Občané malého městečka Pleasant Valley nalákají několik mladých turistů do města na oslavu stého výročí osvobození města před bandou renegátů, kteří město pustošili. Připraví pro každého z nich speciální večerní program … při němž jsou postupně zabíjeni … pouze jeden pár odhalí krutou skutečnost a pokouší se dostat ze zlověstné pasti… jejich jediná naděje je útěk. (oficiální text distributora)

Nivenx

Netuším proč byl film takový propadák. Ano začátek začíná klasicky jako jsme zvyklí, ale pak se to rozjede na plné koule a je to opravdu masochystická jízda. Kdo z vás odhadnul, že jsou v té vesnici všichni mrtví? 70% ()

TO

Lahůdkovej brutální masakr, slušně natočenej. Tolik uřezaných hlav dlouho nepamatuji + úchylný černý humor. Na druhou stránku je mezi krvavými záběry dost nudný a hlavně je to pořád jen obyčejný béčko, s velkými horory se rovnat nemůže. Ale už kvůli tomu roztrhání slečny Kočičky se na to mrkněte. Jinak jde o remake filmu Two Thousand Maniacs! z roku1964. ()

Jazzzz

Průměrný horor typu - vyvražďovačka. Nejsem fanouškem těchto hororů, někdy mám raději když se lidé ztrácejí a člověk si může představovat co se asi tak obětem děje, než když vám je hodně krvavým způsobem vše ukázáno... No Ale musím uznat, že tento horor má mnoho světlých okamžiků, Rednekové (burani) z Jihu jsou celkem sympaticky představeni - jeví se opravdu buransky! :-) A to Yeeeeehaaaa! :-) Je prostě kouzelné... Jako nejsvětlejší okamžiky filmu bych považoval: hon na koťátko, Roberta Englunda, rovnátka slečny Peaches, ... Nedá se říct že decentní erotické scény by mě nějak potěšili a zpívající staroušci jsou už trochu moc, stejně jako mladík neustále nahánějící ovci... A co se týče konce - asi od půlky filmu mi bylo jasné jak to celé skončí a byl jsem odhodlán film trochu víc zkritizovat, ale naštěstí to tak neskončilo a tudíž jde o opravdu hororvý průměr, který neurazí, nenadchne, nenudí, ale místy i potěší... :-) ()

demented

Brutálny čiernohumorný masaker, ktorý nenecháva ani na chvíľu vydýchnuť. Eli Roth môže len ticho závidieť. Keby jeho filmy mali čo i len štipku invencie a zábavnosti maniakov... Každopádne na obzore sa nám rysuje ďalší talent. Na Tima Sullivana a jeho Driftwood si budem musieť posvietiť. ()

Madadajo odpad!

Tak jsem se o tomto zcela nesmyslném hororu z kategorie B zmínil kamarádovi, uvědomil jsem si, jakou jsem plácl blbost, když po chvilce povídání o chybách v tomto snímku se pousmál a řekl: "Tak to je nějaké ´Déčko´ spíš ne?" A sakra měl pravdu. Nezlobte se na mě, normálně nikoho nesoudím, ale pokud tomuto snímku někdo přisoudí víc než jednu hvězdičku, díval se víc na ženská poprsí než na film samotný, tedy by se měl podívat znovu a uvidí, že poprsí je víceméně vždy podobné, ale tenhle film je takhle nesmyslný jen jeden. Jo a vlastně ono je to horor? Myslím, že k leknutí nestačí jen ponurá a občas nahoru vylétnuvší hudba, takže jsem se spíš smál než bál. A neodpustím si říct, že jsem viděl nejstupidnější scénu svého kratičkého života. Žena ležící ve stáji, na každém údu má přes provaz zapřaženého koně, kteří postupně utíkají pryč i s ženskými údy, nevypadá to nejhůř, jenže co se stane, když je utžen třetí úd a zůstane poslední? Místo aby byl dotyčný zbytek ženského těla vláčen, holé "body" zůstane jakousi až mystickou silou na místě a i poslední úd je odtržen, bravo! Někdo si říkal fuj odporné, ale já se takhle skvěle už dlouho nezasmál. Na to, že má toto "něco" jen 87minut, chyb je tam jak zrnek písku na pláži v egyptě. ()

PetrPan2

Něco mezi klasickou vyvražďovačkou a komedií.. Je to sice hovadina, ale milovníky béčkových hororů neurazí a potěší mnohými způsoby krutého zabití rozjívených puberťáků i vcelku originální poentou.. Zajímavý je herecký projev Roberta Englunda (Noční můra v Elm street) a Petera Stormara (Prison Break), který by si jistě zasloužil více prostoru pro své kreace. ()

Mishqo

Dejovo veľmi predvídateľné, ale zato originálne zabitia. Maniaci sú fakt všetci do jedného, no proste desná dedinka Pleasant Valley. A Englund zase v úlohe najväčšieho maniaka. No jemu to proste sadne. Za spomínanú originalitu dávam 3* ()

Compadre

Tak tohle se mi kurevsky líbilo! Začátek se tváří jako teenagerská komedie, ale naštěstí se to hodně rychle "zvhne" do prvotřídního béčkového masakru. A vůbec...zapasovat partu mládenců a sexbomb do prostředí staré jižanské vesnice, obydlené navíc bandou šílených exotů, co hodně ale opravdu hodně nesnáší seveřany je výborný nápad. Smrti jednotlivých "účastníků zájezdu" jsou jaksetapří originální a brutální až běda. prostě špica! A Englund je furt borec. ()

darek kartac

SLASHER to vystihl výborně. Ty vraždy jsou nechutné a vůbec celá ta dementní vesnice. PSYCHO. Vraždy dost originální. A konec filmu je dost skur***ej. Těšil jsem si že jim ujely a ono kulový. "PLESK" a jsou bez hlav. ()

Danny F.

Pro pobavení ideální nechutná podívaná. Hodně krve, masa, vnitřností, koz a zase koz:) Mě to pobavilo víc než vystrašilo. 60% ()

masw

Ze současných hororů se mi líbil asi nejvíc. Už kvůli efektům, příběhu, Eli Rothovi (jeho stopování je originální.) a taky kvůli konci. ()

jenik71

Parta mladých lidí zabloudí do podivného jižanského městečka. Čeká je tu vřelé uvítání, krásné mladé ženy, místní oslava, ale každého postupně také smrt.... Není to až tak špatné jak jsem čekal. Ještě chvilku před koncem jsem dokonce uvažoval, že dám 4 hvězdy. A to především za nápad a důmyslně provedené vraždy. Úplnému závěru jsem však příliš nerozuměl a tak jednu ubírám. Zase taková bomba to mezi horory přece jen není. ()

solskjaer

Velmi působivý thriller z dokonalou mrazivou atmosféru, která se sice tváří naprosto kýčovitě, ale o to mrazivější má atmosféru. Rozhodně nejde o žádné béčko, ale o prvotřídní vyvražďovačku s originálními prvky. ()

sedm.1

Na 2001 maniacích lze hodnotit kladně hlavně dvě věci.Krásný kozatý roštěnky,který se vůbec nestydí a pár vydařených gore efektů.Tvůrci se nebáli přitvrdit v krvavých scénách a tak si vyznavači drsnějších záběrů přijdou párkrát na své.Bohužel,tím výčet kladů končí.Zbytek filmu,neboli "vata",je prostoduchý pokus o něco,čemu se jinde říká děj.Vesměs mladí neznámí herci také spíš vypadají,že byli někde na několikatýdenní párty,než na natáčení horrorového filmu,zkrátka u takového typu filmu ze všech vyzařovala až moc pohodová atmosféra.Tvůrci nejspíš i zamýšleli natočit hodně odlehčenou krvárnu,jen se jim to na mě až moc vymklo s tou pohodou z rukou.Jo,a o těch krásnejch kozatejch babách jsem se zmiňoval :)? ()

The Viper

Naprosto úžasný kousek pro nás, kteří se v takovém humoru vyžívají. Robert Englund byl charismatický jako vždy a celá ta jižanská parta kolem něho jakbysmet. Myslím že je to velmi nedoceněná záležitost, zde nelze brát nic vážně. Na CSFD si ale musíte zvyknout že je tu ve většině egoistických hodnotitelů. No já film viděl už min. 5x a vždy se skvěle bavil. ()

Tjaden

Pro někoho to může být těžko ztravitelný film, pro vyznavače hororů a šibeničního humoru zase lahůdka. Já patřím k těm druhým. Zápletka postavená na pomstě jižanských obyvatel Pleasant Valley vůči všem seveřanským návštěvníkům mi přišla zajímavá, a jelikož jsem ve válce fandil Jihu, nemohlo tomu být jinak i v tomto filmu :-D. Záporákům včele se sympatickým jednookým starostou jsem od srdce fandil, narozdíl od partičky obětí (možná s vyjímkou dámského osazenstva :-D). Film se nejprve tváří jako přiblbá teen komedie, která postupně přehází od soft porna až k brutálnímu hororu. Teda ne že bych se bál. Toto béčko se mi velice líbilo, hlavně díky dostatku humoru a také velkému počtu originálních úmrtí. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Nemám rád hororové komedie a tohle dílko mě v tomto názoru pouze utvrdilo. Jo a taky myslím nemám rád jižany... ()

BlackTom

Veľmi dobré! Strelené prostredie pravého južanského mestečka mi vyložene sadlo, takisto ako nápadité a drsné mordy. Najväčšou prednosťou je ale môj obľúbenec Robert Englund. On sa snáď ani do hororov nehodí, mal by skôr hrávať v áčkových thrilleroch, taká sila a charizma z neho sála. Možno trochu bizarné, možno trochu málo vážne, no pekelne dobré. A záver ma položil na lopatky. ()