Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

misstake

Další důkaz, že Clive Barker je z jiného světa, škoda jen, že jeho režijních počinů je tak málo, i když jeho literatůra je taktéž výživná. Jinak takhle má vypadat horor, originální bizarní příběh, atmosféra, pár monster, úchylný psychiatr (navíc samotný Cronenberg) a pár brutálních vražd s nějakým tím gore a s hodně fantasy prvky. ()

Han22

Barkerovské originální fantazie nejlépe fungují v psané podobě, ale musím uznat že tenhle film se jim nejlépe blíží. Plod noci je takový horor naruby. Představte si armádu rozličných monster - od skoro lidí, nejrůznější netvory, lovce, příšery s magickými schopnostmi a na vrcholu samotného Bafometa. A tyhle monstra jsou v roli víceméně klaďasů - chtějí jen žít své obyčejné životy v podzemní říši Midian. Proto nim stojí celá armáda buranů, vidláckých policajtů a sadistický, úchylný psychiatr/sériový vrah ve skvostném podání Davida Cronenberga. Někde uprostřed je hlavní hrdina, který po smrti přešel k monstrům a jeho stále živá přítelkyně, vyděšená, ale odhodlaná jít za svou láskou. Musím uznat, že v roce 90 asi nevznikl horor s lepšími maskami, na druhou stranu to v akčním finále už je trochu moc béčkový brak. Ale proklatě zábavný brak, škoda že podobné horory se dnes už netočí. ()

iXtr3m3

Na jednej strane strašná debilina, na strane druhej tie masky, tie masky. Ale čo sa môže človek čudovať, keď si pozrie režiséra, že pán Barker? Z tohoto mohla byť nádejná séria ako kedysi z Hellraisera. ()

Holina

Barker režíruje Barkera. Výborný horor na motivy vynikající knihy Cabal. Snímek je plný bizarních postav a čisté hrůzy. ()

Dr.Horror

Barker je prostě šílenec. Díky jeho absurdním a ujetým vizím miluju jeho filmy a hlavně knížky. Cronenberg jako třešnička na velmi úchylném dortu. ()

Sancty

Miešanie žánrov mi v Barkerovom podaní vôbec nesedí, rovnako ako v knižnej podobe tak aj tej filmovej. 5/10 ()

nylo

Příjemné pokoukání znovu po letech...tento xenofhoror se Bakerovi povedl (asi si jdu pustit Cradle of Filth:) 90% ()

Ricky_CZ

Clive Baker je vyšinutec na svém místě...A sice na místě spisovatele. Jeho bizardní vizuálno mnohem lépe pracuje ve vaší vlastní fantazii, než když vám ji servíruje tímto způsobem. Jako fanoušek horou mám jeho tvorbu velmi rád, ale tohle mi přišlo svou groteskností až příliš podobné filmům od Tromy...Které mám rád. Ale proto, že vím, co od nich čekat. ()

LBsmoke

špatný film, ale perfektní úlet.. za masky a správně pošahanou mytologii 5* celkově ale bohužel tak na 3* takové kombo jaké je ten příběh chtělo trochu pročistit od zbytečností vytyčit si důležité body a k těm mířit, chápu že když si to sám napsal a režíroval nebylo těžké si takhle prostě ujet.....a hudba no jasně teď už se nedivím nikoli nad ale standard :-D Elfman rukopis .....četl jsem i knížku a ta je skvělá a teda i čistší ()

KM Phoenix

Skvělé masky, výborný Cronenberg a vtipná hudba. Děj byl sice poněkud zmatený některé akce dost přepálené, ale celkově to bylo dost zábavné film jsem si užil. ()

KubykF

Jak mám rád Barkera, tak tohle mě bohužel nějak minulo. Super masky, zajímavá atmosféra, dobrej Cronenberg a Elfmanovo hudba jsou fajn, ale ve výsledku mě to hrozně nudilo, knížku jsem sežral jedním dechem. ()

dawe787

Ještě teď mám v paměti rádobydrsného šerifa, který vedl výpravu na příšery z nočního světa a považoval je zcela bez vyjímky za komunistické feťáky! :-) Na konci se opravdu dočkáte správné řežby mezi světem lidí a monstry z podzemí. Pěkně udělaný fantasy horor, jenž se, ale nemusí líbit všem. ()

FilmWave

Celkem příjemné horror-fantasy z dob "Raimiovských". Pěkné masky a hřbitov, výborný Cronenberg v roli psychiatra. Ale jinak trochu dětské a levné. ()

CyriC

Chtěl jsem vidět horor a dostal jsem dobrodružné temné fantasy odehrávající se v dnešním světě. Ve filmu se dočkáte vcelku solidního počtu úsměvných momentů i chvil, kdy vám budou monstra připadat skutečně ťuť. Bát se rozhodně nebudete, ale pokud si monstra oblíbíte tak jako já, tak budete celou dobu napjatí, jestli město potvůrek projde všemi potížemi. Tento film nelze brát vážně, ale jako pohádku jsem si ho setsakramentsky užil. ()

helraiser

Tak tohle se mi teda vážně líbilo. Masky byli naprosto dokonalý atmosféra dost deprymující a hlavní hrdina zrovna nějakej dobrák nebyl. V tomto případě bych si dovedl představit druhý díl. ()

tranquill

Není to o příběhu, ale o jeho zpracování. A také o tom, že ne vždy se lidé chovají jako lidé, ale jako zrůdy a naopak zrůdy se mohou chovat lidsky. Maskéři a animátoři si zde vyhráli a v té době samozřejmě bez digitálních efektů. Neznám horor s větší sbírkou těch nejbizarnějších stvůr a mutantů! ()

KUFI

Cet sem jak knizku, tak i videl tenhle film a nelibilo se mi ani jedno. I kdyz u knizky byla alespon ta vyhoda, ze clovek zapojil fantazii a tak nejak si dokazal ty monstra predstavit strasidelny. Kdezto ve filmu byl vizualne konfrontován s monstry, ktery vypadali trapne a velice směšně. Ze vseho nejvic me dostala finální bitka Monstra vs Hitler Cops. Videt policajta jak plamenometem škvaří obludu, ktera vypada jako mongoloid z Bohnic, a řve u toho "Die ya mothafucka!", lze budto ve zhulenych komediich s božskym Lesliem, a nebo v naprostych ptákovinách. A Nightbreed je bohuzel ten druhej pripad. Aby nedoslo k nejaky mejlce...Mr. Barkera za jeho temnoidní vystrednosti a perverzní uchylarny jinak miluju, ale todle se mu fakt nepovedlo. Asi slabší chvilka. ()