Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

lenzi

Čuduj sa svete, zaujalo ma to. Na prvý pohľad zlátanina, ale malo to istú atmosféru. Tri hviezdy a štvrtá za ten atypický (neamerický) koniec. ()

Knor

Není to nic extra , ale ani žádná katastrofa. Arnie jak už to tak bývá nakope prdel každýmu za každou cenu a nejde mu nefandit. Skoro celý film až na posledních 20 min. šlo lehce o horor a pak to sklouzlo do výbušné akce což je škoda i když asi horší by bylo vidět Arnieho bez obrovský bouchačky. No každopádně nuda to nebyla, ale myslím, že víckrát se na to už nekouknu. ()

ANTYCHRYST

Zajímavé pojetí konce světa, jako takového akčňáku s Árným :) V pohodě koukatelné. Pro mě toto téma má své kouzlo a jakmile se na scéně ukážou symboly satana, pentagramy, bezradná církev s tajemnou vědmou, která má stigmata, tak to je přesně dle mého gusta a jsem ve svém živlu. Celkově to působí dobře, ďábel je sympaťák :) 75 % Scénka v kostele jak to všechno lítá je parádní. ()

dawnie

Takový milý ďábelský béčko se sympaticky zanedbaným Arniem, charismatickým pekelníkem Byrnem a pár pěknýma výbuchama. ()

HERGImanCZ

Film má své světlé momenty, které kdyby převládaly, vyšvihly by hodnocení na 4 hvězdičky. Bohužel některé pasáže jsou tak ubíjející, že vás až začnou nudit. Rozhodně bych film ale neoznačil přímo jako špatný. Na jedno zhlédnutí je úplně v pohodě, jen si ho podruhé asi nepustíte. ()

ardno5

Hodnotím, jako fanda Mysteriózních a Arnoldovýh filmů.. Dříve jsem dával hvězdy 3, ale nyní s odstupem času a s přibývajícím věkem se na tento film dívám trošku jinak. Jako malej jsem žral například Komando a teď mi příjde oproti Konci světa jako úplná kakačka. Je to zkrátka takové dospělejší. Připadá mi, že Arnold krásně dozrál a role mu seděla, až na pár detailů to zahrál dobře. Příběh měl větší potenciál a druhá třetina filmu mě trošku zklamala i když palec nahoru za úplný závěr, který NEkončí jako ostatní Arnoldovky. Viděno 3x a už to nepotřebuji dále vidět. Dávám 70% ;-) ()

Clark_Kent

Mysterióznější zápletka a naprosto fantastický hlášky. Nemůžu si pomoct na tuhle "arnoldovku", nedám dopustit. Jen přemýšlím, kdo tady komu nakopávat prdel, jestli Satan vypuštěnej ze žaláře Arnoldovi, nebo Arnold tomu seschlýmu Satanovi??? ()

papadoce

Fantastická záležitosť. Milujem tento film. Gabi Byrne ako druhý najlepší satan filmovej histórie a Arnie ako nebojácny Jericho, profesionálny bodyguard na pokraji osobného zúfalstva zo smrti ženy a dieťaťa. Ten film má správny pomer temnoty, akcie, paradoxne aj trefného humoru, proste parádna akčná klasika. Už úvodná scéna so satanom v reštike, či predstavenie Jericha v scéne s vrtuľníkom mali päť hviezd jak oči, a cupitajúca Robin Tunney to iba dokreslila. Arniemu rola sadla ako uliata a treba povedať, že svojou temnotou sa totálne vymykala jeho filmografii. Pán Komando vyzeral drsne, ale pritom skutočne dobrácky. Mňa ale neskutočne bavil Jerichov kolega stvárnený Kevinom Pollakom. Hláškujúce hovado, lenže neskutočne trefne a zábavne, pritom totálny sympaťák. Škoda, že títo týpkovia vo filmoch vždycky končia pod drnom. Jednou z najlepších scén bola kuchyňa a priamy rozhovor vládcu temnôt s Jerichom. Scenáristická lahôdka. Ten rozhovor som si vychutnal prvýkrát, keď som film videl v kine, aj xytíkrát, keď som ho pozeral o 23 rokov neskôr na detskom televíznom kanály. Za mojich čias sme za detské považovali Filmárika a Filmušku, nie Belzebuba a Archaniela Gabriela. Doce si starý. Ani sa mi nechce čítať čo presne vám na End of the Days prekážalo, že ste to stlačili ku 57. Ale zato viem koho by som na vás poslal. Gabi, trhaj. Päťka jak oči. ()

departed

Asi jsem za poslední dobu neviděl víc cringy scénu, než když si Arnie nechá nakopat prdel od starý babičky. Těhle momentů tam bylo ale víc, aby se náhodou neřeklo, takže když už nic jinýho, tak aspoň ta správná deštivá šedivá atmosféra velkýho jablka se dala krájet a rozdávat na potkání. ()

Ex_Machina

„Najväčším úspechom diabla sú ľudia neveriaci.“ Nad tým by sa dalo zamyslieť, no ak by to bola pravda, tak príchod satana na zem môže mať rôzne podoby. Napríkad také, ako nám predvedie Gabriel Byrne. Zlo v jeho prevedení je až príliš silné a jediný, kto sa mu môže postaviť je Arnie. Ako depresívny drsňák, ktorý prišiel v živote o všetko a už nemá čo stratiť sa pokúsi zachrániť svet v krásne temnej a drsnej atmosfére New York city. ()

Eraser

Tenhle film není zase tak špatnej jak se povídá. Kdyby nebylo naprosto otřesnýho závěru, tak bych mu klidně jednu hvězdičku přidal. ()

Sir Ludvig

Náhodou celkom fajn oddychovka, kde sa mixuje, čo príde pod ruku. S čisto ironického pohľadu je tento film pohodovou zábavou na inak nevyplnený večer. ()

HanSolo

Film teda rozhodně nedopadnul tak, jak dopadnout mohl a jediné, co zde stojí za zmínku, jsou skvělí Arnold a Gabriel Byrne. ()

Elegnor

Možná je hloupý sledovat takovýhle filmy už navečer, kdy ještě neni naprostá tma a ticho, ale mě tady atmosféra nejen že nepřišla hrůzostrašná, ale ani mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje.. Tak nějak jsem to odkoukal a mam z toho takovej nijakej pocit.. 2*, protože jsem viděl i horší.. ()

Uninstall

Tak tento film byl první, na kterým jsem byl v kině. Docela ostrej start v 9 letech :-D Samozřejmě jsem vůbec nechápal o co go.... Když jsem se na to podíval s odstupem času, tak jsem zjistil, že jsem pochopil všechno :-D ** ()

Dinsberg

Proti komu ještě Arnold nebojoval? Proti samotnému Satanovi. A máme tu námět na film. Arnie se nikdy nepokusil a dramatické herectví, hlavně proto, že víc výrazových prostředků má i Jason Statham. Film plný akčních kliše, mající dokázat, že Arnold se popere s kýmkoli. Jelikož se pod film podepsal i tvůrce ojedinělého hitu 2010: Druhá vesmírná Odyssea Peter Hyams, jinak béčkový tragéd, výsledek odpovídá dvěma bývalých hvězdám s upadající kariérou, které hledají jistý kasovní trhák. ()

Anniysha

Obrovské plus za volbu herce, který ztvárnil Satana. Určitá dávka napětí tu nechybí a atmosféra je ideální. Určitě ve mě ten film nevyvolal takový dojem, že bych se po nocích bála o svůj život, ale proč ne? Triky, vtipné hlášky, Satanův ledový chlad ( a ano...jeden podezřele nesmrtelný hrdina). Mě to prostě bavilo... ()

Everwin

Film po neprávu odsouzen průměrnými hlasy. Prvních dvacet minut funguje dokonale a nechybí skvělé akční zázemí, které dokonale symbolicky kopíruje bitvu nebe s peklem – od helikoptéry až do hlubin metra. Dobře obsazená role satanáše, jeho vystupování, obzvláště je pak pikoškou pokoušení Jericha v jeho vlastním bytě. Satan se místy chová hloupě, nicméně atmosféra filmu tak zůstává zachována a hrdinové neztrácejí svou pozici vzhledem k všemocnosti této postavy. Film patří určitě k těm nejlepším, co Arnie natočil. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis