Rodičovství

Rodičovstvo

Komedie / Drama

USA, 1989, 124 min

• Jordan

Mám veľmi rád herca Stevea Maerina, lebo je to podľa mňa obstojný komik. Rona Howarda mám rád trochu menej. A tento film z toho vychádza tak na polovicu. Veľmi rozporuplná komédia, ktorá rozoberá z rôznych strán tému rodičovstva a výchovy detí. Niektoré kapitoly sú komické, niektoré také, ktoré by som skôr ako v komédii hľadal v nejakej psychologickej dráme, takže som mal miestami divný pocit, čo za žáner vlastne sledujem. Ale jednoznačný ukážkový happyend zo mňa akékoľvek pochybnosti vytĺkol. Ale ako rodinný film na sobotný večer to je vcelku príjemná záležitosť(27.11.2005)

• betelgeuse

Vypočítavý pokus o kombinaci hollywoodsky nevázané taškařice a rodinného dramatu. Manželský pár se např. neškodně vybourá při pokusu manželky o orální sex během jízdy, aby vzápětí řešil jedno z několika traumat téhle rozvětvené rodiny, tj. jejich problémového syna. Život je možná směskou smíchu a slz, tady ale tvůrci hráli až moc na jistotu, když z obou stránek chtěli vyšťavit maximum. Takový FORREST GUMP to zvládnul mnohem elegantněji...(19.11.2002)

Tenhle film miluju z několika důvodů: za prvé se v něm sešli úžasní herci, za druhé se v té krásně zmatené směsici každý najde, protože každý je když ne matkou či otcem, tak aspoň dcerou nebo synem, a za třetí pro to poznání, že ať je to v USA nebo v ČR - je to všude stejné: děti své rodiče berou jako největší opruz a rodiče si zas myslí, že vyfasovali nejhorší z toho, co v porodnici bylo zrovna k mání.(23.12.2004)

Steve Martin bol kedysi pojem, takže jeho komédie som si pozeral vždy rád, dokonca aj jeho novšie kúsky. Vždy som ho radil do triedy komikov svojej doby ako Eddie Murphy vo svojich začiatkoch alebo Chevy Chase, Dan Aykroyd atď., čiže osemdesiate roky im slušali najviac, potom sa väčšinou zhuplo dole. Ale Steve dokázal zažiariť aj v pár komédiach rokov deväťdesiatych a dokonca aj po prelome tisícročí v novom Pink Pantherovi, takže sa udržal v rámci komédie v povedomí najdlhšie.(30.1.2018)

Tenhle film má první hvězdičku za režii Rona Howarda, druhou za Steva Martina, kterému se konečně podařilo vyhnout trapné roli, třetí hvězdička je za K. Reevese, který mě překvapil tím, že se umí nejen komediálně tvářit ale i komediálně hrát (!), čtvrtá * patří J. Phoenixovi, který i v malé roli a ve svých 15-ti letech dokázal, že z něho něco bude a pátá je za celkový výsledek, na který se vždycky ráda podívám.(14.1.2005)