První věc, která mě zaujala, byla hudba. Jaké zklamání však následovalo, když jsem zjistil, že hudba není původní a že Vadim Petrov vykradl Beethovenův Smyčcový kvartet č. 15. Jinak příjemný film, který si dle mého neklade přílišné nároky a "na nic si nehraje" , a proto plní nad míru očekávání diváků. Skvělá paní Jana Andresíková - jako vždy a samozřejmě pan Kopecký.(16.7.2010)

"Promiň, já už jsem příliš starý na to, abych měnil svůj styl". Miloš Kopecký v roli právníka, který kvůli zdravotním problémům odešel za prací na venkov. Zde řeší různé právní záležitosti a největší práci má se synovcem babičky Márové, který jí zapřel vypůjčené peníze. Příběh přímo ze života (aby ne, když scénář psal Jaroslav Dietl) a tak to chodí pořád dokola. Grázl vetšinou profituje a poctiví lidé jsou na tom biti. Výborné herecké obsazení zdobí tento krásný film a zejména Karel Augusta mě vyrazil dech rolí manžela, který v žárlivosti napadl svou manželku nožem. Po několikáté projekci zvedám hodnocení na plný počet, protože si to tato králičí kauza určitě zaslouží.(19.11.2017)

Jedna z nejlepších rolí pana Kopeckého, který zde skutečně perlí, zejména při hovorech s jeho klienty, např. "Pán doktor, já platím alimenty a přitom jsem neplodný". "Tak to děláte chybu, pane Demeter"...Právníci si film užijí ještě o něco víc, jinak je zde vedle řady vtipných momentů (prostý vykrádač chat Zedníček) hluboce lidská sonda do vztahů mezi lidmi. A Zlatuška je okouzlující....(3.4.2014)

Velice realistický konec mě hodně překvapil, byť bych Kopeckému poradil v jeho morálním dilema, že varování před padouchem se v žádném případě nerovná bonzování. Jinak velkou slabinou jsou "filozofické" Kopeckého úvahy, zejména ta, kterou si Tosim zvolil za svůj komentář, a dokonce ho napsal velkými písmeny, asi je to pro něj velká myšlenka či co. Pro mě je to taky velká, ale hloupost. Nerozlišování mezi velkou a malou nespravedlností je totiž koncem každé spravedlnosti. Jinak ve filmu chybělo upozornění pro nás útlocitné, že při natáčení nepřišlo žádné zvíře k úhoně, že i ti králíci, které Kopecký s takovou chutí zblajzával, byli jen ze sóji.(22.11.2015)

Pamatam si na ten film z detstva, ked som sa na neho dival s velkym ocakavanim srandy a'la Hogo Fogo z Joea. Sranda nebola, ale sklamany som nebol. Zda sa mi teraz, ze ten film ma velmi ovplyvnil. Zvlast posledne slova, ktore v nom odzneju: Ci budeme s darebakmi stale len prehravat? Ci sa im neoplatime rovnakym sposobom? .... Nie....Uz som stary, aby som menil svoje sposoby. Na to si spomeniem vzdy, ked ma to laka pouzit darebacke sposoby. Pozrel som si ho vcera po rokoch a nenasiel som v nom jedine slabsie miesto. Bezchybny. Cudujem sa, ako mohol vzniknut taky pravdivy film v realnom socializme. Derava strecha a kvapkajuci plafon na suude, skepticky sudca, tesiaci sa hajzel. A uprimna sekretarka a optimisticky advokat, ktory veri tomu, co robi. Cista rezia, kamera, hudba, fantasticki herci, ktorym vojvodi Milos Kopecky, lebo nie Hogo Fogo, ale JuDr. Lukasek je jeho najvacsou filmovou rolou.(3.4.2014)

• - Scény v restauraci byly filmovány na rozhledně Bramberk, dále se filmovalo v Lučanech nad Nisou, Haraticích a v Železném Brodě. (M.B)

• - Snímek byl v roce 1980 vybrán do soutěže Un Certain Regard festivalu v Cannes. (trojúhelník)