V neurčitej budúcnosti niekde v Nemecku sa nemý barman Leo (Alexander Skarsgård) snaží vypátrať, kde nečakane a záhadne zmizlo jeho dievča Naadirah (Seyneb Saleh), ktoré pred ním ukrývalo jedno tajomstvo. (sochoking)

Mamlas

Chaotický zmatený příběh, hrubě přeplácané kostýmy, otřesně udělané jakoby město budoucnosti, směska všech možných žánrů splácaných dokupy hlava nehlava. Dávám 1⭐ za snahu o podivný atypický film, ale byla to nakonec stejně jen blbá zmatlaná nesourodá krávovina. ()

bezslipov007

Nechapem tak nizke hodnotenie. Pre mna to bolo medzi 3 az 4 hviezdami. Co sa tyka sci-fi zanru, tak urcite nic prevratne, to sci-fi tu sluzi len na akesi vykreslenie atmosfery. Mozno by som si vedel predstavit aj inyi koniec, kebyze to male dievca skonci v opatere svojho stryka, ale to by ma vsetci milovnici happyendov poslali do horucich pekiel. ()

migele

Mnohem zajímavější děj, vyvrcholení a prostředí než ve většině mainstreamových sraček. Viděl jsem to na Netflixu a dalo zabrat se k tomu dostat přes hromady Will Ferrellových sraček..... ()

JollerCZE

Mute nabídne naprosto nádherný vizuál, Berlín budoucnosti je naprosto překrásný. Hudební podklad krásně sedí, pomalé melodie skvěle prokreslují atmosféru. Příběhově se film trochu ztratil. Ve filmu jsou dva hlavní problémy, které se propojují, ale dohromady to působí trochu zmateně a hlavně unaveně. Co se týče hereckých výkonů, tak A. Skarsgard i P. Rudd celkem pěkně sedí. Skvělý výkon podal i J. Theroux, u kterého mě mrazilo při každé scéně. Dohromady je Mute dvouhodinová utahaná detektivka se skvělou hudbou a nočním kyberneticky-futuristickým Berlínem. Od D. Jonese to mohlo být lepší. Celkově to hodnotím jako průměr. ()

HouseFan

Duncan Jones po perfekním Moon'u přináší jeho duchovní pokračování a i když, hlavně po příběhové stránce, to není vyslovený majstrštyk, tak nápad, herci a scénografie to dokonale kompenzují. Akce není přehršel, nicméně její decentní projevy jsou poměrně zdařilé. Panoptikum postav je zvláštní, ale uspokojující. Herecké výkony jsou jednoduché, ovšem zapadají a dodávají celku příjemnou střídmost. Kýžený easteregg se Sam'em Rockwell'em dorazil, ale úplně nenadchl. Mute jako příjemná a decentně zpracovaná futuristická oddychovka, za mě určitě ano, ale Moon je pořád na špici... ()

DJMaroko

Dvouhodinová sračka - Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller to vše jen pouze okrajově spíše je do Drama. Protrpěl jsem to jako vždy u těchto filmových zklamání až do konce. Film vypadá zajímavě bohužel mu chybí logika. Postavy se chovají jako idioti a místy utíká smysl celého děje. ()

Zdenek.D

Značně nevyvážený film - první a druhá polovina nabízí rozličné zážitky a obě spojuje jediné - nízká vizuální atraktivita a omezený rozpočet. Otázka je, proč je film zasazen do budoucnosti, když to nemá na děj žádný vliv. První půlka věnující se představení postav a rozvíjení zápletky nastavuje slušnou laťku, zatímco druhá zaměřující se na rozuzlení a uzavření příběhu již jen ztrácí na tempu. V konečném důsledku 3 velice slabé hvězdy - více práce ve střižně a zkrácení filmu o půl hodiny by rozhodně přineslo lepší výsledek. Nalákala-li Vás ukázka tak raději doporučím Blade Runner (1982 či 2049) - oba nabídnou výrazně hodnotnější zážitek. ()

Tafi.CK

Tohle jsem si užil. Jasně, mouchy to má, snesl bych třeba lepší soundtrack a trošku víc "oddělit" některé scény týkající se různých charakterů, ale jinak, jinak to pro mě bylo hodně milé překvapení. Alexandera Skarsgård jsem si vyloženě užil a ostatní role byli zahrané taky fajn. Tohle si dám určitě ještě alespoň jednou. ()

pvlkohout

Příběh němého Amiše odmítajícího technologie, který hledá ztracenou přítelkyni v kyberpunkovém Berlíně budoucnosti, který jakoby z oka vypadl Blade Runnerovi... Ve filmu pobaví maličkosti - Německo budoucnosti je zemí vskutku multikulti až zaplesá srdce každého voliče Angely Merkelové. Tak například hlavní mafián se jmenuje Maxim, má ruský přízvuk jak poleno, ale je to černoch černý jak bota. A zmíněnou Angelu najdete ve filmu na dvouseteurovce, pětiseteurovce pak vévodí Karl Marx... Jen na tom bezbariérovém přístupu by měli zamakat, vše se ovládá přes hlas, což němého jaksi diskriminuje... :D Nechci spojlerovat dál, každopádně mě se film líbil... ()

AmunRa

Berlín blízké budoucnosti je nápadně podobný deštivým a temným scenériím Blade Runnera. K tomu protetika na vysoké úrovni, roznáškové drony a všudypřítomný organizovaný zločin. V tomto světě němý amiš nepoužívající techniku hledá svou zmizelou milou. Proti výkonům v hlavních rolích není co říct. Alexander Skarsgård v roli němého barmana i Paul Rudd jako jako bývalý vojenský lékař, příležitostný kat a agresivní sociopat hrají výborně. Problém je, že vést vyšetřování v cyberpunkové budoucnosti stylem noir detektivek 30. let 20. století je efektivní stejně jako doprava balónem v době tryskových letadel. Úspěchy se dostavují v podstatě náhodou a za pomoci mstivých zločineckých spiklenců. Skarsgårdovy pěsti mají zase štěstí, že nikdo proti nim nepoužívá nic silnějšího než nůž a i tak dostává pěkně naloženo. Tempo filmu je pomalé až melancholické, což je v zajímavém protikladu k cyberpunkovému okolí. Přesto je dvouhodinová stopáž přehnaná. Neubráním se povzdechu: Čekal jsem víc. ()

nikhaj

Zaujimavy film po viacerych strankach. Ta bieda vs luxus, spodina , špina, uplne dno. Pfuj plivu na všetko. Vpodstate frajer je detektiv ale vela toho nenahovori. Scifičko co si mierne odfrcalo na cyberpunkovej vlne ()

Zerathus

Skarsgård běhá po městě a hledá svoji přítelkyni, která mu něco tajila. Mezitím se taky přesouváme za Ruddem a Therouxem a blbnem s jejich postavami chirurgů z podsvětí. A to je prakticky vše. Jones před X lety napsal pár různorodých postav a kolem nich postavil tu nejjednodušší zápletku kterou vymyslel. Vlastně mi přijde jako kdyby jen vymýšlel "cool" nápady a nějak se je snažil pospojovat. A tak to taky vypadá. Film postrádá pocit celistvosti, world building je nevyrovnaný a všechno nakonec je jako horská dráha. A bohužel ani soundtrack Clinta Mansella to nezachraňuje. Jsem rád že Jones si splnil svůj sen a že natočil Mute ale rozhodně mi připadá jako kdyby kvalitativně jeho filmy upadaly. Za mně lepší čtverec a obavy do budoucna. ()

stuj

Hezká výprava a zajímaví herci, ale to bylo bohužel všechno. Příběh jaksi chyběl. Resp. nebyl vůbec zajímavý. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem