Na půdorysu parodování televizních zpráv, dokumentů a reklam vznikla zábavná reflexe své doby se solidním nadčasovým přesahem. Na konci každého dílu se objevovala krátká "sklepácká" parodie jazykových kursů němčiny Alles gute v podání Milana Šteindlera a Davida Vávry. Prvních pět dílů moderoval Vlastimil Zavřel, zbytek Petr Čtvrtníček. S minimálním rozpočtem se dařilo vytvářet solidní napodobeniny předražených televizních reklam, nevybíravé satirické šlehy se nevyhnuly patrně žádnému z významých politiků a hrubozrnný humor se čas od času setkal se silným odporem "postižených" celebrit, jejichž protesty patrně přispěly ke stažení pořadu z vysílacího schématu České televize. Kultovní televizní pořad devadesátých let. (MarekMotor)

Ad4mson

"Podívejte se na něj, to je zkušený kamuflážník"... Klasika, která bude pořád vtipná, i když témata už dávno nejsou aktuální. ()

JM87

Je třeba něco psát? :) ...jo je vlastně... Genzer a Suchánek by se měli podivat jak se točí kvalitní zábavnej pořad :)) ()

IvcaSammet

Velmi dlouhou dobu jsem měla u České sody hodnocení všech pěti hvězdiček ... Jako dítě jsem si na YouTube vyhledávala videa z tohoto seriálu a každý den se nad nimi strašně smála. Když jsem se nedávno k České sodě vrátila, těšila jsem se přesně na videa, které jsem jako malá milovala ... Ze začátku to pro mě ale bylo docela zklamání a velké překvapení. Protože jsem v době, ze které Česká soda pochází, ještě ani nebyla na světě, spousta souvislostí a událostí mi prostě nedochází. Věřím, že kdybych Českou sodu sledovala v době, kdy byla aktuální, pět hvězdiček bych jí určitě nechala, ale bohužel ... I když teda je fakt, že něco podobného České sodě už nikdy v televizi neuvidíme ... Což je víc než škoda ... ()

Lukoye

Pro mě za pět bez diskuse, i když pokud se to vidí v repríze po několika letech, některé věci vytržené z dobového kontextu působí samoúčelně. Ale to se stává, když takhle satiricky dílko reaguje na ty drobné niance chodu společnosti. ()

RadimFišer

Kvalitní, kulturní a chytrá zábava. Snad vyjde v levných cd. Vyměnil bych to za jakéhokoli namluveného Horníčka a jemu podobné. Toto je něco, co stojí mimo tradiční zábavu. A v tom je to skvělé a průzračně krásné. Když se na to dívám je to, jako bych se vynořil ze špinavé vody a konečně viděl čistotu. Tu čistotu, která bují z této komedie. ()

piranha

Tak ono to s tím nadčasovým přesahem asi nebude tak horké, jako se píše v obsahu. A někdy by člověk ani neřekl, že tvůrci se drželi základních vlastností vtipu - třeba že by měl být vtipný. No a ten zbytek... ten tvoří tak těch 35 %. ()

Gastovski

Čekal jsem kompilát těch nejšťavnatějších momentů české sody, ale dostal jsem pravý opak - to nejnudnější a nejsušší z celého cyklu. Skoro celý "film" je slepenec úplně prvotních dílů, kde je naprostá absence vtipu zato notné dávky trapnosti. Od mizérie to zachraňuje jako vždy vynikající Alles Gute. Pokud se chcete opravdu zasmát, doporučuji Českou sodu tak od 10. dílu. Tomuhle se obloukem vyhněte! ()

solid

Od slabších k parádním, od nechutných k vytříbeným, od urážlivých k šokujícím. V takových polohách se pohybovala česká soda, ale vždy byla svá a originální a za to poděkujme pánům Čtvrtníček, Šteindler, Vávra a Vachler. ()

agassi68

Tak som si pár dielov pozrel. Síce po funuse, no dobre si pamätám zlaté porevolučné časy. A títo páni dosiahli to, čo Monty Pythonovci - kult. Chce to inteligentného diváka, vtedy si vychutnáte dvojzmysly, ale ani tí menej chápajúci neprídu skrátka lebo ešte nebola cenzúra. Teraz nám ostali akurát spomienky.. ()

Evander

Pro film Česká soda platí to samé, co pro seriál, tedy i tento je pro mě zklamáním, byť oceňuji odhvahu jeho tvůrců. ()