Ivan Najdenov (Viktor Choriňak), celkom obyčajný mládenec, sa náhodou prenesie zo súčasnej Moskvy do fantastickej zeme Belohorie. V tomto paralelnom svete žijú hrdinovia ruských rozprávok, kúzla sú prirodzenou súčasťou ich života a problémy sa riešia súbojmi s bohatierskymi mečmi. Na svoje veľké prekvapenie sa Ivan ocitne priamo v centre súbojov svetlých a temných síl. Zatiaľ mu ale nie je jasné, prečo má v týchto dramatických udalostiach zohrať hlavnú úlohu práve on. Všetci totiž veria, že on jediný dokáže ukončiť zničujúcu vojnu dvoch znepriatelených svetov. (TV JOJ)

amanda7

Trochu mi vadila súčasná linka a disney ale inak veľmi osviežujúca a zábavná záležitosť. Ruské počiny ma celkovo bavia v tejto americkej presilovke. Konečne niečo so slovanskou mytológiou a nie stále tie isté dokola omielané hollywoodske príbehy. Takže komentáre typu odpad mi prídu úplne scestné. ()

mire.k

Obrovské příjemné překvapení. Pohodová pohádková fantasy. Amber na ruský způsob.. Mělo to pohodu, šmrnc a poslední scéna byly dvířka k pokračování jak vrata. Pokud to zvládnou, už se těším. P.S. Chce to znát ruské pohádky. Jen Mrazík nestačí.. ()

KapitanKuraz

Prekrásne,zastné, vtipné a husto zamozané. Ak pôjde Ruská produkcia takto ďalej, ako v zlatých Časoch Mrzáka... (lebo v podstate tam nieje nieČ nové, len je to dobre naložené), len v  neprehnane novom, Tak sa uštím. Za mňa dnes klenot dňa hneď z rána. PS No a voda do sudu;?))) za mňa čisto 100% ()

Accuphose

Musím říct, že tohle se Rusákům moc povedlo, kouzel je tam víc jak v celým Harry Potterovi, příběh je zajímavej a na ruskej film je tam minimum patosu, těším se na pokračování... ()

a-ja

Vykrádá to Jestřábí ženu i Mrazíka a další pohádky a fantasy, možná proto je to takovej shit... A v hlavní roli debil, kterej vypadá fakt pořádně americky... Ruské na tom byly jen některé kostýmy... Ble. ()

mokki5

Ivan tentokrát není "chlapec, jak má být" Baba Jaga je spíš sympatická kouzelná babička, ne "husa, co mu na lopatu nasedla" a Kostěj trochu připomíná Palpatina v posledním tažení... Dohromady to ale dává zábavnou a nečekaně velmi vtipnou parodii na Mrazíka, u které se pobaví malí i velcí.  Nejlepší Baba Jaga je ale pořád Keanu Reeves!! ()

JimWalker007

Nečakané prekvapenie.  Divoký ruský rozprávkový dryák,  a výrazný posun od Mrázika do inej, takmer marveláckej dimenzie.  Keby som nevidel, tak neuverím, že Rusi dokážu tak šikovne namiešať akciu, humor, fantasy i vlastné byliny do zábavného pozerateľného filmu. ()

Tom10000

Originální výpravná pohádka, výjimečně raké jednou nikoli z USA, ale z Ruska, jež svým specifickým vyprávěním (např. též u pohádky Legenda o Drakovi) dokáže leckterého diváka překvapit. Ivan, celkem normální muž, vyznačující se však touhou vydělávat si peníze podvodným čarováním, je v Moskvě velmi populární. Jeho hlavním cílem je nyní vyhrát prestižní magickou soutěž. Má celkem luxusní dům a služku, jež mu pomáhá uklízet, ale i dávat občas protivné rady. Jediné, co mu schází, je pěkná dívka, na manželství však příliš nemyslí. V momentě, kdy se blíží finále soutěže, potká na ulici starou babičku. Ta mu předpoví nemilou budocnost, v níž zapálí chalupu a potká ho smrt. Naivní a racionální Svetozar (jak sám sobě přezdívá) rady nedbá a jde si za svým. Krátce před vystoupením ho pošlou do nemocnice, aby tam svými kouzly vyléčil malou holčičku. Jenomže podvodník nic takového nesvede, a proto rychle zdrhá pryč. Další den se potká s muži, kteří by mu chtěli ublížit. Když se v zábavním centru vrhne do tobogánu, vyjede z něj v Bělohoří. V magické říši, kde se setká s krutou královnou Dobryní, nesmrtelným Kosťou, ale i Babou Jagou a krásnou mladou dívkou. Dobrodružství, jež ho čeká, dalece přesahuje jakékoliv kouzelnické vystoupení (...). Skvělá výpravná pohádka, nemající žádnou chybu. Je jen dobře, že se tvůrci rozhodli vytvořit druhý díl, už se na něj moc těším. 95 procent, doporučuji! ()

diax3

Představte si seriál Bylo, nebylo (2011). Až na to, že ruskej. Takže tam nebude kapitán Hook, ale čarodějnice z chaloupky na kuří nožce, nebude tam Rumprcimprcampr, ale Kostěj a nebude se to odehrávat za sedmero horami, ale v Bělohoří. Hlavní postava bude taková variace na Ivana z Mrazíka (sebevědomí na to má dost), jenomže v pohádkové říši se ocitne až poté, co si odžil hodných pár let v našem světě jako sirotek a podvodník... Tohle je přesně ten případ, kdy je něco tak špatnýho, až je to kvůli tomu vlastně dobrý. Dívali jsme se na to o Štědrém večeru s rodinou, sestavovala jsem při tom stavebnici a kdykoliv jsem se chvíli nekoukala, pánské osazenstvo mi scény přetáčelo zpět, protože "to ale prostě musíš vidět!!" Nejsem si jistá, jestli s tím výrokem souhlasím, nicméně to byla fakt prča. :D To, že to má víc dílů, mi došlo v závěrečné scéně, kde se teprve vyjeví ten pravý záporák (plottwist jak cyp XD). ()

redme

Prima pohádka. Trikově hezky udělaná a celkem jsem se zasmál. Nesmíte o ní čekat zázraky a pobavíte se. 4*. ()

MilanM76

Pekná vtipná rozprávka. Nato, že to točili Rusi ma to v dobrom prekvapilo aj čo sa týka grafických efektov. Pár scén by sa dalo vylepšiť, ale nebolo tam nič čo by mi vadilo. ()

jabbo123

Tomu říkám fantasy pohádka! A vtipná k tomu. Konečně hrdina proti své vůli, který se po deseti minutách zázračně nenaučí bojovat s mečem jako šermíř a kouzlit jako Gandalf - naopak, nenaučí se to vůbec a situace řeší tím co umí z našeho světa. Převážně mobilním telefonem. :-D A dost často situaci ještě víc zkomplikuje. Naštěstí má při sobě Koštěje Nesmrtelného, Babu Jagu, sličnou žabodlačici a vodníka! Celou dobu jsem se bavil, triky i hudba jsou výborné a příběh nikterak neuráží. Skvělá kamera a povedená choreografie akčních soubojů. K páté hvězdě mi asi sházela o něco střídmější stopáž - tak o 15 minut méně záživnějších scén. Jinak ale překvapení a vřelé doporučení. ()

kralMiroslav

Určite je to pozerateľné. Film má dobré tempo, nemá hluché miesta. Niekedy sú prechody medzi scénami skratkovité a hudba mohla byť o niečo lepšia. Hlavný hrdina mi občas pripomínal Dolpha Lundgrena. Baba Jaga mohla byť aj škaredšia, mohli si zobrať vzor z Mrázika. Tak má vyzerať správna Baba Jaga. Vasilisa sa mi páčila, dobrý výber. ()

RedRose991

Zo začiatku nadšenie, kostýmy, využitie postáv úžasné, prostredie tak isto... Ale dej sa akosi potom zasekol, nemalo to tú správnu atmosféru, spojenie normálneho a rozprávkového sveta až tak nevyšlo a pôsobilo to trochu silene. Napriek tomu stojí za pozretie, hlavne kvôli kostýmom, prostrediu a mnohým celkom dobrým vtipným scénam. ()

lubino89

Bolo tam veľa super nápadov, malo to vtip a hrali tam veľmi pekné herečky. Oveľa väčšia spokojnosť ako s novými českými a slovenskými rozprávkami tento rok (2019). ()

Zaks

Milá blbina, plná sviežich nápadov a vtipných narážok. Našincovi z ost bloku, odchovaného na skazkach o Mrázikovi, Babe Jage, pomohol príbeh sa vrátiť v čase späť, do sladkých detských spomienok. Nechýbali však prepojenia aj na západnú popkultúru v podobe mobilov, či bohatiera Mickey Mousa :-) Občas trochu zdĺhavejšie a nudnejšie pasáže vždy podržal vizuál na vysokej úrovni. ()