Odříznutí

• Česko Odříznuto (festivalový název) (více)

Dr. Herzfeld najde při pitvě v mozku mrtvoly kapsli se jménem a telefonním číslem své dcery Hany. Hana byla unesena a její otec se musí spojit s “Erikem,” který mu má poskytnout další instrukce. Erikův telefon však zvedne umělkyně jménem Linda. Ta právě našla mrtvého Erika na pláži ostrova Helgoland, který je kvůli zuřící bouři odříznut od okolního světa. Linda sama je ve velkém nebezpečí, neboť má v patách násilnického bývalého přítele. Herzfeldovi rychle dochází, že další pokyny najde uvnitř Erikova mrtvého těla. Aby Haně zachránil život, musí Lindu přimět k provedení pitvy. Linda je tak nucena učinit nemyslitelné, aby Hanu zachránila ze spárů psychopata, zatímco je sama sužována děsivou bouří i vlastními hrozbami. (Cinemax)

zdenny

Na německou produkci velmi slušný thriller typu "Sedm", "Vraždy podle Jidáše" nebo "Purpurové řeky". Jen mi připadá, že prvotní záměr tohoto filmu byl šokovat brutalitou vražd za každou cenu. Rozdíl mezi výše jmenovanými filmy a tímto je v kvalitě scénaře a v nedostatcích některých skutečnosti tohoto filmu. Jinak ale na jedno zhlédnutí slušné. 70 %. ()

lykan9

Odříznutí je překvapivě velice povedeným a poměrně originálním thrillerem. Nejvíc mě bavila pasáž improvizované pitvy. Herci jsou skvělý. Klaďasové správně sympatičtí a záporáci uvěřitelně odporní. U spousty postav není dokonce poznat, na kterou stranu patří. Hlavní pozitivum je hlavně dobře dávkované napětí, které je rozloženo tak dobře, že mi vůbec nepřišlo, že film má víc jak dvě hodiny. Odříznutí je přesně ten film, který by si zasloužil pokračování. Přece zůstalo ještě dost částí těla, které by se hlavnímu padouchovi dalo amputovat. ()

ganz

Hrozně pěkně natočený film, který sráží časté spoléhání na náhodu, úplně nesmyslný závěřečný twist a neskonale stupidní plán dvou pacientů po lobotomii. Tyhle borce bych nenechal plánovat ani výlet na Kokořín. ()

navorski

Jako kdyby Němci natočili svojí verzi Saw. Bohužel tedy až tak třetího, čtvrtého nebo pátého dílu. Bylo to tak překombinované, že jsem se ke konci úplně ztratil Ale mělo to svoje chvilky. Třeba pitvání po telefonu bylo hezké. ()

jefff

Výborný thriller s trochu překombinovaným koncem. To ale nevadí, protože Alvart to dohání napětím, atmosférou i slušnou hororovou atmosférou. Povedená záležitost. ()

BMAJTZ

Celou dobu velké nadšení. Opravdu napínavý thriller, ale čím blíž jsme konci filmu tím více nelogičností a posledních pár minut to vyloženě ještě trochu ubíjí. ()

kenkaku

Film naráží na to, že si myslí kdoví jak není promakaný... těch přešlapů (tu násadu fakt omyla holou rukou...) a zkratek stylu "kde se vzal, tu se vzal" tam bylo až moc. Navíc chování postav je občas příliš přes čáru (pipka najde mrtvolu a vlastně pohoda... žádná reakce. řidič slyší hovor o celkem divných věcech a... pohoda). To ale neznamená, že děj nudí a ty dvě hodiny+ neutečou jako voda. Navíc film je odpovídajícím způsobem morbidní (když už hlavní postava patolog, nedíváme se cudně jinam) a to je velká deviza. Na cenzuru se tu moc nehraje. ()

klukluka

Ty vole, to je v červenejch, to je snad zlej sen! Moritz Bleibtrau nečte scénáře, jinak by tuhle sračku nemohl nikdy vzít. Kde se doprdele zapomněl ten Denny? Tohle mi nedělejte, to je nefér. Taková doba a vůbec nic... 😔 ()

Kienast

Solidní německý thriller. S pár nechutnostma a temno atmosférou. Takže jediné co mi vadilo byly ty zběsilé dvě minuty na úplném konci. 7/10 ()

LEATHERFAC

Na Německo dobrý, to každopádně. I přes velkou délku jsem se fakt nenudil a bejt to trochu logičtěji a smysluplněji vymyšlený, mohlo to být i na 5. Leč poslední půlhodina byla už tak zamotaná, že si nejsem jistej, jestli jsem to všechno úplně pochopil a blbý je, že je mi to tak trochu fuk, na to abych si to vrátil zpátky a pátral po tom. Což je škoda - někdy méně je prostě více. Konec v helikoptéře si mohli tvůrci taky odpustit - to už jako bylo fakt moc, že to celý film shodilo o třídu níž. Další mínus, že jsem se celej film těšil na toho zmrda Denyho a...? ()

borec999

Horor vôbec, ale zato krimi triler veľmi, veľmi slušný. Zamotaný príbeh, napätie, akcia, zvraty, dobré tempo, kvalitní herci, výborné záverečné odhalenie. Aj Nemci vedia natočiť kvalitný film. Slabších 5* a 90% ()

666Carnage

Španělsko je plné parádních thrillerů/hororů a mysteriózních filmů ale tahle paráda přišla z Německa. Super atmosféra a dobře zamotaný. Užil jsem si celých 120 minut. 80% ()

Disease

Thriller, co je sice přepálenější než ty neskandinávštější skandinávie, ale pobaví a napne uspokojivě. Jako bonus přítomnost černého humoru, takže jsem párkrát vyprsknul smíchy. ()

woodsman

coze tak toto bola kriminalka jako hrom vau neskutocne tajomne bolo treba zapnut mozog ten uchyl bol riadny zmrd hned gulu do hlavy a konec nie sa s nim srat a ten konec paradny uz som sa bal ze mu poda ruku magor ()

Renfield

Řeže se často a hlavně všechno možné a nejlépe to jde Lindě, která má k tomu díky kreslení komiksů údajné dispozice. Je sice vegetariánka co nerozřízne ani steak, ale Paulův telefonní rychlokurz dělá zázraky. A dělá, protože právě první telefonní pitva je tou vůbec nejlepší scénou, jenž v rozumné míře nepostrádá právě ani humor, který temnou atmosféru rozhodně nekazí. Příběhově je Odříznutí do určité doby velmi slušné, i díky mrazivě větrnému Helgolandu připomíná severskou kriminálku. Proto je škoda, že Christian Alvart v tomto žánru klidně i s nádechem hororu nezůstal a vydal se dost nepochopitelně na let vrtulníkem. Už v posledních dvaceti minutách příběh hodně motá, k předešlému dění které mělo pravidla to příliš nesedí, ale dobrá. Jenže závěr je jedno velké béčko, což sráží i psychopatickou postavu Jana Sadlera. Lepší tři, nebo horší čtyři... 65% ()