Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

david.babick

začátek se tvářil jako supr krimoška se satanským tématem :-) ale i tak stačilo vypnout mozek a sledovat Arnolda a jeho nejlepší mušku ve filmech všech dob ! :-D konec to trošku pokazil..ale i tak krásných 3 a půl hvězdy :-) Arnold natočil i horší filmy ()

StefeMakovec

Doom slayer Arnie to dokázal. Opět ukázal, že jeho kulturistická kariéra za něco stála a že tu sílu hodit samotného Satana jednou rukou přes rameno z pěti patrového baráku tam má. Přijde mi ale, že to režisér udělal až moc vážné. Kdyby to udělal více na styl Bethesdy tak by to mohlo mít i několika dílné pokračování jako Terminátor. Atmosféra ze začátku super pak už se horšila, ale jako oblíbený film bych si to určitě dal. Nějaké kulisy ani efekty nepokulhávali. Všechno to do sebe docela hezky zapadalo. Soundtrack taky ušel, ale zase tam mohlo být trochu více toho rocku a metalu. No chápu, že režisér měl trochu jiný záměr, ale budiž. ()

Redmann

Vcelku prijemny akcny oddych. A herecky koncert Arnieho v kostole, ked si uvedomi, ze zbran je zla... Ten vnutorny boj, ktory sa odraza v tvari je nezabudnutelny. :-) ()

emilkac

a je to tu! strašna škoda! Arnold už nie je Arnold! a začalo to týmto filmom! verte či nie ale je to tak! stratil sa jeho dobrý čuch na dobrých režisérov. alebo už nemal na výber? tak či tak bude nam za tebou smutno šefe! bol si ten najväčši akčný hrdina! vratiš sa? ()

JoKKeR

Zas tak špatný to nebylo jak to tu někteří zatracují,ale zas na druhou stranu ani nic dobrýho to nebylo takovej střed,ale je tu přeci Arnold a Byrnes takže do zatracení bych to nehazel ()

Sentinel

Jo, uznávám, že kdyby tam nehrál Arnold, tak už pomalu druhý den nevím že jsem tenhle film viděl, ale jinak proti tomuhle přešlapu vlastně nic nemám. Hlavně ho neberte vážně, stejně jako Arnoldovy pokusy o vážné herectví. Jako sebeparodie funguje docela dobře, plus solidní akce a skvělý Byrne, takže proč ne? ()

veverysiak

Sú aj väčšie prehrešky voči umeleckému vkusu a filmovej múze z komôrky satanistickej roztopaše ako je toto, a vôbec nesúhlasím s názorom, že najväčšia kravina je naschopnosť najmocnejšieho nepozemského zloducha vysporiadať sa s voľákym priemerným smrteľným expolišom, o čom by to potom celé bolo, a čom by boli podobné kúsky, hoc aj vyššej úrovne, je to oddychovka, nikto tu nebude drkotať zubami, zakrývať si oči vankúšom, hrýzť si nechty, ani mékať pri ľakačkách, trocha efektov, trocha strieľačiek, trocha krvi, trocha behačiek a obstojný typ Satana v podaní Gabriela, takže 65%. ()

Pjotrik

Trochu navýším ten bídný průměr. Film má skvělou atmosféru, z Gabriela Byrnea alias satana jde opravdu strach, Arnie překvapivě nehraje žádného bouchače, ale spíše ztroskotance a dokonce ve filmu zemře (nevybavím si, v jakém snímku se mu to ještě podařilo. Terminátor se nepočítá:))). Dovolím si uděit 75% ()

brasek

Akčný horor s Arnoldom? Ale áno... podarené a skoro skvelé. Arnold Schwarzenegger pôsobí v tomto filme inak, nie je to už neohrozený hrdina aj keď zo svojej akčnosti nestráca nič, Gabriel Byrne bol dokonalý... absolútne mu rola Satana sekla, Kevin Pollak zahral sympatickú postavu... škoda že zhorel :-) ()

daleba

Viděl jsem tento film asi před deseti lety a málem se uzoufal k smrti... Ale nevím čím to, teď jsem na to narazil znovu a neskutečně jsem se bavil. Myslím, že je to dost nedoceněný a Gabriel Byrne je super ďábel!! Pusťe si to všichni po těch letech znovu a myslím, že minimálně o hvězdičku to hodnocení zvednete, protože tenhle film fakt není vůbec špatnej... ()

Thomak

Já vážně nechápu, proč má zdejší osazenstvo s timdle parádnim kouskem problém. Všichni ho známe: Arnold neni žádnej Vymítač ďábla, je to halda svalů s pekelnym rakouskym přízvukem a víceméně neexistujícíma hereckejma schopnostma (přesto mě párkrát dokázaly překvapit)-ty dohání macatejma bicákama.Proti konci světa dělá všechno co může a neni to tak strašný, perfektní Byrne v roli Satana je důstojnej soupeř, Arnold si to s nim rozdává na férovku, která vrcholí velkolepym akčnim finále s destrukcí kostela (jedna z více vyloženě působivejch trikovejch scén). Nemůžu říct, že sem byl napjatej, to ne, ale temnou atmosféru film má, bezvadně jí dokresluje muzika (místy tichej nářez, místy latinský zpěvy, místy správně kýčovitá symfonická podbarvovačka). Párkrát sem se i celkem zasmál, rozhodně jeden z Arnoldovo lepčích filmů (bohužel se tomu nedá říct klasický akční béčko), za mě lepší čtyři hvězdy, ať nežeru, prostě. PS Parádně působěj momenty jako Arnold vyhazující Satana z okna, kněz s puškou snažící se odstřelit Satana, ukřižovanej Arnold, Arnold s vírou ve svojí bouchačku a další a další.. ()

RyonMathrin

Arnoldovi role hrdiny zachraňujícího nevinnou dívku jednoduše sedne. Gabriel jako vládce pekel je taky velmi povedený. Myšlenka a poselství filmu je jasné a je mi sympatické - Arnie nakonec vždy odolá svádění pekelníka a bojuje za dobro i za cenu sebeobětování. Trochu by to šlo zkrátit, zbytečně moc lekaček. Každopádně zasloužené 3*. ()

st4nford

Nechápu zdejší průměrné hodnocení. Za mě skvěle napsaný a zrežírovaný akční horor s prvky detektivky, který si minimálně 80% zaslouží Snad jen až na moc bizardní obydlí Thomase Aquinaského a lehce umírněného chování postavy ďábla, to nemá nic na pováženou. V druhém zmíněném případě chápu, že tvůrci se rozhodli pro komornější příběh, kdy postava postupně sílí a získává své přívržence. Schwarzenegger jako ochránce a mučedník skvělý. Dokonce bych řekl, že jedna z jeho nej rolí po Termínátorovi a Dutchovi z Predátora. Škoda, že je tento film tak upozaděn. Možná se hodně lidí chytá za vlasy, že se obyčejný bodyguard postaví vládci pekel, ale když v tom vidíte transtextuální náboženský přesah, tak vše dává smysl. Jericho měl osud taktéž předem určený.. proto například viděl vize stejně jako Christine atd. Rozhodně originální nápad v "realistickém" provedení, nikoliv žádné mega apokalypse, kde hoří města.... Temná atmosféra, skvělé Fincherovské svícení, výborně zvládnuté vedení herců a úžasná hudba Johna Debneyho. Upřímně jsem rád, že je zde více lidí, kteří mají na film stejný názor jako já. :) ()

Hammond

Velmi dobrý počin pro každého, kdo se chce nechat unášet prvoplálovou akcí z 90. let. Film, u něhož není radno přemýšlet, jinak narazíte na spoustu scénáristických zkratek a nesmyslů, kterým se ale spíše zasmějete, pokud víte, co od filmu čekat. ()

Saxos

Snaha následovat 70-80. léta, kdy Omen vládlo knižnímu i filmovému průmyslu. K tomu šoupnout milénium, Árniho, akci a stejně to nefunguje. Závěr: nedoporučuji. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis