poster

O těle a duši

 • Maďarsko

  Testről és lélekről

 • Slovensko

  O tele a duši

 • Austrálie

  On Body and Soul

 • Nizozemsko

  On Body and Soul

 • Velká Británie

  On Body and Soul

Drama / Romantický

Maďarsko, 2017, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  ****

  Podle mě velmi dobrý film a zajímavý divácký zážitek (mj. i díky zvuku mluvené maďarštiny, která má něco do sebe). Mé výtky k tomu by asi byly jen čistě subjektivního rázu - ne zcela mi sedlo obsazení (Géza Morcsányi zabíraný zespoda během sexu mi přišel vyloženě nechutný a u Alexandry Borbély jsem pro změnu celou dobu nemohl rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne, protože v každé scéně vypadá jinak; stran jejich herectví ale asi nejde říct nic negativního), z děje bych klidně oželel tu dějovou linkou se společným snem (byť chápu, že je nedílnou součástí scénáře a jaksi vypustit ji by už z principu nešlo; osobně by se mi ten film ale prostě víc líbil zcela prost jakýchkoli nadpřirozených prvků) a místy se mi tam vkrádala lehká znuděnost, protože to úplně není můj cup of tea. Mimochodem nechápu, jak někomu můžou vadit ty záběry z jatek - těmto lidem bych doporučil ke zhlédnutí můj oblíbený snímek V roce se třinácti úplňky, to by teprve koukali, co se skutečně děje za zdmi jatek, haha. Film má kvůli tomu mimochodem vtipné upozornění v závěrečných titulcích: During the shooting of our film animals were harmed. But none of them for the sake of this film. We just documented the daily routine of a slaughterhouse. Opět se potvrdila schizofrenie moderních lidí, kteří konzumují maso, ale odmítají vědět o tom, co předcházelo tomu, než se k nim dostalo na stůl. Jaké odporné pokrytectví.(30.6.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Dlouho jsem o tomto filmu přemýšlel, protože na zažívání je poměrně náročný. Filmu musím uznat užasnou citlovost pro jedinečnost člověka a jeho potřeby milovat a být milován. Problém jsem měl trošiku s postavama, hrozně těžko jsem si k nim nacházel cestu. Naštěstí ten film pro mnně dozrál po jeho skončení mnohem více než během projekce, ale sledovat původem Čechoslovačku Alexandra Borbély, to byla učiněná radost.(11.2.2018)

 • dubinak
  ***

  Podle ohlasů jsem čekala trochu silnější zážitek, možná jenom nejsem ta správná romantická duše, kteoru by tento příběh nějak citově zasáhl. Nicméně bylo vtipné sledovat, jak si ty dvě postavy k sobě hledaly cestu. Alexandra Borbély byla ve své roli skvělá, Géza Morcsányi už mě tolik ze židle nezvedl. Scéna z jatek možná zbytečně až moc detailní, protože jsem v tu chvíli musela okamžitě brečet, avšak takový pocit jsem z děje poté už nedostala. Závěr byl ovšem asi druhá nejsilnější věc ze scénáře a vyvolala ve mně smích i lítost. Takže silné momenty to mělo, průměrný dojem ale převládá.(23.2.2018)

 • silentname
  *****

  Posledných pár týždňov sa mi asi darí vidieť skutočné filmové skvosty roku 2017. "Testről és lélekről" sa rovnako dostáva do tejto kategórie a spokojne ho môžem ohodnotiť ako jeden nádherný, silný, vtipný, milý a súčasne aj smutný film, ktorý by som mohol vidieť miliónkrát a nikdy by ma nenudil. Začnem mojimi pár negatívami, ktoré tu sú a to je fakt, že pár malých momentiek je trošku nedotiahnutých a nesmerujú dokopy nikam. Ako fakt, že Maria hodnotí mäso druhou akosťou alebo scénka, kde Endre pozve Saniho na pivo. A vedľajšie postavy v tomto filme nie sú veľmi zaujímavé a popravde sú aj trošku zabudnuteľné. No reálne sa film sústredí tam, kde sa má. Na našich dvoch hlavných hrdinov. Endre je podľa mňa zaujímavou postavou a dotvára film správne, no hlavne sa sústredí na hlavnú hrdinku Mariu / Mariku, ktorú by som ohodnotil ako najlepšiu filmovú postavu, ktorú som mal možnosť vidieť za celý tento rok. Nie je jediná momentka, kde by nebola úžasná. Či už len v scénkach, kde je na ňu iba záber. Nemusí toho veľa povedať a napriek tomu je vynikajúca. A Alexandra Borbély podala podľa mňa úžasný výkon. Teším sa, až ju v niečom budem mať možnosť vidieť znovu. Neviem sa dočkať. Zrežirovaný je film krásne. Je tu plno nádherných záberov. Či už z lesa vo svete jeleňov, alebo len vynikajúce zábery na našu hlavnú hrdinku. V každej scénke vidíme všetko, čím si prechádza, čo prežíva, čím žije, čo ju trápi, čo by chcela spraviť. A dáva to filmu úplne úžasný nádych. Plus tie dialógy to absolútne zachytávajú a robia z toho pre mňa jeden z najmilších a najvtipnejších filmov roka. To sa nedá vymyslieť, toto je podľa mňa prežité. Alebo je to napísané na úrovni, kde by som nevedel prísť s ničím lepším. Hudba je skvelá a film má aj úžasnú hlavnú skladbu v podaní Laury Marling - What He Wrote. Neviem, čo viac by som mal o tomto filme povedať. Má to všetko, čo by film mal mať. Je milý, je smutný, je vtipný, je plný života, je láskavý, vyzerá nádherne, má to v sebe všetko. Ak to hrajú v kine blízko vášho mesta, choďte si to pozrieť. Nebudete ľutovať. Hodnotenie: A(10.10.2017)

 • Bozvav
  *

  Tento film rozhodně nebyl natočen pro diváka jako jsem já. Sice nemohu a ani nechci filmu upřít jisté kvality, přece jen pro příště raději půjdu rubat dříví v mrazu do lesa, než se na to muset dívat znova. Tedy snímek sice chytře pracuje s mizanscénou, která charakterizuje postavy nejen věcmi, kterými jsou obklopeny, ale i reakcemi jejich okolí na postavy samotné, má skvěle vypracovanou bizardní atmosféru, snaží se i poukázat na rozpor mezi sny a realitou. Nicméně pořád se jedná o nudné a utahané romantické šepotání ve větru, které co mne se týče jde do prázdna. I tak se domnívám, že snímek bude mít u artových hnidopichů obří úspěch. Za mne 30%.(30.12.2017)

 • - Film sa síce do slovenskej kino distibúcie nedostal, ale bola možnosť si ho pozrieť v rámci Art Film Festu 2017 v Košiciach. (skeptic)

 • - Alexandra Borbély mala pôvodne vo filme hrať postavu psychologičky. Režisérka Ildikó Enyedi jej navrhla, aby sa prihlásila aj na hlavnú postavu a nakoniec to vyšlo a vo filme stvárnila Máriu. (leila22)

 • - Na premietaní filmu v Maďarsku museli privolať sanitku, nakoľko jedna diváčka odpadla. Situácia sa zopakovala aj na 43. Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti. (leila22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace