Rodičovství

Rodičovstvo

Komedie / Drama

USA, 1989, 124 min

• charge

Jedinými světlými okamžiky na Parenthood jsou představy z budoucnosti, kterých ovšem mnoho nebylo, což bylo na škodu, kdyby se jimi provázel film po celou dobu, dopadl by možná o dost lépe, jinak po stránce komediální nenabídne skoro nic co už bych neviděl jinde a spíš sklouzává k trapnosti a ta dramatická ho sráží k zemi úplně, až bych se nedivil, kdyby tenhle dlouhej a nudnej kýč od rodičovství mnohé diváky odradil.(17.2.2014)

Tenhle film miluju z několika důvodů: za prvé se v něm sešli úžasní herci, za druhé se v té krásně zmatené směsici každý najde, protože každý je když ne matkou či otcem, tak aspoň dcerou nebo synem, a za třetí pro to poznání, že ať je to v USA nebo v ČR - je to všude stejné: děti své rodiče berou jako největší opruz a rodiče si zas myslí, že vyfasovali nejhorší z toho, co v porodnici bylo zrovna k mání.(23.12.2004)

Z techhle Martinovo rodinejch komedii mam radsi Hlavu rodiny, ale tohle taky spatny neni. Nejvetsi problem je asi delka, film ma 2 hodiny a nema vlastne zadnej poradnej pribeh a to, co se tu deje, je lehce predvidatelny. Ale obcas se precejen nakej vostrej vtipek povede. Co se tyce hercu, ty jsou v pohode, akorat nejaky deti zacnou za cast lezt na nervy. Navic sem film videl s dabingem, kde hlavne Martin je nadabovanej fakt otresne, mozna kdybych slysel originalni zneni, tak dam o hvezdicku vic, takle jen lepsi 3*.(5.4.2008)

• Jordan

Mám veľmi rád herca Stevea Maerina, lebo je to podľa mňa obstojný komik. Rona Howarda mám rád trochu menej. A tento film z toho vychádza tak na polovicu. Veľmi rozporuplná komédia, ktorá rozoberá z rôznych strán tému rodičovstva a výchovy detí. Niektoré kapitoly sú komické, niektoré také, ktoré by som skôr ako v komédii hľadal v nejakej psychologickej dráme, takže som mal miestami divný pocit, čo za žáner vlastne sledujem. Ale jednoznačný ukážkový happyend zo mňa akékoľvek pochybnosti vytĺkol. Ale ako rodinný film na sobotný večer to je vcelku príjemná záležitosť(27.11.2005)

Nezvyčajné dielko, do drámy každodenného života tvorcovia vniesli humor, ktorý miestami bol vskutku veľmi podarený, nesmiernu dĺžku tohto filmu a nekvalitný dabing (tie isté hlasy ako vždy) sa snažte odmyslieť a užiť si toto nevšedné dielko o rodinných vzťahoch a denných problémoch. Podobný film: Otec nevesty.(1.2.2010)