poster

O těle a duši

 • Maďarsko

  Testről és lélekről

 • anglický

  On Body and Soul

 • Slovensko

  O tele a duši

Drama / Romantický

Maďarsko, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • leila22
  *****

  Môj najväčší filmový zážitok na Art Film Feste 2017. Dokonalé zábery prírody a ich plynulá spojitosť s hlavnými hrdinami. Originálne dialógy (rozhovor soľničky s koreničkou), pohľady dvoch ľudí, ktoré sú tak jasné, že každé slovo navyše by bolo zbytočné. Takmer žiadna hudba, tá príde až vo vani a aj to len na chvíľku. Presne v tej scéne, kedy sa v sále začali z kabeliek vyberať vreckovky. Dobrý film dokáže vytvoriť moment, v ktorom si síce uvedomujete, že ide len o film, ale napriek tomu vám v tej chvíli nezáleží na ničom inom na svete. Ste len vy a plátno. Videné na AFF 2017.(1.7.2017)

 • PP66
  ****

  Maďaři výborně! Krásně rozehraný vztahový příběh mezi veterinářkou s aspergrem a chromým ekonomickým ředitelem na pozadí naturalistického prostředí jatek prostříhaný snovými záběry jelena a laně, jejich alterega. Když už se zdá, že vyprávění skončí tragicky, jejich těla i duše se setkají. Za mě 4,5 hvězdy. Art.(16.3.2018)

 • mchnk
  ****

  Velmi citlivé, excelentně sehrané a zrežírované, i když dějové zbytečně opatrné, nechávající diváka na pochybách, v lepším případě ho film nabádá k práci s fantazií či k jakémusi vlastnímu dokončení. Mezi kalužemi krve, jež jsou pro tyto lidi součástí zaměstnání, se odehrávají vcelku klasické kolegiální vztahy obyčejných lidí, se stejně laděnými starostmi. Kadeřnice, nákup, zhodnocení ženských postav, buranské vtípky, sem tam souboj s vlastním charakterem. Do tohoto krvavého koloběhu obyčejnosti a smrti vstupuje jedna drobná, na první pohled chladná, bytost. Striktně dodržuje předpisy i společenskou morálku, včetně nekompromisní upřímnosti, je to zakřiknutá Sněhurka postávající ve tmě...uvězněná, jako zvíře pár metrů od ní. Zakouká se do ní jeden tělesně postižený starý mládenec, který už vlastně ženy pověsil tzv. na hřebík. Mám tedy prostředí, muže a ženu, romance o nádherném, snovém souznění duší může v pohodě začít. [Filmový klub Citadela - Litvínov] (28.11.2017)

 • Forty-
  *****

  Necakane skvely zazitok. Vo filme su len dve vyrazne hlavne postavy a takmer 2 hodiny bohate stacia na to, aby sa s nimi divak stotoznil. Pribeh o vzajomnych sympatiach a starostiach dvoch ludi, ktori maju velke komplexy zaujme, pobavi, pouci. Film je sice naprosto miermuliovny, ale odohrava sa v jatkach a surovostou scen reziser nesetril, tak na to sa treba pripravit. Pomale tempo nemusi kazdemu vyhovovat, tak odporucam film pozerat ked je clovek oddychnuty a ma na to chut.(14.11.2017)

 • PAVLIS
  ****

  70% Spíš než drama bych to označil jako umělecky laděnou, netradiční romantiku. A jako film, který rozhodně není pro každého. Ať už kvůli uměleckým ambicím spočívajícím mimo jiné v otravně dlouhých, statických záběrech o ničem, naštěstí spíše jen ze začátku nebo kvůli pár krvavým scénám typu bourání krávy na jatkách... Postupně si mě to ale dokázalo získat postavou Alexandry, která je sympatičtější variací postav typu Rainman nebo Sheldon Cooper, pár humornými scénami a jednou dobře vybranou a umístěnou písničkou, ačkoliv ze samotného námětu šlo vytřískat víc...(4.11.2017)

 • - Film sa síce do slovenskej kino distibúcie nedostal, ale bola možnosť si ho pozrieť v rámci Art Film Festu 2017 v Košiciach. (skeptic)

 • - Alexandra Borbély mala pôvodne vo filme hrať postavu psychologičky. Režisérka Ildikó Enyedi jej navrhla, aby sa prihlásila aj na hlavnú postavu a nakoniec to vyšlo a vo filme stvárnila Máriu. (leila22)

 • - Na premietaní filmu v Maďarsku museli privolať sanitku, nakoľko jedna diváčka odpadla. Situácia sa zopakovala aj na 43. Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti. (leila22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace