Nepríliš vydarená tragikomédia, ktorá mi vlastne nič nedala. Aj keby mi dala, tak asi najviac by ma potešil králik od babičky Márovej, ale určite nie živý, lež doprave pripravený. No a o spravodlivosti, či nespravodlivosti je causa Králik tiež, hoci sú tu vlastne len nespravodlivosti. Či malé, či veľké.(20.8.2011)

Na komedii mi tahle TV inscenace přišla opravdu málo vtipná - Kopecký sype z rukávu filozofické postřehy, co od něj znějí skutečně moudře a pravdivě, ovšem celkově film vyznívá melancholicky a převážně nudně. Připouštím, viděla jsem to hodně dávno - třeba bych si po opětovném zhlédnutí poupravila názor... možná jednou. Zatím průměrných 51%.(29.4.2009)

• Kri-kri

Co je proboha na tomto filmu komediálního? Že vychcaný synovec obere svou starou tetu o téměř 8 litrů (v 70. letech poměrně vysoká suma), aby si mohl vozit prdel v drahém auťáku, u soudu zapírá jak Fučík a nakonec po těžkém úsilí advokáta v docela přesvědčivém podání Kopeckého (jedno z mála pozitiv filmu) babka, která svůj spor platí živými králíky žalobu stejně vezme zpátky? Nebo snad že chlap z nešťastné lásky k ženské, která mu nasadila parohy půl roku bručí ve vazbě a nakonec skočí pod auto? Já v tom filmu žádné komediální prvky jaksi nenacházím, když už, tak se jedná o poměrně pesimistickou tragikomedii s notnou dávkou černého humoru.(12.3.2017)

Vynikající a nestárnoucí anibychneřeklžekomedie o výkonu advokátní praxe nejen za minulého režimu. Místy můžete Kopeckého Lukáškovi vyčítat jistou "morální flexibilitu" (k čemuž vždycky radím položit si otázku "Jak byste chtěli, aby se choval váš advokát, když za ním přijdete s tím, že potřebujete vytáhnout z průšvihu?"), ale jeho svaté rozhořčení a nezapomenutelná slova citovaná Tosimem jsou tím, co bychom si měli z tohohle počinu legendárního režiséra odnést. Pro advokátní stav má Causa Králík o několik řádů větší půvab, protože klienti, ti se za těch víc než třicet let vůbec nezměnili...:)(29.10.2012)

• Pitryx

Tady si nejsem moc jist co to bylo. Komedie?? Tak proč ta hudba v úvodu při titulcích? Mi tam prostě neseděla. Ale titulky jsme překonali a samotný film…? Nehrát tam pan Kopecký, asi by u mě neuspěl. Takže jde prostě o další „komedii“, kde to všechno kolem má jen lehce komediální podtext, ale smát se nahlas asi divák nebude. Satoranský byl dobrý. Ostatní v mezích slabšího průměru.(28.7.2015)

• - Snímek byl v roce 1980 vybrán do soutěže Un Certain Regard festivalu v Cannes. (trojúhelník)

• - Scény v restauraci byly filmovány na rozhledně Bramberk, dále se filmovalo v Lučanech nad Nisou, Haraticích a v Železném Brodě. (M.B)