V neurčitej budúcnosti niekde v Nemecku sa nemý barman Leo (Alexander Skarsgård) snaží vypátrať, kde nečakane a záhadne zmizlo jeho dievča Naadirah (Seyneb Saleh), ktoré pred ním ukrývalo jedno tajomstvo. (sochoking)

P1tr

Duncan Jones poprvé zklamal a netrefil se zcela do mého vkusu. Mute je zvláštní produkt u kterého lze těžce hádat o co tvůrcovi šlo, neboť snímek se evidentně snaží divákům něco sdělit, ale těžko říci co a tak zůstává pouze pátrání hlavní postavy, které se až podezřele snadno žene vpřed až do cíle. Mute zaujme hereckými výkony, kdy především Paul Rudd exceluje ve všech svých scénách a očím lebedí také povedený vizuál světa blízké budoucnosti. Se zbytkem filmu už je to poněkud složitější. Snímek nabízí několik potenciálně silných emocionálních momentů i příběhových zvratů, které jsou zabity a umírněny nešikovnou dramaturgií, kdy se tyto chvíle stanou jakoby nic a zničehonic a tak jim chybí potřebná údernost, což podtrhuje také divná a často nepasující hudba. Tyto chyby jsou zásadní, ovšem i přesto má Mute své kouzlo, kdy v mnoha scénách nabídne zajímavé zprostředkování fungování svého světa, či postavy vedou zajímavý a hloubavý dialog, což alespoň na chvílí vrátí děj na správnou kolej a ačkoliv na ní snímek nikdy nezůstane příliš dlouho, nedá se mu upřít dobrý záměr, který dokáže kvality vytáhnout alespoň do vod lepšího průměru. ()

iXtr3m3

Skôr dráma, ako triler, či sci-fi a už vôbec nie mysteriózne. Paul Rudd ako vždy skvele zahrané, Tarzan sa len prechádzal a ostatní do počtu. Tento film zlyhal tam, kde sa nečakalo. Škoda. ()

SpaceOdyseus

Tezko nachazim neco, co stoji za to pochvalit. Mozna Paul Rudd me svou kreaci bavil. Jinak je to smira. Je to nesmyslne napsane, zmatene odvypravene a celkem nudne. Vizual je okoukany uz od roku 1982, Skarsgard je krajne nesympaticky a i tech par kousicku akce je uplna bida. Jones po trech paradnich filmech natoci toto? ()

Zmrv

Pokud by se nejednalo o Duncana Jonese, byla by to velice fajn sci-fi jednohubka. Takhle bohužel po shlédnutí zbývá spíše pachuť promarněného potenciálu. Scénář je totiž poněkud chaotickou změtí se zbytečnými postavami. Vizuální stránka je ovšem na "netflixovské" poměry velmi sympatická. a dobré jsou i výkony ústředního dua Skarsgard-Rudd (kterému slizký parchant vysloveně sednul). Kdyby to byl film od někoho jiného, šel bych možná i na 4*, takhle je to jen průměr. 60% ()

Gogo333

Na film jsem se těšil, scifi ja rád a k tomu Eric z TB, Duncan Jones a jeho tři předešlé filmy se mi líbily a nedávná pecka Altered Carbon ukázala, že Netflix i pěkný scifi umí. Bohužel tady to vůbec nefunguje. Alex ve filmu nemluví a skoro ani nijak nehraje, většinu filmu se nic neděje a to něco málo akce není nic extra. Paul Rudd a ten jeho otřesný knír tomu taky nijak nepomohli. Velká škoda, tohle zamrzelo. ()

F.W.Colqhoun

Tacere numquam, saepe paenituit loqui. Totéž platí v přeneseném slova smyslu asi na jakékoliv projevy, včetně těch režijních. Někde hluboko, přehluboko v dystopickém německém Mute se ukrývá skvělý noirový příběh. Nekazí to ani tak podivné obsazení (proti srsti hlazený dobrák Paul Rudd, travesti-hobit Dominic Monaghan a další), ani celkem vtipně nedotažená výprava dystopického Německa a la Der Blade Runner, odkud by každý nejraději pláchl. Jemně to zazdívá režie, o níž nedokáži říci nic lepšího, než že je nesoustředěná a vlastně (syna Davida Bowie mám v úctě a skoro se tu urážku stydím vyslovit) - amatérská. (A je to venku.) Ta vynulovala sílu scén, o nichž bych se nedomníval, že jdou natočit nezajímavě a tak, aby osud postav zůstal divákovi lhostejný. Povedlo se. Dobrého - pomálu, zpravidla mimoděčného a jaksi zvenčí: Ukolébavka od Nirvany, ozvěny Angela Badalamentiho v soundtracku, odkazy na Moon. Tacent, consentire videntur. ()

radekgfx

Sci-fi pozlátko a alegorické prvky jako záchytné body a kat rutinní dramatické zápletky. Film plný kontrastů. Němý, technologie se stranící amiš ve futuristickém, neony prozářeném světe, nihilistické prvky multikulturního města na pozadí rodinného dramatu a proklamovaných morálních hodnot, utilitární technologie předmětů všedního dne a stíny opulentních retrofuturistických vznášedel, příběh psaný skrze žánrovou šablonu, příběh topící se v nánosu jinotajů, film o ztrátě, film o nalezení. Předešlý Duncanův počin Moon (2009) snímku nepropůjčuje pouze atmosféru sdíleného univerza, ale též určitou nezávislou jinakost. Na rozdíl od něj je zde většina sci-fi prvků spíše prvoplánově, nejsou nosným elementem příběhu a nikam jej neposunují – film by se bez nich obešel. Na straně jedné je jimi příběh ozvláštňován, na straně druhé mu dělají medvědí službu. Sci-fi kulisy se nezřídka jeví nevěrohodně lacinými. Moon (2009) tuto lacinost maskoval monotónní utilitární prostostí, pestrobarevné ulice a interiéry klubů futuristického Berlína tuto možnost nenabízí. Sci-fi kulisy též navozují zcestný dojem, že je příběh filmu poplatný jeho technicistním reáliím; ve skutečnosti je tomu spíše naopak. Snímek je věnován památce dvou režiséru blízkých osob. Přímočarý prozaický narativ, zdá se, nebyl prvotním cílem. Film to ustojí skrze jinakost hlavního protagonisty, snovou atmosféru, uvěřitelný svět a alegorické příměry. ()

IvcaSammet

Opravdu nechápu tak nízké hodnocení. Samotný námět je výborný a vůbec mi nepřipadá zmatený, zdlouhavý ani neúplný. Atmosféra je skvělá od začátku až do konce, futuristický byl dostatečně na to, že se jedná o rok 2035 (!!). Alexander Skarsgård byl naprosto výborný, přece jenom jsem ale nemohla odolat dvojici Paula Rudda a Justina Therouxe - aha, tak už vím, proč tak nízké hodnocení, homosexualita je v Česku stále tabu, co?! A tentokrát se musím přiznat, že se jedná o jeden z opravdu hodně mála sci-fi filmů s koncem, který by se mi osobně tak líbil jako právě tento. Tak proč jsem vlastně nehodnotila všemi pěti hvězdičkama? Vlastně sama nevím, jako by mi tam něco chybělo, protože jsem absolutně netušila, co od filmu očekávat. Po druhém shlédnutí hodnocení ještě možná upravím ... ()

Grizzly

Bylo to dobrý. Cyberpunku je málo a já mám takovýhle ujetosti rád. Sice sem se ze začátku vůbec nechytal, ale po chvíli dobrý. Svět výbornej a celý je to takový podivně ujetý a hodně jiný. Kdyby to bylo anime tak to tady všichni glorifikujete až do nebes. 70% ()

ink flo

Smutnej pád jednoho nadějnýho sci-fi režiséra - od Moon a Source Code přes Warcraft až na úplný dno. Že je to Netflix produkce by nevadilo, řemeslně vypadá ten cyberpunk svět celkem dobře a připomene třeba Johnny Mnemonica. Ale že takovýmu režisérovi unikne, že točí absolutně hluchej scénář fakt nepochopím (btw. v polovině jsem usnul ale druhá půlka to prý nezachránila). ()

Rathalos

Duncan Jones je jeden z mojich oblubenych reziserov a potesilo ma,ze opat nieco stvoril,tentokrat mysteriozny sci-fi thriller,nema taku uroven ako filmy predtym,no nebolo to zle a ma to zaujimavy koniec,keby bolo viac akcie,tak by som dal plne hodnotenie,ale takto to jednoducho nejde...:-) ()

Folky

Zbytečnost. Zdlouhavé, nudné a nezajímavé s výjimkou Paula Rudda, který mě se svým parťákem bavil. Vážně, proč se to odehrávalo v budoucnosti, když jediný efekt, který to má je, že pár věcí vypadá víc high tech a v jednom záběru auto letí, místo aby jelo po silnici? Hlavní postavy jezdí v trochu jinak vypadajících autech, používají jinak vypadající telefony a to je vše, co je na tom sci-fi. Němost hlavní postavy je tam taky zřejmě jen proto, aby jí vedle velikosti mohly nadávat ještě za něco. Nedivil bych se, kdyby tam tyto dva prvky byly dodány později, aby film víc zaujmul. Jediné dobré na tom, je těch několik zvláštních postav. Kruci, proč nenatočili film o nich a cpali tam němého dobráka, který absolutně nemá na to, být tahoun filmu?? Nakonec dám tři hvězdičky jen proto, že scény s Paulem Ruddem si rád pustím znovu. ()

xmy

Futuristický Berlín zpracovaný pěkně. To je asi jediný klad. Mute je neuvěřitelně nudný, rozvkleklý a špatně zahraný film. Příběh opravdu hrůza a režie též, režisér se od otřesného Warcraftu vůbec nezlepšil. Škoda, dalo se z toho vykřesat určitě víc. ()

Johny M.

Snímek vizuální vymazleností futuristickýho světa i ultimátní nudou a přepálenou stopáží podobnej Blade Runner 2049. Ovšem co je u jednoho v pořádku, u druhýho vadí.... zvláštní. ()

FaithZombie

Kdo by řekl že Duncan Jones může něco takhle masivně zmršit? Nic tu nedává smysl. Proč se film odehrává v Německu? Proč je vůbec zasazen do budoucnosti když jediná technologie kterou hlavní hrdina používá je smartphone? Proč se film vůbec snažit propojit s Moon? Jaký má vůbec pro film význam že je hlavní hrdina němý? A do toho ještě amiš? Jak může té malé holce být naprosto u řitě co za zvěrstva se kolem ní neustále děje? A proč se vlastně ani jedna z postav nechová alespoň trošku logicky? Chudák Duncan se teď bude muset nějakou chvíli pořádně snažit, než mu zase někdo na něco dá prachy, protože tohle nevypadá, že to bylo zrovna levné a je to pořádný průser. ()

Slizard

Nedocenený, nenávidený a hlavne predovšetkým zabudnutý. Takto by sa dal ľahko opísať nový film od režiséra, ktorý nám priniesol filmy: Moon alebo Source Code. Mute je vlastne takým duchovným pokračovaním už vopred spomínaného Moon. Tentoraz sa, ale neodohráva na mesiaci, ale vo futorologickom Berlíne plnej korupcie a všetkých druhov zvráteností. Celý film sa točí okolo nemého protagonistu, ktorého nemota pochádza z nehody, ktorú mal ako dieťa. Dej sa odohráva okolo neho a jeho priateľky, ktorá zrazu za záhadných okolností zmizne. Celý film je doprevádzaný výborným soundtrackom a solídnymi hereckými výkonmi, vďaka ktorým je Berlín hneď pestrejší. Aj napriek odstrašujúcim hodnoteniam mi film v konečnom dôsledku výborne sadol len možno škoda tej prepálenej stopáže. A chladnej priam bezcitnej atmosféry, ktorá samozrejme nebola zámerom. ()

mac000

Až když se ukážou ve vzduchu vzduchu se pohybující přibližovadla, sledovadla, natáčedla apod., divák si plně uvědomí, že žánrem je scifi. To ale není vůbec podstatné a pouze díky pokroku v lékařské vědě (přesněji řečeno chirurgii, pokud se dá to co dva z hlavních postav děje provozují jako profesi, za chirurgii označit) je do děje vnesen prvek fantastična. Jinak ale (možná překvapivě) jsou hlavním motivem mezilidské vztahy, což je ovšem zabaleno do obvyklých násilných a násilnických scén. Ke konci však překvapivě dobré... ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem