Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

Jermann

Nádherná romanťárna, ze které čiší hřejivá rodinná atmosféra se vším, co k ní patří .. nechybí trocha hořkosti a zklamání, ale na druhou stranu také porozumění a odpuštění .. a to vše navíc okořeněné dávkou italského temperamentu. V každé roli, větší či menší, je přesně ten pravý herec a všichni působí, jako by spolu opravdu léta žili, nebo se léta nenáviděli .. prostě jim to všechno věřím. Dialogy jsou celkově brilantně napsané, ale některé by se daly rovnou tesat do kamene a třeba jen kvůli nim bych se na MOONSTRUCK mohl dívat pořád. ()

otík

Příjemný romantický snímek z dob, kdy Nicolas Cage měl ještě dostatek vlasů a tvářil se ještě ne úplně jako totální looser a kdy Cher ještě neměla tolik plastických operací, že by mohla konkurovat Michaelu Jacksonovi. Pohádka o dvou nenaplněných životech, kterak k lásce přišli. ()

July

První polovina filmu je poměrně tuctová a nepříliš zábavná a divila jsem se, že tohle tu má 81 % (včera, 1. 1. 09). V druhé polovině se zápletka trochu rozvede, dozvíme se více o Lorettině italské rodince a dočkáme se půvabných i vtipných momentů. Ta by byla na 4*, ale film jako celek na ně u mě nemá. I tak je to ovšem docela příjemná romantická komedie, od které ovšem nečekejte moc děje. P.S.: Dnešní hodnocení je už 78 %. ()

Pavlínka9

Cher je pro mě prostě dobrou herečkou. Už několikrát jsem to prohlásila a i u tohoto filmu si za tím stojím :) Film z prostředí italské rodiny, kdy téměř 40ti letá žena přemýšlí co dál a chce si vzít muže, kterého má "ráda" - to je pakárna :D :D Ale jak to podá Cher a celkově všichni ostatní herci - to za to stojí. Je to romantické, je to váhavé, je to akční a je to hlavně neskutečně aktuální. Ráda se vždy na tento film podívám znovu :) Nejlépe s odstupem pár let - a vždy ho vidím úplně jinak :) ()

bobby_jean

Rozhodne odpoveď na najhoršie udeleného Oscara za herecký výkon... Príbeh neskutočne žiadny, kde nielen že si k postavám nedokážete vytvoriť vzťah, ale oni vám dokonca lezú príšerne na nervy lebo tam nieto jediného sympaťáka (hádam až na pána so psíkmi). Do toho otrasne hrajúci Cage a totálne podpriemerná až miestami trápna Cher. No prepadák, nerozumiem, čo kto na tomto videl ()

Kacounek

pěkná italská temperamentní rodina. Výborná je ta vášnivá scéna, jak vlk s raněnou tlapou....loví....a uloví... Jen jedna nejasnost, v americe je úplněk snad měsíc v kuse,ne? ()

NoFiction

No, kdo si tohle balení neprožije, nemůže tomu ani za mák porozumět. Ale na plný počet to rozhodně fakt není, slza mi bohužel neukápla. ()

Napp

"Cher, I'm in love with Moonstruck!" - "Snap out of it!" Tak doufám, že tohle by se mi nestalo. Jednoduše, kdo by nemiloval Cher! Obzvlášť, když září vedle Nicolase Cage. Trochu jiná, romantická komedie s přihlouple vtipnou zápletkou, která je tak přihlouplá, že se smějete ještě v době, kdy si na ni vzpomenete. Tohle jsem od Moonstrucku rozhodně nečekal! Každopádně ten Oscar je jasnou známkou toho, že Cher rozhodně prokázala být skvělou herečkou! "Snap out of it!" ()

JohnSmith

Heslo tohoto filmu je:Nikdy neposílej svou nastávající za svým mladším a hezčím bratrem. Milá romantická komedie o nevěře se šťastným koncem. ()

Pedross800

Jako slepej k houslím jsem dnes došel k této romantické komedii a nestačil se divit. Výborná věc, mělo to italský teatrální šmrnc, Cher a Nicolas úžasní, fakt skvělá oddechovka. Tady bylo vše, vtip, vášeň i nějaké to moudro a já si uvědomil, že už jsem dorostl do věku, kdy bych měl ten tolikrát ve filmech opakovanej trik s operou, kdy dámská srdce jihnou, dojímají se a rozkládají na atomy vyzkoušet v reálu :-)) ()

Zemi11

Absolutně typický a příznačný film, který si pustím kolem půlnoci na jedničce, abych vyplnil jednu z tisíce reklam TV Hovna, a už zůstanu. Vaječný likér do ruky, křeslo pod nohy a v režimu spánku si počochním klidný večer. Občas je pod svícnem tma - ne všechno zlato se musí třpytit. Čas od času je třeba se nenechat opít rohlíkem a zkusit své štěstí skokem do neznáma. ()

Han22

Kdysi viděno kdesi na Nově ráno a po těch letech si z toho pamatuju pouze zvláštní atmosféru, jednu písničku a to že jsem se divil, že Cher balí o 17 let mladšího Cage. Ale docela se mi to tenkrát líbilo, takže za tři. ()

cab

Italska komunita v Brooklynu v podobe vdovy Lorrety s jeji rodinou a bratru Ronnyho a Johnnyho se pod zastitou mesicniho uplnku dostava do zmeti neocekavanych prevratu. Zivot Lorrety, ktera se chce bez lasky vdat se obrati o tristasedesat stupnu pri jednom pohledu a seznameni s podobne trpicim muzem. 80% ()

beyli

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Naprosto skvělý děj a Cher s Nicolasem Cagem byly úžasný pár, nedivím se, že Cher za roli Loretty získala Oscara. Musím hodnotit plným počtem hvězd !! ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison