poster

Rodičovství

 • USA

  Parenthood

 • Československo

  Rodičovstvo

 • Austrálie

  Parenthood

Komedie / Drama

USA, 1989, 124 min

 • betelgeuse
  **

  Vypočítavý pokus o kombinaci hollywoodsky nevázané taškařice a rodinného dramatu. Manželský pár se např. neškodně vybourá při pokusu manželky o orální sex během jízdy, aby vzápětí řešil jedno z několika traumat téhle rozvětvené rodiny, tj. jejich problémového syna. Život je možná směskou smíchu a slz, tady ale tvůrci hráli až moc na jistotu, když z obou stránek chtěli vyšťavit maximum. Takový FORREST GUMP to zvládnul mnohem elegantněji...(19.11.2002)

 • iXtr3m3
  ***

  Steve Martin bol kedysi pojem, takže jeho komédie som si pozeral vždy rád, dokonca aj jeho novšie kúsky. Vždy som ho radil do triedy komikov svojej doby ako Eddie Murphy vo svojich začiatkoch alebo Chevy Chase, Dan Aykroyd atď., čiže osemdesiate roky im slušali najviac, potom sa väčšinou zhuplo dole. Ale Steve dokázal zažiariť aj v pár komédiach rokov deväťdesiatych a dokonca aj po prelome tisícročí v novom Pink Pantherovi, takže sa udržal v rámci komédie v povedomí najdlhšie.(30.1.2018)

 • Karush
  ****

  Nezvyčajné dielko, do drámy každodenného života tvorcovia vniesli humor, ktorý miestami bol vskutku veľmi podarený, nesmiernu dĺžku tohto filmu a nekvalitný dabing (tie isté hlasy ako vždy) sa snažte odmyslieť a užiť si toto nevšedné dielko o rodinných vzťahoch a denných problémoch. Podobný film: Otec nevesty.(1.2.2010)

 • slunicko2
  ****

  Hořkosladký snímek o tom, jaké to je být rodičem. 1) Podivuhodná směs kýče, protivných uřvaných dětí, hysterických matek a dcer, dojemných příběhů a autentických emocí se dá jen těžko žánrově zařadit. Rozhodně to ale není tuctový film._____ 2) Zaujali mě 36letý Tom "Amadeus" Hulce (zadlužený syn Larry), 25letý ach, tak přitažlivý Keanu Reeves (automobilový závodník Tod), 15letý pěkný Joaquin Phoenix (syn Garry s podivným chováním), 36letý Rick Moranis (ambiciózní otec Nathan, chce z dítěte génia) a božská 92letá (!) Helen Shawová (babička) ve svém posledním filmu. Zemřela o 8 let později._____ 3) V jazykovém okénku si připomeňme, věru, roztomilý rozhovor matky Heleny s potenciálním zetěm o jejím synovi, Garrym. Tod: Can I speak frankly, no holds barred? ... That is one messed up little dude. We can talk straight? ... Um, a few months ago, Garry got his first... boner. You know what that is? Helen: If memory serves. Tod: Aw, great! Anyway, since then, he's been... uh... slappin' the salami. No offense. Helen: No. Tod: Apparently, he's goin' for a world record. Anyway, he was afraid there was something wrong with him, you know? Like he was a pervert or something. I told him that's what little dudes do - we've all done it. It made him happy. Helen: Garry was happy? Tod: He even smiled! I never even knew he had teeth!_____ 4) A na závěr si pěkně zazpívejme: When you're sliding into first and you're feeling something burst, diarrhea, diarrhea. When you're sliding into third and you feel a juicy turd, diarrhea, diarrhea. When you're sliding into home and your pants are full of foam, diarrhea, diarrhea. When you're driving in your Chevy and your pants are feeling heavy, diarrhea, diarrhea.(6.6.2019)

 • dobytek
  **

  Rodinný komedie jsou jak přes kopírák. Rodina má nějaký problémy, ale nakonec je to stmelí a všechno dobře dopadne. Obvykle to ani nedokoukám a rovnou to hodim do odpadu, ale tohle zase až takovej průser nebyl. Našlo se tam pár lepších momentů, nicméně velká část humoru je založená na tom, že "roztomilý" dětičky udělaj nebo řeknou něco strašně "legračního". Zase další nepříliš zajímavej film od Rona Howarda. 40%(27.1.2014)

 • - Film byl do češtiny nadabován dokonce pětkrát, což spolu s filmy Blízká setkání třetího druhu (1977), Zlatý tuleň (1983) a Serpico (1973) představuje malý rekord. (L_O_U_S)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 31. července 1989 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

 • - Natáčelo se od 8. září do 16. listopadu 1988 v Orlandu (Florida, USA) a na University of Florida. (BMW12)