Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh Buckmanových je mozaikou obvyklých manželských a rodičovských trablů čtyř generací, nahuštěných do jedné rodiny a jednoho slunečného amerického léta. Především je tu hlava celé rodiny Frank Buckman, a pak jeho děti Gil, Helen, Susan a Larry, kteří všichni už také mají své děti, a pokouší se je vychovávat někdy s větším, jindy s menším úspěchem. Gil je upracovaný manažer, který neustále zápolí se snahou stihnout práci, naplnit své profesní ambice a současně být dobrým manželem a hlavně otcem svému problémovému synovi Kevinovi, lepším, než byl kdy Frank. Jeho rozvedená sestra Helena má potíže s dospívající dcerou Julií, která začíná objevovat svou sexualitu a velmi tvrdohlavě začíná prosazovat nárok na nezávislost, se zasmušilým synem Garrym, který se poté, co jejich zámožný otec opustil rodinu kvůli jiné ženě, stáhl do sebe. Gilova druhá sestra Susan pro změnu žije v velmi ambiciózním yuppiem Nathanem, který se snaží se své tříleté dcery udělat génia diskutujícího o zlomcích, Kafkovi atd. A nakonec je tu tatínkův oblíbenec, dlouho ztracený nezodpovědný bratr Larry, černá ovce rodiny, který se nyní vrací domů hluboce zadlužený lidem s nimiž není radno si zahrávat, a s nemanželským synem, který dostal jméno Cool. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (49)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Na prvý pokus mi to pripadalo ako len priemerný film, ale po nejakom už štvrtom pozretí ma to baví stále viac. Celkom výstižný film o rodičoch a deťoch bez ohľadu na vek jedných aj druhých. Mňa najviac bavil vzťah medzi prísnym Robardsom a jeho nezodpovedným dospelým synom (Hulce). Scéna keď si ide Robards po radu k druhému synovi je fantastická. Trochu mi je ľúto, že film sa najviac sústredí na Martinovu famíliu, keďže Martina dvakrát nemusím, ale tu je celkom umiernený. Akurát, že má jeho postava 35 rokov som neveril ani na sekundu. On celý život vyzerá na zrelého päťdesiatnika. Dosť ma fascinuje Moranis, ktorý hral vždy utláčaných chudákov, ale tu bol dosť nepríjemný kokot. Fakt ma vytáčal, ale to bol účel jeho postavy. Moje srdce si zase získal príbeh Dianne Wiestovej, ktorej som s tými jej dvoma problémovými deťmi fandil. Hlavne totálne krásna Martha Plimptonová ako rebelujúca teenagerka s jej čerstvým nie dvakrát bystrým manželom Reevesom jej dala riadne zabrať. Film je neskutočne nabitý hviezdami a každý tu odvádza kvalitný výkon. Je to pekný mix drámy a komédie, ktorý navnadí a zároveň odradí ľudí od túžby mať deti. Podľa toho jak odvážny ste. 8/10. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Alespoň o dvě úrovně výš než ostatní filmy o trablech rodičovství. Film má dvě strany mince, které se zdařile doplňují a nikdy nesklouznou k samoúčelnosti - co se té komediální i té vážné, trochu potlačené, týče. Naprosto skvělé je skoro celé herecké osazenstvo. Trochu více na mě zapůsobila ženská herecká polovička - Wiest, Steenburgen a dost mě překvapila suverénní Martha Plimpton. Ovšem i u Steva Martina se jedná zřejmě o jeho nejvkusnější a nejpřijatelnější roli. Dále stojí za pozornost tvrdý dědeček Jasona Robardse, zcela nezodpovědný synek Toma Hulce a poněkud vygumovaný závodník Keanu Reevese. ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

Mám veľmi rád herca Stevea Maerina, lebo je to podľa mňa obstojný komik. Rona Howarda mám rád trochu menej. A tento film z toho vychádza tak na polovicu. Veľmi rozporuplná komédia, ktorá rozoberá z rôznych strán tému rodičovstva a výchovy detí. Niektoré kapitoly sú komické, niektoré také, ktoré by som skôr ako v komédii hľadal v nejakej psychologickej dráme, takže som mal miestami divný pocit, čo za žáner vlastne sledujem. Ale jednoznačný ukážkový happyend zo mňa akékoľvek pochybnosti vytĺkol. Ale ako rodinný film na sobotný večer to je vcelku príjemná záležitosť ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Rodinný komedie jsou jak přes kopírák. Rodina má nějaký problémy, ale nakonec je to stmelí a všechno dobře dopadne. Obvykle to ani nedokoukám a rovnou to hodim do odpadu, ale tohle zase až takovej průser nebyl. Našlo se tam pár lepších momentů, nicméně velká část humoru je založená na tom, že "roztomilý" dětičky udělaj nebo řeknou něco strašně "legračního". Zase další nepříliš zajímavej film od Rona Howarda. 40% ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Ak sa na to tak pozriem z väčšej výšky, je to vlastne celé len nudná mozaika niekoľkých rodín a ich problémov, strastí a slastí. Ak sa na to ale pozriem podrobnejšie, je to prípad filmu, kde to všetko dobré a divácky vďačné stojí hlavne na hercoch. A nenachádzam tu žiadneho červíka. Treba však brať do úvahy aj to, že je to o americkom spôsobe života a ak sa divák na tento mód zapne, bude navýsosť spokojný. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se od 8. září do 16. listopadu 1988 v Orlandu (Florida, USA) a na University of Florida. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. července 1989 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

Související novinky

Cusack si adoptuje Marťana

Cusack si adoptuje Marťana

21.04.2005

Štúdio New Line Cinema pripravuje filmový prepis sci-fi poviedky Davida Gerrolda pod názvom THE MARTIAN CHILD. Má ísť o mix rodinného filmu a sci-fi, niečo medzi Rodičovstvom a E.T.-m, s netypickým… (více)

Reklama

Reklama