Na Yassinova studia architektury v Paříži se složila celá vesnice. Je chytrý, má talent a jednou na něj budou všichni pyšní. Leží před ním skvělá budoucnost. Přesně do toho dne, kdy rupne u zkoušky a spolu s ní zmizí v nenávratnu i jeho studentské vízum.  Musí se rychle s někým oženit. Mladá krasavice chce ale dost peněz a stará sousedka trvá na manželských povinnostech, obě navíc chtějí zaplatit předem. Zoufalá situace si žádá odpovídající řešení a Yassin si proto vezme... svého nejlepšího kamaráda. Svatba jen tak na oko vypadá jako elegantní řešení na jedno odpoledne. Jenže všechno zamotá přísný úředník odhodlaný za každou cenu dokázat, že jde o podvod. Kluci proto opravdu musí začít žít spolu jako pár. Do toho ovšem přijede velmi tradičně založená maminka, jeden z kámošů má snoubenku, druhý se zamiluje a nebezpečný gauner z předměstí se jim začne dvořit, protože on opravdu je gay. Pro každého z nich mají jiný příběh, a když předvádíte tolik různých životů najednou, začínáte nabalovat katastrofy. (Bontonfilm)

blondboss

Musím dať plnú paľbu, lebo toto bola jedna z najlepších komédií tohto roka pre mňa. Fakt bláznivo zábavný kúsok s množstvom absurdných situácií, ktoré boli možno absolútnym klišé, ale boli natočené tak skvelo a hlavne s nadhľadom, že moja nálada sa razom obrátila o 180 stupňov. Takisto výber hercov mi maximálne sadol a s tým Tarekom by som normálne chcel byť kamarát. Proste za mňa a moju polovičku maximálna spokojnosť a verím, že Francúzi prídu s ďalším takýmto skvostom. 85 % ()

maestrotatum

Vskutku slabší kúsok práce Boudaliho a Lacheaua. No poňatie dnes už pomerne prehnane vážnej spoločenskej témy je vydarené. Bez akejkoľvek súdnosti a tiaže na svedomí sa pustili do LGBT komunity, ktorej bytostná existencia priamo úmerne rastie s počtom predaných pesničiek pop kráľa Freddiho. Takže rastie rýchlo. Presne takýchto filmov, ktoré vstyčujú provokačný prostredník krehkej morálke menšinových aktivistov je málo. Nakoniec v tomto filme nik nikoho neuráža ale kvalitne zabáva. Avšak títo dvaja, respektívne traja kamaráti vedia robiť oveľa väčší humor. Ale ako letné kino celkom fajn film. [60%] ()

zigy

bláznivá taškařice o chlapích, kteří si z úředních důvodů hrají na teplý pár.....atmosféra? jako filmy s Funesem.....takže milovníci starých francouzských komedií zbystřete....není to sice úplná pecka, ale oddych a zábavu to poskytne. ()

Goumen

Příjemná francouzská oddychovka. I když čekal jsem, že se zasměju více. Jen škoda, že začínám mít pocit, že skoro v každé francouzské komedii se musí řešit téma přistěhovalců, zejména arabských. ()

PTuranyi

Celkom dobrá komédia. Chvíľu však trvá kým sa všetko rozbehne. Zo začiatku sa sem tam mihne nejaký fórik, ale inak sa zdá všetko berie vážne. Svadba dvoch mužov kvôli občianstvu však rozbehne jazdu akú len môže takáto situácia spustiť. Produkcia je dobrá a Tarek Boudali a Philippe Lacheau majú celkom talent, keď im dá scenár do ruky možnosti. Hoci viac zábavy tvorila situačná komika ako snaha hercov. K záveru začína atmosféra zvážnievať a príbeh je tlačený k šťastnému koncu čo dosť kazí zábavu. 65% ()

Mastik222

Po delší době nějaká komedie, které nelituji, že jsem jí zkoukl. Splnila moje očekávání. Pobavil jsem se a už se těším, co zas s touhle dvojkou vymyslí dalšího :-) . ()

asdfasdf

Z touto dvojicí mladých Francouzů to vypadá, že by mohli do budoucna natočit ještě několik skvělých komedií jako byla, po většinu času, i tato. Sice když jsem si četl komentáře, tak jsem uviděl, že někteří naráží na to, že je to dost podobné filmu Když si Chuck bral Larryho, to bohužel nemohu nyní posoudit, protože jsem zatím tento film neviděl, ale určitě se na něho musím někdy podívat. Zatím si ale nemůžu pomoct a tento film jen vychvalovat. Velice se mě líbí souhra mezi hlavními herci, které jsem měl možnost vidět již ve filmu Alibi na klíč, ve kterém se také skvěle doprovázeli. Jinak film je plný velice směšných událostí a až do konce vlastně nevíte, co se ještě může stát. Jinak trošku přehnané vtípky mě přišly na toho slepce - nejdřív se mě to přišlo taky směšné, ale když jsem nad tím přemítal, tak jsem si vlastně uvědomil, že ten člověk je slepý, a proto jsem své chování přehodnotil a ty vtípky mě přišly až ubohé! ()

Pavlo

Prekvapivo nadpriemerna oddychovka. Vyborne zahrana, napisana a zrezirovana. Dej v druhej polovici predvidatelny, ale i tak odporucam vsetkym co sa radi od srdca zasmeju na chytrych scenkach/vtipoch. :) ()

navel

Samo o sobě by to byl krásny nekorektní skeč jak z Malé Velké Británie, ale takhle je to zbytečný celovečerák, co zaspal dobu. ()

Damnsinead

Ne že bych se válela smíchy, ale dalo se na to v pohodě koukat. Na rozdíl od komedií  podobného typu se jim podařilo vyhnout debilnímu záchodovému humoru, což je fajn, ale celý film se nese skoro ve vážném duchu. Pokud se tedy na obrazovce nevyskytuje slepý soused a jeho pejsek Chopi, co občas změní živočisný druh. Prostě neurazí, nenadchne a na 90 minut zabaví. 65% ()

vlcekmirek

Měl jsem trochu obavu, jaký ten film bude. Ač patřím k oné menšině, o které se tady mluví, komedie s gay tématikou moc nemusím, protože se v nich našinci většinou ukazují jako upištěné, vykroucené a afektované kreatury. Tady se to ale svezlo spíš na vtipném (i když trochu za vlasy přitaženém) příběhu, který baví diváky celý film. Zápletka je sice trochu divná: Díky jedné zmeškané zkoušce, by přeci studenta nevyhodili. Určitě by dostal šanci svou chybu napravit, pokud ovšem u něj takové excesy nejsou na denním pořádku, což, jak z filmu vyplývá, není Yassinův případ. Ale jako záminka pro sňatek s kámošem je to dobré a z toho vyplývající komické situace jsou natolik vtipné, že mi drobné nelogičnosti vůbec nevadily a řvali jsme v kině smíchy. Konec byl sice očekávatelný, ale u těchto filmů mi klišé zas až tak moc nevadí. A Tarek s Philippem jsou skvělí tanečníci. A ,,sladcí" :-D ()

SerenaGG

Takisto ako tu už bolo písané, čakala som pravú francúzsku komediu, typu Čo sme komu urobili, avšak v tomto prípade, tých ozajstných vtipov bolo pomerne málo a celé sa to akosi vlieklo. Film podľa mňa zbytočne natiahnutý a dlhý, priznám sa, ku koncu som to už musela pretočiť, lebo som sa začala nudiť. Za seba teda tri hviezdičky, aspoň za ten oddych, ktorý mi to dodalo. ()

hujerita

Takto dobre som sa dávno nezabavil. Mne tá komédia sadlo ako riť na šerbeľ. Dokonca aj žena sa fajne nasmiala a zabavila a aj ma pochválila dobrým výberom filmu. Sem tam nám spolu sadne nejaký film spoločný do noty. Vrelo odporúčam. ()