Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

sadlokan

Wesmírná wariace na High noon odehrávající se na vzdálené planetě v 80.letech minulého století.Titanový lítačky do baru,obří kýble na hlavách a šerif 007 s pumpičkou. ()

MickeyStuma

Těžební společnost, tentokrát na jednom měsíci planety Jupiter. Ano, tentokrát, neboť takové prostředí se v osmdesátých a devadesátých letech ve sci-fi žánru ve filmovém pojetí používalo hodně často. Jak ve vesmíru, tak i na Zemi v hlubinách oceánu. Dějově však máme patřičnou změnu. Sci-fi je ve spojení s krimi žánrem, čímž se příběh stal zajímavým sci-fi kriminálním thrillerem, ve kterém se v hlavní roli federálního maršála vyšetřujícího záhadná úmrtí představil Sean Connery. Celý film se ale kupodivu ničím zvláštním nevymaňuje. Maršál prostě hledá padoucha, během čehož mu samozřejmě půjde o život, a to je vše. Jen se to neodehrává na Zemi. Nic víc, nic míň. Přenést krimi žánr do takového prostředí byl zajímavý nápad, který však zůstal na půl cesty. Atmosféra je příznačná a neústupný charakter maršála podmanivý, což jakoby základu daného aspektu postačilo. Napětí však vázne a akční scéna ke konci se sice snaží být věrná typickému akčnímu žánru se vším všudy, avšak stále nabývá dojmu leckteré podivnosti. Sci-fi výprava je na počátek osmdesátých let povedená, takže dané prostředí i dnes má určitý atmosférický efekt. To se týká i speciálních efektů, které jsou i dnes přesvědčivé, i když mnohé, stejně jako u filmu 'Vetřelec' (1979), po technické stránce zastaralo. Viz třeba monitory a grafika počítače. Onu atmosféru to však drží pevně a to je na tom to nejdůležitější. Jedná se o zvláštní film, který má snahu uspokojit spíše po thrillerové stránce, než po sci-fi. Divák si musí najít své divácké místo k plnějšímu uchopení celé etudy, což není zrovna jednoduché. Avšak komu se to povede, filmový odpočinkový zážitek potom budiž zaručen. V opačném případě se celý koncept snímku ponese jen v trochu lepší průměrnosti. ()

Torpid

Klasický westernový příběh nacpaný do kosmické lodi. Šerif, záporák, nájemní vrazi, naháněčka, střílečka. Potěší charismatický Sean a především skvěle hláškující doktorka v podání Frances Sternhagen. Vůbec dialogy jsou překvapivě přímočaré a dobré /s výjimkou úplně zbytečných keců s manželkou, které kdyby scénárista vynechal - dobře by udělal a já čtvrtou hvězdu dal/. Velmi slušná výprava a hudba od legendy. Akční scény z dnešního pohledu dost zestárly. Kdyby to Hyams pouze napsal, vynechal "mám tě ráda /rád říkačky" a režii předal někomu lepšímu, mohla to být klasika. 70% ()

Cruchot

Charismatický policajt Sean Connery, sympatická doktorka s prořízlou pusou Frances Sternhagen, maestro Jerry Goldsmith a atraktivní prostředí těžařské kolonie na Jupiterově měsíci. Ale také poměrně banální krimi historka a nezajímavě vyprávěný příběh policisty bojujícího proti korupcí prolezlému systému. Ačkoli s většinou nových remaků se mi otvírá pověstná kudla v kapse, tenhle film by si ho možná zasloužil. S lepším scénářem a audiovizuálními efekty. Ale zase by to bylo bez Conneryho a bez Goldsmithovy hudby... ()

waska

Outland, též Třetí měsíc Jupitera ( ČT ) je průměrná sci-fi ozdobená účastí Seana Conneryho ( proč tu roli vzal? ). Příběh je pouhou otřepanou limonádou, který vede k neochvějně stejnému konci jak je to u podobně laděných filmů běžné. Závěrečná přestřelka s předem jasným vítězem. ()

Zet

Tři a půl. Druhá půlka filmu je hóóódně natahovaná, moc se toho v ní nestane a kazí tak solidní rozjezd. Každopádně musím docenit skvělou výpravu, takže zaokrouhluju směrem nahoru. ()

Likan7

Connery ve sci-fi? Nezmínit ho pánové z Moviezone ve svým podcastu Filmů v síti, určitě by mi to uniklo. Atmosférou hodně připomínající Vetřelce. Není to tak temné a už vůbec ne hororové, ale taková ta špinavost základy u Jupiteru, dlouhé chodby a vlastně skoro všechno to Vetřelce hodně připomíná. Kdyby mi někdo tvrdil, že je tohle sequel, klidně bych tomu věřil. První polovina se mi líbila určitě víc, je komornější, atmosféričtější a záhadná. Škoda, že se "všechno" vysvětlí někdy v polovině a pak to jde celkem do kytek. Průměrný sci-fi se zápletkou, která by mohla být v jakémkoliv "normálním" filmu na Zemi. ()

Smrtholka

Náhodou dobré, napínavé, pravda, místy ploché, ale Sean Connery-.jinak nejde-skvělý. Konec je skvělej, jen bitka ve skafandrech-to už bylo na mě moc. Ale 4 hvězdičky jsou akorát. Na to, aby to byl průměr, to má výborné herce-Steven Berkoff umí hrát ,,psychouše" jako nikdo, Frances Sternhagen jako Dr.Lazarus výborně břitká atd., zvuk výbornej, vše přesvědčivé do detailu, tak proč nedat 4 hvězdičky? ()

Allegro.g.

Viděl jsem tenhle film hodně, hodně dávno, ale nějak se mi zapsal do paměti, nějak se mi líbil. Možná proto, že mi připomínal mého oblíbeného Vetřelce, možná proto, že mi připomínal western, možná proto, že se v něm až tak moc nedělo, což mi někdy vyhovuje. ()

walecz

Tedy, smekám. Tak realistické prostředí, kde všechno vypadá funkčně a vlastně reálně je málo (za všechny alien a blade runner). Prostě u mě za 4 a z velkých sympatií k Seanovi.... ()

johnsnow

Detektívka vo vesmírnom prostredí? Prečo nie. Naozaj úchvatný film s výborným connerym. Celú dobu som chcel dať púäť hviezd ale záverečná likvidácia zabijakov bola dosť odfláknutá, takže * ubrať musím. Inak však vynikajúci film. Kto ho nevidel nech to napraví. ()

Kanalizato

Neni to spatne natocene, ale vlastne je to docela nudne... Prvni tretina dobra, druha tretina horsi a posledni tretina vyslovene slaba. ()

jack_scott

Velice průměrný film, který sice není celkově vzato špatný, ani nudný spíše jen...plochý a nepřekvapující. Největší problém snímku je, že postrádá jakýkoliv hlubší náboj, protože ten příběh je tak tisíckrát ohrané klišé, až to bolí. Člověk by jen čekal v hlavní roli Stevena Seagala či něco takového. navíc hlavně zpočátku čeká jen na vetřelce, který by se do té celkem ponuré atmosféry a interiérů skvěle hodil. Snímek se tváří jakoby akčně, ale prostě tu není ta akce. Prostě Hyams. To člověk prostě nechápe, jak mohl natočit 2010 a pak věci jak otohle či Sound of thunder....to prostě člověk jen žasne. ()

elpin

První půlka je fajn a člověk čeká co bude a jak se detektivní příběh vyvrbí. Druhá půlka je ale naprostá příšernost. Čekal jsem že se zápletka vyřeší nějakým rafinovaným a efektním způsobem, když už hlavní hrdina dny dopředu věděl co se chystá a když má k dispozici plno vymožeností moderní doby v budoucnosti. Místo toho se ale tři chlapi nahánějí s brokovnicema po vesmírné stanici jak někde na divokém západě. Nuda! ()

Plague.

Šíleně průměrná akční krimi, která se odehrává ve vesmíru. Ve Sci-Fi toho moc "Fi" není, prostředí je uděláno na svou dobu perfektně, ale jaksi dějově hrozná šeď. ()