Outland

• Česko Třetí měsíc Jupitera (více)

Policista ONiel (S.Connery) je poslán do pracovní kolonie na jednom z měsíců Jupitera, kde jsou hlášeny násilné smrti horníků. V těle obětí byla vždy nalezena smrtící droga. Šéf základny moc vstřícný není, a tak se ONiel musí na vlastní pěst vydat po stopě drogových překupníků. Stává se však terčem najatých vrahů… (pfa)

Wacoslav1

Hodně průměrnej film. Hyams je prostě takový rozporuplný režisér někdy zazáří, ale spíše se drží v tom průměru. Tady vyzdvihuji hlavně charizmatického Conneryho. Jinak žádnej velkej zázrak.50% ()

LiVentura

Mně se líbilo. Temně pojatý ve skutečnosti dost jednoduchý příběh "kosmických dealerů drog", které odhalí a slušně likviduje jeden osamocený šerif. ´Odpočinkovka´. :-) ()

lamps

V pravé poledne (1952) vsazené do vesmírných kulis alá Vetřelec, se Seanem Connerym v hlavní roli? Okey, beru všemi deseti. Námět fajn, Connery jakbysmet a o Jerrym Goldsmithovi ani nemluvě, ale Hyams coby scénárista příliš nezaujal a nepřináší ve více jak sto minutách takřka nic, co by stálo za zapamatování a dlouhodobě přetrvalo - nechci tomu určitě křivdit, audiovizuálně se jedná o prvoligový sci-fi zářez a atmosféra v druhé půli funguje možná ještě lépe než u zmíněného westernu (který moc v lásce nemám), ovšem kazí to neúměrně jednoduchý příběh a slabé zobrazení záporáckého syndikátu. Ale pravda, něco přeci jen přetrvalo - pikantní výbuchy hlaviček ve smrtelné atmosféře, později upgradované ve slavném Total Recall... 60% ()

Javert

Povedený mixuňg klasického pozemského krimi a 70s sci-fi, kterému trochu škodí poněkud přehnaná "rodinná linka". Jinak ovšem nemám výhrad - Conneryho výkon je standardní, hudba ač obyčejná, do filmu padne, nuda se v mém případě taky nedostavila. 7/10 ()

Goldbeater

Outland je zábavná vesmírná variace na western V pravé poledne. Sean Connery hraje vesmírného šerifa a tahle drsná role mu velmi sedí. Zajímavé je sledovat vlivy o dva roky staršího Vetřelce, od něhož si Outland převzal nejen styl úvodních titulků a vynoření názvu filmu, ale i skvělou hudbu Jerryho Goldsmithe. ()

Snorlax

Tohle není ani pořádná detektivka, ani sci-fi, ani akční film, je to od každého trochu, přičemž každá ta trocha je velmi nevýrazná. ()

Anderton

Objektívne skôr za tri, ale kto má podobné sci-fi, odohrávajúce sa na cudzích vesmírnych telesách rád a kochá sa pohľadom na nejaké tie pozemské stavby na nich, bude nadšený. A to aj napriek pomerne nezáživnému záverečnému zúčtovaniu, kde sa Connerymu darí nejak príliš hladko a celkovo som očakával od finále väčšiu vynaliezavosť. Ale film je správne "špinavý", kto videl Mesiac 44 tak ten bude hneď doma. Nepremýšľajte príliš nad scenárom a logikou a nechajte sa ponoriť príťažlivým fikčným svetom tohto filmu. Hyamsovi komerčné scifíčka išli. Do určitej doby... ()

klerik

Škoda tej rutinérskosti, ktorá film posúva do šedého priemeru až podpriemeru. Nechápem ako to ten Hyams robí, že dokáže natočiť slušný sci-fi akčniak (TIMECOP), atmosferický sci-fi horor (RELIC) i vesmírne dobrodružstvo (2010: DRUHÁ VESMÍRNA ODYSEA) ale keď to má zmiešať dokopy, je z toho nezáživný (i keď miestami sympatický) blivajz. Chápem, že išlo o jeden z jeho prvých filmov, ale keď to porovnám napr. s Emmerichovým MESIACOM 44, je Outland ozaj málo zábavný. Ale pevne verím v remake, lebo na tejto kostre by sa dal natočiť výborný adrenalínový sci-fi akčnák... ()

SeBig

Béčková kriminálka s nádechem scifi a Šonem Konerym aka drsným Ounýlem, kterej jde uklidit bordel na měsíc jupitera Nejvíc mě bavily ty slovní přestřelky mezi Ounýlem a doktorkou. Atmosférá béčková a jen mě trochu mrzí ten dost odfláknutý konec.. tvůrcům se chtělo asi srát, že to tak urychleně utli. Slabší čtyřka. ()

dopitak

Dost dobrý béčko na to, že to Sean utáhne celý sám. Atmosféra nebyla vyloženě špatná a povedl si interiér stanice. Navíc Pavel Soukup na mladšího Seana, to je vždycky balada. ()

Yardak

Sice je to už velmi staré Sci-Fi s Connerym, ale má určité kouzlo. Spíš je to "scifárenská" detektivka, neboť v pracovní kolonii se dějí divné věci a nový šerif kolonie chce zjistit, co se to vlastně děje. 80 %. ()

honajz

V pravé poledne na třetím měsíci Jupitera, v těžařské kolonii. Po pravdě řečeno, nebýt Seana Conneryho, jehož charisma film zachraňuje, asi by film stál za starou belu. Triky na 80. léta docela v pohodě (Lucasova výrobna triků byla tehdy pro ostatní filmaře ještě moc drahá), a je pravda, že i to prostředí svým způsobem hraje roli. Špičkování Conneryho s doktorkou pak patří rovněž k tomu lepšímu. Ale jinak je to taková béčková oddechovka na páteční večer, když chce člověk vypnout. ()

Bauer odpad!

Takže, policista na jednom z měsíců Jupitera řeší divné a znepokojující smrti horníků. Docela zajímavý nápad, ale zpracování je příšerné! Už dlouho jsem neviděl něco takhle příšerného, jako je tento snímek. Peter Hyams natočil pár snímku, které mně opravdu baví. Ovšem, na Outland koukat po deváté hodině večerní, tak myslím, že bych usnul. Koukal jsem na to v sobotu odpoledne a zhruba po 30 minutách mi začala padat hlava a chtělo se mi silně spát. Udělal jsem si litr kafe a dokoukal jsem to s výsledkem, že jde o ztrátu času. Pro mně osobně je to jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Zařadím ho do TOP10 nejhorších filmů. Větší nudu jsem nezažil! A to, že tam Sean Connery pobíhá s brokovnicí to nezachrání. A co je smutné je, že ani je účást ten film nezachrání před odpadem, což je mi líto, protože Conneryho mám rád a je to skvělý herec. Roli v této kravině neměl brát!!! Totální odpad, který nechci nikdy víc vidět a ani o tom slyšet!!! ()

mm13

Nudná a plytká sci-fi variácia na High Noon, naviac plná dier. Dokonca ani ten Sean Connery nepôsobil práve najpresvedčivejšie. Céčko! ()

Lacike

Klasicka nudna kriminalka odohravajuca sa v sci-fi kulisach na vesmirnej rafinerii. Pripad vrazd, ktory sa vysetruje je dost nezaujimavy. Connery tu ako vysetrovatel nema prilezitost cokolvek zaujimave predviest. Rovnako ako zvysok hercov, ktory ani nestoja za rec. Jedine co sa mi pacilo, boli vsetky tie nadherne vesmirne miniatury celej stanice a zaroven solidne prepracovane interiery. Technicka stranka je proste aj po rokoch super. Az som si pomyslel, ze je jej skoda na tak nudny film. 3/10. ()

Terva

Strašná škoda, že to nebylo v rámci Jamese Bonda, to by každý dával za pět, že? Ocenění: Academy Awards - Oscar ´82 (USA): Nominace na cenu za nejlepší zvuk. Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). - Nominace na ceny pro nejlepšího herce (Sean Connery), za nejlepší sci-fi film, za nejlepší hudbu, za nejlepší speciální efekty a za nejlepší scénář. ()

corpsy

NA PRAVÉ POLUDNIE odohrávajúce sa vo vesmíre. Efektný film, ktorý je zabudnutým, nadpriemerným dielom žánru. Sympatický Sean Connery, výborné triky, skvelá výprava a neodmysliteľná akcia. Chýbalo málo k dokonalosti. ()