Najděte krásu v boji... Pozoruhodný příběh bezpodmínečné lásky natočen podle nejprodávanější knihy pamětí Jeannette Walls. Mladá žena se zamýšlí nad svým životem v excentrické, nekonformní bohémské rodině, která byla zcela nefunkční, přesto však odolná a úzce spojená. Matka (Naomi Watts) byla výstřední umělkyně a otec (Woody Harrelson) alkoholik, ve chvílích střízlivosti však podněcoval fantazii svých dětí, učil je fyziku a geologii a hlavně, nebát se žít svobodně. Mladá Jeannette (Brie Larson) našla odhodlání odejít a vybudovat si vlastní úspěšný život. Vdala se, žije v New Yorku, musí však čelit kritice rodičů, kteří jí vyčítají, že zradila jejich hodnoty... (JOJ Cinema)

Morholt

Zjednodušeně řečeno film vypráví o tom, jak je důležité míti rodinu, ať už je jakákoliv. Druhou věcí je, že k tomuto poznání vede dlouhá cesta. Já vím, že je to další americké kilišé, ale tohle zpracování, pokud pominu úplný závěr, na mě tak nepůsobilo. Herecky zcela v režii Harrelsona a Brie Larson, jejichž střety jsou jímavé i vyhrocené a to vše za zdatné asistence Naomi Watts a dalších. Potlesk zaslouží i představitelé dětských rolí. Emotivní konec, byť předpokládaný a asi i trochu vypočítavý, tomu v mých očích dává procenta nahoru. 90% ()

Lacike

Štandardný životopisný film v ktorom nám hlavná hrdinka rozpráva o svojom detstve a popritom sledujeme aj líniu v ktorej je už dospelá. Nič extra nové film neprináša. Keď už o tejto rodinke vznikla kniha a film, tak je jasné, že to nebola dokonale šťastná a funkčná rodinka. Rodičia boli akože bohémi s nejakými tými umeleckými sklonmi, ale inak to boli obyčajní šupáci, ktorí sa o nič nesnažili a deti nechávali o hlade. Takých ľudí nemusím a ani nevidím dôvod točiť o nich filmy. Tá snaha hlavnej hrdinky oslobodiť sa od takého spôsobu života nebola podaná príliš strhujúco alebo nejak dojímavo. Jej príbeh ma nechal chladným. 4/10. ()

kaylin

Rozhodně zajímavý příběh, který je velmi dobře podaný. Ale je pravda, že život je schopný napsat skutečně zajímavé (rozuměj zvláštní, divné, silné, apod.) příběhy, které sami o sobě nepotřebují ani moc přikrášlovat. Woody Harrelson tady předčí všechny ostatní a ukazuje svůj herecký růst film od filmu. ()

JohnMiller

Možno si to odo mňa tak vysoké hodnotenie nezaslúži ale čert to ber... Ide o neskutočne dobre zachytenú rodinnú drámu ktorá do hĺbky skúma rodinné interakcie medzi deťmi a nie až tak starostlivými rodičmi-squatermi. detstvo a dospelosť sa prelína v dvoch dejoch a zachytáva život v neľahkých podmienkach. Je jasné, že celá rodina je jeden veľký prípad pre sociálku, sám som poznal (teda ešte poznám) rovnaké prípady, takže vám môžem odprisahať, že ide o silne dôveryhodný a osobný zážitok. Hoci postava otca bola podľa mňa tak trocha nafúknutá (príliš veľa mysteriózna na jedného alkáča) aj tak ide o vynikajúci a silný film. Jeden z najlepších roku 2017. ()

kaposlav

Príbeh zaujímavý, ale niečo na tom spôsobe ako to bolo podané, natočené a od prezentované bolo nedobré a to preto, že som nemal potrebu to pozerať sústredene na 100%, ale stačilo jedným okom. Konkrétny dôvod avšak neviem prečo. ()

Juto

Film je rodinným portrétom, v ktorého jadre je otec-dcéra, ukotvený dvoma vynikajúcimi Hercami. Je to skutočný príbeh, ktorý neprosí ani o pohŕdanie, ani o súcit. 7/10 ()

dr.fish

Tohle je prostě lahůdková role pro Woodyho. Ten se jí zhostil jak pan profesor. Celá ta rodinka je pořádně vypečená a je radost sledovat vývoj a psychologii všech postav. Skvělé dialogy. Jsem rád, že čas od času se něco takového ještě natočí. Místy možná emočně až trochu přetažené, ale drží se to na hraně a nesklouzává do přílišného patosu. Vzhledem k tomu, že jde o inspiraci skutečnými lidmi, přidávám i hvězdu pátou. Moc pěkný film. Osobně bych přidělil Oskara Woodymu a Naomi Watts.85% ()

Johnny.ARN

Neviem si predstaviť, ako sa dá takto fungovať. A zase v tom zohralo rolu umenie. Emócia a nosná myšlienka ma našťastie nezasiahli, preto som si viac užil výkony. Brie je skvelá. A Woody tiež. Im to tak ladilo, také skvelé konfrontácie mali. Tie flashbackové scény som viac-menej pretrpel s nimi a len som krútil hlavou, ako sa dá takto žiť. Divná doba, divný ľudia, skvelé obsadenie a pocit skutočného príbehu to vytiahli na odreté 3 z 5 ()

bubun

Až na to, že jsem to viděla s dabingem, a na to finální smíření a odpuštění, mi to přišlo jako docela dobrej a koukatelnej biják. Ale zklamal mě ten konec, protože to, co předváděli oba rodiče, nejen otec, matka se v takových případech stává spoluviníkem - i když v menší míře - to se nedá jen tak odpustit. Ty hlavní dětské postavy to poznamenalo na celej život. A hlavní "hrdinka" to vystihla přesně: slova nic neznamenají. Ale na konci jí ta slova najednou se začnou zdát super, nebo co, přestože děti neměly víc než často co jíst, otec sebral dceři prachy, chtěl vyhodit matku z okna apod. ... Takže otec může odejít s klidem v duši. Mohou ale ostatní? Jo a co se mi taky nelíbilo, bylo přílišný vykreslení toho extrému, když hlavní postava dělala ještě žurnalistku, ten přehnanej luxus, to líčení, hadry a stylizace, jako chápu, že to tam muselo bejt naznačený, aby se na konci zas mohla přetransformovat, ne do toho, co byla jako dítě a jsou stále její rodiče, ale do takový tý obyčejný supr holky, ale tohle bylo fakt až moc. Takže za tři. ()

hanagi

Tak si na konec všichni sednou ke stolu a se slzou v oku zavzpomínají, jak to jejich dětství bylo vlastně fajn... ()

Autogram

Takýto koniec som fakt nečakal, aj preto to štvrtá hviezda nebude. Pritom život dievčat a chlapca by si to zaslúžil a je obdivuhodné, kam sa dopracovali. To, čo mali s rodičmi, ktorí sa pri najlepšej vôli nedali nazvať normálnymi, nebolo detstvo, ako ho chápeme. Aj pri tom slušnom filmovom zobrazení ich príbehu, dostatku dramatických momentov a myšlienok som nepocítil nadpriemernú spokojnosť. –––– Mám radšej chystať jedlo, ktoré bude za hodinu preč, alebo maľovať obraz, ktorý tu bude navždy? –––– Bohatší v mestách bývajú v nóbl bytoch, lenže tam majú taký špinavý vzduch, že v noci nevidia hviezdy. Hádam len blázon by si to s nimi chcel vymeniť. ()

giovanni3

Tento film mne zaujal námětem a dal mi vzpomenou na skvělý film "Tohle je náš svět", kde celá výchova a dorůstání působilo krásně jemně, citlivě, se smyslem a bylo se i kde zasmát. V "Skleněný zámek" se ta odlišnost vůči "konzumnímu velkoměstskému stylu" dělá pouze tím, že místo učiva ve škole se učíme nějaké ty náhodné věci o přírodě. Místo výchovy si hrajeme na umělce a děti se musí samy zaopatřit. Putujeme světem ne skrze svobodu a poznání, ale protože otec chlastá a vyhazují jej z práce... Takže celkově taková špatná atmosféra a postupné odcizování celé rodiny s velkým důrazem právě na ten "chlast". Děj by byl lepší, kdyby Jeannette například sama začala budovat svůj snový zámek a byl tam nějaký návrat ke kořenům, či tak něco. Ve finále tedy děj co neuhranul, nepříjemná atmosféra a sotva nadprůměrné herecké výkony (ani Naomi Watts to nezachránila). Zklamání a jen 2z5. ()

sedm.1

Skleněný zámek sice na poctivé drama disponuje výraznou zápletkou, jenže její zpracování je opravdu mdlé, a to prakticky ve všech ohledech. Veškeré dramatické situace jsou totiž zpracovány naprosto nedramaticky a bez vypjatých momentů, z čehož následně může vyplývat jen jediná věc, a to že díky tomu celá tato podívaná vyznívá vážně chladně a bez emocí, což ovšem vzhledem k žánru a hlavně obsahu je naprosto zásadní nedostatek, a především kvůli tomu si lze tak Skleněný zámek jen stěží nějak výrazněji užít. Navíc, což je ovšem jen čistě můj subjektivní problém, jsem se po celou dobu nedokázal ztotožnit s postavami, jejich charaktery a především životními postoji, jelikož mi nejsou vůbec blízké, osobně tento svobodomyslný způsob života ani nechápu a popravdě takovýmto rodičům bych jejich děti dokonce i raději bral, než aby takto doslova živořili. Herecky tu jinak celému filmu očekávaně dominuje Woody Harrelson, ostatní pak spíš už jen vedle něj paběrkují, co se týče atmosféry, která tu měla též sehrát více než důležitou roli, tak ani ona se podle mě zrovna dvakrát nepovedla a film nikterak nezvýraznila, no a samotný závěr mi přišel silně nepřesvědčivý a až vyloženě kýčovitě zahraný do autu. Já jsem zkrátka z tohoto dramatu upřímně zklamaný, jelikož jsem díky mnoha indiciím věřil v silný filmový zážitek, leč bohužel, Skleněný zámek zůstal hodně za mým očekáváním, nicméně upřít mu i jisté kvality by bylo jistě také chybné, na to svou určitou kvalitu totiž má. ()

Michelle75

Já se teda divím, že tenhle film je tak málo hodnocený, protože určitě za zhlédnutí stojí. Herecky naprosto skvělé zahraný, takže možná i proto sedím jako přišpendlená, hltám Woodyho, Brie i Naomi a jsem zvědavá, kterým a jakým směrem se bude vše vyvíjet. Svobodomyslní rodiče a jejich děti, kočovný život na pomezí úplné chudoby (spoiler: a ono to tak možná ani nemuselo být? ) To je docela velké sousto,ale co je vlastně v životě důležité, jaké hodnoty nebo směry? Mě se to líbilo, nebýt omezován, neřídit se pravidly a zažít aspoň měsíc jako Wallsovi. ()

caffelina

Pútavo a dobre spravený film, fajn humor, dobrí herci, škoda že aj nejaké to americké cliché ..i keď musím sa priznať, mňa koniec fakt dojal a krásne zobrazil podstatu filmu resp. memoárov Jeanette. Celý film na jednu stranu sympatizujete so zaujímavými rodičmi, ktorí chcú svoje deti "vychovávať" podľa seba, ku slobode, nie ako obete konzumu a spoločnosti. Na druhú stranu nadávate na toho sebeckého opilca a neschopnú ženskú, ako môžu dopustiť aby kvôli nim ich deti žili v takých podmienkach. ()

aquiver

Sociální drama, otec alkoholik. Už jsem to viděl lépe třeba v brilantním filmu Dospívání po americku s DiCapriem, ale pořád je to slušný nezávislý film. Herci věrohodní, dobrá kamera. Tvůrce má talent, což mi dokázal především v jeho předchozím snímku Dočasný domov... tady se slabší místa najdou, ale ty povedené momenty to vynahrazují. 70 % ()

Ashar

Zvolit si životní styl je jedna věc a postarat se o děti, zas druhá. Otec mne sral svou nezodpovědností k dětem. Své sliby otec nikdy nedodržel, což je pro vývoj a vztah rodičů s dětmi to nejdůležitější. Komu by už ty děti jinak měly věřit? No a matka potrkaná, zastydlá puberťačka, což otci alkoholikovi samozřejmě vyhovovalo pro svou manipulaci, aby se mohl snáze držet své flašky. Síla dětí se postavit osudu a osamostatnit se, byla na příběhu to nejpozitivnější, což jsem vůbec nečekal. No a nakonec ta oslava otce po smrti, o mrtvých by se mělo hovořit a vzpomínat pouze v dobrém. Film bych doporučil všem dospívajícím dětem, které v dnešní době svalují vinu za svůj špatný psychický stav a své nepříspusobivé chování vůdči svému okolí na své rodiče, protože díky jejich špatné výchově, jsou chudáci až tak na dně. Je důležité se nebabrat v minulosti, ale zapracovat na sobě v přítomnosti, odpoutat se od PC her a počítačů, a jít dál. Nežít v zatemněnénm pokoji, spát pravidelně a zajímat se o svět kolem sebe. Vždyť své životní osudy si píšeme sami. ()

HonzysKISS

Moc pěkně natočený snímek o šestičlenné rodince, která žije ze dne na den. Většinou nemám rád, když se děj odehrává pořád v jiných časech, ale tady mi to vůbec výjimečně nevadilo, ba naopak. Snaží se nám to hlavně ukázat, jak by měla rodina držet pospolu. V tomhle případě spíš jenom sourozenci. Stojí to za to už jenom kvůli Woodymu. Koukalo se na to prostě dobře, ono k tomu moc dodávat ani není třeba. Akorát z té úchylné báby jsem se skoro zeblil. Každopádně jde hezky vidět, že rodinka potřebovala asi i prachy z tohohle filmu. ()