Film je jedním z mnoha českých sci-fi filmů, které se k vyjádření myšlenky obejdou bez velkých efektů a počítačových kouzel. Cestář (V. Brodský) trvale žije budoucností a odmítá všednosti běžného dne. Mezigalaktické výpravě se porouchá chronometr a vyšle humanoida (L. Sobota) k průzkumu planety za účelem nalezení schopného člověka k opravě přístroje. To se nakonec podaří a výprava může pokračovat v cestě. K zamyšlení snad stojí úvaha, že se naše společnost od roku 1977, kdy se film natočil, o mnoho dále ve vývoji neposunula. Pravda, máme "modernější" věci, ale jinak vše zůstalo při starém. Možná i proto se již mimozemšťané nepokoušejí o další kontakt, možná čekají na onen posun ve vývoji. (ČSFD)

TERRORDROME

Z nejakých neznámych mysterióznych dôvodov padlo moje oko počas prepínania programov na toto blízke stretnutie sfetovaného druhu. Ukrutne masakrálny bizár kde sa deje všetko a nič a jednotlivé scény okolo seba miesto nadväzovania tancujú ako motýle na heroíne. Nad Veľkým Malíkovom sa objavuje lietajúci tanier ( ktorý neuvidíme, len počujeme mimozemský hlas Josefa Kemra z oblohy ) a pustí sa do opráv polnej cesty. Taktiež vysadia na zem návštevníka v podobe Luďka "HEHEHE" Sobotu, ktorý chvíľu hopká a potom šlohne autobus, takže folklórny súbor musí už zrejme naveky ostať žiť na lúke. Janžurová zas celý čas z nejakého dôvodu iba posiela do hája svojho nápadníka a Matuška každú chvíľu zaspieva nejaký nezmysel lebo je to proste Matuška a musí každú chvíľu spievať inak by mu asi fatálne vypĺzla brada. Ešte je tu aj vševediaci emzácky prístroj ktorý zožerie koza a alkohol ruší signál z taniera. Talíře nad Velkým Malíkovem ukázali svetu sci-fi vztýčený prostredník. ()

Oralfabet

Mistrovské dílo. Takovou unikátní, nepochopitelnou, neuchopitelnou a pro některé diváky zcela jistě i nestravitelnou pičovinu jsem ještě neviděl. Ale od té doby, co jsem ji viděl, je můj život úplně jiný. Vím, že moc lidí by se mnou nesouhlasilo, ale za mě asi nejlepší "so bad that it's good" film. 10/10 ()

Brejlil

Viděl jsem to jen náhodou, a už to vidět nechci. Podivná trapnost, která se vydává za něco víc. Úplné sci-fi je jméno režiséra a pak ta plejáda herců. Kde se stala chyba, soudruzi z Barrandova? ()

zdeny99

Edward D. Wood Jr. udělal ve svém slavném filmu PLAN 9 mimozemské talíře alespoň z poklic od aut. Ovšem v tomhle československém socialistickém sci-fi paskvilu, který nemá se sci-fi vůbec nic společného, jsou ufa jen keramické talíře. A ještě k tomu jsou nakreslené!!! To je tak se světa sci-fi asi všechno, jelikož o mimozemšťanech se v týhle hrůze jen mluví stejně tak, jako se v ní chlastá. Jediným mimozemšťanem je tu Luděk Sobota, který ve svým moravským kroji je fakt mimo. Stejně tak mimo byl i režisér, scénáristka a vůbec celej filmovej štáb, který byl podle mě na LSD. Nechápu, jak v tomhle mohli hrát Tříska, Brodský, Janžurová, Myslíková, Kemr... [911. hodnocení, 61. komentář, 22%, 285. nejhorší film] ()

aleshat odpad!

Film, v němž se pochopitelně nesetkává Jirešův a Čuříkův sklon k poetičnosti za každou cenu, jakým se tandem prezentoval v 70. a 80. letech, s žánrem sci-fi a crazykomedie. Výsledek je slovy nepopsatelný. Zajímalo by mě, na jakých drogách se štábu podařilo takový psychedelický nářez natočit... Strýček Jedlička, koktající Tříska v rádiovce, od přírody nevtipný Pepík Větrovec, Matuška zpívající nenesitelné texty na nesnesitelné melodie (hudba Zdeněk Liška v neuvěřitelné kombinaci s Láďou Štaidlem!!!) a do toho Sobota s Kemrem jako zástupci mimozemské civilizace... Dporučuji všem sebemrskačům, čili zájemcům o normalizační kinematografii... ()

Schlierkamp

Československý pokus o scifi komedii, jenž však skončil naprostým fiaskem. Snímek popisuje nesmírně trapně přehrávající obyvatele městečka Velký Malíkov, přičemž nejvíce se děj točí kolem nepříliš pracovitého cestáře zahleděného do vesmíru Františka Huby, jehož ztvárnil V. Brodský, jehož projev by se snad dal připodobnit k projevu pana Drchlíka z Návštěvníků. Sledovat další obyvatele městečka je však vstupenka do sanatoria. Nejvíce přímo dementně napsaný scénář odnesl J. Tříska, neboť hrál místního koktajícího hlupáčka těžce zamilovaného do I. Janžurové a to nepochybně s velkým sebezapřením. Aby byla fantasmagorie dokonalá, zrovna do tohoto městečka zavítá vesmírný koráb, z něhož na zem sestoupí L. Sobota v jeho tradiční póze a poté i kamenný J. Kemr, s tím, že potřebuje opravit budík! Scénář tohoto filmu je tak neuvěřitelně stupidní, že ani kvalitní herecké obsazení z něho nemohlo nic vytěžit. Matuškovy songy se mi líbily, bohužel však absolutně do snímku nezapadají, stějně tak jako nepochopitelný zájezd opilých Moravanů v krojích. Tento film, za jehož scénář by se mohlo stydět dítě, hodnotím ještě hůře než jednotlivé Traplovy snímky, neboť tato obludnost je navíc absolutně nedostatečná i po filmařské stránce. Neboli katastrofa v každém ohledu, navíc velmi nudná záležitost a především ztráta času. ()

DAPDO odpad!

Netušil jsem, že se někdy u nás natočila taková kravina s takovým skvělým hereckým ansáblem. ()

karlee

Hodně iracionální film, ve kterém nefugnuje vůbec nic. Ale jednu hvězdičku dám tomu týpkovi, co na toto dokázal sehnat prachy a lidi, tomu říkám husarský kousek. ()

IvonaK

Ale no tak, zase taková hrůza to nebyla. Komedie plná vtipných hlášek, střeštěných momentů u kterých se člověk nenudí a výborný herecký výkon Josefa Kemra, Rosůlkové, Peška a i Brodský kterého vůbec nemusím se tu kupodivu předvedl. A moc se mi líbily ty cibuláky létající po obloze. Kdoví jestli byly pravé nebo ne. :-) ()

froid odpad!

Dávám odpad jen proto, že nelze dát nižší známku. Škoda filmového pásu na takové věci. Škoda toho času co sem se na tuto věc díval. ()

Vikinec odpad!

Špičkové obsazení. O čem to asi bylo? Komedie? Sci-Fi? Umělecký film? Symbolismus? Poetický surrealismus? ...propánaboha.. ()

Pitryx odpad!

Tak ani na třetí pokus jsem toto dílo nedal. Ale tentokrát jsem vydržel déle, předtím vždy jen do druhého hulákání Matušky. Podle mne toto nemá děj, nemá to myšlenku, a pokud je to komedie, tak je to smutné. Nedám ani procento ani bod ani nic. I když mám všechny hlavní protagonisty rád, ze špatného scénáře nic udělat nemohli. A je to škoda. 201108168802/8954 ()

javlapippi

"Tomuhle říkáte láska?! Vy jste platonici, ne?" Do zaspatého mestečka obývaného samými veľkými hereckými menami zavíta mimozemšťan Sobota zamaskovaný za moravského šohaja a začnú sa diať veci. Základná idea aj obsadenie by boli dobré, ale scenár asi vznikal spontánne počas nakrúcania, filmári si neboli istí či točia sci-fi, bláznivú komédiu, estrádne scénky alebo experimentálny film a podľa toho finálny výsledok aj vyzerá, asi ako reakcia organizmu na miešaný drink z "mléka, džusu a kofoly" o ktorých tu opakovane peje sochár Matuška. Dva taniere za herecké výkony a občasný dobrý frk či hlášku, ale z trojice obdobných krejzy počinov "Hodinářova svatební cesta korálovým mořem" a "Blázni, vodníci a podvodníci" je tento výplod najslabší. ()

ostravak30

Když se člověk podívá na výčet sci-fi filmů natočených v Československu do roku 77, najde jich celou řadu. Těch skutečných celovečerních a kvalitních bychom napočítali jen málo. A přesto to nebyl zcela obvyklý žánr pro tehdejší společnost. Ještě překvapivější je fakt, že po roce 1992 jsme nenatočili ani jeden. Talíře nad Velkým Malíkovem jsou tak možná nostalgickou vzpomínkou pro pamětníky. U filmu vidím problém v tom, co my Češi umíme moc dobře - spojit jakýkoli žánr s komedií. Ve snímku hraje plejáda slavných a legendárních herců, ale scénář vytváří groteskní situace, které jsou místy zahnány do extrémů, takže to celé už působí jako fraška. Chybí jasnější a napínavější dějová linka. Chvílemi film nedává hlavu ani patu. Jako by se jednalo jen o jakési povykování party herců, které někdo sezval dohromady, nedal jim scénář, ale požádal je, aby o něčem mluvili. Závěrem si alespoň zasněně povzdychnu, že je škoda, že v dnešní době se u nás sci-fi netočí. Když to za socíku dokázali takhle, s dnešní svobodou a prostředky bychom se mohli blýsknout ještě lépe. ()

majk_n odpad!

Na jednu stranu si říkám jak tohle vůbec mohlo vzniknout(možná mi unikla nějaké skrytá poetika či poselství), na stranu druhou, alespoň vím, že ty největší blbosti nevznikají jen po revoluci ()

Lewaso

Já si myslím, že Jaromil Jireš dostal za trest zrežírovat tuto Malíkovskou Válku světů za to, že v šedesátomosmom si z komoušů ztropil krutý Žert. Ale Kemrovi dám jednušku. ()

honzic

Na pár scén se dalo koukat, ale jinak je ta herecká soustava hodně nevyužitá díky špatnému scénáři i režii. ()