Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Adramelech

Překombinované, laciné a navzdory akčním scénám trochu nezáživné. Kromě toho mě namíchlo, že se filmoví tvůrci otírají o Tomáše Akvinského, autora Summy teologické. Zdalipak ji četli? Nabízím jinou verzi konce světa, kterou vyprodukovalo moje nevědomí. - - - Sen o konci světa (v noci ze 4. na 5. února 2023) - - -     Na světě začali mizet lidé. Psali o tom na webu, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Později jsem si všimnul, že centrum Prahy je poloprázdné, žádní turisté a domorodců po málu, takže to asi bude pravda. Když proces mizení pokročil, dal jsem se dohromady se skupinkou lidí z okolí mého bydliště. Staráme se, abychom přežili a rabujeme obchody. Nejsme sami, kdo to dělá, ale lidí je už tak málo, že potraviny patrně vydrží až do konce. Občas někdo z nás zmizí nebo se k nám připojí někdo nový.      Přišla k nám jedna holčička, věkem tak z prvního stupně základní školy. Stěžuje si, že jí zmizeli oba rodiče, že nemůže chodit do školy, protože škola je zavřená, a že jí nefunguje internet v mobilu. Ztráty připojení k internetu asi lituje nejvíc, protože se dotazuje, jak je to s kabelovým připojením a jestli bych pro ni nemohl zprovoznit nějaký počítač. Říkám, že mé připojení ADSL ještě funguje, ale řada stránek je nedostupných. Nelze se dostat na žádný náš ani zahraniční zpravodajský server. Pořád ale šlape Wikipedie, slovníky Lingea a nějaké esoterické stránky. Stránky internetových prodejců vesměs stále existují, ale objednávky nikdo nevyřizuje. „A co Facebook?“ naléhá děvčátko. Odpovím, že jsem se na pár profilů díval, ale všechny zprávy na nich jsou staré několik měsíců.      Holčička ukazuje, co přinesla z posledního rabování: plnou igelitovou tašku kravat. Já na to, že hodit se mohou, třeba kdyby se člověk chtěl oběsit, ale jinak dnes žádnou cenu nemají. Když probíhá konec světa, ztrácejí kravaty na hodnotě.      Pomyslím na to, že tenhle konec světa je vlastně docela elegantní a hygienický. Žádná válka, žádná epidemie, žádné mrtvoly. Nejvyšší prostě přikázal andělům, aby to tady vypleli, a oni začali konat. ()

Haymar

Podle mě jak Hyamsovi, tak Arniemu zbytečně moc křivdíte. A taky nechápu, proč všichni za každou cenu musí všude hledat mouchy jen proto, aby je hledali. Také srovnávání s klasikami "satanas" žánru je mimo mísu. End of days je v první řadě temný thriller s prvky hororu i akčňáku. Jasně, nejde o žádný majstrštyk - oba výše zmínění pánové již natočili lepší ale taky mnohem horší kousky. Kdybych chtěl rejpat, nemusel byh chodit daleko - faktických i logických blbostí tam bylo fakt přehršel - což je ale problém především debilího scénáře. Také ta hromada klišé a Arnieho pokusy o charakterní herectví byly k popukání. Ale o to tu přeci vůbec nejde. End of days nabídlo hodně hustou atmosféru, zajímavou zápletku (z které se bohužel dalo vytěžit mnohem mnohem více), celkem ucházející triky, dobré akční scény, vynikajícího záporáka (Byrne byl fakt ďábel par'exallance) a především pytel zábavy - od začátku až do konce. Samostatnou kapitolou je zde role ďáblova protivníka v které se hlavní protagonista představuje v (pro něj) dost netypické (příjemně civilní a "lidské") poloze. Arniemu padla role Jericho Canea jak prdel na hrnec a s daným úkolem se popasoval opravdu dobře. Suma sumárum 60% ()

Greny

efekty klasika Hollywoodu - námětově zajímavá myšlenka možná trochu pokulhává ve zpracování, ale zabaví to :) ()

TERRORDROME

Mnohí tomu vyčítali že tam Arnold bojuje proti satanovi samopalom. Preboha veď je to predsa Schwarzenegger, mal snáď vytiahnuť ruženec a vyhnať ho intenzívnymi modlidbami s rakúskym prízvukom? To by bol už len trapas! Mne sa tento film páči aj po x pozretiach, proste to funguje. Arnold ako ožranský ochrankár, bitka s fanatickou babičkou, satan štiaci benzín a podobné chuťovky z toho robia takú bizarnú zábavu s impozantným ( na Arnolda neobvyklým ) koncom. ()

Lefty86

Akční horor . Arnold jako samotářský polda , žije sám a o nic se moc nestará. nakonec se postaví samotnému satanovi a zachrání svět. jediný film ve kterém Arnold na konci zemře ()

Paldiny

Blížiace sa milénium, príchod Satana a Arnold Schwarzenegger. Znie to komicky, ale do smiechu mi teda nebolo. Film má príťažlivú atmosféru, niekoľko vyšperkovaných momentov z kategórie mrazivých, efektných, béčkových aj provokatívnych. Solídny rozpočet zároveň dovolí príťažlivú kameru, nezvoľní z nastolenej dynamiky, ukáže zopár pekných trikov, na chvíľu sa dostane k slovu aj obľúbenec Stan Winston. Nápomocná tiež hudba, ktorú si vzala za svoju PC hra Painkiller. Kasting najsilnejší v úlohe charizmatického a pekelne presvedčivého záporáka, tiež chválim zaujímavú postavu bezdomovca, aká dala spomenúť na Hellraisera. Najslabší asi scenár, niekedy príliš doslovný, inokedy predvídateľný, ku koncu až naivný. Celkovo ale spokojnosť čo Arnolda povýšila zas o level vyššie a dokázala, že má na neho pazúre krátke aj sám diabol. ()

M.I.K.E.

Prumerný thriller,temná atmosféra.S Arniem to jde trochu z kopce,už to není on kdo je nepochybně hlavní hvězdou filmu,jak tomu bývalo u Terminátorů a predatorů a buh ví včem dalším,Gabriel Byrne tě Arnie bohužel rozmláckl jak červa,byl o 2 třídy lepší,výborně Gabriely - skvělý výkon,jenž zachraňuje tenhle snímek ()

kritiklon

Co si o tom myslet??? Chvilkama výborná atmosféra i akce a pak najednou těžká parodie. Ale nepovažoval bych to za brak nebo propadák. Konec světa byl pro mě určitě zábavnej snímek ale nesmíte ho brát příliš vážně. Je to spíš taková odpočinková zábava pro nenáročné u který jednoznačně vypnete! 2,5 za 55% ()

Emo-haunter

Nebylo to vůbec špatný béčko. Mělo to atmosféru, hodně akce, slušné triky, dobrou hudbu i trošku mysticity. Určitě neváhám dát poctivé 3 hvězdičky a 65%. A Tunney byla hodně sexy! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis