Akademie pro malé čarodějky

• Japonsko Little Witch Academia (více)
Japonsko, 2017, 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Epizody(25)

Akko se přihlásí na čarodějnickou akademii Luna Nova. Mezi studentkami nepatří k nejlepším, ale díky její šťastné povaze se jí a jejím kamarádkám stejně vždycky daří. (Netflix)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Akademie pro malé čarodějky (2017)

Pro člověka, co viděl oba filmy tohle není příliš dlouhé rozmýšlení. Little Witch Academia je velmi příjemné dílo, které na první pohled může působit jako kreslená kopie Harryho Pottera, ovšem z prostředí dívčí akademie. Jistě spousta aspektů tam je, stejně jako si to půjčuje nápady i z jiných zdrojů (opravdu jsem viděl anime Kuroliška, nebo knižní "Twilight" co existuje 104 let ? + odkazy na Star Wars, Transformers a mnoho dalšího...), ale tak už to s fantasy prostě bývá. Takže tady pro mě není asi ani až tak důležité jak moc originální to bude, ale spíš jak dobře se s tím pracuje, vždyť i to může být samo o sobě originální. Hlavní otázka u jakéhokoli díla z prostředí kouzel je pro mě vždy jasná - Má to kouzlo? Člověk by měl při sledování něčeho takového cítit zaujetí, jisté unesení tím světem, jeho pravidly... Těžko se to popisuje, je to o pocitu. Každopádně LWA to kouzlo pro mě má. Prostředí se mi líbí, postavy se mi líbí, monstra se mi líbí, úvodní jednotlivé příběhy mě bavily. Je to příjemně ztřeštěné a vše co jsem viděl bylo i poměrně akční, tedy jsem se ani chvíli nenudil. Navíc to není jen epizodické, jak jsem původně čekal, ale postupně se nám odkrývá a pomyslné otěže přebírá hlavní příběhová linka, která je zajímavá, tajemná a příběh i postavy neustále posouvá dál až k samotnému finále, které je šílené, zběsilé (zkrátka takové jaké u studia Trigger očekávám) a zároveň i veselé a prostě vůbec velmi dobře zvládnuté. Výtečné - 9,5/10 ()