Když zmizí jistá thajská dívka s mystickými schopnostmi, Axe a jeho starý přítel se spojí ve snaze přivést ji zpátky. (Filmbox)

Martin741

Vynimocne dobry film od Segosa. za uspech povazujem to, ze Segosovi sa podarilo ukecat Rudy Youngblood-a /Apocalypto 2007/. Zase je sice v exoticom prostredi a riesi vysoke veci ako obchod s ludskym masom, nelegalne obchody so zvieratami a ich pasovanie. . Uz ma nebavi delat si prdel z jeho filmov - lebo humor je vec vazna a tak mi proste dosli napady. Trochu podcenena Seagalovka, ono uz nebude Under Siege, ani Hard to Kill ... ale ako v slusnom priemere to napokon moze byt, asi tak na urovni Urban Justice 2007 - 62 % ()

bourec

Už nevzpomínám na starý časy,a vim ,že už nic nadprůměrnýho nenatočí.A tenhle film je spíš to lepší,co Seagal natočil.Víc k tomu nemám.40%. ()

SeanLSD

Sensei Štefan v relatívne zaujímavom filme, ktorý si napísal sám a ktorý v jeho filmografií posledných 20 rokov fakt vyniká. Nie príbehom, ten je taký štandard (starý vyslúžilý profík, čo odložil násilie, zašitý v ázijskej džungli, kde lieči a trúsi múdra, je donútený vrátiť sa do akcie), ale mimoriadne elegantnou "ázijskou" réžiou s dôrazom na výtvarnú stránku a aj zopár ozajstnými nápadmi. Zvyšok je napoly také to jeho východniarske mudrovanie, nie zvlášť hlboké, ale ani úplné bláboly - a napoly akcia. Tá nie je žiadny zázrak, ale v medziach normy sa dá uveriť, že bojuje naozaj on - a mladšie ročníky sa tu aj celkom predvedú. Axe (nie že by to potreboval - tá jeho neporaziteľnosť je hlavne pri jeho súčasnom výzore fakt otravná) tu totiž dá dohromady aj nejaký ten tím - ktorý je celkom cool, ale moc si ho bohužiaľ neužijeme. Takže celkove - hlavne vďaka obrazu - pekne pozerateľný a bezbolestný kúsok, ktorý je inak asi takým Stevenovým pokusom zanechať za sebou nejaké to múdre memento osvietenejšej akčnej hviezdy o násilí a bojových umeniach. Aj to je sympatické. ()

Johnny.ARN

Agitačný film o tom, ako je kung fu správne, ako ho používať a vyvarovať sa temnej ceste. A 200 ročný Seagal bije majstrov ako keď mu bolo 30 a nespadnú mu z nosa ani okuláre. Aspoň tam bolo veľa súbojov a prestreliek, lebo keby to bolo len o tých žvástoch, nedalo by sa to dopozerať. 1 z 5 ()

Beky

Nejlepší Seagal za poslední roky!! Pořád je to ale film, který se točí tak 7 dní a stojí pár dolarů. Souboje výrazné zlepšení!! Zápletka o ničem!! ()

Playman

Tleskám. Seagal se tentokrát doopravdy snažil natočit dobrý film. A je to cítit z každé minuty stopáže. Sice to nakonec úplně nevyšlo. Ale i ta snaha se cení. :D ()

m.a.t.o.

Domestikovaný Rumun Steven Seagal dostal po 15 rokoch opušťák zo Zeme zasľúbenej a natočil film (ku ktorému si sám napísal scenár) v exotickom Thajsku. Ako by to nestačilo, rozhodol sa, že okrem klasických bojových a krvavých scénok musí divákovi ponúknuť niečo navyše. A tak z 85 minút (vrátane záverečných titulkov) dobrú hodinu Steven len posedáva a filozofuje nad nesmrteľnosťou chrústa, zmyslom kung-fu, alebo neviem čoho. No, aby som to skrátil, bolo to proste nudné, ale vďaka exotickým exteriérom aspoň vizuálne prívetivé. Nad obligátnu hviezdičku to však nevydalo ani tentoraz. 20 % ()

kenkaku

Asi z nostalgie nebo prostě jen díky faktu, že optika na filmy SS (které dosáhly toho největšího dna) je pokřivená, ale dávám nadprůměr. Je to cca poprvé po patnácti letech, co jsem neměl chuť film vypnout během prvních deseti minut. Vše je křišťálově jasné (žádné drama ani spletitý děj) a proto se lze soustředit na vizuál. A v tom si dal někdo sakra záležet. každý záběr je cíleně vymodelovaný (jako artové cvičení) a i když Steven Sádlo zahodil Aikodo, které proslavil a máchá rukama ve stylu kung-fu, je to normálně koukatelné a díky tomu, že se nešetřilo CGI krví, nevypadá to jako pohádka pro malé děti. Netvrdím, že to není užvaněné a polovina není jen pozérská šaškárna. Tvrdím jen to, že je to jeho první koukatelný film po sakra dlouhé době, který nepůsobí vyloženě trapně. ()

Petr.Kocfeld

Tento akcni film neni tak spatny.Davam 50 procent.Seagal zde hraje lekare.V tomto snimku nechybi akce ani napeti.Je docela snesitelny...Na zacatku tohoto pribehu nechybi akce a vcelku to neni tak spatne.Seagal vsak uz trochu zestarl a jeho posledni filmy nejsou tak dobre. ()

Bozvav

Jsem ráda, že je Steven Seagal zase ve formě, ale proč proboha musí točit filmy, kde kromě pár světlých okamžiků boje, je tuna sračkoidních, rádoby oduševnělých keců, které by spolehlivě uspaly i klokana na tripu. Za mne jeden z nejhorších Stevenových počinů, neb ty klado žvásty, šílené tragy postoje mne střídavě uspávaly a přiváděly do agónie. Tu jednu ušmudlanou hvězdu dávám za ty světlé okamžiky boje. Jinak je to zrálé na poslání do kopru. ()

MickeyStuma

Typická segalovka, jehož námět by se dal tradičně okomentovat po švejkovsku. Unesly jste dívku, tak tady máte přes držku. Steven Seagal opět nezklamal. Dějová linka je už tedy předem známá. Snímek začíná nejdříve akcí, kdy je nám názorně ukázáno, co že je hlavní postava, právě ztvárněná Stevenem, zač a pak děj pokračuje jeho současným životem někde v asijské zemi, tentokrát jako vyhledávaný lékař. A když je požádán o záchranu unesené dívky, což předpokládaně nejdříve odmítne, dá dohromady starou partu a nastane řežba. Mezi tím neustále moudré filozofování a jeden moralizační proslov o stavu současného lidstva na konec. No, a je to. Takže skutečně nic nového pod Sluncem. Jeden rozdíl tu ale přeci jen je. Během natáčení se viditelně sázelo na dokonalost. Takřka umělecká kamera ve spojení s výtvarnou stránkou každičké scény snímek téměř sklouzává až do končin artových počinů. I cákance krve působí jako artový obraz. Barvy září svou obrazotvorností, prostředí je ve spojení s psychologickým projevem dané scény, soundtrack působí relaxačním dojmem. Akční scény typicky segalovsky drsné a jako obvykle je v určitých kratičkých záběrech poznat Segalův dvojník. Takže se v podstatě jedná o současný segalovský filmový standard, jen vizuálně jinak natočený. ()

BOURQUE

Film s klasickými prvkami, so scenárom pre S. Segala. Ale teraz je to aspoň solídne priemerne B/C-ko. P.S.: Neviem ako to robí, ale podľa tváre S. Segala by som nepovedal, že tento matador B/C-vých filmov sa blíži k siedmemu „X“. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

septic

to byl akční film nebo příručka zenu? Ale připomnělo mi to jedno moudro - "Pletl jsem si svetr a měl čtyři kilogramy." ()

Johny M.

Ty vole Stevene, jako jo, konečně si taky něco předved, ale z toho nekonečnýho přívalu mouder mi bylo normálně až trapně... ()

rublik05

Film je dějově neskutečně nudný, kameramany bych nechal postavit ke zdi za tak blbě natočený film, kdy se souboje točí na pohled na půlku člověka a poté na jeho nohy a to nemluvím o neustálých záběrech, kdy člověku chybí půlka těla, půlka hlavy, atd. Pro mě jako velkého fanouška Stevena Seagala je film neskutečné zklamání. Dávám 1* za pár dobrých soubojů a za závěrečnou řeč. 1/10. ()

Psycho.R

U druhé strany hlavně jsem si říkal, že je to poslední film se Seagalem, na kterého se dívám. Pak jsem si přečetl na Kinoboxu článek, že natočil nejlepší film za 15 let. Podlehl jsem a podíval se. Steven si napsal scénář, což by mi nevadilo, kdyby to bylo jako Aljaška v plamenech. Ovšem tady "hraje" mudrlantského "mistra", který neustále hovoří "filozoficky" na úrovni úvah pubertálních klacků o ničem. Všichni k němu vzhlíží a každého zbije, aniž by mu kdokoli dal ránu, což z něho děla Chucka Norrise. Všichni ostatní, samozřejmě, na budku dostávají, aby následně vyhráli. Ok, je to mnohem koukatelnější, než filmy za posledních pět let (kromě Cesty za pomstou), ale kdyby se vybodnul na natáčení sedmi filmů ročně a natočil jeden za dva roky, ale kvalitní, tak bych to dokázal ocenit. ()

Monggol

Ano je to tak. Je to najlepší film SS za posledné dlhé roky. Má to myšlienku, čo sa nedá povedať o každom filme ani zďaleka, jednoduchú, ale dobrú a hodnotnú myšlienku. A navyše je tam kopa krásnych ázijských dievčat. ()