Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pitryx
  **

  Tady si nejsem moc jist co to bylo. Komedie?? Tak proč ta hudba v úvodu při titulcích? Mi tam prostě neseděla. Ale titulky jsme překonali a samotný film…? Nehrát tam pan Kopecký, asi by u mě neuspěl. Takže jde prostě o další „komedii“, kde to všechno kolem má jen lehce komediální podtext, ale smát se nahlas asi divák nebude. Satoranský byl dobrý. Ostatní v mezích slabšího průměru.(28.7.2015)

 • Matty
  **

  Jestli mělo jít skutečně o komedii, nevím, kam se z ní vytratil všechen humor. Životem i právničinou unavený Miloš Kopecký sice z posledních sil bojuje za princip, ale film je natolik napresován konkrétními právnickými poučkami, že jako moralita selhává. Spíše plní úlohu návodu, jak by se uvědomělí občané měli chovat, aby moudrým a spravedlivým advokátům nepřidělávali žaludeční vředy. Coby exemplum k demonstraci správných postupů pro jistotu posloužil banální případ, v němž nejde o život ani o politiku, nýbrž „jen“ o peníze. S režií stylem „čím více toho pojme jeden záběr, tím lépe“ jde o nesmírně unylou a neatraktivní náhražku za západní soudní dramata, která alespoň dokáží navodit pocit, že, co se týče spravedlnosti, ještě lze něco změnit. 50%(28.8.2012)

 • Mylouch
  ****

  Možná počátek v 80.letech módní vlny příběhů z právnického prostředí (jak napálit advokáta, Doktor z vejminku, Paragrafy na kolech, Případ Platfus). Hořký kousek, v němž Dietlovy vedlejší postavičky (Adamovská, Hašek, Růžek) příjemně nahrávají ústřednímu Kopeckému a Satoranský je padoušsky rehabilitován v pohamrovské roli synovce skromně mistrovské tetičky M.Brožové. Kamera J.Šofr.(28.7.2012)

 • Una111
  *****

  Téměř 40 let od vzniku filmu. Je to dlouho? Ano, je to dlouho, ale ne tak moc, aby se hodnoty převrátily zcela naruby a aby tahle sonda do života jednoho advokáta, který to myslí se spravedlností poctivě a vážně, působila dnes na diváka přinejmenším jako pohádka! Říci, že neexistuje malá nebo velká nespravedlnost, že všechny jsou stejné nebo odmítat v boji proti darebákům použít darebácké metody - no, řekněte, umíte si něco takového tady a teď představit? Já ne! Potěšil mne tenhle film i s jeho poněkud hořkým koncem. A to ani nemluvím o vynikající práci herecké! Vůbec neváhám: 5*.(19.11.2017)

 • Havala
  ****

  Miloš Kopecký v roli která lu padne jak ulitá - staršího vzdělaného muže. Ačkoliv tento film neni ničím vyjímečný, tak sem si ho velmi oblíbil. Bojovník za spravedlnost v případu staré babičky proti vychcánkovi kterých i dnes běhá po světě tisíce. Pro všechny lidi plyne ponaučení o spravedlnosti a správném přístupu k mezilidským vztahům. Dá se na tento film dívat i jako odpočinkovou zábavu, herecký výkon Kopeckého je opět skvělý. 82%(28.7.2007)

 • - Snímek byl v roce 1980 vybrán do soutěže Un Certain Regard festivalu v Cannes. (trojúhelník)

 • - Scény v restauraci byly filmovány na rozhledně Bramberk, dále se filmovalo v Lučanech nad Nisou, Haraticích a v Železném Brodě. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace