Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

Romadoor

Především v první hodině napínavý a zejména atmosférický thriller s nadčasovou zápletkou (drogy/korupce/morální dilema o významu práva v nepřirozeném a k lidskému životu nepříznivém sociálním i životním prostředí), kterému však v druhé půli dochází dech, příběhově selhává a chování postav se stává nerealistické. Ve výsledku, ale ještě pořád dobrý a napínavý film. ()

Trumper

Z filmu je vyloženě cítit nadšení, jaké muselo rezonovat mezi filmovými tvůrci ještě dva roky poté, kdy se objevil filmový přízrak jménem Vetřelec, a rozhodně za to nemůže jenom Jerry Goldsmith. Minimálně z hlediska filmové estetiky ve stylu „used future“ si v 80. letech z Vetřelce vzal asi nejvíce právě Peter Hyams ve filmech Outland a také 2010: Druhá vesmírná odysea. Chápu, že spoustě lidí musí tehdejší představy o technologiích budoucnosti připadat z dnešního hlediska zaostalé, ale já se prostě nemůžu zbavit dojmu, že mají svoje kouzlo a vlastně i svoji logiku. Stejně jako Vetřelec i Outland se odehrává ve futuristickém industriálním prostředí hluboko ve vesmíru mimo dosah civilizace, takže mechanická tlačítka, která vydrží věky, drátová propojení, která lze snadno opravit, a obecně humpolácké přístroje, kterým rozumí i ten největší blb z těžební kolonie na měsíci Io, mi v takovýchto podmínkách připadají praktičtější a uvěřitelnější než dotykové displeje, bezdrátová připojení a ultratenké přístroje zn. Samsung. Není se tedy čemu divit, že jsem se dobrou půlhodinu pouze kochal úchvatným audiovizuálním zpracováním, než jsem si uvědomil, že Outland je vlastně dobře zamaskovaný podvod na diváka. Pod lákavým sci-fi kabátem se totiž skrývá celkem obyčejná kriminálka, která by se klidně mohla odehrávat v nějaké továrně na předměstí Anchorage na Aljašce. Což mimochodem samo o sobě nezní jako špatný námět, ale spolu se sci-fi reáliemi to působí spíše jako zbytečná kombinace. I tak jde ale o solidní film. /70% ()

Pawouk123

Vcelku průměr, ale je to sci-fi a pro to mám slabost. Vesmírná základna byla zpracována opravdu hezky a Connery je prostě fajn šerif. Pár do očí bijícich nelogičností budiž s jejich přimhouřením přetrpěno. PS: Tomuto filmu u mě předcházel o skoro 30 let mladší Moon a je docela zajímavé porovnat tehdejší a nynější pohled na budoucnost a těžbu mimo planetu zemi. ()

PeteBuck

Tuctová sci-fi kriminálka vo vesmíre. Kulisy evidentne čerpané z filmu Votrelec, ale režisér to nevedel nejako umne podať. Celkovo ten štýl jeden proti všetkým, asi ako Dirty Harry in outer space. Dalo sa, ale nejaký extra zvlášť dojem to vo mne nezanechalo. Ak ste fanúšik Seana Conneryho a sci-fi, tak povinnosť vidieť, inak Vás nečaká žiadne prekvapenie ani extra akcia. ()

Sunwheel

Skutočne priemerný film s (na tú dobu) skvelými kulisami a produkciou. Žiaľ obyčajný scenár a obyčajní herci, z ktorých ako vždy vyčnieva škótska legenda. Film neurazí, ani nenadchne a na jedno pozretie obstojí. ()

Johgas

Trénink na Total Recall. Seana mám normálně moc ráda, ale tady jsem jeho postavě nějak nevěřila. Pěkné kulisy, hudba a drsná doktorka Lazarusová v podání Frances Sternhagen. ()

Vodomilec

Outland mě dostává atmosférou, vykreslením světa měsíce Io a hlavně je tu Sean Connery jako neústupný strážce zákona. ()

Sopholojong

Polozabudnute becko o vesmirnych dialavach (ktore boli vtedy "in" v kazdom druhom filme) s tromi nezabudnutelnymi aspektami - postbondovskym charizmatakom Connerym, votreleckou instrumentalkou od "Zlateho Smitha" a maskerskou divocinou vybuchujucich hlav, alebo rozparanych bruch. ()

Chicharron

Angličani asi chtěli mocí mermo spáchat nějakou hardcore scifárnu a vyšla jim z toho pěkná srajda... Jen namátkou - o dva roky před tím vznikl legendární Alien , o rok později neméně legendární The Thing ... a v tomhle filmečku "charizmatický" Sean Connery není schopný dostat dva týpky, aniž by při tom nezdemoloval půlku stanice... Nějak nechápu, proč se v souvislosti s Connerym vůbec používají termíny jako "charizmatický" atp., vždyť hraje jako bačkora... Když ho srovnám s Tomem Skerrittem v Alien nebo s Kurtem Russelem v The Thing...strašný, jedním slovem, strašný. Sean Connery never more. Už nechci vidět žádný film s tímhle přeceňovaným patlalem. Jedna hvězdička za kulisy, jinak vůbec nic... ()

goodridge

Kulisy slušné, atmosféra tiež dobrá, hudba je OK. Connery to slušne ťahá, len je veľká škoda, že to nestačí pretože dej aj zápletka sa veľmi pomaly ťahajú a nudia. ()

CaptainPixel

Paradne spinavy, vesmirny, westernovy Bcko, vizualne silne inspirovany dily jako Vesmirna Odysea nebo Vetrelec s lepenkou vytunenejma kalkulackama misto zamku, jednoduchym dejem a o pulhodiny prestrelenou stopazi. ()

Zupan_

Ačkové sci-fi s nazozaj dobre vymakaným vyzuálom, kulisi a kostými veľmi pripomínajú prvého Votrelca. Zaľudnené prostredie ťažobnej kolónie zvládnuté na jedničku. Connery exceluje. ()