Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Shadow

Tři čtvrtiny filmu celkem ušly. Byl to takový temný thriller. Po satanském obřadu pod kinem se ale miska vah začala nahýbat a potom se po akci v metru všechno úplně zvrtlo. Dala bych tomu i tři hvězdičky, ale za ten konec... Málo na tom, že tomu chybí logika a některé výroky a zákony řečené ve filmu si odporují. ()

Ferguson

Vidět Švajcíka, jak hraje postavu, která chce zrovna spáchat sebevraždu je opravdu smutné, o zbytku filmu ani nemluvě. ()

bocy

Blíži sa nové milénium, tak rýchlo točme veeeeeeeľa preveľa filmov s touto tématikou. Veď sledovanosť to bude mať, tak nevidím dôvod prečo nie.... ()

Zahanator

Moc nechápu špatná hodnocení tohoto filmu. Atmosféru to má neskutečně hutnou, Arnold hraje skvěle, napínavé to je jak kšandy. A taky je to jeden z mála filmů, kde Arnold dostává pěkně přes držku. Jinak je mi trošku záhadou, že stejný režisér, který natočil takhle správně temný film, mohl později stvořit i ultimátní blitku jménem Lovci dinosaurů. P.S.:Původně jsem dal 4*, ale po delší době jsem to zkouknul znovu a opět mě to chytlo, takže klidně přidávám i tu pátou. Už jenom kvůli tak špatnému hodnocení ostatních. ()

samurraj

Prostě Arnie je můj dětský idol. A všechny filmy s ním krom Batmana, Juniora a ještě jednoho blbýho filmu ho žeru. Takže za 5. A jinak je to perfektně zahrané jak od Arnieho tak od Al Pacina. ()

djfreezzer

Mě to přišlo dobré. Co jiného už mohl Arnie odprásknout, než samotného pána pekel. Arnieho peprné hlášky jsou už prostě klasika. Dějově to má slabší místa, trikově celkem ujde a scéna se snídaní z mixéru nemá chybu. 3 z 5 ()

Pecca007

Je dobré vědět, že existuje alespoň jeden americký guvernér, který se nebojí sprostě postřílet falešné křesťany a nebojácně bojovat se samotným satanem. Ámen ! ()

lahvi

Diky Arniemu tri. Neni to spatnej film. Mam rad tuhle tematiku. Ale...ani nevim proc, ale tady v tom filmu mi to nejak nesedlo, jako v jinych. Zpracovani melo byt mnohem lepsi. ()

Cralg

Nejspíše se budu místy opakovat, ale tento film mi nepřišel až tak hrozný. Pravdou zůstává, že film mohl využít více ze svého potenciálu než toho nabízí. První hvězdičku si odemne zaslouží Arnyho "snídaně šampionů" alias rozmixované svinstvo valející se po zemi (jen ten pohled, jak tu šlichtu do sebe Arny s chutí kopne je za odměnu). Druhou hvězdičku si určitě zaslouží nějaké ty filmové efekty (hromada výbuchů, nekvalitního ohně aneb využití oleje z McDonaldu..., netradiční a místy až komické vraždy typu: naváděná benzínová moč či naboostovaná stará rašple (pro fanoušky magicků 70/70 s flyingem), která s Arnoldem mává jako s hadrovou panenkou, která nakonec skončí zaražená ve stole). Poslední hvězdičkou na pomyslném výslunní si jistě zaslouží celková svižnost a jistá dávka soucitu s divákem, kdy se hlavní hrdinové nevykecávají 40 minut (divák zejména ocení, že Arny neradí té mladé jedinečné žábě, jak se má chovat...), zatímco si záporáci típají cigára, jak tomu bývá u těchto typů filmů. Film mohu doporučit pro fanoušky všech pseudo-apokalyptických filmů a fanoušků Arnyho béček - určitě se zasmějete. 62% ()

tommco

Velmi dobrý akčný horor s výbornou atmosférou od začiatku do konca. Bavil som sa pri prvom, druhom aj treťom pozretí. Množstvu negatívnych hodnotení fakt nerozumiem. 80% ()

Indio

První film na kterym jsem byl v kině-škoda, že je zde tak podhodnocenej znovu u jsemho neviděl tak ho možná já nadhodnocuju z nostalgie. ()

Aligon

Vzhľadom na rok natočenia je to oproti "novým" filmom s podobnou tematikou stále dobré. Síce Negra nemusím ale dá sa to prežiť. Miestami ma sr*la tá hudba, ktorá hrala stále keď sa jednalo o nejakú duchovnú , satanistickú alebo temnú scénu. Film samozrejme nič extra, ale zasa ani nie mega nuda, že by som to zruišil v polovici filmu ako som to spravil s poslednými 4 filmami, ktoré i keď boli natočené v r. 2012 nemali tú atmosféru čo tento film. ()

jericho001

byl jsem na tomhle filmu s mou sestrou v roce 1999 a byli jsme oba spokojení.Arnie tu hraje poprvé chlapa z masa a kostí kterej po ztrátě své milované dcerky s manželkou chlašče.Z hudby jsem měl mrazení v zádech,Byrne byl docela hustej satan,Robin tu na okamžik odhalila své přednosti a dvojka Arnie a Kevin tu mají hlody jak sviňa.Příběh se mi líbil ALE...ten konec mě trošku zklamal.Proč si nenechal tu bouchačku????Ten Satan byl taky jakýsi divný,ale co už.A pak jsem byl zaraženej když se Arnie napíchl na meč.Myslel jsem že když z něj satan odejde,tak se mu ta rána zocelí a bude chlapík jako rys.Jenže se tak nestalo a já řekl smutné WTF???.Ale jinak sem dostal od tohohle filmu co jsem chtěl.Pořádná akce,napětí,dobré herecké výkony a mrazivá hudba.A scéna v metru jak se rozpadne ten borec,nebo s tím vtrulníkem to je mazec. ()

drnohryz

No.. tak to je jeden z mnoha filmů u kterých nechápu hodnocení některých uživatelů.. vždycky mě ten film bavil a vždycky bude.. je to originální, má to atmosferický soundtrack!! a není to vůbec špatně zahraný.. dnes sem viděl poprvé v originále a líbí se mi to ještě víc.. ()

John.Maugli

Nejvtipnější scéna byla ta, kde Jericho Cane rozmixoval všechno jídlo, který našel na lince i na zemi a pak pronesl: ,,Jakou máš snídani, takovej máš pak celej den." Film má zajímavou atmosféru a jako malýmu mi připadal geniální. Teď bych byl opatrný, kdybych chtěl tvrdit, že ten film není úplně debilní. ()

Jeffic

Nepřišlo mi to tak hrozný. Určitě to má zasloužených 60%. Samozřejmě se z tohoto tématu dá vyždímat víc a taky neříkám, že to patří to Arnoldovy topky, ale ujde to, z jeho horších filmů to je jeden z lepších filmů. ()

jumptheshark

Z "novějších" filmů s Arniem patří k těm lepším... Jedná se o akční horor se satanskou tématikou, u kterého se příliš bát nebudete. Co hereckých výkonů týče, přiznejme si, že Arnold byl na plátně vždycky od něčeho trochu jiného, než je pronášení nějakých hlubokomyslných dialogů. Naopak vynikající výkon podává Gabriel Byrne, který by jako Satan při lepším scénáři mohl konkurovat i Al Pacionovi z Ďáblova advokáta. V paměti mi utkvěla zejména povedená scéna s vrtulníkem a dobrá hudba, která do snímku dokonale pasuje. ()

dannypajinky

pište si co chcete nění to přehnaný žádný velký triky nic upnutýho na lucifera prostě všechno ve správný míře výborný thriller s Arným nemužu jinak 9/10 a sežerte mě ;) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis