Srdečně vás vítáme

• Francie À bras ouverts (více)

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako Jean-Etienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a vrcholný intelektuál žije ve svém světě po boku bohaté manželky a je dokonale odtržen od reality. Což se mu stane osudným, když v televizní debatě propaguje svůj nový román Srdečně vás vítáme. V něm řeší téma pomoci lidem v nouzi, lidem bez domova, na útěku. V přímém přenosu vzdoruje silné kritice ze strany přítomného oponenta, který jej napadá, že sice hezky píše, ale v životě se tím není schopen ani ochoten řídit. A tak Jean-Etienne, aby osobním příkladem dokázal svou vstřícnost k potřebným celého světa, veřejně vyzve jakoukoliv romskou rodinu k společnému soužití u nich doma. Stačí, když zazvoní u brány jeho sídla a budou radostně vítanými hosty. A rozohněný Jean-Etienne rovnou na kameru nadiktuje i svou adresu. Pak se nemůže divit, že u něj večer v ten samý den zadrnčí zvonek a za vraty stojí usměvavý Babik se svou početnou rodinou. Jean-Etiennovi nezbývá nic jiného než svůj veřejný slib dodržet. Netuší, že jej i jeho rodinu čeká jedna z nejtěžších životních zkoušek a hlavně brutální test míry tolerance, solidarity a humanismu. (CinemArt)

Flego

Vysoko aktuálna téma neobišla ani francúzsku komédiu a treba uznať, že sa so spolužitím majority s menšinou vysporiadali veľmi dobre. Všetko s politickou korektnosťou, situačnými i slovnými gagmi ( lovenie krtkov nemalo chybu ), dobrými hláškami, a napokon aj so záverom, ktorý už len doklopýtal do logického ale neobjavného záveru. Slušná oddychovka na nedelné popoludnie. ()

BMW12

Můj oblíbenec Christian Clavier v další franouzské komedii, která naťukává téma cizinců. Zde v televizi prohlásí, že by doma klidně ubytoval Romy, a tak mu tam jednou ráno skupinka Romů zazvoní. Christian jako Jean-Etienne je tam nechce, ale kvůli své image je ubytovat musí. A tak začíná celá řada vtipných situací, i když člověk má u filmu trochu i nervy, když si představí, že by takhle lezli po jeho baráku... Ale jedná se o fajn oddechovou komedii. ()

rikitiki

Komedie, která je „vypohodněná“. Téměř všichni jsou tam fajn a chovají se k sobě hezky, neukáže se nic ošklivého. Takový přístup je možný zvolenou nadsázkou. Ani rodina liberálního spisovatele, ani rodina pestrobarevných Romů nejsou reálné, jsou to jen iluzorní představy, o tom, jak by to mělo být, kdyby byl život pohádka. Je to oddychovka, která vás sice nesejme, ale pobaví spolehlivě. Většina hlášek a situací vyjde. Na konci už je to poněkud přestřelené, ale to se dá odpustit. ____ Jen si říkám, jestli není rasismus zobrazovat Romy až tak snaživě etnicky? Jako veselou při sobě držící rodinku, která zpívá, tancuje, život bere velmi lehce, s ničím si nedělají hlavu a živobytí si dokážou obstarat všude, kam přijdou. Tenhle stereotyp je podle mě na hraně. /4. 8. 17./ ()

poz3n

Nebyla to až taková konina, jak jsem očekával. Chvílemi jsem se fakt zasmál a dá se říct, že se scénář vyvaroval vyloženě trapně debilních situací. Nevím, nakolik měli tvůrci v úmyslu rýpat do vosího hnízda, ale přijde mi, že pojetí celého filmu v podstatě nedává prostor divákovi k nějakému sebezpytování a ani ho k němu nenutí. To ale neznamená, že by to tak bylo špatně. Všechno co se dotýká citlivích témat nemusí vždy automaticky zaujímat nějaký postoj a vnucovat ho zbytku. A to nejdůležitější na závěr: Babikova prostřední dcera, ta se teda povedla. 6/10 ()

Ajinka126

Příjemné na oddech. Klidně u toho nemusíte dávat pozor a nic vám neuteče. Pro mě snadno zapomenutelné, proto jen za 2. Jen tedy za mě - líbila se mi ta naivita bohatých, kteří chtějí pomáhat, jen netuší jak. Mrzí mě, že nerozvedli myšlenku, že tohle problém nevyřeší (bohatví jednoho nevyřeší globální chudobu). Tam se to pak vytratilo a svezlo se na vlně lásky (jak jinak). ()

Lukrecie

Já jsem se fakt skvěle bavila. 😁😅🤣🤭 První půlka byla ale vtipnější. Druhá půlka drsnější a plná napětí. ()

Pierre

Je to fakt škoda, že tahle komedie prolítne kiny beztak úplně bez povšimnutí. Já se totiž velmi, velmi pobavil. Film je možná méně intelektuální, než Co jsme komu udělali, ale zato je v něm mnoho víc francouzské nadsázky a ztřešněnosti. Navíc Christian Clavier se může víc rozehrát a nutno podorknout, že jeho komika je skutečně půvabná. Skvělá je taky celá parta cikánů v čele s geniálním Babikem, jehož představitel podává přímo ukazkový komediální výkon. Pořád je čemu se smát. Navíc se mi líbilo (bohužel reálné) vyobrazení televizní debaty a stejně reálné soupeření dvou mediálních soupeřů. Pointa je sice trochu jednoduchá, ale to je asi jediná výtka. Jinak jsem skutečně nadšen. Musím dát pět!!!! ()

blackrain

Očekávala jsem totální ujetost, ale byla to svěží a příjemná komedie vystavěná na kontrastech. Škoda, že nebylo více využito toho indického sluhy s jeho roztomilou Angličtinou. To byla taky figurka k pohledání, pokud opomenu Babika. Francouzi stále dokazují, že nezapomněli si dělat legraci sami ze sebe. Jak by asi vypadala německá podoba s paní Merkelovou. To nechci ani domyslet. Bylo by velmi zajímavé, kdyby už u nás konečně začal někdo chytat politiky za slovo. Tady by z toho zřejmě byla defenestrace. ()

Mikita

Slabší druhá polovina, přesto příjemná oddychovka, co se nakonec ani neveze na vlně uprchlíků, jako spíše na humoru ohledně odlišnosti některých kultur. Vždyť Romové ... to je blízký a přesto totálně jiný svět. Já se pobavila. I můj doprovod. ()

slunicko2

K zapamatování jen Oscar Berthe nezjištěného věku (mladý syn francouzského hostitele Lionel). Zbytek určený k zapomenutí. ()

L_O_U_S

„Srdečně vás vítáme, haťapaťa…“ Film, který prostě musí pobavit. Francouzi ještě pořád točí vtipné komedie. Téhle prospívá, že i když zpracovává myšlenku tolerance, nesnaží se jít v kolejích nějaké nucené korektnosti. Zároveň divák s aspoň nějakým kulturně-historickým povědomím ocení i ten kontext francouzského levicového aktivismu a intelektuální sféry. A musí se trpce pousmát tomu, jak si i my dobroserové raději zamkneme šperky, zatímco jsme den přetím dělali lidem kázání o rasových předsudcích. No a taky body nahoru za Rumunsko. Pro to mám slabost. (1 240.) ()

kaposlav

Film na tému cigáni v mojom baráku ma veľký potenciál, ktorý isto nebol využitý naplno, ale pár momentov vo filme je celkom podarených. Myslím si, že je to celkom dobre načasované na dobu, keď mnoho cudzincov migruje nie len do Francúzska a mnohý im chcú pomáhať, a tu je návod ako. Samozrejme netreba všetkých hádzať do jedného koša, ale u cigáňov skutočne ide len o výnimky, čo sa vedia asimilovať. V prípade iných národov to vidím podstatne svetlejšie ako u cigáňov. Zaráža ma uvedený fakt vo filme, že vo Francúzsku je 18 000 cigáňov na tak veľkú krajinu. To sa len v slovanských krajinách, slušne napísané, tak rozmnožili? Slovania sú asi všeobecne pohostinný a preto sa sem natrepali všetci možní od maďarov po cigáňov. Na západe si akurát tak cudzích vozili na otroctvo. ()

Martin741

Taka zabozrutska multi -kulti propaganda, ale Christian Clavier /Dovolena po Francouzsku 1,2 a Asterix and Obelix 1999/ to udrzuje v ramci slusneho priemeru, hoci teda pozeram, ze uz ma 65. Cigani ziju tu pod mostom nastahuju sa do ich domu - a na tom sa da dobre odreagovat, ale hovorim, multi -kulti propaganda je z toho vidno na kilometre daleko. Trochu bolo treba skryt tu silnu multi kulti propagandu. Ja multi kulti nejak extra nemusim, take Imperium Romanum bolo multikulturna risa a vsetci dobre vieme, ako Imperium dopadlo : 56 % ()

Aljak

Námetovo to nebolo vôbec márne, ale skôr by som uvítal, keby to bolo podané v nejakom dramatickejšom prevedení, a nie z toho robiť za každú cenu bohapustú komédiu. Nuž, ale to som si už povedal pri viacerých nedávnych francúzskych komédiách, kde sa úplne zbytočne tlačilo na pílu. V tomto obdivujem Indov, že hoci prinesú kadejaké bláznivé námety, tak dokážu z toho spraviť napokon dosť vkusnú dramédiu. A presne takýto žáner by tomuto veľmi pristal! Ale to už príliš odbočujem. À bras ouverts bola príjemná oddychovka s lightovým humorom (na ktorom sa dalo občas aj pousmiať), ale nič zaujímavejšie okrem originálneho námetu som od toho žiaľ nedostal. Ale OK, nebolo to až tak zlé ako by sa mohlo podľa môjho komentu zdať! :) ()

bourec

Čekal sem peprnou,šťouravou komedii s rómskym tématem,a dostal sem hovadinu,u který sem se asi třikrát zasmál,a konec byl hodně trapnej.40%. ()

Juto

Príbeh je celkom jednoduchý: Rómovia vstupujú do bohatého života socialistov. Je to výborná komédia, pri ktorom som sa celý film smial. 6/10 ()