Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh Buckmanových je mozaikou obvyklých manželských a rodičovských trablů čtyř generací, nahuštěných do jedné rodiny a jednoho slunečného amerického léta. Především je tu hlava celé rodiny Frank Buckman, a pak jeho děti Gil, Helen, Susan a Larry, kteří všichni už také mají své děti, a pokouší se je vychovávat někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Gil je upracovaný manažer, který neustále zápolí se snahou stihnout práci, naplnit své profesní ambice a současně být dobrým manželem a hlavně otcem svému problémovému synovi Kevinovi, lepším, než byl kdy Frank. Jeho rozvedená sestra Helena má potíže s dospívající dcerou Julií, která začíná objevovat svou sexualitu a velmi tvrdohlavě začíná prosazovat nárok na nezávislost, se zasmušilým synem Garrym, který se poté, co jejich zámožný otec opustil rodinu kvůli jiné ženě, stáhl do sebe. Gilova druhá sestra Susan pro změnu žije v velmi ambiciózním yuppiem Nathanem, který se snaží se své tříleté dcery udělat génia diskutujícího o zlomcích, Kafkovi atd. A nakonec je tu tatínkův oblíbenec, dlouho ztracený nezodpovědný bratr Larry, černá ovce rodiny, který se nyní vrací domů hluboce zadlužený lidem s nimiž není radno si zahrávat, a s nemanželským synem, který dostal jméno Cool. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Z techhle Martinovo rodinejch komedii mam radsi Hlavu rodiny, ale tohle taky spatny neni. Nejvetsi problem je asi delka, film ma 2 hodiny a nema vlastne zadnej poradnej pribeh a to, co se tu deje, je lehce predvidatelny. Ale obcas se precejen nakej vostrej vtipek povede. Co se tyce hercu, ty jsou v pohode, akorat nejaky deti zacnou za cast lezt na nervy. Navic sem film videl s dabingem, kde hlavne Martin je nadabovanej fakt otresne, mozna kdybych slysel originalni zneni, tak dam o hvezdicku vic, takle jen lepsi 3*. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Tenhle film miluju z několika důvodů: za prvé se v něm sešli úžasní herci, za druhé se v té krásně zmatené směsici každý najde, protože každý je když ne matkou či otcem, tak aspoň dcerou nebo synem, a za třetí pro to poznání, že ať je to v USA nebo v ČR - je to všude stejné: děti své rodiče berou jako největší opruz a rodiče si zas myslí, že vyfasovali nejhorší z toho, co v porodnici bylo zrovna k mání. ()

Reklama

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Vypočítavý pokus o kombinaci hollywoodsky nevázané taškařice a rodinného dramatu. Manželský pár se např. neškodně vybourá při pokusu manželky o orální sex během jízdy, aby vzápětí řešil jedno z několika traumat téhle rozvětvené rodiny, tj. jejich problémového syna. Život je možná směskou smíchu a slz, tady ale tvůrci hráli až moc na jistotu, když z obou stránek chtěli vyšťavit maximum. Takový FORREST GUMP to zvládnul mnohem elegantněji... ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Rodinný komedie jsou jak přes kopírák. Rodina má nějaký problémy, ale nakonec je to stmelí a všechno dobře dopadne. Obvykle to ani nedokoukám a rovnou to hodim do odpadu, ale tohle zase až takovej průser nebyl. Našlo se tam pár lepších momentů, nicméně velká část humoru je založená na tom, že "roztomilý" dětičky udělaj nebo řeknou něco strašně "legračního". Zase další nepříliš zajímavej film od Rona Howarda. 40% ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Alespoň o dvě úrovně výš než ostatní filmy o trablech rodičovství. Film má dvě strany mince, které se zdařile doplňují a nikdy nesklouznou k samoúčelnosti - co se té komediální i té vážné, trochu potlačené, týče. Naprosto skvělé je skoro celé herecké osazenstvo. Trochu více na mě zapůsobila ženská herecká polovička - Wiest, Steenburgen a dost mě překvapila suverénní Martha Plimpton. Ovšem i u Steva Martina se jedná zřejmě o jeho nejvkusnější a nejpřijatelnější roli. Dále stojí za pozornost tvrdý dědeček Jasona Robardse, zcela nezodpovědný synek Toma Hulce a poněkud vygumovaný závodník Keanu Reevese. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra proběhla 31. července 1989 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Natáčelo se od 8. září do 16. listopadu 1988 v Orlandu (Florida, USA) a na University of Florida. (BMW12)

Související novinky

Cusack si adoptuje Marťana

Cusack si adoptuje Marťana

21.04.2005

Štúdio New Line Cinema pripravuje filmový prepis sci-fi poviedky Davida Gerrolda pod názvom THE MARTIAN CHILD. Má ísť o mix rodinného filmu a sci-fi, niečo medzi Rodičovstvom a E.T.-m, s netypickým… (více)

Reklama

Reklama