Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

baronGrga

Když se mi před rokem na Silvestra poštěstilo spatřit krvelačný lux a chlípnou sprchovou hadici díky Bloody New Year, napadlo mě, že tenhle tematický, silvestrovsko-novoroční horor jen tak něco nepřekoná. A taky že ne. Letošní Silvestr s End of Days sice nabídl širokou škálu výbuchů, od drobných exploziček až po tradiční gargantuovské detonace, nejednu křtitelničku zchvátily sirné jazyky, nejeden vagón podzemky skončil v plamenech pekelných a nechybělo ani milostné tango Arnieho s vrtulníkem. Přesto to nějak nebylo ono. Peter Hyams si předsevzal rohatý thriller, leč kloubit pokus o temný horor s akční Arnoldovinou je jako snažit se házet granáty po satanovi a nebýt Arnoldem. 45% ()

trulda

Typický Hyams a Arnie ani tentokrát nepřesvědčil, že umí hrát. Námět sice docela zajímavej, ale finální scénář je tak blboučkej, že ono ani vlastně moc co hrát nebylo. JEště, že Gabriel Byrne má svoje charisma a Robin je tu ještě docela roztomilá... ()

Pollini

Ale mě se to docela líbilo, až na tu větu:" Nedopustím, aby se Ti něco stalo!". Gabriel Byrne už hrál kněze (Stigmata) a je naprosto skvělý. Obsahuje to několik skvělých scén, kvůli kterým to stojí za to vidět. ()

tommyvercett

Arnold je dobrej a vždycky když se potká s ďáblem Byrnem je z toho skvělé setkání. Tenhle film o konci světa mě prostě bavil. Má jen dobrou reklamu, to je vše :-) ()

Miso1985

Určite to nie je zlý film.Aj keď potenciál,ktorý to malo sa prejavil podla mňa až poslednú polhodinu.Akcie by som uvítal viac,a menej nudných pasáži..Arnold slušne drsný ako vždy,Gabriel Byrne svojho satana zvláda na jednotku,ostatne ako väčšinu svojich úloh.Nad "miernou" bizarnosťou faktu,že prišiel démon z pekla a problémy mu robí nejaký policajt z New yorku sa netreba moc zamýšlať.Na to aby to bolo zábavné je tam dosť dobrých momentov.Možno mierne nadhodnotené ale mne sa to páčilo ()

energo

Je to spíše horor, než akční film. A film je to skutečně napínavý s temnou atmosférou od začátku až po konec. Co je netradiční v americkém filmu, že hlavní postava umírá. Vskutku nečekané. Ve filmu jsou velmi dobré vizuální efekty. A ten herec, co hrál záporáka byl lepší než Arnold, který se zase v takových žánrech téměř vůbec neobjevuje. I soundtrack je na úrovni. ()

SNCIS

"Je to ten největší podvodník všech dob. Má jen dobrou reklamu. Stane se něco dobrého - Je to boží vůle. Stane se něco špatného - Cesty páně jsou nevyzpytatelné." Božský Arnii v béčkovém hororu, ale dobře natočeném béčkovém hororu. Gabriel Byrne jako satan skvělá volba, Lissbonová super! Mrazivý soundtrack, hororová atmosféra, dějově hodně jednoduché a já se zkrátka nenudil a mohu jen doporučit. - 80%. ()

Jirkacek

Kdyby ve filmu Konec světa nehrál Arnold Schwarzenegger, asi bych se vůbec na tento americký počin nepodíval. Jenže tento legendární herec roli bývalého detektiva Jericho Canea přijal a tak jsem musel 121 minut trpět před TV obrazovkou a čekat než se v přehrávači dotočí DVD. Ano, film se mi nelíbil už svým pojetím, těžícím z blížícího se roku 2000, kdy nám bylo předhazováno, že naše Země bude zničena a počítače nebudou fungovat a já nevím co ještě. Prostě masová masáž nás obyčejných lidí strašením co bude, až se začne odvíjet nové milénium a k tomuto bubu efektu se přidal i film Konec světa. Dále se mi film nelíbil svým dějem, který do akčního balíku namíchal věčný boj mezi nebem a peklem a bohem a satanem. Autoři filmu v čele s režisérem Petrem Hyamsem dílo z roku 1999 pojali jako výbušnou směs kouzelníka Pokustóna - stačilo namíchat deset deka bible, pět litrů krve, jednu celou hvězdu a hlavně tuny nábojů a střeliva. Vůbec celý film mi spíš připomínal klasickou akční střílečku s kladným hrdinou v podobě Arnolda, než snahu přiblížit divákovi věčná boj dobra a zla. Pro mne, který peklo i boha považuje za lidský výmysl a nástroj na zastrašování lidí a lepší manipulaci s nimi, bylo těžké se hlouběji do děje ponořit. Sledoval jsem tak bez zájmu bohapustou a bezsataní podívanou, navíc docela špatně natočenou, takže jsem si musel dávat hodně dlouho dohromady, oč vlastně těm zabijáku z řad církve jde a proč se satan po 1000 letech zase objevil na tomto světě. Směšné mi připadalo, že rohatý ďábel v lidském těle mohl takřka cokoliv a zástupci boha skoro nic, dokud do boje nezasáhla urostlý agent Jericho, aby zachránil nebohou dívku, zrozenou před 20 lety pro satana, se kterým měla počít dítě a tím zničit náš svět. Ten sice není o moc lepší než peklo, ale přece jen bych chtěl někde žít, takže jsem fandil, aby se boží dílo povedlo. Bohužel mne jinak než Arnoldem Schwarzeneggerem a akcemi film Konec světa neoslovil a proto mu uděluji pouze dvě končící hvězdy **. ()

martin2702

Docela pěkně udělaný film spíše horor ale čekal jsem od toho víc snad asi jediný film ve kterém Arnold zemře nepočítam terminátora tam je to jasný ale zde zase zachrání svět úhlavní nepřítel mohl být lepší herec. ()

hdraf

70% - Byrne je skvěkly ďáběl, Arnosld klasika...tajemno, boj s babkou, čurání benzinu, Arnold alkoholik a nakonec obětování. Dobrý. ()

angelle

Bavilo ma to, strhlo ma to do deja, nepozerala som sa stokrát, kedy to skončí, takže za mňa to bol úspešný film. Avšak, najradšej by som sa vyjadrila k diablovi aneb k dokonalej voľbe herca na túto rolu. Keby som bola režisér, vybrala som niekoho, kto vyzerá na prvý pohľad ako bad boy, ale Gabriel skôr pôsobí ako milý pánko, preto mi najprv ako diabol nesadol, ale potom som si uvedomila, že zlo by malo byť v skutočnosti nenápadné a lákavé na pohľad, takže v konečnom dôsledku bol Gabriel perfektnou voľbou do tejto role. ()

darius1706

To byla fakt ptákovina, ale dokoukal jsem to do konce a asi 2x jsem se i bavil. Není to kdovíjaká hitparáda, ale 45 % tomu dám. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis