Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

farfalla

Milá romantická komedie z italské čtvrti v New Yorku. V rodině Castoriniů se mají všichni rádi. Loretta (Cher) je účetní a žije v domě s rodiči a s dědečkem. Přes ulici mají obchod a dům její strejda a teta. Její přítel Johnny Cammareri (Danny Aiello) ji konečně požádal o roku. V zápětí však musel odcestovat na Sicílii, protože jeho maminka byla na smrtelné posteli. Před odjezdem však ještě požádal Lorettu, aby se spojila s jeho bratrem Ronnym (Nicholas Cage) a přesvědčila ho, aby jim přišel na svatbu. Jenomže Ronny je zahořklý vůči bratrovi, a tak se Loretta s ním nejdřív musí spřátelit. S příchodem Ronnyho se do Lorettina života dostala vášeň, barvy, opera. Poznala však, že i její rodiče se potýkají s citovými problémy. Malá semknutá italská rodina je vykreslena prostřednictvím průpovídek, rad, jídla. Skoro 1/3 textu je v italštině. Cher je velmi dobrá mezi ostatními herci. Už jsem ji viděla v několika filmech (napr. ´Silkwood´ a ´Mask´) a vždy si drží dobrou úroveň. Píseň ´That´s Amore´ Deana Martina zazní v průběhu úvodních i závěrečných titulků. (https://www.youtube.com/watch?v=XHtdGJfVd2w) ()

Oralfabet

"Playing it safe is just about the most dangerous thing a woman like you could do." Krásně netradiční, ale pořád příjemná a nenáročná romantika. Cage s dřevěnou rukou rozhodně nezklamal, ale Cher mě tady asi oslovila ještě víc. Super závěr. 8/10 ()

Dlubal David

O hodně slabší než Muž, o němž nic nevím a ještě ještě slabší než Tam na konečné. Nicolas CAGE se snaží, CHER se snaží, ale divákův zájem o děj nějak protéká mezi prsty. Vše zachraňuje až poslední třetina filmu. ■ Nebýt tam tak nádherně vykresleny ty jejich rodiny, tak by tento film ode mě nezískal ani tři hvezdy, takhle je to alespoň průměr, který neurazí, ale bohužel ani nijak nenadchne. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [58/100] ■ (V) [51/100] ■ (H) Nicolas CAGE [61/100] ● CHER [55/100] ■ (♫) [58/100] ■ (E) Love with the Proper Stranger (1963) ● Tam na konečné (1957) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Středa, 22-XI-2017; 22:18] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [55/100] ■ (CSFD) blackrain(C) [55/100] ()

adriane9

"Muži běhají za ženskými, protože se bojí smrti"...Naprosto úžasný pohodový snímek s ještě krásnou Cher v hlavní roli. Vůbec nechápu, že mi tenhle filmek unikl a vidím ho až dnes poprvé. Doporučuji :) ()

BOURQUE

Skutočná sila tohto filmu nie je v príbehu, ale vo spolupráce geniálnych hereckých výkonov starej a mladej generácii. Prekrásna Cher a šarmantný N. Cage vo veľkej forme. Scény v a po opere sú čerešničkou celého filmu. Zaslúžene vybojované zlaté sošky. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Besyn

Jako romantická komedie naprosto bezchybný.Miluju tu scénu,kdy se Cage nasere,převrátí stůl,popadne Cher a jde s ní do postele. ()

VerenaLord

Další velice hezký film, kde se ukázalo, že Cher umí i hrát (dalším jsou například i Čarodějky z Eastwicku). Nicolas Cage je zde ještě herecký zelenáč, ale už má něco do sebe. Samotný příběh není moc originální, ale je hezký, milý a jednoduchý. Prostě celkový dojem je na 1-. ()

PavelZava odpad!

Nerad dávám odpad!, ale film hodnocením naplnil mé kategorie. A pak je měď, stojí peníze, ale zase je ušetří. ()

JimiH

Film má své kouzlo, ale prostě jsem pořád čekal, kdy přijde něco, kvůli čemu pochopím jeho zařazení v žebříčku 1001 filmů a kromě některých vtipných postřehů o životě jsem se nedočkal. ()

anitae

K tomuto filmu musí člověk asi dozrát, před lety mě naprosto míjel. Cage i Cher mám docela ráda, hraní si na Italy, nevěru v každém věku, Cageova ...třeba za pár let přidám další hvězdičku:) ()

mardun

Ztratit hlavu a delat blaznive veci, to je film " Pod vlivem uplnku" Cher opravnene dostala Oscara za tuto roli a Nicolas Cage je v Roli Ronnyho neodolatelny. Romanticka komedie podle meho Gusta!. ()

krizi

Pokud tenhle film dostal 3 Oscary, tak to ten rok musela být neskutečná fraška. Vždyť Cher vyniká snad jedině tou svou hřívou. ()

Brinkley

Oscary jsou v tomto případě sice poněkud přehnané, ale v kontextu novodobých romantických komedií s Jennifer Aniston, jež jsem byla v důsledku výpadku firemního programu měla možnost shlédnout, musím konstatovat, že romantické komedie této kvality (především, co se dialogů týká) se již možná ani netočí. Pokud se pletu, dejte mi prosím tip! Dokonce i Nicolase Cage jsem pod vlivem tohoto filmu shledala přitažlivým. ()

neo93

Docela zajímavý počin od režiséra Normana Jewisona v hlavní roli se skvělou slavnou zpěvačkou Cher. Ta nám jasně ukazuje, že není pouze úspěšnou popovou zpěvačkou, ale že má talent také na herectví. Představuje 37letou vdovu z italské rodiny, obývající New York, která si chce vzít o něco staršího muže rovněž italského původu. Poté, co na svého snoubence poněkud zatlačí, aby si ji vzal, začínají hlavně pro ni starosti kolem zařizovaní svatby, jelikož její nastávající odjíždí za nemocnou matkou na Sicílii. První úkol pro ni má být pozvání mladšího bratra svého budoucího manžela. A právě v tomto momentu se celá věc (svatba) značně komplikuje. Nejvíce ve filmu je asi patrný důraz, který je kladen na prostředí italské rodiny. Všechno, co vidíme, se točí kolem země ve tvaru boty. Obchod, restaurace, kostel. Všechny tyto lokace se různě opakují a variují, a mají nám jasně připomínat, kde se celý příběh odehrává. Co je však ještě zajímavější než to, že se vše točí kolem italské rodiny, je přítomnost Nicolase Cage v roli mladšího bratra. Ten vytváří společně s Cher výtečnou dvojici, která hýbe filmem, tím nejlepším možným způsobem, a proto se na snímek, tak příjemně a pohodově dívá. ()

Astrebleue

Jako večerní relaxace se mi to moc líbilo,nenechávalo mě to odpočinout a pořád jsem byla nucena přemýšlet co bude dál.Cage zahrál pěknýho pekaře s dřevěnou rukou a zálibou v opeře.Velmi milé.. ()

HarqAlAda

Podľa mňa skôr tragédia. Nevyrovnané, kauzalita žiadna. Posledných 10 minút malo čosi do seba. Film nám zdelil že rodina je dôležitá. Ďakujem, to už som vedel. Hviezdičky som zoškrabkal za Johna Mahoney ako jediného umelca svojho remesla a za posledných 10 minút filmu. Odporúčam fanúšikom Cher a Nicolasa Cage. ()

Lavinia

Cage coby zajíc. A kupodivu i hrající. Vynikající životní příběh lásky, manželství a nevěry na příkladu dvou generací italsko-sicilských emočních rodin, velmi zábavný a lidský. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison