozhodnutí. Jeho žena, novinářka v pokročilém stupni těhotenství, má před sebou své vlastní naléhavé uzávěrky. Henryho šéfová (Glen Closeová), vedoucí redaktorka, dospívá k životní krizi. Její nadřízený (Robert Duvall) se právě dozvídá, že je vážně nemocný. K tomu všemu jsou jejich noviny právě na horké stopě případu, který by mohl odhalit jeden velký skandál a osvobodit dva chlapce, nevinně obviněné z vraždy. Musí se však stihnout uzávěrka! S tikajícími hodinami roste napětí všech, nervy pracují na plné obrátky a někde uprostřed tohoto chaosu nastávají okamžiky, které změní životy těchto lidí navždy. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (59)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Jest to věru těžké, když je film sám sobě spoilerem. Co asi tak čekat za děj od snímku s nálepkou americká komedie, když má hlavní hrdina těhotnou ženu (v třetím trimestru zjevně), trošku to mezi nimi skřípe, pracuje v novinách, ve kterých to mezi lidmi taky trochu skřípe a k tomu se někde objeví mrtvoly, z jejichž zabití jsou obviněni dva nevinní černí kluci? 1+1=2, 2+2=4 a vypočítat výše popsanou rovnici je podobně snadné. Pak nezbývá než čekat, až se film přes neustálé náhledy na novinářskou práci, které se podbízejí snahou přiblížit se té podobě tohoto řemesla, kterou známe z jiných filmů, nikoli skutečnosti, pomalu prokouše k odhadovanému závěru. Než se tak stane, stihne nás ještě seznámit s osazenstvem redakce, které obsahuje pár až příliš typických a známých charakterů. Originalitu, nečekané a svěží aby člověk lupou hledal. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Velice povedený snímek z novinářského prostředí s plejádou hereckých hvězd - především stojí za pozornost Michael Keaton a Glenn Closeová, jejichž vzájemné přestřelky jsou v popředí příběhu. Ona tu vlastně nějaká hlavní dějová linie není - spíše jsou to střípky osudů různých postav a především pohled do zákulisí vydávání novin. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příjemná nedělní oddechovka. Ron Howard buď ovládá brilantně životopisy nebo si odpočine u takových pohodiček jako je právě film Noviny. Aneb ze života novinářů, kteří nemají jednoduchý, jak život v soukromí, tak v práci. Celé je to mimochodem v takovém tom poctivém a spravedlivém americkém duchu. Je tu dobrý Američan, špatný Američan, oba mají nějaké poselství a vše končí comebackem. No a do toho hraje taková ta devadesátková americká hudba jako podkres. Jo, tuhle atmosféru v amerických filmech fakt mám děsně rád. U ní se dobře odpočívá. Hlavní hrdinové jsou totiž neuvěřitelní pohodáři a tady jim k tomu ještě pomáhá krásná kulisa v podobě New Yorku. Co víc chtít… ()

tron 

všechny recenze uživatele

„To nie je smiešne.“ – „Ale, trocha je.“ Predstavte si na pľaci Michaela Keatona, Glenn Closeovú, rozkošne tehotnú Marisu Tomeiovú, Roberta Duvalla a Randyho Quaida s revolverom a budete mať predstavu o tom, ako NOVINY vyzerajú. Režíruje Ron Howard, produkuje Brian Grazer a scenár píše David Koepp a výsledkom je fantastický film s vtipnými dialógmi a miestami akčnejší, ako „normálne“ akčné veľkofilmy. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Přes všechny sympatické postavy a herecké kvality většiny osazenstva včetně pana režiséra Howarda musím říct, že jsem čekal trochu víc. Ne o moc, ale trochu. Celé to bylo příjemně obyčejné, ale špetka něčeho navíc mi tam prostě chyběla. Samozřejmě, jako film do televize na sobotní odpoledne, kdy jsem ho tuším viděl, to je perfektní zábava, ale do kina bych na to opravdu nešel (popravdě nenašel bych důvod:)). Trochu to působí i jako hra na jistotu, protože tu je jednoduchý příběh novináře a jeho boj za pravdu, přestože je v tom boji prakticky nepodporován z vyšších míst. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Postava Henryho Hacketta (Michael Keaton) byla inspirována Richardem Espositem, uznávaným americkým novinářem, mimo jiné držitelem 5 ocenění Emmy. Americký novinář a publicista Michael James McAlary, držitel Pulitzerovy ceny, byl inspirací pro postavu Michaela McDougala (Randy Quaid). (kenny.h)
  • Šéfredaktorka Alicia Clark (Glenn Close) byla v původním scénáři muž Alan. Ron Howard požádal scenáristy o změnu, aby redakci nedominovali pouze muži. Zároveň chtěl vykreslit vnímání mocné ženy v mužské pozici jejím okolím. (kenny.h)
  • V rámci příprav Ron Howard několikrát navštívil redakce New York Post a Daily News a sešel se s několika newyorskými novináři. (kenny.h)

Reklama

Reklama