Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

sniper18

K tomuto filmu mám tak trochu nostalgický vzťah, pred ním som Jet Liho vôbec nepoznal, takže to pre mňa bolo predstavenie nového akčného hrdiny, ktorý sa okamžite stal mojim obľúbencom a síce po vzhliadnutí celej jeho tvorby viem, že má mnoho lepších filmov, ale aj Romeo musí zomrieť má stále niečo do seba. Celý film mi príde, ako svižná akčná zábava, ktorá je po všetkých stránkach nadpriemerná, ale celý čas sa to nevie rozhodnúť, v akom to bude štýle, či vážnom a drsnom, alebo odľahčenom a romantickom, pričom osobne by som určite skôr volil tú prvú alternatívu. Je tu niekoľko vážnych prvkov, ktoré sa mi páčia a ponúkajú slušný potenciál pre plnohodnotnú žánrovku, muž, ktorý sa chce pomstiť za vraždu svojho brata, boj dvoch konkurenčných mafií a ešte k tomu snaha vyhnať domácich z ich pozemkov, aby sa na nich mohlo začať stavať, pričom to podporuje viacero scén a dialógov, ktoré sa snažia pôsobiť úplne dramaticky, ale zároveň je to väčšinu času úplne odľahčené, je tu plno vtipných scén a postavy sa rozprávajú ako najlepší kamaráti, aj keď sa majú v pláne zabiť, takže sa tu nedá ani o nikoho obávať. Andrzej Bartkowiak jednoducho na začiatku tisícročia priniesol svoj štýl, ktorý síce má plno kladov a na tieto filmy sa dobre pozerá, hlavne na nasledujúci Lovec policajtov so Stevenom Seagalom, ktorý bol doladený najlepšie a po všetkých stránkach fungoval tak, ako aj má, ale zároveň mi tu viacero prvkov nesedí a tak stále cítiť, že to mohlo byť aj lepšie. Takže film ako celok zase tak moc nefunguje, ale ponúka nespočet scén, ktoré ma bavia a nudiť sa tu určite nedá a tak celkovo určite prevládajú kladné pocity. A podobne dopadla aj akcia, Jet Li sa hýbať určite vie, ale tu je jeho umenie úplne zbytočne upravované digitálne, kvôli čomu je tu niekoľko nezmyselných momentov, ktoré to len kazia. Ale inak je akcia slušne natočená a aj rozmanitá, po stránke bojového umenia stojí za zmienku hlavne finálny súboj, ktorý konečne pôsobí trochu vážnejšie a drsnejšie, konečne pôsobí dojmom, že postavy sa chcú skutočne zabiť a spôsobiť si bolesť, ale aj sekvencia s požiarnou hadicou je slušne zvládnutá. A zo zvyšku zase vyniká vtipná hra amerického futbalu alebo cestná naháňačka. A zaujali ma aj tie röntgenové zábery zlomenín. Vydarilo sa aj obsadenie, Jet Li je tu mimoriadny sympaťák a po boku má Aaliyah, ktorá ho síce skôr brzdí, ale jej postava ma inak celkom bavila. A k tomu plno dobrých vedľajších a záporných postáv ako Delroy Lindo, Isaiah Washington, Russell Wong, Anthony Anderson, alebo aj DMX, ktorý tu ešte má len malú úlohu, čo si ale vynahradil v nasledujúcich režisérových filmoch. Takže celkovo určite uprednostňujem iné Jet Liho filmy a to nielen ázijské, aj francúzska produkcia ho vedela využiť omnoho lepšie, ale predsa len aj Romeo musí zomrieť je slušná žánrová zábava, videl som to už viackrát a stále sa pri tom obstojne bavím. 74% ()

Bauer

Tak od Bartowiaka sem viděl všechny filmy a musím napsat, že všechny ( kromě debilního Dooma ) jeho snímky jsou zatraceně cool.Romeo musí zemřít patří taky mezi cool filmy.Sympaťák Jet Li předvadí jak herecký výkon , tak i perfektní rvačky.Akcí nabitý film!!!! Strašně se mi líbila hip hopová hudba, protože ta byla moooc dobrá.Ja si myslím, že můžu s čistým svědomím dát 4*. ()

Korbitch

Naprostý souhlas s Tosimem. Tahle parodie na gangsterky mě pěkně nasrala. Asi tak po 30ti minutách vám to celý docvakne, a tak zbytek filmu jen sedíte a usvědčujete se z toho, že jste měli celou dobu pravdu a nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, jak se stále snaží o silný příběh, drsné řeči a činy. Ano, pouze snaží. Tohle je opravdu ta nejhorší verze černožlutých gangsterek, co jsem měl tu smůlu spatřit. Třeba takový Od kolébky do hrobu, to je béčko každým coulem, ale nesnaží se to u bůhvíjakou zápletku a spíš je to odlehčený, ale tohle rádoby drsňácký vyřizování účtů mezi negrama a žlutejma, to je výsměch gangové tématice. 2** pouze za bojové scény. Hovgh! ()

lennyd

Z trojice filmů Romeo Must Die, Exit Wounds a Od kolébky k hrobu se mi Romeo líbil nejméně. Jet Li podporován digitálními triky, DMX stráví na plátně 2 minuty (včetně titulků), ani Anthony Andersonovi to nějak moc neřeční - takže za zmíňku zde stojí akorát Delroy Lindo a Aaliyah (i když ta se bohužel už většího úspěchu nedočká).. No nic Jet Li, když to nejde přes karate, budeš na to muset jinak, koukni na Jackieho :) ()

Torgal

Pár slušných akčných scén, kde Jet Li dá efektným spôsobom výprask druhotriednym záporákom nezachráni celý film, ktorý je v zásade nudný - príbehovo, filmársky aj herecky. Je to priemer každým coulom, ale výsledný dojem je podpriemerný, možno aj preto, lebo sa v zásade berie dosť vážne a humoru je tu pomálo. 5-/10 ()

• Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)
  • Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera