Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

Rathalos

Rusko opat dokazuje svoje kvality na filmovom platne a Posledny bohatier je toho dokazom,skvela fantasy-jazda zmixovana s dalsimi zanrami,pripomenulo mi to slavnu rozpravku Mrazik,v ktorej sa objavili tiez rozne postavicky akou je napriklad Baba-Yaga ci Chalupka na stracej nozke a to su krasne spomienky,druhy diel bol taktiez super,takze spokojnost nadovsetko,uz teraz sa tesim na trojku...:-) ()

Torgal

Kým som si neuvedomil, že sa pozerám na rozprávku bolo sledovanie tohto počinu celkom utrpenie. Po fantasy úvode totiž prišiel presun do súčasného Ruska k arogantnému chujovi, ktorý by mal byť hrdinom filmu. Celá táto pasáž je pekelná a takmer som kvôli nej film vypol už po dvadsiatich minútach. Našťastie to netrvá až tak dlho a sme späť v rozprávkových končinách s bohatiermi, Kostějom, strigou a vodníkom. Hrdina sa síce stále chová ako ČD (čistokrvný dement), no svojím spôsobom je to zábava a taká ľahká paródia na ruské byliny. Triky a exteriéry celkom slušné, ďalšou ozdobou je Mila Sivackaja, len ten Ivanov prerod z blba na junáka sa veľmi nepodaril. V kategórii rozprávka (ktorej som ochotný odpustiť veľa) je to vlastne na koniec ale celkom fajn. 5+/10 ()

tranquill

"Neznám bohatýra Mickey Mouse..." Pro mne velké překvapení. Moc jsem od ruské fantasy neočekával, ale ta silná parodie na ostatní filmy z tohoto ranku se povedla. "Krásná žena a nemluví, to je splněný sen..." A především se povedly dialogy, kdy jsem se mockrát popadal smíchy za břicho. Kdyby nepoužili tu chaotickou akční kameru, tak se nebojím dát plný počet. "Vyzývám tě na souboj, jako frajer frajera!" ()

gazogazo

Lepší pohádka než cokoliv obdobného v Čechách za poslední dekádu. Rusové se toho nebojí a dělají si s báchorkami co chtějí. Super. ()

FeriusParfax

Zajímavá a originální fantasy pro děti. Libily se mi kostýmy a fakt dost se mi líbila Vasilisa. Humor byl cílen asi na mladší publikum, ale dalo se to přežít. Vůbec se mi nelibila vybraná hudba, protože se do filmu ani jedna absolutně nehodila a nekorespondovala s příběhem. Byla to ale zajímavá výprava zajímavých postav v zajímavém světě. Hlavní bitch měla fakt super bič a uměla se s nim ohánět. ()

Ceberus

No toto... Hodně mi to připomíná mého oblíbeného Robina Hooda: Krále zbojníků v tom smyslu, že je to pohádka, která se nebere vážně a je ochotná účinně žertovat. Velmi sympatický hrdina je doplněn unikátními sidekicks spolu s krásnou Milou Sivackajou, která mi po celou dobu připomínala Alicii Vikanderovou. Na áčkových vizuálních efektech je patrné, že do toho někdo musel nalít pořádný sud peněz. Po dvou Štěpčenkových filmech (Tajemství dračí pečeti, Zakázaná říše), co jsem viděl, je to tedy teď potřetí, co se mi ukazuje, že ruská kinematografie dokáže s dostatkem prostředků vyplodit konkurenci Hollywoodské produkci a neměl bych ji tedy přehlížet. ()

WolfIssen

Ruská fantasy prošpikovaná moderním pojetím, hláškama, ale hlavně i ruským slovanským folklórem a pohádkovými bytostmi (bohatýři, Vodník, Baba Jaga, překrásná Vasilisa, Kostěj...). Tento počin prostě baví od začátku do konce. Za mě tedy od Rusů obrovské překvapení a proto posílám do Moskvy velké díky. ()

ostravak30

Poslední bohatýr je zajímavý ruský nápad, který moderního kluka hodí do starobylého světa kouzel. A zatímco on sem tam oslní tamější obyvatele moderními hračkami, ti zase umí šermovat s mečem a rozumí přírodě. Z toho všeho plyne řada vtipných situací, protože si lze snadno představit, že řada dnešních teenagerů by dopadla v podobné situaci stejně. Kombinace fantasy a komedie funguje dobře. Hlavně proto, že se zapojí i další postavy a dlouho není jasné, kdo na kterou stranu vlastně patří. Rusové se navíc nebojí zapojit hrdiny z klasické ruské pohádkové školy o nichž i já četl ve starých knihách jež jsme měli doma. A zatímco američtí producenti vkládají své hrdiny buď do rolí super padouchů nebo super hrdinů či aktuálně populárního spojení virtuálního světa a toho reálného, tohle docela funguje. Na druhé straně je hlavní dějová linka trochu slabá a konec průměrný, možná trochu klišovitý. ()

Jadro

Po rozpačitom začiatku, v ktorom je kopec symboliky terajšieho sveta, sa prenášame do fantasy sveta, kde sa pobaví každý - od najmenšieho diváka až po každého, čo chce malý úlet od reality. Kopec aj humorných scén a veľmi poučný koniec... Škoda len, že Kostej mi pripomína generála z Death snow 2... Inak dosť dobré. 75%. ()

Domas88

Ty jo luxusní změna, DC-Marvel a teď tohle? Já se bavil a krásně si odpočinul a nahlédl do ruských pohádkových postav, určitě se podívejte.. ()

natalanka

Jůůůj, tak vtipnou a hezkou pohádku jsem už dlouho neviděla. A pokud se chcete 114 minut dobře bavit, smát....pak si udělejte skvělý čaj, nebo kakao a hezky vypněte realitu a vzhůru do světa kouzel a pohádkové říše. Tahle pohádka je opravdu nádherná a vtipná. Běhající domeček na kuřích nožkách fakt nemá chybu. :-) ()

Kushina

Taková akční, přeplácaná dobrodružná pohádka pro dospělé režírována Rusáky. Takže na druhou stranu to tak přeplácané nebylo, ale bylo zde hodně pěkných scén a zkrátka ten film velice překvapil. 65% ()