Tully vypraví příběh Marly (Charlize Theron), matky tří dětí, které její bratr (Mark Duplass) pořídí chůvu. Přes počáteční nedůvěru si Marla k pozorné, nepředvídatelné a mladé chůvě Tully (Mackenzie Davis) vytvoří silné pouto. (Bontonfilm)

Dlubal David

Komedie, jo? Fakt? ■ Když pominu fakt, že jsem se docela často při sledování nudil, když pominu to, že mě děj němel jak vtáhnout, když pominu, že výběr herců byl špatně zvolen a jim to spolu prostě nepracuje, tak efekt šestého smyslu, který se zřejmě měl dostavit, se bohužel nedostavil. ■ Takže vidět a zapomenout... Více slov netřeba. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [52/100] ■ (H) Charlize THERON [58/100] ● Mackenzie DAVIS [80/100] ● Mark DUPLASS [55/100] ● Ron LIVINGSTON [55/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Dinner with Friends (2001) ● I'll See You in My Dreams (2015) ● Sex After Kids (2013) ● Tallulah (2016) ● The Good Mother (1988) ● Motherhood (2009) ● This Is 40 (2012) ● The Sixth Sense (1999) ● Crazy Kind of Love (2013) ● Please Stand By (2017) ● Table 19 (2017) ● Middle of Nowhere (2008) ● Men, Women & Children (2014) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 30-VII-2018; 21:22] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [44/100] ■ (CSFD) XmildenBoPouhleradoKokska(C) [44/100] ()

Fifer

Koukám, že názory na film se různí. Můj je pozitivní. Reitman nijak neexceloval a odvedl dobrou režisérkou práci. Klíčovým prvkem je scenáristka Cody. Ta se probrala ze své tvůrčí krize a po hodně průměrných scénářích (Znovu a jinak, Nikdy není pozdě) přišla konečně se zajímavějším námětem i zápletkou. Zbytek zvládla Charlize Theron. ()

Chilly00

Ve stylu Reitmana - svižné dialogy, vtipní lidé, důraz na mezilidské vztahy, zvrat na konci. Podobně jako ve filmu Lítám v tom nás čeká v závěru zajímavá pointa. Diablo Cody odvedla jako už s Juno skvělou práci a spolupráce s Reitmanem ji svědčí. Charlize Theron v roli životem ztahané matky exceluje. Nejvíc se mi ale na filmu líbí jeho hra s žánrem. Jak tenká je hranice mezi vnímáním snímku jako příjemnou a optimistickou komedii nebo relativně temné psychologické drama, čímž ve finále opravdu je. Moc zajímavě udělaný a svěží film. Ano, řešení problému hlavní hrdinky je naivní a až příliš rychle smetené ze stolu, ale mně to zážitek nezkazilo. ()

Ben Nevis

Vypadá to, že ne všichni v Hollywoodu trpí nemocí středního věku a potřebou překopat životy od základu. Tully je oslava nudného stereotypního života, kdy nesexujete, protože na to prostě nemáte chuť, a snažíte se zvládat povinnosti rodiče i za cenu kolapsu. Milujete svoji manželku, i když její břicho vypadá jako měsíční kráter. Marla vypadá jako pragmatická žena, tak jsem některé její kroky nepochopila, hlavně ve vztahu k úspěšnějšímu bratrovi. Taky nechápu to popírání, že dítě není normální a každý není povinen mít božskou trpělivost vůči jeho záchvatům, zahodit své potřeby a věnovat se pouze pomoci "speciálním" jedincům. Tento přístup liberalistů zjevně nefunguje v USA, kde si zdravotní a duševní problémy mohou dovolit pouze bohatí. ()

BOURQUE

Ďalšia spolupráca režiséra J. Reitmana s herečkou Ch. Theron. A opäť z toho mám zmiešané pocity. Zobrazenie „depky“ u matky po pôrode je len povrchný. Film pred očami diváka „kvapká“ pomaly, bez výraznejších scén (výnimka snáď záver). Ch. Theron na svoju rolu sa pripravila svedomito (o pribraných plus kíl ani nehovorím), hrá svedomito a oddane. Ale (teraz) na väčší „level“ to nie je. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rockerman

Doufám, že se nedopustím žádné nekorektnosti když napíšu, že je to hlavně film pro ženy. Myslím to tak, že ženy se dokážou lépe vcítit do pocitů Marly po narození třetího dítěte. Celé jsem to prokouknul až tehdy, když Drew diktuje v nemocnici rodné příjmení své manželky. To právě ozvláštňuje jinak poklidně a bez překvapení vyvíjející se děj. Film stojí za zhlédnutí už kvůli Charlize a jejímu výkonu. ()

tomik99

Ano, ženy to mají před, v průběhu a po porodu velice těžké a někdy jsou na vše samy. Ale to je vše, co se chtělo filmem říci? Pokud ano, tak je to velice málo a místo filmu stačil dvacetiminutový dokument. Charlize Theron a ostatní herci jsou skvělí a je to vlastně jeden z mála důvodů, proč nakonec dávám dvě hvězdy. Za mě jinak naprosto nevýrazný a nic neříkající film, který de facto načne nějakou (?) zápletku, kterou stejně nedokončí. Posledních pár minut je zmatečných, jakoby to tvůrci radši rychle chtěli ukončit, protože věděli, že to je průser. No, toto už víckrát ne. ()

Jakubik

Popravdě ani sám nevím. V jistých směrech to bylo fajn pač to celkem slušně odráželo realitu a ve výsledku ten nebyl špatný, ale prostě nebyl ani skvělý. Prostě přesně střed. Znovu už bych ho vidět asi nemusel. Herci taky fajn… ()

dalziel

Až priveľa hany na jednom mieste na môj vkus.Celý film aj Konec je super, nech si každý vraví čo chce,mne sa to kurva lúbilo. ()

kondor77

Film jsem viděl už před časem a patrně bych si na něj už nikdy nevzpoměl, kdybych ho nezahlédl v programu. Asi bych ho ani nehodnotil, ale to bych si musel odpustit následující metaforu, což by byla škoda, protože je nesmírně inspirující. Postavy ve filmu jsou charakterově stejně ploché, jako hrudník Mackenzie Davis. Chápete to, ne? Ona má malá prsa, stejně jako je "malá" hloubka charakterů ústřední dvojice. No není to intelektuálně obohacující? ()

Anomiska

Strašne dobre to začalo, ukázať odvrátenú stranu materstva a vôbec rodičovstva. Nejak sa to ale rozpadlo. Snáď nabudúce... ()

Sharleen

Jason Reitman natočil jeden z filmov, ktorý zaraďujem do kategórie "úplne ma to dostalo" - Thank You for Smoking. Charlize Theron opäť nabrala dosť kíl kvôli úlohe a opäť exceluje (vidieť ju šalieť na nejakej metalovej kapele stálo za to). Mackenzie Davis jej veľmi schopne sekunduje. Zdá sa, že táto kanadská herečka, ktorú si hneď po Tully vybrali do jednej z hlavných postáv Terminátora Dark Fate, má niečo do seba. Rozuzlenie celkom prekvapilo, keďže si celý film kladiete otázku, kto tá záhadná Tully vlastne je. I keď podivná scéna odohrávajúca sa v spálni už čosi mohla naznačiť, ľudský mozog je skôr náchylnejší k tomu, že si asi dali nakoniec trojku. Je to dosť depresívna záležitosť, ale podaná zaujímavým spôsobom. ()

Pete

Cesta do hlubin duše matky na mateřské? To se tak úplně nepovedlo, i když momentky z rodičovského života jsou odpozorované přesně, a začátek vypadá, jakoby ho natočil Alexander Payne. Včetně dialogů, které mají mít vybroušený vtip, ale tím se právě vzdalují realitě. No a pak přijde ta magická Marry Poppins, a celé to nabere nevyhnutelný směr k Fight Clubu pro vyčerpané maminy. Vážně. ()

PlysovyMacko

Ocenujem ako Charlize pribrala aspon dvadsat kil , aby vyzerala ako matka po troch porodoch. Kojenie, menenie plienok a kopa nervov. Tully bola zlata, taku kamosku by som chcela. Stabilita je najvacsi dar aky mozte dat dietatu. ()