Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

PKD

57%? Jako vážně? Jako urážka všech satanských hororů to ovšem funguje squelle. I když...jak taková šaškárna může vůbec urazit? Pane režisére takových fláků jako 2010 či Outland, nebo i ten Timecop je 100x lepší, než toto.:( ()

Vojcl

Film o satanismu, který napsal člověk, který o satanismu vůbec nic neví.. Ani ten Arnold už není tak cool jako dřív!!! ()

numi

Musím začít jednou podstatnou informací, která více méně mluví za vše. Arnold z plátna po celou dobu téměř nesleze a nějak zapomněl hrát. No, zapomněl... Na začátku nahodil obličej s nápisem Terminátor a ten už nezměnil. Hodně groteskní pak jsou obzvlášť scény, kdy Arnold brečí - to jsem se už fakt musel smát. Z tohoto důvodu už film ztratil většinu svých ambicí, které mu kvalitní námět a hlavně docela zajímavé efekty daly do vínku (mimochodem, kterým hráčům Magiců připomínal satan kartu Lord of the Pit?). Jinak je samozřejmě na hlavu padlé to, že je Arnold schopný odolávat Satanovu hněvu i moci, zatímco ostatní jsou jako figurky, a navíc samotné rozuzlení a Arnieho vnitřní boj (nejkomičtější to část Schwarzeneggerova výkonu) byl vyloženě trapný. Jinak ale film běží v dobrém tempu a stále se něco děje, takže nuda to zase není. Jen takový prachobyčejně průměrný brak. Dva a půl. [srpen 2006] ()

zipper111

Zbytečně podhodnocený film. Arnie je zde naprosto drsnej frajer, co má problémy s chlastem a look a lá Max Payne. Příběh je v hodně duchovní až silně ujeté rovině a některé skutečnosti nedávají naprosto smysl- že by byl Satan takový máslo? No... Ale jasně, ve srovnání s novodobými akčnáky, které jsou nabušené akcí a tím to končí, má Konec Světa aspoň něco navíc. Má výbornou atmosféru, mě nenudil a navíc plyne v pohodovém tempu až do konce. Oscarofka to není, pohodofka na nenáročný večer jo. A že dávaj všichni 1-2*, dám 4*. A basta! :) ()

J3dla

Temné, mystické, zábavné. Tohle byl snad první film, kde Arnold na konci filmu hrdinně zemřel. Jistě, po celou dobu jsem měl pocit, že jsem to už viděl někde jinde, ale co. ()

gogos

Mě se to zdálo jako dobré průměrné béčko. Peklo, satan, ´dábel... tohle téma mě vždy lákalo. A teno film přináší kvalitní pekelné uspokojení. Přiznávám, scénář je špatný a námět může také spoustě lidí připadat hloupý, ale pro mě to byla kvalitní průměrná podívaná.-... ()

Hadža

Cekal jsem opravdu prodak,ale to se nekonalo!Zadny klenot kinematografie to neni ale podivat se na to da,ani jsem se dokonce nenudil. ()

Thomassi

Arnold zachraňuje svět před Satanem. Celkem obstojně natočené biblické téma, ze kterého se ale dalo vytřískat mnohem víc. Nicméně určitě to není k zahození. Začátek byl hodně nadupanej, obzvlášť scéna s vrtulníkem, jak Arnie drží na laně a chytá kněze. Potom děj ale trošku upadá aby nakonec dostal příběh zase šmrnc. Akce v metru byla povedená a jak se Arnold obětuje je až dojemné. Po technické stránce to taky není zlé a hudba stojí za poslech. Arnold byl dobrý, ale kdo mě opravdu přesvěčil, byl Gabriel Byrne v roli Satana. Takový malinko lepší průměr. ()

Derek

tak dobre, tak si to zhrňme. najskôr pozitíva: a. hrá tam arnold, b. je tam pár slušných scén a po c. na konci titulkov hrá pieseň od gun´s n roses. a teraz tie negatíva: a. hrá tam arnold (a je strašne toporný a nepresvedčivý herec pokúšajúci sa o vyjadrenie nejakých emócií), b. má to totálne stupídny scenár (plný nezmyslov a nelogickostí) c. je to natočené strašne nudne a nezaujímavo (takže ak si počas filmu odskočíte na wc, tak vám nebude vôbec vadiť že ste o niečo prišli). jednoducho strašné sklamanie. ()

Skip

Arnold ucházející, ovšem Gabriel Byrne byl skvělý vládce pekel. Není to žádný extra film, ale jelikož jsem tak trochu pyroman, dost dobře jsem se bavil. ()

Fanucci

Na Satana s granáty a kulkama?:-) Ne ne, toto bylo na mne až moc stupidní stejně jako celá zápletka. Ale kvůli Arniemu a výborně démonickému Byrnemu v roli Satana jsem to dokoukal:-) A vrtulník byl taky fajn. ()

dyfur

Schwarzenegger bojuje proti diablovi....myslím,že on má mať súpera z mäsa a kostí a nie bytosť mystickú - tu mu svaly nepomôžu. Slabý film - slabý výkon-vše naprd.Dal som dve hviezdy - znižujem na jednu. ()

maverick10

Opet nam zlo filmari predstavuji jako kytarystu co umi delat jenom ramus, ale nedokaze zahrat par akordu. Ze satanismu jsou jen stripky a film se toci zase jenom kolem jedne obehrane osy - hlavni hrdina chrani slabou a karsnou divku prede vsema a nemuze verit ani svym pratelum. Tohle je jedna z nejprovarenejsich prisad do filmovych jidel co znam a dela se mi z toho zle . . . ()

BoredSeal

Fakt debilní film o tom, jak v atmosféře hysterie Y2K Arnold brání Satanovi, aby si zapíchal. Béčkař Hyams vykrádá obrazy a nápady z různých hororových klasik a snaží se to namixovat s trochu akce a hlášek pro Arnolda, což bohužel vedle dementní zápletky nešlape. Aspoň jsem měl radost, že pobaveně hrající Gabriel Byrne dostal po všech mizerně placených kvalitních filmech dobrý honorář. ()

lekr

Naprostá bomba! Strhující příběh, vynikající akce, dokonalé hlášky a skvělý Arnold, kterému role zatrplkého policisty, kterého opustilo štěstí výborně sedla!! Svým závěrem mě snímek úplně uzemnil! Jeden z nejlepších Arnoldových filmů!! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis