Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nastávající šestnáctiletá dívka Samantha Baker (Molly Ringwald) na jejíž narozeniny zapomněla většina příbuzných z prostředí americké školy, touží, jako mnoho dalších po chlapci jménem Jake Ryan. Na školním večírku se snaží upoutat jeho pozornost, ale místo toho se spíše stane obětí sázky. A navíc zjistí, že Jake má jinou dívku, která se na něj lepí jako klíště. Aby toho nebylo málo, tak domů na návštěvu jí přijeli prarodiče a na výměnný pobyt Číňan Long Duk Dong. (Lenarek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Poslední film z Hughsovy série středoškolských filmů. Tentokrát se tu neděje tolik šíleností, ale pořád je t o slušná zábava. Samantha prožívá krizi, má 16 let, ale nikdo z rodiny si jí nevšímá a ve škole to není o moc lepší. Vše se změní na školním plese, kde si ji všimne místní idol. Mezi tím ji začne balit jeden ňouma a trapné situace mohou začít. Pak už se dostáváme jen od jedné šílenosti ke druhé. Konec je celkem povedený. "Banzai!" ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Sixteen Candles je důkazem, že základní šablona teen komedií se od 80. let do dnešních dnů zase až tolik neliší (i samotný prvek sázky byl později, zejména v 90. letech, častokrát opakován). Rozdíl je v tom, že tehdy se to obešlo bez exkrementů, vulgarit, sexuálních pomůcek či rovnou orgánů a především - těchto projektů se zúčastňovali schopnější tvůrci a herci. Příjemná, nenásilná, trochu romantická, trochu ujetá, komedie s výborným soundtrackem a přirozenými herci. Režijně debutující John Hughes hned napoprvé předvádí, že to s mladým publikem bude umět. Molly Ringwald uhrančivě a přirozeně krásná, úsměvné miniroličky Johna a Joan Cusackových pobaví. 70% ()

Reklama

Trifi 

všechny recenze uživatele

Takový předkrm od Johna Hughese před Breakfast Club... Místy neskutečně vtipné, po celou krátkou stopáž pak minimálně zábavné a příjemné. Silně nadprůměrná romantická komedie, která i po těch téměř třiceti letech bez námah smázne většinu dnešní produkce... A body navíc za úžasně přirozenou Molly Ringwald. S klidnou duší 85 %. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Osmdesátá léta, eletronická hudba (Billy Idol, ...) , trapní nerdi (a John Cusac mezi nimi v menší nevýznamné roli), otravná rodina, trapasy. "Humor" je poplatný době svého vzniku, takže jsem občas valil oči nad drzostí a trapností. Ale koukatelné to je. # příběh 4 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Úžasný Hughesov rukopis mixujúci odľahčenú tínedžerskú drámu s kanonádou vtipných scén. A s tradične úžasným castingom (Hall, Ringwald) a soundtrackom - i čo sa týka inštrumentáliek i popových skladieb (zo známejších napr. Oingo Boingo, Billy Idol, Spandau Ballet, či Altered Images s ich Happy Birthday). ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Dort na konci filmu byl vyroben z papíru. (HellFire)
  • Pokoj Samanthy (Molly Ringwald) byl ve skutečnosti postaven v tělocvičně, kde probíhaly scény s tanečním večírkem. (HellFire)

Reklama

Reklama